Bartholin kisti

Kizlar acil cevaplariniza ihtiyacim var.Bir hafta sonra bartolin kisti ameliyyatim var,yalnis anlamadiysam doktor bezi alicak.Iki tane bartolimim var hemde.Sormak istediyim suki,ameliyyatdan kac gun sonra tam iyilesdiniz,ben Amerikaya gidiyorum da,onun icin soruyorum.Erken bilet alip da,sonra yolda aci cekmek istemiyorum.Lutfen cevap verin.

Arkadaşlar çok korkuyorum!!!

Dün bartolin kisti için doktora gitmiştim. Doktorum hamile olduğum için çok hafif uyuşturdu ve bir kesik atarak kistin içini boşaltmış.

Ne kadar ağrı çektiğim konusunda birşey söylemek istemiyorum :S Beynim yerinden çıktı neredeyse :S

Neyseee şimdi iki dikişim var ve ara ara içinden iltihap akıyor ki doktor byle olacağını söylemişti.

Sorum şu, idrara çıkarken çok fena bir şekilde yanma oluyor.Bu konuda ne yapabilirim? Bir de ben pazartesi doktora gittiğimde ne ile karşılaşacağım? Sadece dikişler alınıp çıkıp gidecek miyim ?

Tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum

böbrek taşıda düşürmüş biri olarak(bartholin 5 katı fazlaydı) hayatımda yaşadığım en büyük en dayanılmaz acıyı yaşattı bana bartholin absesi..allah kimseye vermesin.kistimi hala aldırmadım umarım bidaha yaşamam..çok geçmiş olsun sizede

Arkadaşlar çok korkuyorum!!!

Dün bartolin kisti için doktora gitmiştim. Doktorum hamile olduğum için çok hafif uyuşturdu ve bir kesik atarak kistin içini boşaltmış.

Ne kadar ağrı çektiğim konusunda birşey söylemek istemiyorum :S Beynim yerinden çıktı neredeyse :S

Neyseee şimdi iki dikişim var ve ara ara içinden iltihap akıyor ki doktor byle olacağını söylemişti.

Sorum şu, idrara çıkarken çok fena bir şekilde yanma oluyor.Bu konuda ne yapabilirim? Bir de ben pazartesi doktora gittiğimde ne ile karşılaşacağım? Sadece dikişler alınıp çıkıp gidecek miyim ?

Tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum

dikişler alınmıyo arkadaşım kendinden eriyen dikiş atıyolar oraya

Ay canım ya Allah razı olsun çok rahatladım.

Doktor dikişleri alıcaz veya almıcaz diye birşey demedi enim de o kadar ağrı çekerken dün aklıma gelmedi sormak :KK70:

İçimi rahatlattın sağolasın

Ay canım ya Allah razı olsun çok rahatladım.

Doktor dikişleri alıcaz veya almıcaz diye birşey demedi enim de o kadar ağrı çekerken dün aklıma gelmedi sormak :KK70:

İçimi rahatlattın sağolasın

ne demek birbirimize yardımcı olmak için burdayız :KK66:) geçmiş olsun tekrar:KK16:

ne demek birbirimize yardımcı olmak için burdayız :KK66:) geçmiş olsun tekrar:KK16:

Teşekkür ederim :)

canım ya bir de idrarımı yaparken çok yanma oluyor bunun için bir önerin var mı?

Banyo yapacağım bu akşam inşallah onun da bir sakıncası olmaz herhalde :S

Teşekkür ederim :)

canım ya bir de idrarımı yaparken çok yanma oluyor bunun için bir önerin var mı?

Banyo yapacağım bu akşam inşallah onun da bir sakıncası olmaz herhalde :S

ben ertesi gün yapmıştım banyomu bi sakınca yok demişti doktor.idrarını yaparken azbişey yanması normal sonuçta bıçak değdi aşırı değildir diye düşünüyorum.yani öyle değilse dert etme.ilişki içinde 4 hafta beklemiştim ben.özel durumun nedir bilmiyorum ama söyliim dedim :KK34:

ben ertesi gün yapmıştım banyomu bi sakınca yok demişti doktor.idrarını yaparken azbişey yanması normal sonuçta bıçak değdi aşırı değildir diye düşünüyorum.yani öyle değilse dert etme.ilişki içinde 4 hafta beklemiştim ben.özel durumun nedir bilmiyorum ama söyliim dedim :KK34:

Ne bileyim canım idrar değince 3-5 sürüyor yanması.Dayanmaya çalışıyorum da ne kadar sürer onu bilsem :S

4 hafta iyiymiş, asıl sorun o kadar acıdan sonra vajinismus olmayayım da :p

Ne bileyim canım idrar değince 3-5 sürüyor yanması.Dayanmaya çalışıyorum da ne kadar sürer onu bilsem :S

4 hafta iyiymiş, asıl sorun o kadar acıdan sonra vajinismus olmayayım da :p

normalde ne kadar isteklisin bilemiyorum ama bana hiçbişey olmadı valla :))) tam tersi eşim çektiğim acılardan sonra acaba benmi sebep oldum diye biraz tedirgin oldu ama onuda ikna ettim tabii :KK16:

normalde ne kadar isteklisin bilemiyorum ama bana hiçbişey olmadı valla :))) tam tersi eşim çektiğim acılardan sonra acaba benmi sebep oldum diye biraz tedirgin oldu ama onuda ikna ettim tabii :KK16:

Normalde bir sıkıntı yaşamıyoruz çok şükür

Hamile olduğum için uyuşturma olmadı,iğne yaptı doktorum ama o da çok hafifmiş hiç eti etmedi çok acı çektim

Hala atamadım aklıma geldikçe nevrim dönüyor :S

Sayende için rahatladı ya sağol varol :))

Normalde bir sıkıntı yaşamıyoruz çok şükür

Hamile olduğum için uyuşturma olmadı,iğne yaptı doktorum ama o da çok hafifmiş hiç eti etmedi çok acı çektim

Hala atamadım aklıma geldikçe nevrim dönüyor :S

Sayende için rahatladı ya sağol varol :))

ben genel anesteziyle oldum çünkü çok büyüktü :KK5:4 gün 4 gece çektim o ağrıyı tuvalete bile tek başıma gidemedim eşim sağolsun hiç başımdan ayrılmadı o benden daha çok etkilendi kıpırdasam olmuyo kıpırdamasam olmuyo ağrı kesici fayda etmiyo beraber ağladık anlıcağın allah bidaha göstermesin..bebişinide sağlıkla doğur inş :KK16:

ben genel anesteziyle oldum çünkü çok büyüktü :KK5:4 gün 4 gece çektim o ağrıyı tuvalete bile tek başıma gidemedim eşim sağolsun hiç başımdan ayrılmadı o benden daha çok etkilendi kıpırdasam olmuyo kıpırdamasam olmuyo ağrı kesici fayda etmiyo beraber ağladık anlıcağın allah bidaha göstermesin..bebişinide sağlıkla doğur inş :KK16:

Off şimdi okurken tekrar yaşıyorum o acıyı. 4 günde şişti, bir saat içinde çığlık çığlığa hastaneye kaldırıldım. 20 gün oldu kistim tamamen alındı ama hala çok fazla akıntım var ara ara da yanma doktor normal diyo ama yine de rahat değilim. Gerçi akıntım ilk başlarda resmen kapkaraydı şimdi renksiz. İyileşmeye başlıyor herhalde. Sizin tamamen ne zmn iyileşti acabA

hanımlar bende oldu bu bartholin çok acı verici birşey gerçekten de ilkini yani sol tarafta olanı lokal anesteziyle boşalttılar ama tavsiyem lokalle değil genelle olmanız çektiğim acının tarifi yok yani. Şimdi de sağ tarafta yine apse oluştu. gece 4 saat boyunca ağlattı beni acısından. en sonunda sıcak havlu koydum çamaşırın üstünden sabah kalktığımda iltihap boşalmıştı bayağı ama tam değil. Sağlıklı olup olmadığını bilmiyorum ama yaptım acılarım bayağı azaldı bu hafta da tamamen boşaltılacak. Sakın bezlerinizi aldırmaya kalkmayın cinsel hayatınız acı içinde geçer. Ben de gümüş nitrat tedavisi uygulandı ve memnun kaldım sadece yarayı yakıyor ve tekrar oluşmasını engelliyor. doktorunuzdan rica edin ameliyat olacaklar için söylüyorum. Allah kimseye vermesin gerçekten farklı bir ağrısı var.

Benim bezlerim alındı ama çok sıkıntı yaşamıyorum bi problem yok yani herşey kistli halinden daha ıyi. Üstelik tekrarlamayacagi garantili diğerinde olmazssa tabi :KK43: ama kesinlikle genel anestezi olsun gerçekten acı dayanılacak gb değil. Ben 3kere şoka girmiştim ve bayilmisım...

Allah'ım napıcam ben ya .. Bu illet gene buldu beni :S çok korkuyorum çok çokkk

Ağustos ayında - hamileliğimin ilk ayı bittiğinde- olmuştu. Ne genel ne lokal ... Uyuşturucu bir iğne yapmıştı doktorum ama iltihap çok yayıldığı için etki etmedi .Öyle canlı canlı kesip boşalttılar iltihabı resmen.

İki haftadır yeniden şişme başladı ve dün itibari ile de ağrılar :S -hamileliğimin 5. ayı bitti 6.ayına girdim bu arada-

Dün doktora gittim bana şimdilik müdahale edilecek kadar büyümediğini biraz beklememiz gerektiğini söyledi.

Korkudan uyku bile uyuyamadım. Aynı acıyı bir daha yaşamak istemiyorum, çok canım yanmıştı.

Ya diyorum ki şu doktorların diş etine sıktıkları uyuşturucu spreyler işe yarar mı ya da türk filmlerindeki gibi ağzıma burnuma ilaçlı bez tutsunlar bayılayım... ya vardır illaki bir yolu değil mi arkadaşlar ya :S

Hamileyken bu illetten kurtulan - tedavi olan yok mu :S

bu illeti bende yaşadım canım, hemde 3 kere birincisinde iğne ile boşaltıldı, ikincisi sağ taraf da çıktı aldırdım, bir sene sonrada sol taraf da çıktı ceviz büyüklüğünde olmuştu onuda aldılar şükürler olsun 4 sene oldu daha da yaşamadım...

bu arada ben çok utangaç biriyim, doktor lokal anestezi yapalım dedi bende beni bayıltın dedim gözüm görmesin ortamı diye :) sağolsunlar öyle yaptı.

X