Bana kilo aldıran şey söyleyın

Saçma sapan burada diyetisyen olmayan insanların poğaça ye hamur ye reçel ye diyen önerileri dikkate almayın çok daha büyük sağlık sorunu yaşarsınız.
Spora başlayın karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslenin. Veya bir diyetisyenden diyet alın

Bu bünyeyle mi hormonla mi alakalı bilmiyorum ama bende senin gibi yemeye hamur işlerine çok düşkünüm 7 yıldır aynı kiloda takılı kaldım yatana kadar tıka basa yesem de bir kilo bile alamadım 😔
Troid hastalığınız var mı? Yada hormonlarınız da bozukluk olabilir.

Sanem merhaba. Kilo alman için en sağlıklı yöntem yiyeceğin protein kaynaklarına ek olarak glisemik indeksi düşük olan tahılları suda haşlayarak yemen. Mesela kara mercimek veya bulgur veya basmati pirinci. Yemek piştikten sonra üzerine 3 4 çay kaşığı zeytinyağı ekle. Kilo alman durduğu zaman porsiyonlarını büyüt. Biraz da egzersiz yaparsan çok sağlıklı kilo alırsın. Şekerden uzak dur :)
Merhaba kizilciklavanta kizilciklavanta Glisemik indeksi düşük yemenin ne gibi faydası oluyor ben hıc anlamıyorum o seylerden . Suda mı haşlamak gerekıyor. Keşke bi ürün olsa onu kullanınca kılo alabılıyorsun deseler ve alsam :KK43:

Merhaba kizilciklavanta kizilciklavanta Glisemik indeksi düşük yemenin ne gibi faydası oluyor ben hıc anlamıyorum o seylerden . Suda mı haşlamak gerekıyor. Keşke bi ürün olsa onu kullanınca kılo alabılıyorsun deseler ve alsam :KK43:
Merhaba :) çok basit bir matematik işlemi aslında. Giren enerji çıkan enerjiden fazlaysa kilo alırsın. Ortalama günlük 2000 kalori harcıyorsan mesela 2500 kalorilik gıda yersen kilo alırsın. Glisemik indeksi düşük yiyeceklerle kilo almak en sağlıklısı. Kandaki şeker seviyenizi hızlıca arttırmaz bu nedenle sizi uzun süre tok tutar, uyku çökmesi yapmaz ayrıca fazla yağ depolamaz. Bunlara örnek yulaf, basmati pirinç, bulgur gibi besinler. Suda haşlayıp piştikten sonra zeytinyağı katmak en sağlıklısı. Bu sayede pişirme süresindeki ısı nedeniyle zeytinyağının yapısı bozulmaz. En çok kalorisi olan sağlıklı besinler zeytinyağı, kavrulmamış kuruyemişler, avokado gibi besinlerdir. Hergün 200-300 gram fındık, fıstık, ceviz yanına da yumurta, et ve bulgur, yulaftan oluşan bir öğün hazırlayıp üzerine de 4-5 yemek kaşığı zeytinyağı atarsan günlük fazla fazla kalori almış olursun ve kilo almaya başlarsın :)

Merhaba kızlar. 32 yasındayım son 2 yıldır şekerle dıyetle ugrasoyorum bu surede ıstemsız zayıfladım nasıl kılo alabılıjm

Diyabet hastalarının zayıflamasına sebep olan 2 mekanizma var ..
Birincisi size uygun olan tedavi ilaç veya insulin iğnesi vs her ne ise, onu kullandığınız zaman aslında bu güne kadar vücudunuz hücre içine alamadığı ve metabolize edemediği birincil enerji kaynağı olan glukozu kullanabilmeye başladınız (bu güzel bişey)
İkincisi de tanıdan sonra beslenme alışkanlıklarınızı değiştirip, sağlıklı beslenmeye başlamış olabilirsiniz, abur cubur ve tatlı yemediğiniz için.
Boy ve vücut ağırlığından Beden kütle indeksi hesapladınız mı? Belki ideal aralıktasınızdır.

Merhaba kızlar. 32 yasındayım son 2 yıldır şekerle dıyetle ugrasoyorum bu surede ıstemsız zayıfladım nasıl kılo alabılıjm
Yemekleri ekmegi banarak yiyiceksin bak nasıl kilo alıyorsun.😁
Şaka bir yana hastalığınız varsa doktorla konuşup tavsiye etdigi şekilde yiyip kilo alın.

X