Banyo Topu Nedir? Ne işe Yarar?

Banyo topu denince aklıma bir firmanın dolandırdığı insanlar geliyor. İnsanlara yaptırip paralarını vermemişti degil dolandırıcılar. Baya para kaptıran olmuştu.
Fazla sayıda mağdur vardı sonuç ne oldu bilmiyorum.
Öte yandan yurtdışından kuzenlerim getiriyordu arada kullanıyordum ,Türkiyede bulunabilmesine sevindim. İnceleyeceğim.

Biz diyoruz haniyla huna siz diyorsunuz toprak ile kına. Türkiye 'de kaç kişi böyle özel zevklere para harcabiliyor ki? Duş jeli yerine kalıp sabun kullanıyorum çoğu zaman şampuan ve saç kremi alırken " şampuan neyse de saç kremi almasa mıydım acaba ?"ikileminde kalıyorum. Bu benim için lüks tüketim ürününe girer ayrıca küvetim de yok. Evet küvetim de yok." E o zaman niye yorum yaptın?" diyecek olursanız da içimi dokeyim birazcık dedim . Küvetim olsa ve şöyle güzel bir banyom olsa alırdım bu arada . Çünkü onlara sahipsem rafine zevklerim de olabilirdi. Ben yine indirim kovalamaya devam. Xoxo

Küvet doldurmayı çocukken yapardım. Su israfı diye bıraktım o işleri. Ama köpük köpük de ister miydim bilmiyorum. Eğer şimdi yapsam kesin astım krizine girerim kokudan :KK53:

Denemek istediğim bir ürün esasen. Jakuzi küvet vs yok şuan. benim küvet fobimde var ayağımı bile basamıyorum yere. Cillop gibi bir otel jakusizinde bu keyfi yapmak isterdim ama

Ürün şirin de Türkiye'de kaç kişi küvetini doldurup suya girer ki?
Böyle keyifcilik olmaz bizde, ben yazık su israf olmasın diye kovaya suyu doldurur öyle banyo yaparım. Evde küvet var ama kaç kişinin girdiği küveti de dolduramam ya. Geçenlerde bir anket yapılmıştı 'dusta işiyor musunuz' diye,yüzde doksan evet cevabını vermiş herkes. Hele bunu gördükten sonra hiç yapamam😂😂
Küvete çiş yapmazlar ya, normal duş ta çiş yapılır 😁

Hayatta almam kullanmam boyle seyleri.. bi kere renk vermesi beni iskillendiriyor.. yani bu tarz birsey dogal degildir. Dogal dense bile ne kadar dogaldir😐 kimyasal maddeleri kullanmayi sevmiyorum.

Diyeceksin yedigine bu kadar dikkat ediyor musun ya da sampuan krem.. inanin dikkat etmeye calisiyorum.. her zaman en dogalini almiyorum ya da alamiyorum ama zoraki seyler vardir birde boyle zevkine seyler.

Mesela seker bile alacaksam renklendirici var mi? Varsa turp mu havuc mu karmin mi kullanilmis ona bakiyorum. Karminse almiyorum mesela.. yaklasik 13 yil once sirf bu sebepten cola icmeyi birakmis insanim.

Su esmer seker daha sagliklidir kafasi vardir genelde.. oyle bir algi vardir, degil mesela.. cunku beyaz sekere gore daha fazla islenmistir.

Birde camasir kokusu diye bi topik vardi.. herkes camasirinin kokmasini ister ben istemem.. yumusatici zaten kullanmam. Camasirda kokunun cok kalmasi zaten deterjanin kimyasallarin kaldigina isaret eder.

Farkindayim biraz alakasiz gibi oldu ama gozu kapali birseylere guvenip almiyorum.. ha bu demek degil 100 de 100 dogal yasiyorum.. arada sagliksiz seyler tabiiki bende aliyorum ve kullaniyorum.

Oncden cok alirdim duşa kabin yaptirdik alamiyom leğene su doldurcam artik 😀😀kendimi odullendirirdim ne keyifli olurdu rahatlatici etki falan diyolardi rahatlatmiyodu aslinda insan kendini onemsedigi icin rahatliyomus meger😀

Selamlar,
Küvetim yok minicik banyom var benim :)
Ama şu banyo toplarını bulanın ellerinden öperim.
Çünkü:
Evde eğer manikür yapıyorsanız
Benim gibi ayaklarınız sert deriliyse
Elde bulaşık yıkıyorsanız (eldiven kullansamda maalesef ellerim tahriş oluyor)
işte böyle durumlar için yumoş yumoş yapıyor.
Manikür kabına azıcık kırıp koyuyorum. Fışşş diye köpürüyor. Sonra ellerimi içine koyup ister bakımımı yapıyorum istersem de manikür pedikürüm için kullanıyorum.
En mükemmel el maskelerinden daha yumuşacık yapıyor ellerimi, ayaklarımı.

Eskiden analarımız camssır makinesinin içine topaç atardı camssırları döverek yıkasın dha iyi temizlensin diye bi an o sandım hala varmıymıs diye sevindim

Gereksiz kimyasal ürün Güney Kore dizileri izleyip özendi bizimkiler işte bizde kim küveti sıcak suyla doldurup köpürtecek herkes geçim derdin de ayrica sağlıklı olduğunu düşünmüyorum

X