Ayrılmaya Cesaret Edememek

10 aylık bir ilişkim var. Çok sevdiğim, çok beğendiğim biri ile beraberim.
Sevildiğimi hissettiğim, sürekli merak edildiğim bir ilişki ama aşamadığım bazı problemler var.
Mesela ilişkideki problemleri konuşamıyoruz. Kendisi hiç ama hiçbir şeyi sorun etmediği için benden de aynı tavrı bekliyor sanırım.
Seni değiştirmeye çalışmıyorum, sorunu söyleyip seni üzmektense kabul edip devam ediyorum diyor. Ama ben öyle biri değilim.
Çok yoğun çalışıyor diye gün içinde yazmıyorum, akşam da erkek arkadaşlarıyla olursa yine rahatsız etmek için yazmıyorum. O yazarsa cevap veriyorum ararsa açıyorum. Ki mulaka en kötü 2 saatte 1 beni yoklardı. Şimdi o süreler 4-5 saate çıktı.
Dün akşam otururken hiç mi aklına gelmiyorum o 5 saatte dedim. Tabii geliyorsun ama o an yazmıyorum neden bilmiyorum gibi bahaneler sundu. Sonra boş ver konuşmayalım çözemeyeceğiz dedi ( her zaman yarım bırakır ) gitti yattı.
Yanına yatasım gelmedi. İlk defa ayrı uyudum. Sabah gelip öperek hadi kalk hayatım geç kalacaksın dedi giyindi gitti.
Belki kiminin hoşuna gider uzatmıyor gibi ama sorun çözülmüyor. Her sorunu öylece boşluk bırakıyoruz. Ve bu beni çok yoruyor.
7-8 tane mesaj atmış sabahtan bu yana. Bakasım gelmiyor.
Ben istiyorum ki ya bu kız yanımda da yatmamış demek ki kırıldı dur konuşalım çözelim desin. Ama yok.
Açıkcası ayrılmak istiyorum ama o kadar hazır hissetmiyorum ki o yas sürecine. Ayrılalım desem tamam hayatım sen mutlu ol yeter ki deyip kestirip atar :)) öyle bi adam.
Ya onun gibi umursamaz olacağım, ya da ayrılacağım başka yol göremiyorum.
Baştaki yazdıklarınız nerede? Sonradan anlattıklarınız nerede? Nedense bu hep yapılıyor.kadın diyor eşimle şahane bir ilişkimiz var, beni sevdiğinden eminim cart curt sonra neler neler anlatılıyor.eee sürekli merak edilmiyormuşsunuz işte.o kadar seviyorsanız bence biraz daha çözmeye çalışın.belli ki daha hazır değilsiniz.

Karakter bu herkes herşeyi çok irdeleyecek diye birşey yok.Kimisi sevmez uzatmayı sizinle beraber bir falsosu yok bir Aldatmasi yok eve geliyor degilmi yada nerede haber veriyor yada büyük bir problem yok Arayin aramak istediğinizde herşeyde problem olmasın armudun sapı üzümün çöpü arama saatleri arasının uzaması genel hareketlerine bakın .Benim eşimle evlenmeden önceki halim bu neredeyse bende böyle kısa keserdim iyiki vazgeçmemiş benden derdi de dert edilen seyleride oda böyle dert arardı bazen iki günde bir bir konusalim bir sorunumuzmu var .........buraya yazdığım gibi uzun uzun konuşamıyorum ben beni tanıyan insanla çünkü gözümden bilir zaten uzatamiyorum sıkılıyorum eşim sever çok aramayı vs Bazen ilgi görmek pohpohlanmak içinde abartiyoruz.Genel anlamda sıkıntı göremedim siz saat başı aranacaginiz bir ilişki de yaşayabilirsiniz başkasıyla 8 mesaj atmış bakmamissiniz belki çok fazla ilgi istiyorsunuz sizin aranızda..... Ben yorumu yazdiklariniza göre yaptım yazmadiginiž şeyler varsa bilemem.Bende ayrılmak isteyene dur demem çözmek isteyen karakterimi çözmüştür zaten bunuda ayrilmak istiyorum diye bir girizgahla yapamaz.İkinci anlamı aramam o kelimede.

Ben diğerleri gibi düşünmüyorum aynı boyle bir erkek arkadasim vardi eminim cok seviyordu hâlâ unutamadığı icin mesj atar işim düşse ilk o koşar ama sevgiliyken cok ruhsuzdu gun icinde aramaz sormaz gece yatmadan arardı sadece sürpriz yapmaz tartismaz emek harcamazdi.Bana cok odun ve ruhsuz geldigi icin ayrildim ve sıkılmıştım ama adam sevgi görmediği icin sevgisini göstermeyi bilmiyor bir kadına nasıl davranılir nasıl ask yaşanır onu bile bilmiyor.Ha sonradan etrafimizda fırıldak gibi dönenlerin sevgisini de gördük.O hâlâ en sevildigim iliskiydi ama karakteri bana uymadi.Siz bu durumu kabul ediyorsaniz devam edin bunun kararını yalnız siz verebilirsiniz

Biz gün içinde ara ara mesajlaşıyoruz. Günaydın toplantıdayım şuraya geçiyorum vb. Ben mi farklı düşünüyorum anlamadım ama iş çıkışı arkadaşlarımla buluştuğum 3-4 saatte erkek arkadaşımı deli dehşet merak etmiyorum ve her seferinde yazmıyorum o da yazmaz mesela. Geçen akşam bir yazdım arkadaşlarımlayım dedi bunu da sevilmediğime yormamıştım. Sadece bu davranıştan sonuca varmak bence biraz zor ama genel olarak umursamaz bir insansa haklısınız elbette.

Yoo yanlış anlaşılmadınız aslında, ben de ahlaki boyutundan değil erkeğe verdiği/verdiği düşünülen rahatlıktan bahsetmiştim tam olarak. Yani birlikte yaşamak erkeğe sizin tahmin ettiğiniz anlamda bi rahatlık vermez aslında. Yani modern toplumlarda bu böyledir en azından öyle söyliim. Sizin bakış açınızla o zaman evliliklerin de aynı evde yaşanılmasından mütevellit o rahatlığı veriyor olması lazım yanlış mıyım? Yani aynı evde yaşayarak vermediğimiz rahatlığı evlendiğimizde vereceksek mutsuzluğun altına imzamızı çakıyoruz desenize :KK66:
Gene yanlış noktadasınız, bakın ısrarla söylüyorum erkek arkadaşınız bundan dolayı böyle düşünmüştür dedim. Benim bakış açımdan ziyade erkeklerin "genel" bakış açısından bahsettim. Neyse nasıl anlamak isterseniz öyle anlayın, toplumun doğru ya da yanlış olan genel normlarına karşı dolmuşluğunuzu üzerimden boşaltmaya çalışmayın yeterli.

böyle şeyler tamamen karakter meselesi , hiç genellenecek bi konu değil ya
balbazaar balbazaar sizin yorumu okuduğumda ben de direkt olarak " aynı evde yaşanmasına yönelik ince bi eleştiri " hissine kapıldım mesela
hani 10 aylık ilişkide aynı evde yaşarsan böyle olur gibi algılanıyor
Neyse ki açıkladım ve orada ince bir eleştiri olmadığı anlaşıldı diye düşünmekteyim.

Ayrılalım desem tamam hayatım sen mutlu ol yeter ki deyip kestirip atar
Bu kadar rahatsa zaten ayrılın gitsin, zaman kaybı.
Ayrıca sorunlar çözülmeli, bir sonuca varılmalı. Her sorun küçükte olsa ileride katlanarak daha büyük soruna sebep olacaktır. Kaldı ki bu adam bence sizi merak etmiyor. İnsan ayrı yatınca sorar ne oldu, kırıldın mı diye. Bir söz vardır ya seven insan sevdiğinin üzülerek yatmasına sebep olmaz diye bu da öyle. Sorunu en azından ertesi gün çözmeli, halı altına atmamalı.

ben sorun çözmekten kaçıyor olmasına takıldım. 10 ay geçmiş. elbette sorun olacak ve çözülmesi gerekecek. anladığım kadarıyla erteliyor, geçiştiriyor veya sorunu görmezden geliyor. bir de bunu sizin için yaptığını iddia ediyor hani ben seni değiştirmeye çalışmıyorum öyle kabul ediyorum diyor. geçsin bu ayakları. boşa uzamasın, tartışmak istemiyorum, sinirlenmek istemiyorum gibi konuların üstünü kapatacak şeylerde diyor mu veya sessizlik modunda kalmayı tercih ediyor mu? bence kendi paşa gönlü öyle istiyor, işine geliyor, keyfi kaçmasın, huzuru bozulmasın istiyor. çok zor böyle biriyle birliktelik sürdürmek. 10 ay nasıl sabrettiniz şaşırdım doğrusu.

Sevildiğimi hissettiğim, sürekli merak edildiğim bir ilişki ama aşamadığım bazı problemler var.
Mesela ilişkideki problemleri konuşamıyoruz. Kendisi hiç ama hiçbir şeyi sorun etmediği için benden de aynı tavrı bekliyor sanırım.
Seni değiştirmeye çalışmıyorum, sorunu söyleyip seni üzmektense kabul edip devam ediyorum diyor. Ama ben öyle biri değilim.
Çok yoğun çalışıyor diye gün içinde yazmıyorum, akşam da erkek arkadaşlarıyla olursa yine rahatsız etmek için yazmıyorum. O yazarsa cevap veriyorum ararsa açıyorum. Ki mulaka en kötü 2 saatte 1 beni yoklardı. Şimdi o süreler 4-5 saate çıktı.
Dün akşam otururken hiç mi aklına gelmiyorum o 5 saatte dedim. Tabii geliyorsun ama o an yazmıyorum neden bilmiyorum gibi bahaneler sundu. Sonra boş ver konuşmayalım çözemeyeceğiz dedi ( her zaman yarım bırakır ) gitti yattı.
Yanına yatasım gelmedi. İlk defa ayrı uyudum. Sabah gelip öperek hadi kalk hayatım geç kalacaksın dedi giyindi gitti.
Belki kiminin hoşuna gider uzatmıyor gibi ama sorun çözülmüyor. Her sorunu öylece boşluk bırakıyoruz. Ve bu beni çok yoruyor.
Ben istiyorum ki ya bu kız yanımda da yatmamış demek ki kırıldı dur konuşalım çözelim desin. Ama yok.
Açıkcası ayrılmak istiyorum ama o kadar hazır hissetmiyorum ki o yas sürecine. Ayrılalım desem tamam hayatım sen mutlu ol yeter ki deyip kestirip atar :)) öyle bi adam.
çok büyük bir iletişim problemi ve bu problem çok büyüyecek.
Sorunları konuşamadığın çözemediğin bir insanla hayatını sürdüremezsin zindan olur o hayat sana. ayrıca da böyle bir herifin desevgisine inanmam.

“ayrılalım desem tamam hayatım sen mutlu ol yeter ki deyip kestirip atar” diyip nasıl sevildiğinizi hissediyorsunuz merak ettim :)

Zaten akşam aynı evdesiniz niye her gün mesaj atsın demek istiyorum.
Çünkü ben de uzak mesafe ilişkisi gibi bir şey yaşıyorum ve üç günde bir mesaj atar haftada iki kere görüntülü arar, bu kadar.
Umarım benimki normaldir
Seninki hiç normal değil ablacım :KK43:

İkinizinde sevgisi olduğuna gram inancım olmadı okurken üzgünüm
İnsan aşık olunca sevince merak eder sesini duymak ister ne yaptı yemek yedi mi bunu bile merak eder
Sıfır ilgi sıfır aşk
Zaten olmayan bir ilişki niye bitiremeyesin ki
Zaten bitmiş bir ilişki
İnsan aşık olduğunda yaşı kaç olursa olsun içi fokur fokur kaynıyor
Bu her duyguyu kapsar
Kavga etmekte ilişkinin tuzu
Kavga bile etmiyorsunuz çok enteresan
Bitir ve yoluna devam et böyle biri için yas tutulmaz

çok büyük bir iletişim problemi ve bu problem çok büyüyecek.
Sorunları konuşamadığın çözemediğin bir insanla hayatını sürdüremezsin zindan olur o hayat sana. ayrıca da böyle bir herifin desevgisine inanmam.
üzerine Serkan kaya serpiştirirse inanırsın ama 😂

X