Bağırsaklarım mı rahatsız?

Sonucunu buraya yazarmisiniz olduktan sonra ben Bandırma'da yasiyorum sağ kasık ve sağ göbek altım da ağrı benim gaz çıkartabiliyormusun. Muhtemelen bende olcagim koloniskopi

Sonucunu buraya yazarmisiniz olduktan sonra ben Bandırma'da yasiyorum sağ kasık ve sağ göbek altım da ağrı benim gaz çıkartabiliyormusun. Muhtemelen bende olcagim koloniskopi
Yazarım tabi, Parça alınıyor 1 hafta sonra sonucu çıkıyormuş. Benim de sağ tarafım gaz yapamıyorum ben de.

Çok geçmiş olsun sizede benim bazen sağ ön bosluguma ağrı saplaniyor ardından sancı da oluyor umarım önemsiz bir şey dir hepimizin belkide gaz sıkısması yaşıyoruz

Çok geçmiş olsun sizede benim bazen sağ ön bosluguma ağrı saplaniyor ardından sancı da oluyor umarım önemsiz bir şey dir hepimizin belkide gaz sıkısması yaşıyoruz
İnşallah ya aklımdan çıkmıyor hep ağlıyorum. Siz de yaptırın devlete gidecekseniz geciktirmeyim malum kaç ay sonraya sıra veriyolar. Benim gittiğim özel hastanede 6 bin TL kolonoskopi başka bir hastanede 4500 TL idi ama o hastanede çok sıra vardı

Sevindim sizin adınıza uyuttularmi acidimi
Evet uyuttular. Acımadı ama hazırlık aşaması çok zordu. 2 gün bağırsak boşaltıcı ilaçlar kullandım. 2 günde belki 25 ddefa tuvalete gittim ishal şeklinde halim mecalim gitti. Kolonoskopi den 1 gün önce hiçbir şey yeme dedi doktor sadece su, komposto bağırsak boşaltıcı ilaçlar içtim akşama doğru elim ayağım titredi başım döndü ölüyorum sandım babam acile götürdü anlattım doktora vitamin serumu taktılar rahatladım. Gece uyandım yine başım dönüyordu.

Çok zormuş hazırlık aşaması bende aç karnına zeytin yağı içiyorum gazimi cikartabiliyorum ama kabızlık hala devam ediyor agrimda öyle tekrar geçmiş olsun atlattiniz içiniz daha rahat bir şey çıkmadı diye stres yapmaya gerek kalmadı sizin için 🙂

Antibiyotiğin yan etkisi olabilir mi? Biraz probiyotik içeren gıdalar tüketin? Bana öyle gibi geldi bi teşhis konulamıyorsa.
Probiyotik ağırlıklı sağlıklı beslenin bakın bakalım düzelme var mı?

Çok geçmiş olsun ben de 33 yaşımdayım. Gastritim vardı ve aşırı stres smdi çok gazım var sağ taragım oyuluyor resmen bazen sola da geçiyor. Sabahları gazdan ağrılarla uyanıyorum çıkarıyorum da. Vc de gidiyorum her gün normal ama bu gaz hem alttan hem ğstten geçmiyor 1 sene oldu :KK43: kolonoskopi yaptırmadm ama yaptıracağım sanırım ben de .

Çok zormuş hazırlık aşaması bende aç karnına zeytin yağı içiyorum gazimi cikartabiliyorum ama kabızlık hala devam ediyor agrimda öyle tekrar geçmiş olsun atlattiniz içiniz daha rahat bir şey çıkmadı diye stres yapmaya gerek kalmadı sizin için 🙂
Evet çok korkmuştum kötü bir şey çıkacak diye hep ağlıyordum. Parça sonucumu bekliyorum bakalım ne çıkacak. Ben doktora kolonoskopinin zararı var mı demiştim o da bana sen pimpiriklisin heralde zararı olsa niye yapalım demişti. Ama hala büyük tuvaletimi yaparken ağrım oluyor gaz yapamıyorum ama doktoruma sorsan hepsi psikolojik 😀

Antibiyotiğin yan etkisi olabilir mi? Biraz probiyotik içeren gıdalar tüketin? Bana öyle gibi geldi bi teşhis konulamıyorsa.
Probiyotik ağırlıklı sağlıklı beslenin bakın bakalım düzelme var mı?
Ekim ayında idrar yolu enfeksiyonu için antibiyotik kullanmıştım zaten midem de karnımda o ilaç dan sonra kötü oldu. Gaz yapamıyorum ıkınsam büyük tuvaletimi yapınca karnım ağrıyor bağırsaklarımda baskı var sanki. Eczanede ki probiyotikler faydılı mı ki? Ev yoğurdu mu ya da?

Çok geçmiş olsun ben de 33 yaşımdayım. Gastritim vardı ve aşırı stres smdi çok gazım var sağ taragım oyuluyor resmen bazen sola da geçiyor. Sabahları gazdan ağrılarla uyanıyorum çıkarıyorum da. Vc de gidiyorum her gün normal ama bu gaz hem alttan hem ğstten geçmiyor 1 sene oldu :KK43: kolonoskopi yaptırmadm ama yaptıracağım sanırım ben de .
Korkmayın yaptırın. Buradaki yorumları çok okumayın ben hergün ağladım kolit miyim chron muyum diye. Belki de benim de gaz dan sebep ağrım oluyor. Gece uyanıyorum karnım gurul gurul bebekler gibi karnımın üstüne dönüyorum da gaz yapmaya çalışıyorum. Midem de öyle gaz dolu çok geğiriyorum

X