Bacak dolgusu yaptıran var mı?

Pınarcım,
Yağların erimesi ile ilgili doktorun sana bilgi vermiştir sanırım. Benim merak ettiğim bişey var. Bir kaynaktan okuduğum kadarıyla enjekte edilen yağlar zamanla oradaki dokular arasında damarlanarak kalıcı olabiliyormuş.. yani yağlar ne kadar damarlanabilirse o kadar kalıcı oluyormuş. O nedenle kan dolaşımı o bölgede ne kadar iyi ise, damarlanma ve böylece yağların kalıcı olması da o kadar kolay oluyormuş..
merak ettiğim şey şu, doktorun sana o bölgede kan dolaşımını hızlandırıcı masaj ve spor egzersizleri önerdi mi, yoksa aslında yağları eritmemek için spor yapmamak hatta hiç kıpırdamamak falan mı gerekiyor :-) ??

Pınarcım,
Yağların erimesi ile ilgili doktorun sana bilgi vermiştir sanırım. Benim merak ettiğim bişey var. Bir kaynaktan okuduğum kadarıyla enjekte edilen yağlar zamanla oradaki dokular arasında damarlanarak kalıcı olabiliyormuş.. yani yağlar ne kadar damarlanabilirse o kadar kalıcı oluyormuş. O nedenle kan dolaşımı o bölgede ne kadar iyi ise, damarlanma ve böylece yağların kalıcı olması da o kadar kolay oluyormuş..
merak ettiğim şey şu, doktorun sana o bölgede kan dolaşımını hızlandırıcı masaj ve spor egzersizleri önerdi mi, yoksa aslında yağları eritmemek için spor yapmamak hatta hiç kıpırdamamak falan mı gerekiyor :-) ??

Oncelikle cok tesekkur ederim ark.ım,cok saol, asıl burda yazılan iyi dileklerin bana nasıl moral verdigini tarif edemem, cunku destege ihtiyac duymayan hiçbir insan olamaz su yeryuzunde heralde ve destegin uzaktanı yakındanı olmuyor, o dualar yerlerini buluyor..Jezabel icin ben de dua ettim,hatta bugun oglen saate bakınca aklıma geldi, cıkmıstır heralde dedim, bian once atlatıp gelir o da inşallah guzelce..

Bana dr.umun ve amel.a giren diger dr.ların soyledikleri sunlardı: Bacaklarımı altına yastık koyarak yukarda tutup yatmam (hastanede de hep oyle yatırdılar), o yagların orda şuan aşı gibi oldugu, oyuzden tutunmaları icin bi 1hafta-on gun yuruyebilicegim ancak egzersiz tarzı seyler yapmamam gerektigi ve fazla ayakta kalmamam gerektigiydi, ama erimeyi azaltmak icin ekstradan yapılan baska seyler de var mı dersen ben de bilmiyorum ve ben de onların peşindeyim:)))))))))) bulursan bana da haber ver sen:))))))))kaydirigubbakcemile3

paylaşırım tabiki pınarcım..bu konuda elimden geldiğince çok şey araştırmaya çalışıyorum. Ama sen de doktoruna tekrar sormalısın canım bu konuyu ...

Sen hala yatıyor musun, yoksa yavaştan ayaklandın mı? Nasıl hissediyosun?

paylaşırım tabiki pınarcım..bu konuda elimden geldiğince çok şey araştırmaya çalışıyorum. Ama sen de doktoruna tekrar sormalısın canım bu konuyu ...

Sen hala yatıyor musun, yoksa yavaştan ayaklandın mı? Nasıl hissediyosun?

İnan tekrar tekrar sordum tulsa :))))))))) bunların dısında bişey ilave etmedi, ben de soylediklerine uyuyorum işte harfiyen, ben ilk gunden beri ayakta dolanabiliyorum cnm hatta artık yururken acı fln da yok sayılır az var, ama ben yine de erir diye korkumdan yatıyorum surekli:))

İnan tekrar tekrar sordum tulsa :))))))))) bunların dısında bişey ilave etmedi, ben de soylediklerine uyuyorum işte harfiyen, ben ilk gunden beri ayakta dolanabiliyorum cnm hatta artık yururken acı fln da yok sayılır az var, ama ben yine de erir diye korkumdan yatıyorum surekli:))

ben inanıyorum, harika olacak senin için..biz de senden cesaret alacağız :-)

ek olarak ben sigarayı ekleyebilirim pınarada dedigim gibi doktorum bana yagların erimesini istemıyosan sigarayı bırak dedi daha hızlı erir dedi ama ben dinlemedim günde azda olsa içtim bırakamadım hem morlukların iyileşmesinide geç kılıyo sigara hemde yagların tutunmalarını biraz da olsa zorlaştırıyo keşke dinleyip bıraksaydım benim bacaklarımda yag kaldı tabiki hepsi erimedi elimle dokununca belli oluyo elime geliyo yani ama tam istedigim gibi olmadı pınarcım inşlh seninkinin hepsi kalıcı olur bende jezabele baya dua ettim inşlh pişman olmaz inşlh oda buraya senin gibi mutlu ve sevinçli döner

arkadaşlar merhaba bütün yazılanları okumadım ama bacağa protezden yağ dolgusundan falan bahsetmişsiniz. ben de popoya yağ enjeksiyonu diye bir konu açmıştım. kimse bişey yazmamıştı. arkadaşlar popoya silikon konduğunu biliyorum da ben daha çok yağ enjeksiyonu ile ilgileniyorum. tabi böyle bişey oluyorsa. bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim arkadaşlar. iyileşmekte olan tüm arkadaşlara acil şifalar diliyorum...

sevgili Leydi,
Senin ilgilendiğin DR. Cihantimur' un yağ transferini anlatan kısa bir videosunu izledim netten.belki sen de izlemiş olabilirsin? bu yöntemi sadece onun kullanıyor olması biraz endişelendiriyor beni aslında..çünkü hem daha önce denenmemiş, hem de yaygın ve kabul görmüş bir yöntem değil (henüz)... AMa yağ kalıcılığı konusunda da diğer yöntemlere göre oldukça iddealı..O yüzden biraz kafam karışık bu doktorla ilgili..

ayrıca minimaus, bu videoda DR. Cihantimur senin soruna da değiniyor biraz. Yağ transferi ile popo bölgesine de uygulama yapıyormuş..

tulsa cnm evet izledim çogu videosunu izledim bana çok iddialı bir doktor geldi bikaç tv programına da katılmış telden görüştüm kendisiyle kendinden emin bir doktor yöntemine gelince kendisi geliştirmiş bu yöntemi ve hastalarına uyguluyor yasal olmasa mutlaka bi soruşturma yapılırdı yöntem aslında aynı ama o cihazdan yagı hiç çıkartmıyor hava ile temas ettirmiyor igne ile enjekte degilde yag alınan kanüllerle yagı bacaga enjekte ediyor bana özelden msn ini yaz cnm resim vardı gösterebilirim sana çok başarılı sordum özellikle ben yaptırdım istedigim gibi olmadı bana kesin cvp verin lütfen dedim ben bu işlemi bikere yapıyorum 2ci seansa gelen hastam olmadı die üstüne basa basa yineledi benim şuan düşündügüm tek doktor odur

cok tsk. ederim nurgul_gul inşallah sen de mukemmel sonuc alır busefer tamamiyle kurtulursun ark.ım, asagıda yeni doktorun yontemiyle ilgili yazdıklarını da okudum; ben de doktoruma neden bi seferde verilmiyor diye sormustum, o da fazla versem de ordaki beslenecekleri besin miktarı belli, besini yetmeyen mecbur ölücek şeklinde izah etmişti, senden rica etsem doktorunla gorustugunuz zaman bu olayı da sorar mısın ben cok merak ettim simdi, transferle yagları hiç oldurmeden koyması zaten buyuk avantaj, ancak koyduktan sonra orda hepsinin yasamalarını nasıl saglıyor işte bunu cok merak ettim, sorarsan cok sevinirim ark.ım,şimdiden tesekkurler, sevgilera.s.

bende sana çok teşekkür ederim pınarcım inş dularımız kabul olur tabiki sorarım bi gidebilsem görüşmeye :) ayrıca bunu hatırlattığın içinde tşk ederim benim aklıma gelmezdi belkide

Son düzenleme:
Merhaba pnr
Seni böyle mutlu heyecanlı görünce inan bizde heyacanlanıp umutlanıyoruz.Öncelikle geçmiş olsun dilerim herşey yolunda gider emeklerin boşa gitmez inşallah.
Benim merak ettiğim çok acı çekiyomusun bacakların dışında vücudunda çok şişlik oluyomu yağ alınan bölgede incelme oldumu Benim 2 küçük çocuğum var benim hemen ayaklanmam lazım kalkıp dolaşmakta zorluk çekiyormusun.Senin bilgin varmı bilmiyorum ama Naci Çelik düşünüyorum ben Görüşme yaptınmı hiç onla.Herşey gönlünce olsun sevgiler

Jezabel umarım ii bir operasyon geçirmiştir.Çok geçmiş olsun dilerim.İnşallah istediği gibi olur

sevgili Leydi,
Senin ilgilendiğin DR. Cihantimur' un yağ transferini anlatan kısa bir videosunu izledim netten.belki sen de izlemiş olabilirsin? bu yöntemi sadece onun kullanıyor olması biraz endişelendiriyor beni aslında..çünkü hem daha önce denenmemiş, hem de yaygın ve kabul görmüş bir yöntem değil (henüz)... AMa yağ kalıcılığı konusunda da diğer yöntemlere göre oldukça iddealı..O yüzden biraz kafam karışık bu doktorla ilgili..

ayrıca minimaus, bu videoda DR. Cihantimur senin soruna da değiniyor biraz. Yağ transferi ile popo bölgesine de uygulama yapıyormuş..

teşekkür ederim tulsa bakayım internetten...hihoyyyt

kızlar nerelerdesiniz pınarcım nasıl gidiyor tamamen iyileştinmi morlukların geçiyordur yavaş yavaş arada gel merak ettirme bizi

Merhaba pnr
Seni böyle mutlu heyecanlı görünce inan bizde heyacanlanıp umutlanıyoruz.Öncelikle geçmiş olsun dilerim herşey yolunda gider emeklerin boşa gitmez inşallah.
Benim merak ettiğim çok acı çekiyomusun bacakların dışında vücudunda çok şişlik oluyomu yağ alınan bölgede incelme oldumu Benim 2 küçük çocuğum var benim hemen ayaklanmam lazım kalkıp dolaşmakta zorluk çekiyormusun.Senin bilgin varmı bilmiyorum ama Naci Çelik düşünüyorum ben Görüşme yaptınmı hiç onla.Herşey gönlünce olsun sevgiler

Cok tesekkur ederim ebru saol, acı ilk hafta oluyor, yani yatakten kalkarken karnın belin, yurudukce de bacakların acıyor, ama hareketsiz yatarken hiç acıyo yok cok rahat oluyosun,zaten 2.haftadan itibaren de cok hafifliyo normale donuyosun, vücudumda şişlik hiç olmadı, zaten alınan yag 300cc bişey, oyle buyuk liposuctionlar gibi odemli odemli olmuyorsun, ben iz kalır diye sadece gobegimden aldırma taraftarıydım amel. gunune kadar, fakat ogun doktoruma belden alınırsa kalıcak izleri cizdirdim, baktım kucucuk, bi de yapısal olarak belim dumduz geliyo benim, yani zayıfım ama belimin şekli o, oyuzden ogun fikir değiştirdim, belime de bi oyukluk verilsin ozaman belden de alınsın dedim, hoca da almış oralardan da, incelme olmuş tabi ki, hafif bi şekil gelmiş, ama tabi ki bu bi liposuction amel.ı değil neticede, yani 3 kilo yag aldıran bi bayan gibi cıkmıyosun ordan:) ama değişim oluyo tabiki, cocuklarınla 2.hafta ilgilenmeye baslarsın cnm, 15gun sonra ise herseyi yaparsın, Naci Çelik'le hic gorusmedim ben, Ufuk Hoca'yla gorustum sadece, oncesinden de guvendigim icin ona oldum direk, o da iyidir belki ama bilgim yok cnm, sevgiler sana da..

kızlar nerelerdesiniz pınarcım nasıl gidiyor tamamen iyileştinmi morlukların geçiyordur yavaş yavaş arada gel merak ettirme bizi

canım iyileştim, karnımın ustune bile yatıyorum hatta sızlata sızlatakaydirigubbakcemile3 ama yatıcam yine de cunku sıkıldım artık sırtustu yatmaktan, ne kadar naz yaparsan okdr uzar gider hem di mi??kaydirigubbakcemile3 morluklar baya geciyor cnm ama eridi bi kısmı:KK43:(( nolur bu kalanlar ömürlük olsun:Saruboceq:

inşlh cnm hiç erimesin hepsi yapışsın bacagına hihoyyyt iyi olmana sevindim bence sızlıyorsa yatma cnm üstüne ne olur ne olmaz içten kanama felan yapar allah korusun ama istersen doktoruna bi sor odaha iyi bilir tabi

Arkadaslar,

Ben dondum ve bugun isbasi bile yaptim.... Simdi anlatayim... gecen hafta cumartesi gunu sabah ameliyatimi oldum... bacagimin icine silion implant kondu. Dizustumde biraz yaglanma vardi onlari aldi. hazir yag alinmisken bana birazcik elmacik kemigi yapin dedim, demez olsaydim:) O kismini da sonra anlatirim.
Ameliyat oldum. Yatakta uyandim. Agrim falan yoktu. 2 saat sonra artik yatmaktan sikildigim icin ayaga kalktim. Yuruyorsunuz ama sanki cok spor yaparsiniz da bacaklarinizin arkasi hamlar ya aynen oyle bir agri. Bandajli oldugu icin tabii bacaklarimin seklini anlamadim.

esim beni almaya geldi. karnim cok aciktigi icin oradan durumcu emmiye gidip yemek yedim. Ben hep yurudum ama biraz dokuz canliyimdir... Hemsireler su ana kadar en hizli ayaga kalkan ikinci hasta oldugumu soylediler.

Antibiyotik, agri kesici ve kas gevsetici kullandim. pazartesi gunu bandajlarim acildi ve sonuc gercekten de mukemmel... carsamba gunu avm ye gidip carsi pazar bile gezdim. Cumartesi gunu de dikislerimi aldilar. Diz arkasinda 5 cm lik bi kesi ve epey koyu duran bi iz var ama moralimi hic bozmuyorum cunku ben safrakesesi ameliyati oldugum zaman gogus bozlugumda oyle bir iz vardi ki hayatta iyilesmez diyordum. Su anda hic farkedilmiyor bile.

bacagimda silikonlari tabii hissediyorum. Demir cubuklar var gibi geliyor ara ara, ama vucut silikona alisana kadar bu duygu normalmis.

Su anda yeni bacaklarimla cok mutluyum arkadaslar. Insallah bi maraz cikmaz diye dua ediyorum.

Suratima enjecte edilen yaglar yuzunden ilk gun bulent ersoy gibiydim. Felaket. Su anda ise biraz tatar suratli olmakla beraber idare ediyorum iste. 1-2 haftaya kadar iner dediler. Insallah, hadi bakalim.....

Arkadaslar,
Desteginiz ve dualariniz icin hepinize ayri ayri tesekkur ediyorum. gercekten de cok ise yaradilar. ben bu ameliyati olmak neden 40 yasima kadar beklemisim diye dusundum. Gercekten carpik bacakli olmak cok zor bisey. havuz davetlerine gidememek, erkek arkadasiniz veya esinize bacaklarinizi gostermemek icin bin turlu numaralar. Sort ve mini eteklere sadece uzaktan bakmak...

Biraz bekleyin derim ben... Soyle bir 6 ay falan... Sizleri sansli goruyorum cunku elinizde bu ameliyati 2 farkli sekilde olmus 2 kisi var.

Ben size butun gelismeleri, sikayetlerimi, ve yan etkileri yazmaya devam edicem.
Bugun dar pacali pantolon ve uzun cizme giydim. ve kac gunduir surekli aynanin karsisindayim. yaz gelse de soyle bikinimi giyip rahat rahat salinsam plajda diyorum :)

jezabeellll çok mutlu oldummmhihoyyyt
inşallah herşey yolunda gider böyle
tekrar geçmiş olsun canım ve hep böyle mutlu kal emi
topiği takip edenlerin hepsi inan dua ediyordu ve senin bu yazdıkların bizi çok mutlu etti arkadaşım herşey gönlünce olsuna.s.

X