Babaanne?

Babaannem 80 yaşında. Telefon falan kullanmayı bilmez biz arariz açmayı ve kapatmayı bilir. Öyle çok düşkün değil bana ama kardeşime çok düşkün. O da neden erkek olduğu için. Sor Hangimiz hayirliyiz tabiki ben. Hergün ararım en azından bi duasını alır halini hatrini sorarım. Bir de ilaçları var kullanmasi gereken unutuyor. Ilac saatinde mutlaka arar söylerim. Kimsenin yanında kalmıyor çünkü altın küpünün kaybolacagindan korkuyor :)

Babaannem 80 yaşında. Telefon falan kullanmayı bilmez biz arariz açmayı ve kapatmayı bilir. Öyle çok düşkün değil bana ama kardeşime çok düşkün. O da neden erkek olduğu için. Sor Hangimiz hayirliyiz tabiki ben. Hergün ararım en azından bi duasını alır halini hatrini sorarım. Bir de ilaçları var kullanmasi gereken unutuyor. Ilac saatinde mutlaka arar söylerim. Kimsenin yanında kalmıyor çünkü altın küpünün kaybolacagindan korkuyor :)

Babaannem 66 yaşında falan ama telefon kullanır, sigara kahvesiz günü geçmez. İlacını unutacağını sanmıyorum. Genelde işine gelmeyenleri unutur

Aynenn. .
Gelin neden sevilmez anlamıyorum. .
Oğlunla mutluysa derdin ne !
Çocukken gördüğüm kaynanalar yüzünden,
Kaynana fobisi var resmen . .
:KK12:

Annemin babaanneme gelin olacağını duyanlar annemleri uyarmış ama sevmiş evlenmiş. Babaannemse zulmetmiş hep maalesef. Anlatmaya utanıyorum

Aynenn. .
Gelin neden sevilmez anlamıyorum. .
Oğlunla mutluysa derdin ne !
Çocukken gördüğüm kaynanalar yüzünden,
Kaynana fobisi var resmen . .
:KK12:

Bir de şey diyeceğim, kaynana fobin olmasın. Benim kayınvalidem çoooooooook şekerdir. Kayınvalide değil annem. Önyargılı olma sakınn:anne:

Öz babanem vefat ettiğinde 7 yaşındaydım ama çok severdim oda bize çok düşkündü
Dedem evlendi 19 yıl oldu
Şimdiki babanemide çok severim arkadaş gibidir her anımda yanımdadır
Bu aile ilişkileriyle alakalı sanırım
Babanemde sadece babamın cocuklarına düşkün diğer torunlarına uzaktır

Babannemi pek tanımazdım ama annanemi anlatayım. Çok severdim, canımdan çok. Beni büyütttü 4 yaşıma kadar, ona anne derdim bile.

Sonra erkek kardeşim de ben de birilerini sevdik, evlendik. Ailem çok zengindi. Yurt dışlarında yaşardım. Erkek kardeşimin eşi de zengin bir aileden, o yüzden onun sevmeye hakkı vardı. El üstünde tutuldu. ben bizimkilere göre daha fakir biriyle evlendiğim için, ve eskisi gibi zengin bir hayat sürmediğim için benimle görüşmeyi kesti, hep laf soktu. Damadını da her gelen misafirimize yaptığı meşhur mantı sofralarına hiç davet etmedi.

Ta ki eşim iş kurup durumu bayağı düzeltene kadar. Eskiden telefonda 2 dakika konuşmayıp yanındakine verip giderken, telefonda benimle güzel güzel konuşmaya başladı. Damadım gelmeden sofraya oturmuyoruz demeye başladı. Çok seviniyordum yine.

Ta ki :), eşim biz eskiyi unutmadık gibi bir lafı bir sohbet içinde geçirene kadar. Ondan sonra gene eski haline döndü, zirvesini de misafirlerin ortasında bana bağırıp çağırarak yaptı saçma sapan bir sebep için.

Hala kendimce onu aklamaya çalışırım, emeklerini unutmam, hiç saygısızlık yapmam, çok da severim ben onu çocukluğumdaki haliyle bildiğim için, ama artık bir burkulma var içimde onu her düşündüğümde. Maddiyat bu kadar önemli olmamalı birini seviyorsan. Her haliyle seversin, düşse elinden tutarsın. O beni çok sallamaz şimdi. Halbuki 30 yaşına gelmiş kazık kadar insan olsam da, onun yanında kendimi 3 yaşımda hissediyorum hala. 20 yaşında bekarken, okul tatillerinde yanına gelince, beni kucağına alıp severdi. Oturtsa hala daha otururum yani :)

bu da böyle bir hissiyat işte. Çok şey beklememek lazım yaşlılardan. Oldukları gibi kabul etmek lazım.

Zaman , şimdiki zaman şöyle oluyorki büyükler küçüklere sevgisini göstermiyor küçüklerde onlara saygısını göstermiyor, ne ekersen onu biçersine geliyor

Hic görmedim yasasaydi inanıyorum ki cok severdik birbirimizi babam 4 yasindayken ölmüş üvey anne elinde büyümüş babam yillar var dedem hala ayrim yapar ezer ne anne gördü adam ne baba sevgisi diyorum hep babaannem olecegine dedem olseydi keske diye hem onu cok severdim hemde babam bu kadar uzulmezdi yipranmazdi:cry:

Babaannem yanimizda kaliyor. Hic bi zaman sevmedim. Bu anneme cektirdiklerinden dolayi degil. Yalancinin teki oldugundan dolayi.
En basiti; annem babaannemin odasinin camlari acti havalansin diye gecen gun. Bende evi temizlerken baktimki babaannem kapatmis geri. Bende geri actigimda " annen kapatti evden cikarken cami"dedi. Bende tamam dedim geri kapattim annem oyle yapmissa diye.
Megersem annem hic kapatmamis.
Ve.. annem eve geri geldiginde merdivnlerdem ciktigini duymus hemen geri acmis camlari.
Oyle bi oyunbaz.
Odayi siki siki ortuyor gunesli havada bile, bir matraze curuttuk bu sebepten. Usuyorm diyor ama dolaptan soguk su icmeyide ihmal etmiyor.

X