Derin Endometriozis (Çikolata Kisti) sebepli Rahimin bağırsaklara yapışması - Bağırsak Ameliyatı-Yapışıklıklar

Umudunuzu kaybetmeyin adenemyosis olupta tüp bebekle çocuk sahibi olan arkadaşım var, ben de hem bağırsak tutulumlu endometriosiz ve adenemyosis var.
Merhaba, peki gördüğünüz tedaviler neler hamilelik gerçekleştimi?
Bağırsak tutulumu konusunda ameliyat oldunuz mu
Konunun başına da yazdım yine yazıyorum
İyiki ameliyat olmuşum iyiki o acıları çekmeye değmez

Benim tüpümün biri alındı, bağırsaklarımdaki çikolata kistleri temizlendi. Bunlardan önce embriyo dondurduk.
Adenomyozis için herhangi bir şey yapılmadı , rahmin her yerinde olmadığını parça parça halde olduğunu söyledi doktorum.
Transfer için hazırlanıyorum şimdi .
Merhaba ne kadar benziyoruz
Konu sahibi benim
Sizinle aynı aşamadayım
Lucrin vurulacağım bu ay sonra transfer vs

Konu sahibi benim
Sizinle aynı aşamadayım
Merhaba sormayın insan sadece kendisi yaşıyor sanıyor :) Çarşamba günü transfer oldum öncesinde lucrin olmadım doktorum gerek görseydi yapardı heralde. Dilerim dizinde güzelce transferiniz olur.

Merhaba, peki gördüğünüz tedaviler neler hamilelik gerçekleştimi?
Bağırsak tutulumu konusunda ameliyat oldunuz mu
Konunun başına da yazdım yine yazıyorum
İyiki ameliyat olmuşum iyiki o acıları çekmeye değmez
Yumurta toplama için tedavi gördüm toplandı ve donduruldu. Sonra ameliyat oldum bir tüpüm alındı, miyom alındı, bağırsağımdaki nodül traşlandı, 2 tane 3cm lik çikolata kisti alındı. Ameliyat üstünden 1,5 ay geçince transfer hazırlıkları için tedaviye başladık, 23 martda transfer oldum. 10 gün sonra sonucumu göreceğim. Ağrılarım büyük ölçüde azaldı. Bu sürede glütensiz beslenmeye dikkat ettim, kahve içmedim çaydan uzaklaştım, kırmızı et nadir yedim. Reglim ilk günü çok ağrım oldu ameliyat sonrası ilk 3 ay doku yenilemesi nedeniyle normal olabileceğini söyledi doktorum.

Tıraş olayı ne kadar işe yarıyor bilmiyorum, kimdir doktorunuz?Arkadaşınız adına sevindim umarım sizin de olur en kısa zamanda.Parça halinde adenomiyozis nasıl oluyor bilmiyorum ama bu Lucrin iğnesi ile bastırılabiliyor doğal menapoza sokan bir iğne olduğundan.Transfer öncesi adenomiyozis hastalarında çok kullanıyor doktorlar.
Çok teşekkür ederim, parça halinde dediğim rahmin tüm duvarını kaplayan değil de belli bölgelerde ayrı ayrı duran adenolar diye anlatabilirim.

Bende de var adenomiyozis. 5 kere denedim tüp bebek.Maalesef hepsi olumsuz. Yaşım 40. Tüplerim bir enfeksiyon yüzünden alındı, o yüzden tüp bebekten başka şansım yok ama yoruldum. Doktorum adenomiyozis için hiç iyi konuşmuyor ama son denemede Lucrin diye bir iğne ile doğal menepoza sokmuştu.Adenomiyozis için yapılıyormuş. Tutmuştu aslında, değerlerim de çok güzeldi ama boş gebelik oldu ne yazıkki :KK43: Şimdi bilmiyorum tekrar ne zaman başlayacağım. Sizin doktor ne diyor adenomiyozis için?Tutma ve devam etme ihtimali hakkında?
Lucrin vurmadı bana, tutması için bir engel görmüyor. Sizin 5 kez denemeden sonra araştırıldı mı? Nedeni adeno mu başka bir sebebi olabilir mi?

Canım doktor tüp bebek başarısızlıklarım için artık birşey demiyor.Denemek gerekiyor diyor. Tabii ki ileri yaş anneleri var ama zor tabii sağlıklı yumurta yakalamak. 40 yaşındayım. Histeroskopi ile çizikler atıldı, kan sulandırıcı iğneler kullandım, Lucrin ile doğal menepoza girip transfer oldum. Bunlar denendi, olmadı.Başka da yapılacak bir şey yok.Çok kez dene dedi.

Canım doktor tüp bebek başarısızlıklarım için artık birşey demiyor.Denemek gerekiyor diyor. Tabii ki ileri yaş anneleri var ama zor tabii sağlıklı yumurta yakalamak. 40 yaşındayım. Histeroskopi ile çizikler atıldı, kan sulandırıcı iğneler kullandım, Lucrin ile doğal menepoza girip transfer oldum. Bunlar denendi, olmadı.Başka da yapılacak bir şey yok.Çok kez dene dedi.
Embriyoların DNA olarak araştırılması falan gerekmez mi? Yapılacak bir şeyler illa vardır, başka bir görüş daha mı alsan acaba, görüşmeler genelde ücretsiz . Şehir olarak neredesiniz

Embriyoların DNA olarak araştırılması falan gerekmez mi? Yapılacak bir şeyler illa vardır, başka bir görüş daha mı alsan acaba, görüşmeler genelde ücretsiz . Şehir olarak neredesiniz
Canım İzmirdeyim. Yazın başka bir yerde daha deneyeceğim , ama benim DNA araştırması olması için 5. Gün embriyom oluşmuyor.5. Güne giden embriyolara DNA testi yapıyorlar.3. Günde transfer yapıldı hep.Sadece bir tanesi altıncı gün embriyosuydu onu da transfer etti ama boş gebelik oldu. Bir de genetikten iyi gelen embriyolarda tutmayabiliyor, forumda tutmayan arkadaşlarla karşılaştım.

Canım İzmirdeyim. Yazın başka bir yerde daha deneyeceğim , ama benim DNA araştırması olması için 5. Gün embriyom oluşmuyor.5. Güne giden embriyolara DNA testi yapıyorlar.3. Günde transfer yapıldı hep.Sadece bir tanesi altıncı gün embriyosuydu onu da transfer etti ama boş gebelik oldu. Bir de genetikten iyi gelen embriyolarda tutmayabiliyor, forumda tutmayan arkadaşlarla karşılaştım.
Genetik ten iyi gelen embriyorlar fizyolojik sebeplerle tabiki tutmayabilir, fakat embriyo larda genetik problem var ise fizyoloji ne kadar müsait olursa olsun olumlu sonuç alınamaz yada gebelik kaybı olur arkadaşım. Birde tahlil ile kromozom sayımı ve kan pıhtılaşması bakıldı mı?
Embriyorlar 5.güne gitmiyorsa zaten bir problem olma olasılığı yüksek bence biraz daha geniş bakılmalı bu olaya sizin selametiniz için, sonuçta çok pahalı denemeler boşa gitmesin rmesin

Kromozom sayımı normal çıktı.Kan pıhtılaşması için iğne kullandım.5. Güne gitmemesi yumurta kalitesizliğinden olabiliyor.Yaş ile eskiyor zaten hücreler.Normal. Umudu biraz kestim artık , belki bir kaç kez daha denerim. Olmazsa da ölüm yok sonunda.

Kromozom sayımı normal çıktı.Kan pıhtılaşması için iğne kullandım.5. Güne gitmemesi yumurta kalitesizliğinden olabiliyor.Yaş ile eskiyor zaten hücreler.Normal. Umudu biraz kestim artık , belki bir kaç kez daha denerim. Olmazsa da ölüm yok sonunda.
Allah'ın izniyle olur inşallah ama çok güzel söylediniz sonunda ölüm yok Allah size herşeyden önce can sağlığı versin, sonrada hakkınızda hayırlısı neyse onu nasip etsin inşallah 🙏🤲

Konu sahibi benim
Sizinle aynı aşamadayım
Kızlar bendede var adenemyosiz ve amh yüksek yani polikistik over da var. 1.2 cm çikolata kisti de var. Lucrin yaptı doktor. Peşine yumurta toplama ve Tüp bebek ama ilk deneme olumsuz. Sonra 2 ay ara verdim histereskopi ve donmuş embriyo transferi tuttu nasıl mutlu oldum ama 9. Haftada kalbi durdu yıkıldım. Yaş 32 biraz gecsin tekrar deneyeceğim Rabbim hepimize versin çok zor imtahan. Doktorum adenemyosize baglamiyor ama başka bir doktor ondan olmuyor dedi. Olsada düşük olur dedi. Çok korkuyorum. 5 yıldır istiyorum. Adet sancıları da cabasi. Yoruldum ama Allahtan ümit kesilmez

Kızlar bendede var adenemyosiz ve amh yüksek yani polikistik over da var. 1.2 cm çikolata kisti de var. Lucrin yaptı doktor. Peşine yumurta toplama ve Tüp bebek ama ilk deneme olumsuz. Sonra 2 ay ara verdim histereskopi ve donmuş embriyo transferi tuttu nasıl mutlu oldum ama 9. Haftada kalbi durdu yıkıldım. Yaş 32 biraz gecsin tekrar deneyeceğim Rabbim hepimize versin çok zor imtahan. Doktorum adenemyosize baglamiyor ama başka bir doktor ondan olmuyor dedi. Olsada düşük olur dedi. Çok korkuyorum. 5 yıldır istiyorum. Adet sancıları da cabasi. Yoruldum ama Allahtan ümit kesilmez
Çok geçmiş olsun. Adeno olup çocuğu olanlarda var tek bir nedene bağlamak doğru olmaz. Vakti vardır belkide dileğiniz sizi bulsun inşallah. Ümitsiz olmaz

Apranax ford önerilmişti bana . Ama ben genelde ağrı kesici ile kas gevşeticiyi karıştırıp öğle iğne yaptırıyorum, gevşeyip uyuyorum o zaman geçmiş oluyor. Ayaklarıma sıcak su torbası koyup uyumak harika oluyor.

X