Kumar bağımlısı eş,iki çocukla baba evi!!!

Daha önce de yazdım fikir istedim sizlerden. Cesaretimi toplayıp 2 çocuğumla baba evine geldim. Sözde her daim arkamda olan ailem annem (sonuç olarak yine destekliyolar) daha ilk günden Kocan aramadı mi,kesin bosanacak misin. 2 çocuk babasız nasıl büyüyecek. Benim zaten derdim kendime yetiyor bir de etrafın bu tarz saçmalıklarını çekiyorum. Kumarbaz babayla 2 çocuk nasıl büyüyecek bunu düşünen yok.
Calisiyorum ama çocuklar küçük olduğu için ayrı ege çıkma şansım yok. Kocam da evimizi kumarda sattı evimde yok zaten. Ne yapacağım ben çocuklar buyuyene kadar kumarbaz kocayı çekmek zorunda mıyım. Başına gelenler ne yaptım lütfen yardım. Kızım 3 yaşında
Büyüse boşansam bu kez de diyecegim ki ergenlikte zor. Ama katlabamiyorum artık eşime
Ne dese ters tepki yapiyor bende. Görmek bile zul geliyor.
Ailenize sabredeceksiniz cocuklar okula baslayana kadar. Sonra ev tutarsiniz, cocuklarin da bakiciya ihtiyaci kalmamis olur

İyide siz niye dusunmediniz kumarbaz adamdan iki cocuk yaparken.

Anne babalar bizleri yetistiriyor, birde evlilik yurumediginide cocugu colugu toplayip anne baba evine gidip onlara yuk olmak gerekmiyor.
Mecbur degiller yani
Sizin gibi yorum yapanlar hangi alemde yaşıyor cidden anlamıyorum. Kolayca yorum yazıyorsunuz. Belli ki hayat size hep güzellik sunmuş. Sizin başınıza gelince mecbur değilim diye evladinizi kapıya koyarsınız olur biter. O zaman da size sizin gibiler akıl verir. Oğlunu kızını kumarbaz olabilecek potansiyeli olan biriyle neden evlendirdin diye. Geleceği on görme yetiniz varsa başınıza bir iş gelmez zaten. Mükemmel şekilde yaşar gidersiniz

Sizin gibi yorum yapanlar hangi alemde yaşıyor cidden anlamıyorum. Kolayca yorum yazıyorsunuz. Belli ki hayat size hep güzellik sunmuş. Sizin başınıza gelince mecbur değilim diye evladinizi kapıya koyarsınız olur biter. O zaman da size sizin gibiler akıl verir. Oğlunu kızını kumarbaz olabilecek potansiyeli olan biriyle neden evlendirdin diye. Geleceği on görme yetiniz varsa başınıza bir iş gelmez zaten. Mükemmel şekilde yaşar gidersiniz
asil Ben sizin kafalari anlamiyorim kesinlikle. Bu memleket saten bu kafalr yüzunden bu durumda
İnsan eve kedi alirken bile bana bisey olursa buna ne olacak diye bir altarnatif bakici bulupda alir onu.

Dogurulan cocukda acaba bu adamdan ayrildam vefat etse, kendim bakabilirmiyim diye yapilir.dogur doğur sonra ana evine git o baksin oldu. Azten ne desem bos, anlayacaginizi düsunmüyorum…

Aynen dediğiniz gibi ben gecindiriyorum. Ev sattı araba sattı onca borç. Şimdi de baba evine geldim. Hala benim üstüme geliyor eşim psikolojik olarak. Sen çocukların geleceğini dusunmuyorsun diye. Kendine toz kondurmuyor. Tutturmuş bi düzeleceğim düzeleceğim. Bekle bekle dur. Zor bir süreç beni bekliyor umarım kolaylikla atlatirim
Asla düzelmez.Cevremde kumara bulasip duzeleni görmedim.Bircoguda boşanma ile sonuçlandı.

Eşine 2.sansi verenler vardı işte artık oynamıyor maaş kartı ben de bütün kredi kartları bende yada iptal etti ben harçlık veriyorum düşük miktarda diye söylüyorlardi fakat bu seferde elden borç alıyorlardı yine devam oynamaya 2.sansi verenlerde boşandı.

Siz de düzelir diye düşünmeyin bir an önce çocuklarınız için kendinizi toparlayin derim.

Ve oynayan insanlar normal doğal bişey yapıyor gibi asla kendilerini suçlamayıp sadece suçlu sensin sen yıktın diyorlar bir manipülasyon tarzı bende bu yüzden ayrılıyorum bana da yapmam etmem dedi kartları mahkemeden takipte olmasına rağmen oynuyor

Anne babalar bizleri yetistiriyor, birde evlilik yurumediginide cocugu colugu toplayip anne baba evine gidip onlara yuk olmak gerekmiyor.
Mecbur degiller yani
Sizin gibilerden bana fenalık geldi
Niye o adama çocuk yaptın niye doğurdun bla bla bla
Diyelim çocuklar 10-15 yaşında ama adam 3 senedir kumarbaz? Çocukları puff geri gönderebiliyormuyuz? Veya sihirli değnekle adamın kafasın vurup kendine gel sen 15 sene önce baba oldun napiyorsun diyebiliyormuyuz?

Diyelim çocuklar 10-15 yaşında ama adam 3 senedir kumarbaz? Çocukları puff geri gönderebiliyormuyuz? Veya sihirli değnekle adamın kafasın vurup kendine gel sen 15 sene önce baba oldun napiyorsun diyebiliyormuyuz?
Hehee aynen.😁

Ailenizin zorlanmasını anlıyorum ama aile bugünler için değil midir? Ortada keyfi bir durum yok. Ben anneanne babaannelere çocuk baktırılmasına karşıyım ama şu durumda destek olmayan anne de anneyim demesin kendine. Açıkça da söyleyin annenize. En çok ihtiyacınız olduğu zamanda kendi düzenlerinin derdine düşeceklerse o düzende ömür boyu mutlu mesut yaşasınlar.

Mecbur degiller yani
Kimse bir şeye mecbur değil. Annemiz hastalanınca doktora götürmek zorunda değiliz, kendine bakamazsa ilgilenmek zorunda değiliz, bayramda ziyaret etmek zorunda değiliz… Bunları yapmazsak kimse bizi şikayet edemez, kapıya polis gelmez. Ama mecburiyet dışında aile bağı, sevgi, vicdan, insanlık gibi kavramlar da var hayatta.

asil Ben sizin kafalari anlamiyorim kesinlikle. Bu memleket saten bu kafalr yüzunden bu durumda
İnsan eve kedi alirken bile bana bisey olursa buna ne olacak diye bir altarnatif bakici bulupda alir onu.

Dogurulan cocukda acaba bu adamdan ayrildam vefat etse, kendim bakabilirmiyim diye yapilir.dogur doğur sonra ana evine git o baksin oldu. Azten ne desem bos, anlayacaginizi düsunmüyorum…
Vefat durumunda garantimiz nedir sizin? Eşinize kaç sene ölümü yasakladınız. Çocuk kaç yaşına gelene kadsr ölmeyecek, sizi aldatmayacak, sizi terk etmeyecek. Noterde senet mi imzaladiniz, yoksa çocuk olduktan sonra kocanizi hadım mi ettiniz üremesi diye. Lütfen daha fazla sacmalamayin dönün kendi garanti hayatınıza bakın. Eve kedi alırken ölürüm de kim bakar diye alternatif arayan insan zaten sağlıklı rub halinde değildir. Umarım bu kafayla siz çocuk yapmazsınız.

Ve oynayan insanlar normal doğal bişey yapıyor gibi asla kendilerini suçlamayıp sadece suçlu sensin sen yıktın diyorlar bir manipülasyon tarzı bende bu yüzden ayrılıyorum bana da yapmam etmem dedi kartları mahkemeden takipte olmasına rağmen oynuyor
Aynen dediğiniz durumu yaşıyorum. Düzgün dürüst adam gitti yerine başka biri geldi. Dediğiniz gibi hep sen yaptın sen yıktın modunda. Takmış kafaya çocukların geleceğiyle oynuyorsun diyor. Kendi yaptıklarına dönüp bakabilse sağlıklı kafayla. Ama malesef akıl gitmiş. Siz kaç sene dayanabildiniz kumarı duyduktan sonra

Kimse bir şeye mecbur değil. Annemiz hastalanınca doktora götürmek zorunda değiliz, kendine bakamazsa ilgilenmek zorunda değiliz, bayramda ziyaret etmek zorunda değiliz… Bunları yapmazsak kimse bizi şikayet edemez, kapıya polis gelmez. Ama mecburiyet dışında aile bağı, sevgi, vicdan, insanlık gibi kavramlar da var hayatta.
Çok güzel demişsiniz. Kimse birşeye mecbur değil. İstersen doğum koy cami avlusuna. İstersen parka bırak kaç. Ama bu işin vicdani boyutu var. Kimse zorunlu değilim diye kenardan izleyemez çocuğu dardaysa

Gerçekten bana da ginaa geldi. İnsanız düzelecek sanıyoruz ,affediyoruz veya belli bir süre gerçekten her set güzel gidiyor
Zaten severek evlenmişsin güzel bir evliligin var. Şak diye kocana kumarbaz damgasını vuramiyosun. Kabullenemiyosun, bağımlılık nedir onun bilincinde olmuyorsun. Benim yanımda olsana ben yine bu olayın bağımlılık yapacağını tahmin etmezdim. Maçta kim yenecek muhabbetine bağımlı olmayi başıma gelince öğrenmiş oldum.

Asla düzelmez.Cevremde kumara bulasip duzeleni görmedim.Bircoguda boşanma ile sonuçlandı.

Eşine 2.sansi verenler vardı işte artık oynamıyor maaş kartı ben de bütün kredi kartları bende yada iptal etti ben harçlık veriyorum düşük miktarda diye söylüyorlardi fakat bu seferde elden borç alıyorlardı yine devam oynamaya 2.sansi verenlerde boşandı.

Siz de düzelir diye düşünmeyin bir an önce çocuklarınız için kendinizi toparlayin derim.
Gerçekten çok üzücü bir durum. Bende artık çok fazla duymaya başlıyorum bu kumar muhabbetinden yıkılan yuvaları. İnanılır gibi değil. Allah herkese akıl sağlığı versin ne deyim

Son cümlemizde anlayacağınızı düşünmüyorum demişsiniz. Yaşadığım bir olaydan beni tanıyıp zekama kadar çözdünüz olayi bravo size. Kadının en büyük düşmanı kadin sözünün vücut bulmuş halisiniz. Umarım başınıza gelmez ve yaşadığım durumu anlamak zorunda kalmazsınız. Sizin gibiler yüzünden o kadar sığ düşünceli insan var ki çevremizde sorun çözme yeteneği sıfır bombossunuz.

Gerçekten bana da ginaa geldi. İnsanız düzelecek sanıyoruz ,affediyoruz veya belli bir süre gerçekten her set güzel gidiyor
Zaten severek evlenmişsin güzel bir evliligin var. Şak diye kocana kumarbaz damgasını vuramiyosun. Kabullenemiyosun, bağımlılık nedir onun bilincinde olmuyorsun. Benim yanımda olsana ben yine bu olayın bağımlılık yapacağını tahmin etmezdim. Maçta kim yenecek muhabbetine bağımlı olmayi başıma gelince öğrenmiş oldum.
Boşverin o tarz yorumları
hayatlarının hiç bir aşamasında söz sahibi olamayan insanlar gelip burda ahkam kesiyorlar
size tavsiyem artık eşinize inanmamanız
Ben hiç bir bağımlılığından kurtulan birini görmedim
Bir süre belki düzelir gibi olur ama mutlaka eskiye dönüyorlar
Yakın çevremde kumarbağımlısı vardı. Ev,araba, eşinin altınları vs hiç birşey kalmadı. Tedavilere harcanan paralarda cabası. Kadın düzeli, bu sefer son, daha yapmayacak dedikçe daha beter dibe battılar. En sonunda boşandı ama dediğim gibi birsürü maddi manevi kayıptan sonra oldu. Siz de baba evinden bir düzene geçmeye çalışın kimseye minnetiniz olmasın. Aile desteği iyi hoş ama önemli olan kendi başının çaresine bakabilmek

X