Aralıklı oruç

huzurumyavrum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2024
35
16
28
Gece olunca geliyor benim kulüp perilerii 😁 şimdi sizlerden bilgi almak istiyorum bir konuda. Özellikle bunu uygulamış olanlar bilgi verirseniz sevinirim ❤️ Ben 4 aydır diyetteyim doğumdan önceki kiloma geldim bebeğim küçük olduğu için her an hazır olmayabiliyor yemeklerim birde araya ramazan ayı girdi ve o gün bugündür yerimde sayıyorum artık değişiklik şart oldu bünyeye... diyetisyenim son görüşmemizde bana protein diyeti verdi 3 gün. Bunu yaptım iyi hissediyorum ama daha 4 gün var bir sonraki görüşme için bu sürede aralıklı orucu denemek istiyorum nasıl yapacağım bilmiyorum araştırdım sürekli aynı şeyler yazıyor diyetisyene soracağım ama en azından denemek istiyorum etkilerini merak ediyorum. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim 🥰

Aşırı uzun süre yapmamış olsam da benim gördüğüm sabahları daha hafif uyanıyorsunuz, gece daha rahat uyuyorsunuz ama 1 gün dahi bozsanız tartıya yansıyor. Bana o yüzden çok işlemedi devam edemedim. Ama mantığı şu, 16-8 gibi bir sistem seçtiğinizde 16 saat açlık, 8 saat tokluk süresi oluyor. Bunu genelde kahvaltıyı atlayarak yapıyorlar, atıyorum 12'de ilk öğününüzü yapıyorsunuz, 8'e kadar serbest, 8'den sonra ağzınıza sade kahve, su harici hiçbir şey almıyorsunuz. Bu 8 saat içerisinde her şeyi yiyen de var sağlıklı beslenen de, o size bağlı ama daha sağlıklı beslenirseniz daha çok etkisini görürsünüz elbet

X