azalan saç çoğalır mı

theogretmen

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2023
15
2
34
merhaba saçlarımı açtırdım sarı yaptım tararken esneye esneye koptu saçlarım aşırı azaldı bir avuç saç kaldı. şuan aşırı bakım yapıyorum çok profesyonel markalardan bakım ürünleri aldım kuaförde de yaptırıyorum ama çoğalmıyor benim yaşadığımı yaşayan var mı saçı esneyerek kopan ve sonra geri çoğalan var mı

Merhaba, ben şu anda Dermokil'in Caffeine Biyotin Şampuanını kullanıyorum memnun kaldım, fakat dökülmen çoksa ve saçlar geri çıksın istiyorsan daha önceden örneğin daha profesyonel ürün Folixir kullanmıştım, ondan da memnun kalmıştım, tabi sende serum ve tabletiyle kullanmak daha etkili olur, şimdi fiyatlarına baktım epey tuzlu hale gelmiş. Bir de dökülme karşıtı şampuanların bazıları, tersine dökülmeyi arttırabiliyor, herkeste aynı etki olur mu bilmiyorum örneğin Bioxcin Forte ve Bioblas Forte benim dökülmemi daha da arttırmıştı, sözde zayıf olan saçlar dökülüp yerine daha güçlü çıkıyormuş ama var olan dökülme daha da artınca insanın morali bozuluyor, insan ister istemez daha fazla dökmeden saçı yoğunlaştıran bir şampuan arıyor. Ben kendi tecrübemde Folixir'den memnun kalmıştım, o yüzden tavsiye ediyorum. Bir de şimdi Shea Yağı yada Shea Butter dedikleri yağdan kullanıyorum, benim saçlarım kıvırcık hem şekillendirici olarak iyi hem de saç dibine güvenle kullanılabiliyormuş ve dökülmeye iyi geliyormuş, araştırıp kullanmanı tavsiye ederim. Bir de beslenmene dikkat et, örneğin her gün en azından bir yumurta ye ve diğer dökülmeye iyi gelen gıdaları netten araştır örneğin ciğer iyi geliyordu sanırım. Ha, bir de Karanfil Suyunu serum gibi saçı gürleştirmek için kullanıyorlar, ben saçlarım kıvırcık olduğuna uygulamayı pek beceremedim ama bunu geleneksel olarak çok tavsiye eden çok oluyor, hem de gayet ucuz bir uygulama, benim saçlarımı biraz kabartıp, çatır çatır yapıyordu, o yüzden pek uygulayamadım ama saçın düzse uygulaması daha rahat olur diye düşünüyorum.

neden kimse yorum yapmıyor
Bir şey söylemeyi unutmuşum, bir de dökülme karşıtı şampuan kullanıyorsan, etkili olması için öyle 4-5 günde yada bir haftada bir yıkama, 2 günde bir yıkayınca etkili olduğunu yazıyor Folixir'de mesela, yani hani bilemedin 3 günde bir yıka ama arayı daha fazla açma.

Ayrıca, şimdi aklıma geldi Karanfil Suyunu kendin hazırlıyorsun ama rengi biraz kızıl oluyor ve omzuna yaydığın havluya damlayıp biraz boyayabiliyor, fakat ben Fiyto'nun bilmem kaç bitkiden ürettiği Isırgan Otlu Dökülme Karşıtı Losyon'undan almıştım, fiyatı piyasadaki serumlara göre nispeten daha uygun, bu da sıvı, su şeklinde ama rengi daha açık olduğuna omuzlarına damlayıp orayı burayı boyamıyor, banyodan 20 dk önce saç dibine sürülüyor, ben bir damlalık alıp öyle yaptım daha kolay oldu. Fakat kendi yaptığın Karanfil Suyu da sanırım epey işe yarıyor da onu banyodan önce değil her gece sürüp saçında kalıyordu sanırsam ama bu losyonum bittiğinde ben banyodan yarım saat önce bekletmeyi de deneyeceğim o şekilde de faydası olacağına inanıyorum.

Fiyto Losyon'u nerede bulabileceğini söylemeyi unutmuşum, çünkü market ve kozmetik marketlerde pek bulamazsın sanırsam, ama aktarlar ve sabun mabun doğal ürünler satan yerlerde bulabilirsin büyük ihtimal, umarım bulursun, nitekim eczane serumları epey pahalı, yine de Folixir benim dökülmemi arttırmadığı için ama muhtemelen hangi şampuan ve serumun kime uyup uymayacağı değişiyordur ama bende sorun yapmadığına yine de tavsiye ediyorum. Çünkü işin içine serumlar da dahil olunca değişik profesyonel eczane markası şampuan ve serumları alıp alıp kenara koyması insana külfetli gelebilir.

ahhh aklımaa saçımı ilk kez boyattığım zaman, açıldığında yanması geldi :halay: düşünsene ilk kez boyatıyosun ve yanıyo.eve gidip ağlaya ağlaya saçlarımı yıkamıştım ve saçlarımdan küvetin gideri tıkanmıştı. zaten saçım çok azdı iyice olan da gitti. hatta o gün stres mideme vurdu hastaneye kaldırdım falan ayy ne uzattım
- nasıl normal saç haline geldim onu anlatayım
1- kim ne derse desin bu konuda en iyisi kerastase yeşil seri. şampuan ve maskesini aldım.
2 - saçımı sadece kuruttum. kimyacıyım saç yapısını az çok biliyorum. saç ıslakken sistein aminoasitleri bağlarını koparttığı için daha güçsüz olur. ıslakken hiç taramadım
3 - saç mezoterapisi. kerastaseden başka ürüne para bayılmak yerine aynı paralara mezo yaptırdım. bence hiç bilmediğin ürünlere para dökme. her zaman en iyi yol enjeksiyon diye düşünüyorum ben. akademik çalışmalar da bunu söylüyo
benim saçım zaten azdı. ama en azından o yanmasından sonra eski haline geri getirebildim

merhaba saçlarımı açtırdım sarı yaptım tararken esneye esneye koptu saçlarım aşırı azaldı bir avuç saç kaldı. şuan aşırı bakım yapıyorum çok profesyonel markalardan bakım ürünleri aldım kuaförde de yaptırıyorum ama çoğalmıyor benim yaşadığımı yaşayan var mı saçı esneyerek kopan ve sonra geri çoğalan var mı
Ya bir sürü yorum yaptım, ama dikkatli okumamışım, benim sorunum saç dökülmesi olup, ben de saçımı çoğaltmak, yani gürleştirmek istiyorum, fakat senin saçlar kökünden değil, işlem görüp bir çeşit açıcıdan dolayı yandığı için kopuşmuş. Sonuç itibariyle saçını gürleştirmek istiyorsan saç gürleştirmesi için yapacağın şeyler çok da farklı değil ama senin saçının uzamasını beklemen gerek, saçını hızlı uzatan bir şeyler lazım, örneğin Restorex'in Hızlı Uzama Şampuanını tavsiye ederim öyleyse, Restorex Dökülme Karşıtı kullanmıştım aynı zamanda hızlı uzamayı sağlayan Sarmaşık Özü de içeriyordu, benim dökülmemi daha da arttırmamıştı o dönem ama sen Hızlı Uzama için olanı kullan yine de. Fiyto Losyon'u yine tavsiye ederim o uzamaya da yardımcı oluyor. Shea Yağını yine tavsiye ederim, o da dökülmeye iyi gelmesiyle birlikte uzamaya da faydalı, her şekillendiriciyi ve yağı saç derisine süremiyorsun çünkü.

ahhh aklımaa saçımı ilk kez boyattığım zaman, açıldığında yanması geldi :halay: düşünsene ilk kez boyatıyosun ve yanıyo.eve gidip ağlaya ağlaya saçlarımı yıkamıştım ve saçlarımdan küvetin gideri tıkanmıştı. zaten saçım çok azdı iyice olan da gitti. hatta o gün stres mideme vurdu hastaneye kaldırdım falan ayy ne uzattım
1- kim ne derse desin bu konuda en iyisi kerastase yeşil seri. şampuan ve maskesini aldım.
2 - saçımı sadece kuruttum. kimyacıyım saç yapısını az çok biliyorum. saç ıslakken sistein aminoasitleri bağlarını koparttığı için daha güçsüz olur. ıslakken hiç taramadım
3 - saç mezoterapisi. kerastaseden başka ürüne para bayılmak yerine aynı paralara mezo yaptırdım. bence hiç bilmediğin ürünlere para dökme. her zaman en iyi yol enjeksiyon diye düşünüyorum ben. akademik çalışmalar da bunu söylüyo
benim saçım zaten azdı. ama en azından o yanmasından sonra eski haline geri getirebildim
Eğer senin saçın da arkadaşınki gibi zaten kendiliğinden, yani bu yanma ve kopuşma olayından önce de çok seyrekse, arkadaşın dediği saç mezoterapisi daha mantıklı sanki. Çünkü dediğim gibi dökülme karşıtı profesyonel eczacı ürünleri dökülmeyi daha arttırabiliyorlar, sık yıkayarak ve serumları her gün düzenli kullanarak belki dökülme bir yerde durup saçların kökünden daha gür çıkması sağlanıyordur ama ben şahsen o kadar düzenli kullanamadım ve durmadı ve avuç avuç dökülünce, aldım aldım kenara koydum, bu da moral bozucu......

Ama eğer ki yanma ve kopuşmadan önce saçların o kadar da seyrek değilse, ki benimkiler değildi ama avuçlar dolusu dökülüyordu, şampuanlar bir şekilde işe yaradı, 5-10 senedir o kadar sinir bozucu dökülmeye rağmen, özellikle tepeden biraz azalsa da, halen daha epey gür saçlarım.

Aynı şey benimde başıma geldi. Saçın bildiğin yanmış. Bende ombre yaptığım da olmuştu elastik gibiydi saçlarım uzuyordu kopuyordu sürekli. Malesef ki boyadan kurtulmaya çalış azar azar sık sık kestir uçlarından. Ve hindistan cevizi yağı kullan. Saça ağırlık yapmıyor sür saçında yarım saat kalsın sonra yıka. Çok faydasını gördüm sayesinde düzeldi saçlarım bir de biberiye suyu faydalı oluyo

Eğer ki saçın bu yanma olayından önce normal ve gürse (kendiliğinden seyrekse demiyorum), şampuanlar yeterince etkili oluyor, hem de en pahalı profesyonel eczacı ürünü kullanmak zorunda değilsin, en azından dipten kendiliğinden aşırı dökülmen yoksa, hem pahalı, hem de uygun fiyatlı ürünleri kullanan biri olarak söylüyorum, benim 5-10 senedir avuç avuç dökülmem var ve saçlarım fotoğraftaki gibi. Korkma şampuanlar işe yarıyor.

Eklentiler

• Snapshot_20180304_9.png
    Snapshot_20180304_9.png
    299,5 KB · Görüntüleme: 27
Aynı şey benimde başıma geldi. Saçın bildiğin yanmış. Bende ombre yaptığım da olmuştu elastik gibiydi saçlarım uzuyordu kopuyordu sürekli. Malesef ki boyadan kurtulmaya çalış azar azar sık sık kestir uçlarından. Ve hindistan cevizi yağı kullan. Saça ağırlık yapmıyor sür saçında yarım saat kalsın sonra yıka. Çok faydasını gördüm sayesinde düzeldi saçlarım bir de biberiye suyu faydalı oluyo
Saçlarım gayet iyi durumda ama muhtemelen sürekli arayış içinde olduğum için, ki o kadar dökülmeyle saçlarımın çok ciddi azalması gerekirdi ama korkma zamanla toparlıyorlar, arkadaşın önerdiği Biberiye Suyu'nu da denemeyi düşünüyorum, fakat ölçüleri bilmiyorum, ne kadar Biberiye, ne kadar su koyup, ne kadar kaynatıyoruz yada bekletiyoruz??? Sonra saçımıza sürdükten sonra ne kadar bekleteceğiz??? Bir keresinde buradan okuyup, ilikli kemik alıp, evde haşlayıp Sığır İlik Yağı da sürmüşlüğüm var kafama ama onu bir iki defa yapıp uygulayamadım sonra, pratik gelmedi bana, uygulayabilenlere saygılar sunuyorum. :)

Eğer ki saçın bu yanma olayından önce normal ve gürse (kendiliğinden seyrekse demiyorum), şampuanlar yeterince etkili oluyor, hem de en pahalı profesyonel eczacı ürünü kullanmak zorunda değilsin, en azından dipten kendiliğinden aşırı dökülmen yoksa, hem pahalı, hem de uygun fiyatlı ürünleri kullanan biri olarak söylüyorum, benim 5-10 senedir avuç avuç dökülmem var ve saçlarım fotoğraftaki gibi. Korkma şampuanlar işe yarıyor.
işte benim saçım hem kendiliğinden seyrekti (hani şu saç çizgisi baya belli olanlardan) üstüne bir de yandı; bu anlattıklarımda eskisinden daha iyi hale geldi. kerastase dememin sebebi, diğer ürünlere deneme-yanılma yapıp para harcamaktansa garantiden oyumu kullanmıştım ama kesinlikle en iyisi mezoydu. şimdi ki aklım olsa direk mezoya giderim üstüne bir de saç vitamini oldu bitti
artık ulaşılabilir fiyatlar en azından
ayy saçlarına da nazar değmesin bu arada müthişşş

Saçlarım gayet iyi durumda ama muhtemelen sürekli arayış içinde olduğum için, ki o kadar dökülmeyle saçlarımın çok ciddi azalması gerekirdi ama korkma zamanla toparlıyorlar, arkadaşın önerdiği Biberiye Suyu'nu da denemeyi düşünüyorum, fakat ölçüleri bilmiyorum, ne kadar Biberiye, ne kadar su koyup, ne kadar kaynatıyoruz yada bekletiyoruz??? Sonra saçımıza sürdükten sonra ne kadar bekleteceğiz??? Bir keresinde buradan okuyup, ilikli kemik alıp, evde haşlayıp Sığır İlik Yağı da sürmüşlüğüm var kafama ama onu bir iki defa yapıp uygulayamadım sonra, pratik gelmedi bana, uygulayabilenlere saygılar sunuyorum. :)
Biberiyeyi göz kararı koyup kaynatın demlensin biraz. Sonra sprey başlıklı bir şişeye koydum ben duştan 2 saat önce diplere de uçlara da sıkıyorum bekletip tekrar yıkıyorum öyle yapabilirsiniz gayet pratik oluyor

işte benim saçım hem kendiliğinden seyrekti (hani şu saç çizgisi baya belli olanlardan) üstüne bir de yandı; bu anlattıklarımda eskisinden daha iyi hale geldi. kerastase dememin sebebi, diğer ürünlere deneme-yanılma yapıp para harcamaktansa garantiden oyumu kullanmıştım ama kesinlikle en iyisi mezoydu. şimdi ki aklım olsa direk mezoya giderim üstüne bir de saç vitamini oldu bitti
artık ulaşılabilir fiyatlar en azından
ayy saçlarına da nazar değmesin bu arada müthişşş
Çok teşekkür ederim. Aslına bakarsan çok nazar değiyor yada değdi ama şampuanlarla ve bir kaç bir şey daha deneyerek, uğraşarak işte eski halini korumaya çalışıyoruz, allahtan işe yaradılar, ve dediğim gibi pahalı olmayanların bazıları da işe yarıyor, en azından aşırı aşırı dökülme yokken, neredeyse her banyoda o kadar dökülerek, hala bu kadar saç olması da sevindirici bir şey. Teşekkürler...

X