BABA ŞİDDETİ (YAKIN ARKADAŞIM ADINA YAZIYORUM) FİKİR ALMAK İSTİYOR

Anneleri boşanınca evlilikte edinilen mallara ortak olduğundan hak talep edebilir bildiğim kadarıyla; fakat anneyi boşanmaya ikna etmeden ne desek boş. İkna olacağını da düşünmüyorum.

Anne ayrılmadan baba ölmeden neden mallardan hak talep etmek istediklerini anlamadım? Kendileri yapmamışlar sonuçta. Tamam adam kötü ama sonuçta o yapmış ve yaşıyor. Düşünceleri çok mantıksız geldi bana.

Anne ayrılmadan baba ölmeden neden mallardan hak talep etmek istediklerini anlamadım? Kendileri yapmamışlar sonuçta. Tamam adam kötü ama sonuçta o yapmış ve yaşıyor. Düşünceleri çok mantıksız geldi bana.
Yok hiç biri 1 kuruş istemiyor babası annesine öyle diyormuş

Arkadaşınızın annesi de olsa kadının kendi hayatı çekmek istiyorsa bırakacaksınız çekecek kocasını.
Arkadaşınız ve kardeşleri de birlik olup o evde başka çocuk bırakmayacak. Anneyle baba ikisi napıyorsa yapsın.

Eğer arkadaşınızın imkanı varsa annesini psikoloğa götürsün. Önce kadının yaşadıklarının normal olmadığını anlaması lazım.

Arkadasiniz kendini ve kardeslerini dusunsun.Bir sekilde kendi ayaklari ustunde durmayi ogrensinler.Annesine gelince malesef bosanmaya ikna etmesi zor gibi duruyor.Çünkü eski kadinlarda elalem ne der dusuncesi var.Bunuda yikmak cok zor oluyor

Konudaki anne benim anneme benziyor. Bu tip kadınlar bulundukları evlilikte hasta oldukları gibi kendilerine doğruyu söyleyen evlatlarına da kin gütmeye meyillidir.
O yüzden arkadaşınız kendini kurtarmaya baksın. Yoksa o evde onlarla beraber hasta olur.

Anneleri boşanınca evlilikte edinilen mallara ortak olduğundan hak talep edebilir bildiğim kadarıyla; fakat anneyi boşanmaya ikna etmeden ne desek boş. İkna olacağını da düşünmüyorum.
evli çocukları olduğuna göre evlilik 2000 yılından önce olabilir
eğer öyleyse o zamanki evlilikler için mal katılımı rejimine tabi olmayabilir sanırım 2002'de yürürlüğe girmişti...

O kültürde ve yaşta kadın asla boşanmaz, zulüm görmediği gün de kocam bugün benimle ilgilenmedi diye düşünür, zulüm görme de bir cesit iletişim işte.

Yapilacak tek şey, annenin konforunu arttırmak adına maddi destek olmak anneye.

X