babadan emekli maasi

yok ben evliyim. Ama evlenirken bilmiyordum böyle bir şey olduğunu. Söyleyen de olmadı, benim de aklıma araştırmak gelmedi. Daha evlendiğim ay aldığım maaşın bir kısmını geri istedi devlet. O zaman muhasebeci de söyleyebilirdi böyle bir hakkınız var diye ama inanın yeni öğreniyorum. Hani hesabıma yatmış olan parayı çektim ben. O para bir kere hesabıma yattıysa benimdir artık. Parayı çekmişim ama o ay içerisinde evlenmişim. Ölseydim ne olacaktı varislerimden mi isteyeceklerdi? O parayı geri isteyen devletin bana 24 aylık çeyiz parası vereceği de aklıma gelmedi doğrusu.
devlet sadece istemeyi biliyor mesela boyle bir hak varsa bildirmeleri gerekiyor bence.sonucta ceyiz alisveriside az degil yani o kadar masraf oluyor.babada yok kim yardim edecek bunu dusunmuyorlar

Teşekkür ederim,
Bunu bilmiyordum. 5,5 yıl sonra mı öğrenecektim tüh.
Bir de ben Nisan ayının başlarında evlendim ve Nisan ayı maaşını almıştım, üstelik kullanmıştım ve sonradan Nisan ayının geri kalan günlerine isabet eden maaş tutarını sgk benden geri aldı.
5 yila kadar basvuru yapilip alinabiliyor diye biliyorum, sansinizi deneyin isterseniz

yok ben evliyim. Ama evlenirken bilmiyordum böyle bir şey olduğunu. Söyleyen de olmadı, benim de aklıma araştırmak gelmedi. Daha evlendiğim ay aldığım maaşın bir kısmını geri istedi devlet. O zaman muhasebeci de söyleyebilirdi böyle bir hakkınız var diye ama inanın yeni öğreniyorum. Hani hesabıma yatmış olan parayı çektim ben. O para bir kere hesabıma yattıysa benimdir artık. Parayı çekmişim ama o ay içerisinde evlenmişim. Ölseydim ne olacaktı varislerimden mi isteyeceklerdi? O parayı geri isteyen devletin bana 24 aylık çeyiz parası vereceği de aklıma gelmedi doğrusu.
Siz evlendikten sonra maas hak edisiniz bittigi icin geri almislar.
Normalde o para yatsada kullanmamaniz gerekiyordu.
Ben babamdan aylik alirken ise girdim, ise girdigimi bildirip maasimin kesilmesini istedim.
İslemler yapilana kadar yanlis hatirlamiyorsam 2 maas yatti bana hic birine dokunmadim.
Dokunsaydim bendende keserlerdi.
Bir arkadasim yaklasik 1.5 sene calisirken bildiememis, haberi yokmus.
Ben soyledikten sonra bildirdi baya bi odeme cikti onada.
1 ay degil 2 ay degil perisan olmustu kiz.

Siz evlendikten sonra maas hak edisiniz bittigi icin geri almislar.
Normalde o para yatsada kullanmamaniz gerekiyordu.
Ben babamdan aylik alirken ise girdim, ise girdigimi bildirip maasimin kesilmesini istedim.
İslemler yapilana kadar hatirlamiyorsam 2 maas yatti bana hic birine dokunmadim.
Dokunsaydim bendende keserlerdi.
Bir arkadasim yaklasik 1.5 sene calisirken bildiememis, haberi yokmus.
Ben soyledikten sonra bildirdi baya bi odeme cikti onada.
1 ay degil 2 ay degil perisan olmustu kiz.
para hesabıma 31 martta yattı, nisan ayının parasıydı, onu çektim sadece, daha evli değildim. nisan ayı içerisinde de evlendim.

X