Banyo Topu Nedir? Ne işe Yarar?

Editor

Edidir Edi
İçerik Editörü
12 Temmuz 2006
1.260
2.981
Banyo Topu Nedir? Ne işe Yarar?
İngilizcesi bath bombs olan banyo topları ülkemizde de hayli popüler olmaya başladı. Yabancı markalarda gördüğümüz bu ürünleri artık Türkiye’de de bulmak mümkün üstelik Yerli üreticilerimizden.
Bu toplar banyo keyfinizi bulutların üzerine çıkarmakla kalmıyor, içerdiği çok kıymetli yağlar ile cildinize bakım da yapıyorsunuz. Mis kokularıyla modunuzu yukarı taşırken aynı zamanda cildinizi de ödüllendirmiş oluyorsunuz.

banyo_topu.jpg

Nedir Bu Banyo Topları?
Aslında bu ürünün iki temel girdisi mevcut; Sodyum bikarbonat (bildiğimiz adıyla karbonat) ve Sitrik asit (bildiğimiz adıyla limon tuzu). Bu ana iki girdi ılık suyla buluştuğunda tepkimeye giriyor ve su içerisinde çözünmeye başlıyor. Peki sadece bu kadar mı? Elbette hayır😊Almış olduğunuz ürünün içeriğini okuyarak üreticinin hangi yağları kullandığını, ürünün köpürüp köpürmediğini ve hangi kokular ile ürünü desteklediğini incelemeniz gerekiyor ki kendiniz için en doğru ürünü seçebilin. Yazımızın sonunda favori markamızı ve bu ürünlere nereden ulaşacağınız bilgisini vereceğiz.

banyo_topu_nasil_kullanilir.jpg

Nasıl Kullanılır?
Kullanımı inanılmaz basit! Banyo topları su ile aktive oluyor yani ılık suyla doldurmaya başladığınız küvetinize ürünü koyduğunuzda ürün çözünmeye ve içerisindeki yağları suya bırakmaya başlıyor. Keyfini sürmekse size kalıyor.

Kimler Kullanabilir?
+3 yaş üstü tüm bireyler kullanabilir. Ürünü tüm kozmetik ürünlerde olduğu gibi kullanmadan evvel cildinizin ufak bir yerinde test edebilirsiniz. Çok alerjik bir cildiniz yok ise (içeriğindeki sitrik asit çok hassas ciltlerde kaşıntı yapabilir) problem olmayacaktır.

kimler_kullanabilir.jpg

Başka Bir Kullanım Alanı Var mıdır ?
Bu soruyu sorabileceğinizi düşünerek sizler için alternatif kullanım alanlarını araştırdık. Eğer evinizde küvetiniz ya da jakuziniz yok ise üzülmeyin! Ürünleri aynı zamanda ayak banyosu yaparken de kullanabilirsiniz. Birçok yerde bulabileceğiniz pedikür kaplarıyla beraber banyo toplarını kullanarak evinizi bir spa merkezine çevirebilirsiniz. Ya da banyo sepetinize koyarak görsel bir şölen yaratabilir ve banyonuzun mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz veya sevdiklerinize çok özel hediyeler hazırlayabilirsiniz.

Peki Nereden Bulabiliriz Bu Ürünleri ?
Ürünlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Bu firmanın tüm ürünlerine biz bayıldık doğrusu sizin de seveceğinizi umuyoruz. Banyo topları denince hepimizin aklına dünyaca ünlü Lush firması geliyor olsa da Body Boon neredeyse onun yerli örneği diyeceğimiz ürünlere sahip. Üstelik ürünler bebek köpüğü içeriyor yani sülfat içermeyen, çok hafif ve cildi aşındırmayan köpürücü madde içeriyor. Ürünün köpürmesi için muhakkak küvetinizi kapatıp suyla doldurmaya başlarken suyu açık bırakmanız ya da duş başlığı ile ürünün üzerine su tutmanız gerekiyor ki ürün köpürmeye başlasın. Ayrıca tüm ürünlerinde anti-aging özellikli üzüm çekirdek yağı, shea(karite) yağı ve kakao yağı mevcut. Kokularına diyecek kelime bulamadık😊

Yılbaşı serisine de ayrıca göz atmanızı isteriz;

toplar.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün şirin de Türkiye'de kaç kişi küvetini doldurup suya girer ki?
Böyle keyifcilik olmaz bizde, ben yazık su israf olmasın diye kovaya suyu doldurur öyle banyo yaparım. Evde küvet var ama kaç kişinin girdiği küveti de dolduramam ya. Geçenlerde bir anket yapılmıştı 'dusta işiyor musunuz' diye,yüzde doksan evet cevabını vermiş herkes. Hele bunu gördükten sonra hiç yapamam😂😂

Ürün şirin de Türkiye'de kaç kişi küvetini doldurup suya girer ki?
Böyle keyifcilik olmaz bizde, ben yazık su israf olmasın diye kovaya suyu doldurur öyle banyo yaparım. Evde küvet var ama kaç kişinin girdiği küveti de dolduramam ya. Geçenlerde bir anket yapılmıştı 'dusta işiyor musunuz' diye,yüzde doksan evet cevabını vermiş herkes. Hele bunu gördükten sonra hiç yapamam😂😂
Bende onu düşündüm kim küveti dolduracak hem vakit yok hem nakit yok
Üstüne bide banyo topları alcaz

Memleketimde postlar bile ultra zengine prensese filan hitap ediyor

Bu arada bende isiyorum çok hoş oluyor 🤣🤣🤣

Bu markayi bilmiyorum. Banyo toplarinda hatta dus urunlerinde en sevdigim marka Lush. Turkiye pazarindan yillar once cekildiklerinde yikilmistim. Allah’tan hala temin edebiliyorum. Ozellikle cicekli ve yildizli olanin verdigi keyif muazzam.

Bu markayi deneyelim bakalim. Banyo topu asigi olarak yorumu ilerleyen gunlerde guncellerim. 😍

Küvet yok ama şayet olsaydı ve ekonomik durum böyle olmasaydı suyu doldurur topu içine salar mis gibi banyo keyfi yapardim. Ama dedim ya keyfi şeyler bunlar. Zorunlu haller dışında harcamalara dikkat etmek zorundayız.. :KK52:

Body Boon’un banyo toplarına bayılıyorum 😍 Hem de kadın girişimci 💪🏽 Geçen sene yılbaşında ablama ve anneme hediye olarak hem banyo topu hem de sabunlarından almıştım. Birkaç tanesini sepete koyup banyonun bir köşesine koymuşlar, hala mis gibi kokuyor 🌸

Küveti olmayanlar kendini şımartmak için topu bölüp pedikür suyuna da atabilir, bence çok mantıklı 😄

X