Bana bir akıl.. lanet oyun batağı..

leylalarr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2022
1.295
1.893
Eşim oyun oynamayı seviyor bazen hiç oynamaz bazen 16-17 saat başından kalkmadığını bilirim. İlk zamanlar zor oldu ama kabullenince alıştım onun bu haline..Arada laf etsem de onu böyle kabul ettim napalım..
Şimdi sorum şu taşınabilir bi masa var eşim onun üstünde oynuyor ilk zamanlar bu masayla oturma odasında oynuyordu benimde aklım onda kalıyordu tuttum bu masayı yatak odasına aldım.Almaz olaydım.. neyse şimdi sabit duruyor yatak odasında ama benim uyku kalitem çok düşüyor bi yandan eşim yanımda olunca iyi hissediyorum. Bilemedim uyumak isteyince sinirleniyorum alıcam masayı atıcam odaya diyorum mesela şu an o haldeyim daral geldi gecenin bu saatinde çat çat fare sesinden 😒odaya atsam aklım onda kalıyor. Napmalı bana bir fikir verin ya :KK43:

Güncelleme : Gece benim ısrarlarımla oyunu kapattı bende gayet sakinliğimi koruyarak yaptığının doğru olmadığını bağımlı olduğunu düşündüğümü vs söyledim.Masayı odadan çıkaracağımı da ekledim. Neyse duvardan ses çıktı ondan çıkmadı bende gayet sakim döndüm uyudum. Bakalım nolucak ama tavrımı sakin bir şekilde sürdürmeyi düşünüyorum.

Son düzenleme:
Eşim oyun oynamayı seviyor bazen hiç oynamaz bazen 16-17 saat başından kalkmadığını bilirim. İlk zamanlar zor oldu ama kabullenince alıştım onun bu haline..Arada laf etsem de onu böyle kabul ettim napalım..
Şimdi sorum şu taşınabilir bi masa var eşim onun üstünde oynuyor ilk zamanlar bu masayla oturma odasında oynuyordu benimde aklım onda kalıyordu tuttum bu masayı yatak odasına aldım.Almaz olaydım.. neyse şimdi sabit duruyor yatak odasında ama benim uyku kalitem çok düşüyor bi yandan eşim yanımda olunca iyi hissediyorum. Bilemedim uyumak isteyince sinirleniyorum alıcam masayı atıcam odaya diyorum mesela şu an o haldeyim daral geldi gecenin bu saatinde çat çat fare sesinden 😒odaya atsam aklım onda kalıyor. Napmalı bana bir fikir verin ya :KK43:
Bence masayı tasimalisin yoksa böyle sinir olup kendine edersin sadece

Yoruldum ben onunla tartışmaktan ne hali varsa görsün moduna soktu beni laftan anlamıyor yine aynı yine aynı

Sizin tartışmanızı güç gösterisi olarak görüyor siz evliliğin böyle olmayacağını, bunun problem olduğunu ve ayrılmaya kadar gideceğini söyleyin eş terapisine zorlayın birisi dışarıdan en azından bunun ne kadar yanlış olduğunu anlatır. Yatak odasından da çıkarın gece yatarken zifiri karanlık olmalı
Bir kişi evliyse her gün veya haftada bir kaç gün 16-17 saat oyun normal değil. Çocuk gibi oluyor erkeklerin bazıları. Sanıyorlar ki anneleri gibi yemek su vereceksin ilgi göstereceksin ilişki evlilik yürüyecek.

Bağımlılığı var o başlı başına sorun da sizin neden aklınız kalıyor başka odada oynayınca?
Uykusu gelir birden çat diye klavyeye kafasını vururak uyuyakalır diye mi?
Yoksa nir işler çevirir diye mi?
Anlamadım orasını.
Odada hem ses var hem ışık var hem de içinizde bir sinir var nasıl uyuyabilirsiniz.
Eşiniz keyfinde kendi isteyerek uykusunda kesip oynuyor.
Peki siz ne sebeple hayat kalitenizi böyle düşürüyorsunuz?
Neden kendi vücudunuzu dikkate almıyorsunuz orayı da anlamadım.

Sizin tartışmanızı güç gösterisi olarak görüyor siz evliliğin böyle olmayacağını, bunun problem olduğunu ve ayrılmaya kadar gideceğini söyleyin eş terapisine zorlayın birisi dışarıdan en azından bunun ne kadar yanlış olduğunu anlatır. Yatak odasından da çıkarın gece yatarken zifiri karanlık olmalı
İlk başlarda çok tartıştım. Baktım aynı kendimi yormaktan vazgeçtim. Dikleşiyor benimle dediğiniz gibi iş inada biniyor.İyi bakmaya çalıştım hadi dedim kafası böyle dağılıyor ama artık tahammül seviyemin gittikçe azaldığını fark ettim.

Sanırım haklısın o bensiz kalmayı düşünmüyorsa benim niye aklım onda kalsın ki dimi
Sensiz kalmayı düşünmesini geçiriyorum çünkü erkekler biz kadınlar kadar ilgi beklemiyor. Ama en azından uyuyan bir insana saygılı olması gerekir kim olursa olsun. Uyku saatlerini duzeltmeye çalışmalı. İşe gitmiyor mu ? Nasıl o kadar çok oyuna vakti var

Bağımlılığı var o başlı başına sorun da sizin neden aklınız kalıyor başka odada oynayınca?
Uykusu gelir birden çat diye klavyeye kafasını vururak uyuyakalır diye mi?
Yoksa nir işler çevirir diye mi?
Anlamadım orasını.
Odada hem ses var hem ışık var hem de içinizde bir sinir var nasıl uyuyabilirsiniz.
Eşiniz keyfinde kendi isteyerek uykusunda kesip oynuyor.
Peki siz ne sebeple hayat kalitenizi böyle düşürüyorsunuz?
Neden kendi vücudunuzu dikkate almıyorsunuz orayı da anlamadım.
Aslında bunun mantıklı bir açıklaması yok sanırım. Yanımda olunca iyi hissediyorum sadece o kadar.

Sensiz kalmayı düşünmesini geçiriyorum çünkü erkekler biz kadınlar kadar ilgi beklemiyor. Ama en azından uyuyan bir insana saygılı olması gerekir kim olursa olsun. Uyku saatlerini duzeltmeye çalışmalı. İşe gitmiyor mu ? Nasıl o kadar çok oyuna vakti var
Gidiyor ama uykuya pek düşkün değil.Üni yıllarından da alışkın uykusuzluğa

Aslında bunun mantıklı bir açıklaması yok sanırım. Yanımda olunca iyi hissediyorum sadece o kadar.
Bence içinizde küçük bir şüphe canavarı ya oyun dışında bir şeyler de yaparsa 10 saat oyun oynamamın dışında diyor.
Mantıklı açıklaması bu.
Ama masayı yatak odanıza alarak ne oyun bağımlılığından ne de başk yapacağı durum varsa ondan kurtulamazsınız.
Eşinizin fark etmesi gerekiyor bağımlı olduğunu

Gidiyor ama uykuya pek düşkün değil.Üni yıllarından da alışkın uykusuzluğa
Sağlığına da zarar veriyor size de . Umarım en kısa zamanda farkına varır. Siz onu desteklemeyi biraz bırakmalısınız tabii ki kavga ederek değil. Onun iyiliği için olduğunu belirterek .

Bence içinizde küçük bir şüphe canavarı ya oyun dışında bir şeyler de yaparsa 10 saat oyun oynamamın dışında diyor.
Mantıklı açıklaması bu.
Ama masayı yatak odanıza alarak ne oyun bağımlılığından ne de başk yapacağı durum varsa ondan kurtulamazsınız.
Eşinizin fark etmesi gerekiyor bağımlı olduğunu
Sanırım haklısınız. İçgüdüsel olarak öyle hissediyorum

Sağlığına da zarar veriyor size de . Umarım en kısa zamanda farkına varır. Siz onu desteklemeyi biraz bırakmalısınız tabii ki kavga ederek değil. Onun iyiliği için olduğunu belirterek .
Yani kavga etmemek çok zor çok.Saçma savunmaları var kafam dağılıyor diyor yok öyle tok böyle daha kaliteli vakitler ayıralım diyorum kafan öyle dağılsın diyorum.Ama baktım anlamıyorum bıraktım ipin ucunu.

İlk başlarda çok tartıştım. Baktım aynı kendimi yormaktan vazgeçtim. Dikleşiyor benimle dediğiniz gibi iş inada biniyor.İyi bakmaya çalıştım hadi dedim kafası böyle dağılıyor ama artık tahammül seviyemin gittikçe azaldığını fark ettim.
Ne yapıyorda kafası dağılıyor? Hemde o kadar saat oynuyor. Bağımlı eşiniz belli ki.
Sizin aklınız niye kendisinde kalıyor orayı da anlamadım. Oyunda birileriyle yazışır ya da oyun yerine başka şeyler yapar diye mi endişe ediyorsunuz?
Masayı yatak odasından çıkarın, eşinizle de ciddi konuşun, gerekirse tedavi olsun. Böyle kocaya saygı bile duymam ben. Cocuk falanda yapmayın kendi büyümemiş eşinizden.

X