Saç Rengi ve Saç Boyama Balyaj - Röfle - Gölge - Ombre

isabel

Kuzey Ege
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.731
27.856
48
Saçlarınıza belki yıllardır bu işlemi uyguluyorsunuz ama tam olarak röfle, balyaj ve gölge arasındaki farkları bilmiyorsunuzdur.

1c6b0b187f026184eea62b91b2729906.png

Kadınların en değerli parçası saçlarıdır. Konu saçlarsa güzel olacak olan her uygulama yapılabilir. Bakımlı ve güzel görünen saçlar her zaman özgüvenli hissettirir kişiyi. Saçlar güzelleşmek adına bir çok aşamadan geçer. Röfle, balyaj ,gölgede ve ombre bunlardan bazılarıdır.

chunky-white-highlights.jpg
13381196_519398818260755_2091748907_n.jpg

Röfle, balyaj ,gölge ve ombre işlemlerinin temeli aynıdır ancak birbirinden ayrılan noktaları vardır. Çoğu kadın bunların isimlerini karıştırabilir. Şimdi sırayla bunların ne olduğunu inceleyelim ve netleşelim.

Röfle nedir?

Röfle saçlarda farklı ton uygulamasıdır. Doğal saçınıza bir ile altı ton arası bir renk ton uygulamasıdır. Bu uygulamada saçların tamamı uygulanmaz. Saçlar parça parça boyanır. Bu uygulamanın amacı saça dolgunluk ve parlaklık kazandırmaktır. Röflenin 5 çeşidi vardır.

Bu çeşitler; meç,adı degrade diye geçen bizim gölge diye bildiğimiz uygulama,palet röfle,balyaj ve röflenin kendisidir. Röfle açık tenlilerde daha hoş gözükür. Esmerler ise saç renklerini kırmak için kullanırlar.

Saçınıza yapılan röfle uygulamasını korumak için 3-4 ayda bir tekrarlamalısınız. Böylece parlaklığını korumuş olursunuz. Röfleli saçların bakımı kolay değildir. Saçınıza ekstra nem takviyesi yapmanız gerekebilir.

rofle-balyaj-golge-farklari-1-14792902461744 (1).jpg

Balyaj nedir?

Balyaj röflede olduğu gibi saçların aralarına yapılan bir uygulamadır. Yada saçın sadece uç kısımlarına yapılabilir. Saça ışıltı ve doğallık kazandırmak adına yapılır ve kadınların sık tercih ettiği bir çeşittir. Balyaj krepe ile yapıldığında krepe balyaj yapılmış olur. Daha kalın parçalar halinde saçın dibinden ucuna doğru karışık bir biçimde uygulanırsa bu işleme de papatya balyaj deniliyor.

flamingo-balyaj-3.jpg

Gölge nedir?

Gölge saç tonunun açılması işlemidir. Saç isteğe göre 2-3 ton açılabilir. Gölge işleminin farkı ince yapılar halinde yapılmasıdır. Röfle saçı daha dolgun ve kişiyi yaşından daha büyük gösteren bir etki yaratır. Gölgeyi esmer ve buğday tenli kişiler daha çok kullanır. Açık tenli kişilerin kullanmasını çok fazla önermiyoruz.

gölgeli-saç-modelleri.jpg
jessica-alba-karamel-tonlarında-gölgeli-saç-modeli.jpg

Ombre nedir ?

Ombre saç, üst kısımları koyu, uçlara doğru daha açık (genellikle kontrast olacak kadar açık) saç rengidir. 1-2 senededir pek çok oyuncu ve şarkıcı bu saç rengini kullanarak popüler hale getirmiştir. Ombre saç için saç boyası kullanmanın dışında yazın şapka kullanıp saç uçlarını açıkta bırakabilirsiniz.

Bal-Rengi-Ombre-Modeli-2016.jpg
Evde-Ombre-Saç-Yapımı-1024x577.jpg
ombreli-saç-rengi-geçişi.jpg

Harika olmuş.
Gölge mi bu ne??
Tam olarak rengini bende bilmiyorum:KK43: değişim istedim ve kuaförün ellerine bıraktım ve çok mutlu ayrıldım. Ankara da magic touch kuaför Ferhat Bey tam olarak renk bilgisini verebilir sizlere.

X