Araba almak istiyorum

Merhaba hanımlar
Şöyle bir derdim var, yeni bir araba almak istiyorum. Elimdeki arabam 2008 model, rahmetli babam 2013 de işe başladığımda hediye etmişti. Evlendigimde eşimin arabası yoktu (hala da yok iş yer i arabasını kullanıyor arabasida yeni model ama şehir dışına çıkamayız sonuçta iş yeri arabası) benim arabam küçük ve eski. 3 tane de çocuk var. Benim arabamla da şehir dışına çıkamıyoruz. Haliyle yer seferinde eşten dostan araba bulmaya çalışıyoruz ve bu durumdan çok sıkıldım.
Şöyleki arabam 300 bin anca eder. Bir o kadar da birikmisim var. 300 de çekip bir araba alalım diyorum. Eşimin de borsada ailesine ait para var 1milyona yakın. Bana sürekli sene sonunu bekle o zaman alırız diyor. Ama o zaman da nasıl bir araba alırız ne model düşünüyorsun vs diyorum hiç birşey demiyor. Darlama beni, anca para hesabı yapıyorsun (çünkü birikim, yatırım yapmaya çalışıyorum. Altın hisse vs. Fazladan ihtiyacım olanı bile almayıp sürekli kısıyorum.) eşimin fikir beyan etmemesinden aşırı bunalmış durumdayım. Ben sana sene sonunu bekle diyorum sen hala konuşup duruyorsun ne yaparsan yap diyor. Ben de sene sonunda daha üst bir araba alırız o zamana diyorum yorum yapmıyor
Benim arabamı begenmiyor o araba satılmaz diyor. zerre bakım yaptırmaz. Ben bir masrafla bir yerini yaptırayım desem değmez o arabaya der. Kendi kullandigi güzel ya benimki umurunda değil. Kışın kliması bile çalışmıyor. Dona dona gittim geldim ise. Anlamıyor anlamıyor. Sinirlerim bozuldu ya.
Ne yapayım kafama estiği gibi satıp çok borca girmeden 700-750 bandında mi birşey alayım. Yoksa onu dinleyip bekleyip yıl sonunda yine ne olacağını bilmediğim araba için elimdekine mi katlanayim. Bilemiyorum bir akıl verin ya 😔
esinizi beklemeyin. buraya imzamı atarım ki sene sonu bir bahane bulup yine erteleyecek. ve araç fiyatları da daha ucuza gitmiyor 😂 ne kadar erken alırsanız o kadar iyi

Merhaba hanımlar
Şöyle bir derdim var, yeni bir araba almak istiyorum. Elimdeki arabam 2008 model, rahmetli babam 2013 de işe başladığımda hediye etmişti. Evlendigimde eşimin arabası yoktu (hala da yok iş yer i arabasını kullanıyor arabasida yeni model ama şehir dışına çıkamayız sonuçta iş yeri arabası) benim arabam küçük ve eski. 3 tane de çocuk var. Benim arabamla da şehir dışına çıkamıyoruz. Haliyle yer seferinde eşten dostan araba bulmaya çalışıyoruz ve bu durumdan çok sıkıldım.
Şöyleki arabam 300 bin anca eder. Bir o kadar da birikmisim var. 300 de çekip bir araba alalım diyorum. Eşimin de borsada ailesine ait para var 1milyona yakın. Bana sürekli sene sonunu bekle o zaman alırız diyor. Ama o zaman da nasıl bir araba alırız ne model düşünüyorsun vs diyorum hiç birşey demiyor. Darlama beni, anca para hesabı yapıyorsun (çünkü birikim, yatırım yapmaya çalışıyorum. Altın hisse vs. Fazladan ihtiyacım olanı bile almayıp sürekli kısıyorum.) eşimin fikir beyan etmemesinden aşırı bunalmış durumdayım. Ben sana sene sonunu bekle diyorum sen hala konuşup duruyorsun ne yaparsan yap diyor. Ben de sene sonunda daha üst bir araba alırız o zamana diyorum yorum yapmıyor
Benim arabamı begenmiyor o araba satılmaz diyor. zerre bakım yaptırmaz. Ben bir masrafla bir yerini yaptırayım desem değmez o arabaya der. Kendi kullandigi güzel ya benimki umurunda değil. Kışın kliması bile çalışmıyor. Dona dona gittim geldim ise. Anlamıyor anlamıyor. Sinirlerim bozuldu ya.
Ne yapayım kafama estiği gibi satıp çok borca girmeden 700-750 bandında mi birşey alayım. Yoksa onu dinleyip bekleyip yıl sonunda yine ne olacağını bilmediğim araba için elimdekine mi katlanayim. Bilemiyorum bir akıl verin ya 😔
1milyonu neden bozdurmaya calisiyorsun? O esinin ailesinin parasi 🤷🏼‍♀️ bunun disinda Kenarda baska birikiminiz kalmayinca napacaksiniz? Kredi cekin esini dinlemeyip. Arabayi satip onun yerine arabayi biraz yükseltin gene idare edin sonra gene satin gene yenileyin o sekil olur

Benim de benzer bir değerde arabam var. Şehir dışına ben çok gittim ama. Tabi en fazla İzmir'e kadar. Aslında Karadeniz'e de gitmek istiyorum ama arabaya guvenemiyorum. Küçük olduğu için yorucu da oluyor.
Ben de değiştireceğim inşallah bu yazdan sonra.
Bence eşinizi beklemeyin. Değiştirirseniz o zaman elinizdekinin üstüne koyarsınız. Veya seneye değiştirirsiniz üst modelle

Arabanın durumu çok mu kötü?
Çok uzak olmayan şehirlere gidebilir aslında 2008 model araba.
Arkadaşımın arabası 2009 model her yere gidiyor. Başkasından araba alma kısm alternatif olmamalı.

Model yükseltmek için eşinizi de beklemeyin derim. Yıl sonuna değişen bir şey olmayacak.

Para sizin değil eşinizin ailesinin bence kullanma planları yapmayın. Siz kendiniz satın gücünüzün yettiği bir tane alın. Aracın bakımları ve bozulan yerlerinin tamiri için eşinizden neden icazet alıyorsunuz? Gidip servise sanayiye yaptırın

Merhaba hanımlar
Bence kendinize bi araba alın. 700-750 bin olmasına bile gerek yok. 500 bin bandında da gayet güzel temiz bi araç alabilirsiniz.
Şimdilik fiyatlar durgun ama her şey gitgide pahalanıyor. Sene sonuna ne olacağı belli değil.
Hem elinizdeki araba bi masraf çıkarsa dünya para. Klimasının çalışmaması da cabası.

Son düzenleme:
Bizim araba 700 ediyor bence gayet güzel şık bir araba tamir falan başımızı da ağrıtmıyor. Bu fiyat aralığında gayet hoş bir şey alabilirsiniz illa lüks almanıza gerek yok.
Hele de eş ailesinin parasını hiç hiç istemeyin arabaya ortak olurlar
Nedir sizin araba?

1milyonu neden bozdurmaya calisiyorsun? O esinin ailesinin parasi 🤷🏼‍♀️ bunun disinda Kenarda baska birikiminiz kalmayinca napacaksiniz? Kredi cekin esini dinlemeyip. Arabayi satip onun yerine arabayi biraz yükseltin gene idare edin sonra gene satin gene yenileyin o sekil olur
Benim o paradan beklentim yok asla. O borsaya yatırmış ya o paranin karının kendi payını düşünüyor da sürekli zararda bı b.k olduğu yok. Bekle deyip duruyor.

Para sizin değil eşinizin ailesinin bence kullanma planları yapmayın. Siz kendiniz satın gücünüzün yettiği bir tane alın. Aracın bakımları ve bozulan yerlerinin tamiri için eşinizden neden icazet alıyorsunuz? Gidip servise sanayiye yaptırın
Bı ton laf soyluor sonra o arabanın o işine o kadar para mı verilir hiç anlamıyorsun ben hallederdim bilmem ne. E halletseydin o zaman diyorum. Kendin iş yapmissin işte diyor. Evide böyle böyle benim iteklemem ve en çok da akıl danistigi birinin al demesiyle aldı. Sürekli bir çevre aklı var aldığı. Sinirlerim bozuluyor artık. O ailesinin parasını da bana sorsaydi altın al derdim. Bir kuzeni aynı parayı o dönem altın yapmış bı ton kar etti. Bizim ki borsada zararıni daha çıkartamadi. Ben aile parasından hiç birşey beklemiyorum zaten. O kar edip karı ailesine bölecekmis oradan bize duseni ekleyecek galiba kendince. Bu gidişle anca zararı paylastiracak...

Arabanın durumu çok mu kötü?
Çok uzak olmayan şehirlere gidebilir aslında 2008 model araba.
Arkadaşımın arabası 2009 model her yere gidiyor. Başkasından araba alma kısm alternatif olmamalı.

Model yükseltmek için eşinizi de beklemeyin derim. Yıl sonuna değişen bir şey olmayacak.
Canım arabam küçük. 3 çocuk ve eşyalarla sigmak imkansız. İki çocuk koltuğunu koyunca büyük oğlana minicik yer kalıyor. Mecbur kalınca gittik zaten. O zaman bu arabaya mecbur kaldı diye gitti bakım yaptirdi. Araba çok şükür maşallah diyeyim çok iyi çıktı. Allah alacağımi da bunun gibi denk getirsin. Bir kez yolda bırakmadı beni mahcup etmedi.

Benim de benzer bir değerde arabam var. Şehir dışına ben çok gittim ama. Tabi en fazla İzmir'e kadar. Aslında Karadeniz'e de gitmek istiyorum ama arabaya guvenemiyorum. Küçük olduğu için yorucu da oluyor.
Ben de değiştireceğim inşallah bu yazdan sonra.
Bence eşinizi beklemeyin. Değiştirirseniz o zaman elinizdekinin üstüne koyarsınız. Veya seneye değiştirirsiniz üst modelle
Ben de aynı şeyi diyorum ama duvara filan diyorum sanki.... Kimin aklına uyuyorsa..

Sualinizden bagimsiz ne kadar iyi babaniz varmis. Allah rahmet eylesin. Benim peder beyefendi de aracimi satmasa idim nerdeyse evlatliktan reddetmek uzereydi.
Arac fiyatlari guvenilir degil. Olmaz da. Kucuk rakamlarda dusme yasanirken artis buyuk rakamlar uzerinden oluyor. Dolayisiyla kis mevsimine kadar bekleyip uc kurus dusecek diye hayatinizi erteleyip ertelememek size kalmis.
Evet ya babam çok başka bir insandı. Elinde bir evi vardı fazladan, ben ev almayı çok isteyince o evi sattı bana ev peşinatı, kardeşimin birine dükkan diğerine de araba peşinatı olarak paylastirdi. Mekanı nur olsun cennete kavuşmak nasip olsun. Hepimizi mutlu etti. Ev, iş, araba sahibi yaptı.

Aslında eşiniz dicegini demiş daha ne diyecek ki o paranın getirisi ne olur bilmediği için tutar söyleyememiştir. Gelecek paraya göre kredi cekmeden araba alırsınız daha mantıklı geldi bana da

X