bakirelik konusu

Flaneuse

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2024
13
1
çoğu kişinin artık duymaktan, konuşmaktan bıktığı bir konu biliyorum. yaşınız benden büyük çoğunuzun ve içimi dökmek istedim.
19 yaşında genç kızım geçmişte erkek arkadaşım vardı cinsel yakınlıklarımız oldu ancak birleşme olmadı hiç bu kişiyle. bakire değilim o da kaza ile olan birşey değil benim bilinçli yaptığım birşeydi. bu erkek arkadaş mevzusunu ablam biliyordu sadece ona güvenip paylaşmıştım. benim için kötü bir tecrübeydi ama geçti gitti ders oldu ve uzun süredir erkek arkadaşım yok, olmasını da istemiyorum hayatımda bu yaşlarımda. bugün ablam mesaj atmıştı ben hastaneye gidecektim bir nedenden ötürü test yaptırmayı düşünüyordum ve sen bakire değil misin diye sordu bunun üzerine. saklamak istemedim ve hayır dedim. ben oysa ki bunu hiç sorun etmiyorum kendimden utanmıyorum ileride evlenirsem de kendim gibi birini bulurum. ve sürekli sevgilisi olan ya da onu bırakın çevremde erkek arkadaş istemeyen edinmeyen biriyim. kötü bir şekilde anlaşılmak istemiyorum bu konuyu açarken o nedenle belirttim bunu. bu arada ablam kendin nasıl yaptın, bana şok geçirttin, çok üzüldüm, tamam anlatma gibi tepkiler verdi. ablam 30 yaşında. bu tepkilerden dolayı şimdi ben de kendimi çok kötü hissediyorum, acaba yanlış mı yaptım söylemekle diye. bu konudan sonra sohbeti bitirdik ve yazışmadık. kızmadı zaten ve söylemez ailemden birine. ama merak ediyorum onun gözünde kötü biri mi oldum diye, ya da değiştim mi gözünde. bir an kendimi çok suçlu hissettim şimdi ne yapsam bilemedim bu ileride sorun olur mu lafı tekrar açılır mı merak ediyorum. ya da sizin kardeşiniz böyle bir şeyi itiraf etse veya kızınız bilmiyorum ne tepki verirdiniz gözünüzde kötü mü olurdu

kötü olmazsın neden kötü olasın ama yanı canım bravo iyi yapmışsın diyecek hali yok Türkiye şartlarındayız ve ablan küçük bir kaynar su dökülmüş olabilir tepesinden
elbette üzülmesini anladım ama bilmiyorum bazı insanların sürekli aklında kalıyor karşısındaki kişiye artık bakışı değişiyor tabii ki o benim ablam ama gelecekte tekrar konusu açılır mı bilmiyorum

elbette üzülmesini anladım ama bilmiyorum bazı insanların sürekli aklında kalıyor karşısındaki kişiye artık bakışı değişiyor tabii ki o benim ablam ama gelecekte tekrar konusu açılır mı bilmiyorum
konuşmuşsunuz artık ve söylemişsin geçmişe bakma önüne bak kötü olmazsın merak etme

Geçmiş dediğinizde yaş kaçtı? 19 yaş, uzun zaman, geçmiş falan? Reşit değilseniz size bunu yapan da reşitse suç oluyor.
Reşit olmadan lütfen böyle şeyler yapmayın genç kızlar. Ne evlenin ne de cinsellik yaşayın! Yazık daha çok küçüksünüz olmaz!

kendim yaptım demiş ya..

konu sahibesi bakire olup olmamanız sizi değiştirmez ablanızın gözünde merak etmeyin.

yalnız ben merak ettim nasıl ve niye böyle bir karar verdiğinizi açıkçası.

kendim yaptım demiş ya..

konu sahibesi bakire olup olmamanız sizi değiştirmez ablanızın gözünde merak etmeyin.

yalnız ben merak ettim nasıl ve niye böyle bir karar verdiğinizi açıkçası.
karar değildi aslında ergenliğin verdiği hormonlar merak vs. o anlık olan birşeydi sonradan zaten aklıma bile gelmedi bu konu

benim kız kardeşim böyle bir şey itiraf etse gözümde düşmezdi ama artık ona karşı daha korumacı davranabilirdim. yani birilerinin sadece cinsellik amaçlı yaklaşma ve karsdeşime zarar verme ihtimaline karşı çekilmez biri olabilirdim. ama asla gözümden düşmezdi aksine her şeyden sakınırdım galiba bu da doğru bir yaklaşım değil ama benim kaybetme korkum var. kendi korkularımla bilinçaltımla ilgili . umarım ablan da seni üzecek bir şey yapmaz.

yok cinsel birleşme olmadı
Anladım. Peki zarın zarar gördüğünü nereden anladınız? Belki de zarar görmedi. Bir de ablanız biraz etkilenmiştir birisi mi yaptı diye sanırım ondan üzülmüştür diye düşünüyorum. Bir de aileniz nasıl insanlar. Yetiştirilme tarzı da düşünceye etki eder biliyorsunuz.

25 yaş öncesi olgunlaşmiş bir kadin olarak görmüyorum kimseyi sizlik değil, cinsel konuda asla bağnaz biri degilim daha çok birey olabilme konusuyla ilgiliyim. Bence herşey yaşi ve zamaninda güzel 18-19 yaslarinda eğlenip gülme dönemindesiniz :) ablanizda size kizip yargilamaz sadece koruyucu ablalik icgudusu devreye gidiyor bi süre tuhafsayip daha sonra alisacaktir cunku Türkiyede bunlar normal degil. Evlenmeden cinsellige karsi degilim fakat tercihen hastalik ve gebelik gercekleri var birisi olursa hayatinizda buna dikkat edin. Saglikcala kalin

Reşit olsan da yaşın küçük. Sonuç itibariyle aklı başında birisi durduk yere kendi kendime şu işi halledeyim de demez. Bilinçli hareket etmek kendiniz istismardan koruman, doğum kontrol, hastalıklardan korunma gibi meseleler için bilinçli olarak cinsellik yaşamak gerek.
Kimisi dini görüşleri, kimisi toplumsal tabular sebebiyle evlilik sonrası yaşıyor. Ancak 18-19 yaş reşit oldum bu işi de aradan çıkarayım demenin hiç bir manası yoktu ablanızın endişesini bu anlamda haksız görmemelisiniz.

Bir de ister yüzeysel ister gerçek anlamda cinsellik yaşayın bunu iki kişiden başkası bilmemeli. Bunun özel olduğunu da bilmel yine bilinçli olmakla ilgili bir durum.

Reşit olsan da yaşın küçük. Sonuç itibariyle aklı başında birisi durduk yere kendi kendime şu işi halledeyim de demez. Bilinçli hareket etmek kendiniz istismardan koruman, doğum kontrol, hastalıklardan korunma gibi meseleler için bilinçli olarak cinsellik yaşamak gerek.
Kimisi dini görüşleri, kimisi toplumsal tabular sebebiyle evlilik sonrası yaşıyor. Ancak 18-19 yaş reşit oldum bu işi de aradan çıkarayım demenin hiç bir manası yoktu ablanızın endişesini bu anlamda haksız görmemelisiniz.

Bir de ister yüzeysel ister gerçek anlamda cinsellik yaşayın bunu iki kişiden başkası bilmemeli. Bunun özel olduğunu da bilmel yine bilinçli olmakla ilgili bir durum.
yok haklı zaten onu anlıyorum ama kimisi kızdığı zaman bu konuyu açıp o kişiye söyleyebiliyor ya da gelecekte tekrar gündeme gelebiliyor ondan dolayı endişe ettim

X