Baba...

60 yaşına girdi, kaç sene yaşayacak bilmiyorum. Affetmek için çok çabaladım, ailesinden öyle görmüş, öyle yetişmiş affet diye çok düşündüm. Sevmek için birşey yapmama gerek yoktu, kendimi bildim bileli sevdim. O beni hiç sevmedi, sevmediğini hep dile getirdi. Baba evet gidemedim, o yapayalnız tarafım gölgesini aradı durdu yıllarca. Benim görmediğim tüm sevgisini oğluna gösterdi. Yüzüne de söyledim zamanında bana baba olamadın ona ol bana zor bir hayat yaşattın ona yaşatma diye. Yanıma yaklaşmasından bile korkuyorum ben ya döverse ya bir anda sinirlenirse... Hayatını uzakta yaşasın ama bana zarar vermesin...
Malesef ki ailenmizi seçemiyoruz...
Tek dileğim umarım yaptığı hataların farkındadır babanız..
Ama ben sizi takdir ediyorum ne güzel, iyi bir meslek sahibi olmuş kendi ayaklarınızın üstünde duruyorsunuz..
En azından güçlü olmayı öğretmiş iyi yanından bakalım.
Ne yapalım o da sizin babanız ve böyle kabul edip yola devam edeceğiz..
İnsan görmediği sevgiyi bir başkasıyla dolduramıyor (eşiyle, kardeşiyle vs)
O yüzden o boşluğu kapatıp yoluna devam edeceksin..
Kendi evladını nasıl yetiştirmen gerektiğini artık çok iyi biliyorsun :)

Hem ilk çocuk olup hem nasıl abin ablan oluyor kuzenlerin falan mı anlayamadım orasını..

Yaşadıklarınız çok acı Allah yardımcınız olsun da ama hala ne diye tanıdığın var mı ev alacağız diye soruyorsun muhatap oluyorsun ne bileyim ben olsam asla görüşmezdim sanırım

Banada konu fake geliyor. Konu sahibi sonrada "pardon, kuzen demek istedim" diyor. Hii hikaye o kadar güzel yaziliyor, roman gibi, ama kuzen detayini unutuyor. Ki normal insan kuzen der, abim, abla degil.

Kaldi ki 3 yasinda herseyi bu kadar detayli sekilde hatirlamasi pek imkani yok. Hadi diyelim dogru, kim neden bu babadan daha bir ev ister?

Ben açikçasi konuya hiç inanmadim.

Banada konu fake geliyor. Konu sahibi sonrada "pardon, kuzen demek istedim" diyor. Hii hikaye o kadar güzel yaziliyor, roman gibi, ama kuzen detayini unutuyor. Ki normal insan kuzen der, abim, abla degil.

Kaldi ki 3 yasinda herseyi bu kadar detayli sekilde hatirlamasi pek imkani yok. Hadi diyelim dogru, kim neden bu babadan daha bir ev ister?

Babadan ev istemiyor ev almak için danışıyor..
3 yaşında detaylı bilemez evet ama annesinin anlatmasını hatırlıyordur..

İnanmıyorsanız üzmeyin de bu yorumlarla bakın ne kadar üzülmüş ben hissedebiliyorum.

İnanmıyorsanız üzmeyin de bu yorumlarla bakın ne kadar üzülmüş ben hissedebiliyorum.

Beni öldürmeye kalkan birine ne ev için, ne baska birsey için danismaya arardim. Kim bilir kötü bir babaya cidden sahip konu sahibi, ama hayal gücünüde kullandigini inaniyorum. Annesinin anlatmasi ile ise, o sekilde anlatsin. Mecburen roman formatinda anlatmasina gerek yoktu. Tutarsizligada gerek yoktu.

Malesef ki ailenmizi seçemiyoruz...
Tek dileğim umarım yaptığı hataların farkındadır babanız..
Ama ben sizi takdir ediyorum ne güzel, iyi bir meslek sahibi olmuş kendi ayaklarınızın üstünde duruyorsunuz..
En azından güçlü olmayı öğretmiş iyi yanından bakalım.
Ne yapalım o da sizin babanız ve böyle kabul edip yola devam edeceğiz..
İnsan görmediği sevgiyi bir başkasıyla dolduramıyor (eşiyle, kardeşiyle vs)
O yüzden o boşluğu kapatıp yoluna devam edeceksin..
Kendi evladını nasıl yetiştirmen gerektiğini artık çok iyi biliyorsun :)

Çok teşekkür ederim :) İçimi ısıttınız inanın :)

Kimseyi yaşadıklarıma zorla inandıracak değilim ancak çoğu kişinin bildiği üzere ki yaşayanlar da eminim ki vardır kalabalık ailelerde büyüyen insanlarda kuzen kavramından çok abi abla kavramı olur. Ben de çok kalabalık bir ailede büyüdüm, 8 yıl boyunca, babaannemin hastalığı süresince halalarım, amcalarım, abilerim, ablalarım hep bizim eve gelir giderdi. Orada aaa X kuzenim geldi demek yerine X abim/ablam geldi derdim. Ki abilerimle/ablalarımla pardon bir dakika fake olduğum anlaşılmasın kuzenlerimle muhabbetim hala vardır ve onları ablam / abim diye tanıtırım herkese. Keşke hikaye olsaydı keşke uydurmuş olsaydım da gülüp geçebilseydim oh yakaladılar "fake" olduğumu diye.
İnsanların yaşadıkları travmaları hatırlama yaşları değişkenlik gösterir. Birçok insan mutlu çocukluk anılarını çok rahat bir şekilde hatırlayabilirken ben ne yazık ki soğuk havada yaşadığım o anı hatırlıyorum. Hafıza oldukça derin bir konudur. En erken hatırlanan anılar hakkında detaylı bilgiye internetten ulaşabilirsiniz bence. Göreceksiniz ki birçok insan bu tarz şeyleri paylaşmış. Sonuçta internet çağındayız değil mi?

Ben babamdan ev istemedim hanımefendi, yorumlara biraz baksaydınız bunu defalarca açıkladığımı da görürdünüz.

Tanımadığınız insanların hayatlarını "fake" olarak yaftalamak yerine empati yapabilseniz keşke...

Lütfen beni savunmayın, hiç gerek yok gerçekten. Ama çok teşekkür ederim ilginiz için :)

Beni öldürmeye kalkan birine ne ev için, ne baska birsey için danismaya arardim. Kim bilir kötü bir babaya cidden sahip konu sahibi, ama hayal gücünüde kullandigini inaniyorum. Annesinin anlatmasi ile ise, o sekilde anlatsin. Mecburen roman formatinda anlatmasina gerek yoktu. Tutarsizligada gerek yoktu.

Hanımefendi yineliyorum bu adamı ben aramadım. Allah size iyi bir baba vermişse kıymetini bilin. Hayal gücüm ya da doğruluğum hakkında yorum yapmayın rica ederim. Roman formatında yazmak konusunu ise hiç açmayacağım, diğer konularıma baksaydınız her zaman bu şekilde yazdığımı, mesleki bir alışkanlık gereği yazma tarzımın böyle olduğunu fark ederdiniz.

Sizinle herhangi bir tartışmaya girmek istemem. İyi akşamlar.

Konu sahibi çevirmen, akıcı yazması yalın dille anlatması bu yüzden olabilir ..
Tabi ki inanmak sizin elinizde saygı duyarım
İyi geceler

Kullervo sen çok güçlü bir kadınsın. Açıkcası konuyu ilk okuduğumda hikaye gibi, dil akıcı, imla hatası yok bana da ilk başta fake geldi ama sanırım mesleğinden akıcı ve düzgün yazmışsın. Eski konularına da baktım. O yüzden geç yorum yaptım. Lütfen artık kendi değerini bil, kimsenin zoruyla birşey yapma. Görüşmek istemiyorsan görüşme. Babanın seni sevmemesi senin sevgiye layık olmadığını göstermez. Çok şükür ki eşin iyi bir insan ve seni seviyor. Maddi sıkıntılar bir gün geçer. Hepimiz borçla evlendik sıkıntı yaşadık ama geçiyor hepsi inan bana. Bence biran önce başka bir ev bakın ve uzağa taşının, babanla da görüşme yani istemezsen çünkü değişmemiş. Annen de olsa kimsenin zoruyla birşey yapma.

Kullervo sen çok güçlü bir kadınsın. Açıkcası konuyu ilk okuduğumda hikaye gibi, dil akıcı, imla hatası yok bana da ilk başta fake geldi ama sanırım mesleğinden akıcı ve düzgün yazmışsın. Eski konularına da baktım. O yüzden geç yorum yaptım. Lütfen artık kendi değerini bil, kimsenin zoruyla birşey yapma. Görüşmek istemiyorsan görüşme. Babanın seni sevmemesi senin sevgiye layık olmadığını göstermez. Çok şükür ki eşin iyi bir insan ve seni seviyor. Maddi sıkıntılar bir gün geçer. Hepimiz borçla evlendik sıkıntı yaşadık ama geçiyor hepsi inan bana. Bence biran önce başka bir ev bakın ve uzağa taşının, babanla da görüşme yani istemezsen çünkü değişmemiş. Annen de olsa kimsenin zoruyla birşey yapma.

Güzel yorumunuz ve zaman ayırıp eski konularıma göz attığınız için teşekkür ederim. Evet mesleğim nedeniyle alışkanlık oldu bu şekilde akıcı, düzgün ve anlaşılabilir yazmak. Son dönemde birçok olay üst üste geldiği için kendimi güçsüz ve değersiz hissediyorum aslında. Bu bir geçiş dönemidir belki bilemiyorum... Güçlü olduğumu söylemeniz beni adımlar atmak konusunda daha da cesaretlendiriyor açıkçası. Umarım en kısa sürede kendime gelirim. Bu süreçte bir uzmandan destek almayı ciddi ciddi düşünüyorum. Belki iyi gelir kim bilir.. Desteğiniz için tekrar teşekkür ederim :)

Tamam yasadiklariniz çok acı, gercekten bıcak gibi saplaniyor kalbe.

Fakat neden arayıp yardım istiyorsunuz anlamiyorum. Hala umudunuz varsa kendi ruh sağlığınız için o umudu yitirmenizi öneririm. Biraz baba dediğiniz cisme katı olun ve gorusmeyin.

Tamam yasadiklariniz çok acı, gercekten bıcak gibi saplaniyor kalbe.

Fakat neden arayıp yardım istiyorsunuz anlamiyorum. Hala umudunuz varsa kendi ruh sağlığınız için o umudu yitirmenizi öneririm. Biraz baba dediğiniz cisme katı olun ve gorusmeyin.

Gerçekten açıklamaktan yoruldum. Ben aramadım, aramıyorum arkadaşım bu adam arıyor beni. Belki 10 defa aynı şeyi yazdım buraya. Dilerseniz aradaki yorumlara da bir bakın.

Babamın dayağını hiç yemedim, anneme ettiği eziyeti gördüm, beni hiç sevmeyişini gördüm ve meslek sahibi olunca sildim attım hayatımdan. Geberse üzülmem. İyi dayanmışsın sen valla. Hala neden muhattap oluyorsun?

Gerçekten açıklamaktan yoruldum. Ben aramadım, aramıyorum arkadaşım bu adam arıyor beni. Belki 10 defa aynı şeyi yazdım buraya. Dilerseniz aradaki yorumlara da bir bakın.

Okumadiz sayfalarca yazdığınız aramadim dediginiz yerleri. Zaten aramaniz değil, yardım istemenizi anlayamıyorum. Tanıdık var miev alabilmek için demissiniz ya, işte onu soyluyorum.

Babamın dayağını hiç yemedim, anneme ettiği eziyeti gördüm, beni hiç sevmeyişini gördüm ve meslek sahibi olunca sildim attım hayatımdan. Geberse üzülmem. İyi dayanmışsın sen valla. Hala neden muhattap oluyorsun?
Benim de annem öyle..hayatı bana ve babama zindan ediyor.babamin yokluğunu bir an düşünsem içimde acı bir boşluk oluyor.fakat deseniz ki "annen hasta" üzülmüyorum.utaniyorum kendimden ama üzülmüyorum..
Yine de silemiyorum hayatımdan.yapamiyorum bir türlü.

Allah yardımcınız olsun ..Sil at demek kolay değil,herkesin yapısı farklı,kimisi bunu başarabilirken kimisi onca eziyet ve çileye rağmen yapamıyor.ama kendi hayatına bakıp mutlu olabilmek için bu adamı düşünmeyin!
Silip atsanız da kapanmiyor o yara zaten..mesela ben.. ailesiyle torun -torba mutlu olan insanları gördüğümde ,ömür boyu uzulecegim.boyle bir ailem olmadığı için..
Eşinize siginin ,kenetlenin birbirinize..babanızla görüşmeyin,ama he r ne olursa olsun Allah korusun hasta olursa yanında olun..evet zor ama inanın affederek rahatlayacaksiniz..çünkü o hayata gözlerini yumdugunda, siz Allah'a karşı imtihanınizi vermiş olacaksınız,

Gorusme
28 yıldır varlığı da yokluğu da belli olmayan, her konuştuğumda beni azarlayan, 18 yaşıma kadar sürekli dayak yediğim, sırtımda sopalar kıran, üniversiteye gittim diye sen okumaz o*** olursun diyen, bir kız çocuğuna ağza alınmayacak küfürler eden, benden 5 yaş büyük biriyle annemi aldatan, boşanacaksın diye annemin boğazına sarılan, yüzünü gözünü morartan, her gün vücudumda yeni morluklar oluşturan, ağlıyorum diye beni karanlık banyoya kilitleyen, boşandıktan sonra hemen o kadınla evlenen, ben kızlarıma en iyi hayatı sundum ama onlar benim karımı istemediler diyen, karısının etrafta annem hakkında kızlar küçükken ölmüş, kızlar da beni istemedi biz de görüşmüyoruz demesine göz yuman, oğlu olduğu için mutluluktan gözü dönen, bize kol kanat germeyen ama parasıyla caka satan insan müsveddesi...

O kadar zor ki kendimle ve baba şahsının yaptıklarıyla yüzleşmek, içimde bir şey var her gün daha da büyüyor, her gün daha da acıtıyor. Ağlasam ağlayamıyorum, sussam gerçekten çıldıracak gibi oluyorum.

Baba doğmamı hiç istememiş benim, küçücüktüm daha belki 4 belki 5 yaşındaydım döverdi, döverken keşke doğduğun an geberseydin derdi... Erken doğmuşum ben, doğurma demiş anneme ilk öğrendiğinde. Ben mi istedim ilk geceden annemin hamile kalmasını? Ben mi istedim dayak yemeyi? Ben mi istedim böyle olmayı? Sen yaptın. Sensin suçlusu.

Doğmuşum, ilk 2 senem iyi geçmiş şu hayatta, ailenin en küçük çocuğunun ilk çocuğuymuşum, yıllar sonra gelen kız bebek, ailenin göz bebeği, şımartılanı, en çok sevileni. Her akrabamda yüzlerce fotoğrafım var, her akrabam hala el üstünde tutar beni. Baba hariç. Sonra babaanne felç olmuş, 8 yıl, 8 uzun, acımasız, koskoca yıl. Babaanneye annem bakmış, küçük gelin olmanın getirisi sanırım ne bileyim. Babaanne yalanlar söylermiş herkese, baba annemi dövmeye başlamış.

Evden ilk kovulduğumuzda 3 yaşındaydım, kar kış, akşam saatleri her yer karanlık, anneannemle dedem uzakta, dayımlar gelemedi almaya haberleri yok. Yürüdük annemle, annem 22 yaşında, gencecik, güzeller güzeli bir kadın, elinde bir bavul, kahverengi ve sanırım deri. Elimde bir bebek kıvırcık saçlı, amcam almış. Hava buz, pembe atkım kalın ama üşüyorum, korkuyorum çok karanlık etraf. Saat kaç bilmiyorum. Anne dedem gelsin diyorum annem ağlıyor. Halama gitsek eniştem alır geri getirir. Baba döver. Amcamı gördük yolda, yakın oturuyoruz. Amcam kızıyor anneme kızım niye bize gelmedin diye. Alıyor eve götürüyor bizi. Yengem kek veriyor bana. Ablamla oynuyoruz. Ablamın saçlarını çok seviyorum. Annem amcamla konuşuyor, babam geliyor sonra. Abimler ve amcamlar da geliyor. Nasıl toplanıyorlar hemen anlamıyorum. Babamı dövüyorlar, eziyet etmeyeceksin diyorlar. Ağlıyorum babamı bırakın diye. Babam en sevdiğim. Eve gönderiyorlar bizi, annemin kolu kanadı kırılmış. Kapıyı kapatıyor baba ve annemi dövüyor. Annem ağlıyor.

Bakın ilk anım bu benim. Mutlu değil. Hiç mutlu anım da yok zaten. Sonra dayaklar arttı, babaanne bastonuyla beni döverdi. Amcamlar, abimler korumamaya başladı.

Dedem geldi bir gün, yaşım 10 dayaktan her yerim mosmor. Dede bizi götür öldürecek dedim. Kardeşim 2 yaşında ama onu dövmedi hiç baba. Hep beni dövdü. Dedem anneme dedi ki gelinlikle çıktığın eve kefenle döneceksin.

Dayımı aradım dayı gel al bizi diye, dedem göndermedi...

Baba ben büyüdükçe şiddetin dozunu da arttırdı. Ben baş kaldırdıkça boynumu kırmaya çalıştı.

Bir akşam dayanamadım, kurtardım annemi elinden dikildim karşısına git ya da seni öldürürüm dedim. Git ya da öl. O gece gitti. Yaşım 18.

24 yaşındayken 2 kaburgamı kırdı, tekme attı bana. Sebebi de beni neden sevmedin demem. Babasın sen sevsene, başımı okşasana. Ne darp raporu ne uzaklaştırma. Kızsın sen sus.

Baba etrafa hep iyi insan rolü oynadı, kimse bilmedi acımızı...

28 yaşındayım şimdi. 8 aylık evliyim. Borçlarımız var, işten çıktım, evden çalışıyorum. Ev almak için para biriktiriyoruz eşimle, o kadar çabalıyoruz ki, yorgunluktan bitap düşmüş haldeyiz. Ama huzurlu olalım bize yeter.

Baba aradı 2 gün önce, ev almak istiyoruz tanıdığın var mı dedim... 500 bin lira ver sana yeni aldığım evi vereyim dedi gülerek. Babanın 5 tane evi var. Birini bile istemedim, istemem, eşimle yaparız biz her şeyi...

Zoruma gitti... Çok ağladım.

Baba... Sonun ne olacak bilmiyorum. Doğmasını hiç istemediğin kızına dilenci muamelesi yapmanı unutamıyorum.

Ben dimdik ayakta dururum, ben güçlü olurum ama sen bana muhtaç olma.
Yaşattığını yaşama. Bana muhtaç olma...
Gorusme bn görüşmüyorum ailem le sırf Zengin diye verdi beni eşime 15 yaş büyük Allah a şükür su anda mutluyum kaç kere para almış eşimden en son da para yüzünden kavga ettik bnde sildim adam beni değil parayı seviyor

28 yıldır varlığı da yokluğu da belli olmayan, her konuştuğumda beni azarlayan, 18 yaşıma kadar sürekli dayak yediğim, sırtımda sopalar kıran, üniversiteye gittim diye sen okumaz o*** olursun diyen, bir kız çocuğuna ağza alınmayacak küfürler eden, benden 5 yaş büyük biriyle annemi aldatan, boşanacaksın diye annemin boğazına sarılan, yüzünü gözünü morartan, her gün vücudumda yeni morluklar oluşturan, ağlıyorum diye beni karanlık banyoya kilitleyen, boşandıktan sonra hemen o kadınla evlenen, ben kızlarıma en iyi hayatı sundum ama onlar benim karımı istemediler diyen, karısının etrafta annem hakkında kızlar küçükken ölmüş, kızlar da beni istemedi biz de görüşmüyoruz demesine göz yuman, oğlu olduğu için mutluluktan gözü dönen, bize kol kanat germeyen ama parasıyla caka satan insan müsveddesi...

O kadar zor ki kendimle ve baba şahsının yaptıklarıyla yüzleşmek, içimde bir şey var her gün daha da büyüyor, her gün daha da acıtıyor. Ağlasam ağlayamıyorum, sussam gerçekten çıldıracak gibi oluyorum.

Baba doğmamı hiç istememiş benim, küçücüktüm daha belki 4 belki 5 yaşındaydım döverdi, döverken keşke doğduğun an geberseydin derdi... Erken doğmuşum ben, doğurma demiş anneme ilk öğrendiğinde. Ben mi istedim ilk geceden annemin hamile kalmasını? Ben mi istedim dayak yemeyi? Ben mi istedim böyle olmayı? Sen yaptın. Sensin suçlusu.

Doğmuşum, ilk 2 senem iyi geçmiş şu hayatta, ailenin en küçük çocuğunun ilk çocuğuymuşum, yıllar sonra gelen kız bebek, ailenin göz bebeği, şımartılanı, en çok sevileni. Her akrabamda yüzlerce fotoğrafım var, her akrabam hala el üstünde tutar beni. Baba hariç. Sonra babaanne felç olmuş, 8 yıl, 8 uzun, acımasız, koskoca yıl. Babaanneye annem bakmış, küçük gelin olmanın getirisi sanırım ne bileyim. Babaanne yalanlar söylermiş herkese, baba annemi dövmeye başlamış.

Evden ilk kovulduğumuzda 3 yaşındaydım, kar kış, akşam saatleri her yer karanlık, anneannemle dedem uzakta, dayımlar gelemedi almaya haberleri yok. Yürüdük annemle, annem 22 yaşında, gencecik, güzeller güzeli bir kadın, elinde bir bavul, kahverengi ve sanırım deri. Elimde bir bebek kıvırcık saçlı, amcam almış. Hava buz, pembe atkım kalın ama üşüyorum, korkuyorum çok karanlık etraf. Saat kaç bilmiyorum. Anne dedem gelsin diyorum annem ağlıyor. Halama gitsek eniştem alır geri getirir. Baba döver. Amcamı gördük yolda, yakın oturuyoruz. Amcam kızıyor anneme kızım niye bize gelmedin diye. Alıyor eve götürüyor bizi. Yengem kek veriyor bana. Ablamla oynuyoruz. Ablamın saçlarını çok seviyorum. Annem amcamla konuşuyor, babam geliyor sonra. Abimler ve amcamlar da geliyor. Nasıl toplanıyorlar hemen anlamıyorum. Babamı dövüyorlar, eziyet etmeyeceksin diyorlar. Ağlıyorum babamı bırakın diye. Babam en sevdiğim. Eve gönderiyorlar bizi, annemin kolu kanadı kırılmış. Kapıyı kapatıyor baba ve annemi dövüyor. Annem ağlıyor.

Bakın ilk anım bu benim. Mutlu değil. Hiç mutlu anım da yok zaten. Sonra dayaklar arttı, babaanne bastonuyla beni döverdi. Amcamlar, abimler korumamaya başladı.

Dedem geldi bir gün, yaşım 10 dayaktan her yerim mosmor. Dede bizi götür öldürecek dedim. Kardeşim 2 yaşında ama onu dövmedi hiç baba. Hep beni dövdü. Dedem anneme dedi ki gelinlikle çıktığın eve kefenle döneceksin.

Baba ben büyüdükçe şiddetin dozunu da arttırdı. Ben baş kaldırdıkça boynumu kırmaya çalıştı.

Bir akşam dayanamadım, kurtardım annemi elinden dikildim karşısına git ya da seni öldürürüm dedim. Git ya da öl. O gece gitti. Yaşım 18.

24 yaşındayken 2 kaburgamı kırdı, tekme attı bana. Sebebi de beni neden sevmedin demem. Babasın sen sevsene, başımı okşasana. Ne darp raporu ne uzaklaştırma. Kızsın sen sus.

28 yaşındayım şimdi. 8 aylık evliyim. Borçlarımız var, işten çıktım, evden çalışıyorum. Ev almak için para biriktiriyoruz eşimle, o kadar çabalıyoruz ki, yorgunluktan bitap düşmüş haldeyiz. Ama huzurlu olalım bize yeter.

Baba aradı 2 gün önce, ev almak istiyoruz tanıdığın var mı dedim... 500 bin lira ver sana yeni aldığım evi vereyim dedi gülerek. Babanın 5 tane evi var. Birini bile istemedim, istemem, eşimle yaparız biz her şeyi...

Baba... Sonun ne olacak bilmiyorum. Doğmasını hiç istemediğin kızına dilenci muamelesi yapmanı unutamıyorum.

Allah sizi bundan sonraki hayatınızda mutlu etsin inşallah. Ama ben de babasından çeken biri olarak, asla ve asla onunla görüşmez, muhtaç olduğunda kapımı bile açmazdım

Neden hâlâ telefon ediyorsunuz ki? Ayrıca beni minicikken çocukken döven insanı büyüyünce de ben döverim ya da elimden geleni ardıma koymam yanına bırakmam. Ne alaka arayıp da ev soruyorsunuz ki neden hâlâ muhatabınızda. Hayret bişey🤷🏻‍♀️

Benzer olayları yaşadım annemle babam en son boşandılar yaşım 21 ve 6 yıldır babamla görüşmüyoruz 3 kız kardeş. Bence bir gecenin meyvesiyle baba olunmuyor. Elime düşse bir bardak su için yalvarsa dökerim o suyu. Sende görüşme tamamen çıkar hayatında

X