Bartholin kisti ameliyatı (bartholin bezinin alınması)

hawaii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2023
1.538
861
29
Hanımlar merhaba beş gün önce bartholin kisti ameliyatı oldum. Sol taraftaki bartholin bezi alındı.Bu ameliyatı olan arkadaşlardan süreç hakkında hem bilgi almak istiyorum hem de sorularınız varsa kendi tecrübemi aktarmak için açtım bu konuyu.

Merhaba bende 23 Kasım da oldum ameliyat sol tarafım 5. Tekrarını yaptığı için mecbur sol kısımdakini aldırmak zorunda kaldım. Yeni oturup kalkmaya başladım rahat şekilde ama henüz oturamıyorum tam anlamıyla ağrılarım ara ara oluyor ilk gün kanamam vardı fakat sonra kahverengileşti iyice peşine de regl olunca şuan gelen regl sonu mu yoksa dikişlerden mi geliyor ayırt edemiyorum küçük bir dikiş hattı varmış zaten düşmesi de 1 ayı bulur dediler cuma günü kontrole gidince netleşir herşeyim

Merhaba bende 23 Kasım da oldum ameliyat sol tarafım 5. Tekrarını yaptığı için mecbur sol kısımdakini aldırmak zorunda kaldım. Yeni oturup kalkmaya başladım rahat şekilde ama henüz oturamıyorum tam anlamıyla ağrılarım ara ara oluyor ilk gün kanamam vardı fakat sonra kahverengileşti iyice peşine de regl olunca şuan gelen regl sonu mu yoksa dikişlerden mi geliyor ayırt edemiyorum küçük bir dikiş hattı varmış zaten düşmesi de 1 ayı bulur dediler cuma günü kontrole gidince netleşir herşeyim
Çok geçmiş olsun,benim yirmi gün olacak son bi dikiş ipi gibi o kaldı çok az da bir şişlik var bakalım,benim dr um da şişliğin tamamen inmesi iki ayı bulur demişti. önemli olan kuru tutmak ve pansuman yapmak. şişlik için buz kompresi de iyi geliyor. Bir tülbent aracılığıyla yapılması daha iyi olurmuş . İlk zamanlar o oturamama doğrulamama oluyor ama zamanla düzeliyor ağrı kesici kullanmıştım çok canım yandığında. Bir de antibiyotik vermişti on gün kullandım galiba iltihap içindi

Bende çift antibiyotik kullandım sadece iç yaram sızlıyor arada kendini hatırlatıyor ama bana sadece kuru ve temiz tutmam gerektiği söylendi pansumana gerek yok dediler yeni yeni rahat yürüyorum ama hala tam anlamıyla oturamıyorum üstüne dikişimde duruyor aynı şekil umarım düşer 😂

Bende çift antibiyotik kullandım sadece iç yaram sızlıyor arada kendini hatırlatıyor ama bana sadece kuru ve temiz tutmam gerektiği söylendi pansumana gerek yok dediler yeni yeni rahat yürüyorum ama hala tam anlamıyla oturamıyorum üstüne dikişimde duruyor aynı şekil umarım düşer 😂
Düşer hayırlısı ile 😄 sürekli kist apse gibi ağrılarla uğraşmaktansa ameliyat sonrası bu dikkat işin sadece küçük kısmı değer bence😊 daha da iyi olacağız inşallah

X