Baş belası çatlaklar !

ferhanunal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2016
21
4
32
Merhaba arkadaşlar öncelikle siteyi uzaktan bir süredir ihtiyacım oldukça takip ediyordum. Aynı dertten muzdarip bir çok insanın olduğunu görünce kendi deneyimlerimi paylaşmak istedim. 25 yaşındayım ve ergenliğim de aldığım hızlı kilolardan göğüs ve bacak arkalarımda çatlaklar var. çok derin değiller ama düzensiz oldukları için rahatsız ediciler. Yıllardır 34 bedenim ama o ani kiloların izlerinden bir türlü kurtulamadım. yıllardır bu duruma kafamı takmış durumdayım özellikle son 2 yıldır bununla ilgili uzun deneyimlerim oldu. 2 yıl önce bir güzellik merkezine lazer için gittim fakat onlar bana ilk önce selülitler için yaygın olarak kullanılan mezoterapiyi uyguladılar ! lazare daha sonra ki aşamada geçeceğiz dediler. Hadi bacaklarım neyse ama göğüslerim için o kadar yüksek ısı canımı acıtıyordu biraz daha araştırmaya başlayınca katlanamadım 3. seanstan sonra bıraktım. Biodermogenesi uygulanan bir kliniğe gittim görüşmek için sadece göğüslerimde ki çatlakları gösterdim kadına en iyi ihtimalle %80 iyileşme sağlanabileceğini söyleyerek 5 bin lira ücret istedi ki gerçekten derin yırtık şeklinde çatlaklarım yok. Kafama yatmadı ve bir dermatolok'un muayenanesine gittim dermaroller uygulamasından bahsetti iyi sonuç alırız dedi. O dönem çalmadığım kapı kalmadı ve aklıma en yatan yer burasıydı 2 seans gittim fakat doktorun açıkçası uygulama şekli hoşuma gitmedi. En sonunda pes edip kendim bir dermaller aldım ve uyguladım.

Evet cilt yenilemek için güzel bir çözüm ama bence tek etkisi kullanılan kremlerin deri altına daha iyi işlenmesinin sağlanması. Eğer dikkatli olunmaz ise oluşturulan yaralardan leke bırakma ihtimali yüksek. Anlayacağınız dermaroller da etkin bir yöntem değil yanın da ek bir tedavi ile iyi sonuçlar verebilir ama tek başına asla. Ben takıldımı takılan insanlardanım yani bunlar geçene kadar benim için bitmeyecek çünkü cildim ve vücudum gerçekten güzeldir ve o görüntüler beni mahvediyor.

Esas üye olma sebebime gelecek olursak doğduğum dan beri sahip olduğum bir cilt hassasiyetim var ve bu güneş zehirlenmesi geçirmemle daha da arttı derim çok ince olduğu için birçok şeye çabuk maruz kalabiliyorum. Bu yüzden hep doğal olan şeyleri seçmeye ve çareyi onlarda aramakta fayda görürüm. Son 1 aydır faydasını önceden de bildiğim domatesi tüm vücuduma kullanıyorum. İnanılmaz bir antioksidan ve bir çok vitamini bünyesinde barındırıyor temizlediğiniz yüzünüze uygulayıp biraz beklerseniz gözeneklerinizin nasıl sıkılaştığını sivilcelerin nasıl kuruduğunu görürsünüz. madecasol 1 yıldır düzenli kullandığım bir krem tamamen bitki özlerinden yapılma. Her neyse bir aydır düzenli olarak domates madecasol ve kendimce içinde ki be vitanmini zenginliği dolayısıyla polen, antiseptik özelliğinden ötürü de lavantayı karıştırıp kullanıyorum. Polenli karışım inanılmaz şekilde cildimi parlattı. Bayramda gittiğim tatilde daha da fark ettim. Hiç bir zaman nemlendirici kreme ihtiyaç duymamış benim gibi birisi bunları sırf çatlaktan ve tekrar oluşmaması için kullanıyorum. Tatil de bacaklarımı kıvırmış otururken refleks olarak çatlak yerlere bakma ihtiyacı hissettim ve baktığımda şaşırmadım desem yalan olur küçük çatlaklarım çizgi haline gelmişti kaybolmamışlardı ama bayaca sıkılaşmışlardı. benim sadece sağ bacağımın arkasında diğerlerine göre daha geniş bir çatlağım var tam dizimin arkasında ve aşağıya doğru değişik bir biçimde iniyor onun dışında ki çatlaklarım ince ve küçük ama yoğun beni buraya yazmaya esas iten şey göğsümdeki çatlaklar sağ tarafım daki çatlaklar sola göre daha geniş vücudumda dünden beri dikkat ediyorum ama bugün kalktığımdan beri 20 kere baktım neredeyse bakın hanımlar tamamen geçti bitti demiyorum ama inanılmaz küçülmüşler sağ tarafımdakiler de böyle sanki kurşun kalemle bir şey yazıp silgiyle silersiniz ya neredeyse öyleler. o kadar yöntem denedim ama hiç bu kadar küçüldüklerini görmememiştim kullandığım hangi kürün faydası olduğunu bilmiyorum ama açıkçası inanılmaz mutlu oldum. Herkes hasar gören derinin toparlanamayacağı kanısında ama ben hiç bir zaman böyle düşünmedim 25 yaşında üniversite mezunu bir insanım ve bildiğim en iyi şey vücudun kendini çok iyi yenilediği eğer doğru şeyler kullanılırsa vücuda yenilenmesi için güzel bir zemin hazırlanırsa bunun olmaması için hiç bir sebep görmüyorum. Deriyi her anlamda beslemek çok ama çok önemli. Bayramdan önce tca uygulaması yapmaya karar vermiştim. Şu an bu doğal kürlerden böyle bir sonuç almak beni açıkçası daha da şevklendirdi. Olumlu sonuçlar alacağıma kurtulacağıma eminim. Doğal olduğu için uygulamaktan çekinmeyeceğinizi düşündüm ve paylaşma gereği hissettim çünkü gerçekten bunlarla yaşamak zor sağlıklı ve fit bir vücudunuz bile olsa o görüntü özgüven eksikliğine yol açıyor. ilginene arkadaşlar için buraya nasıl uyguladığımı yazacağım. Bu arada sık sık kese yapmayı lütfen ihmal etmeyin ben çocukluğumdan beri hafta da bir en kötü 2 hafta da bir cildimi yormadan kese yaparım.

Her gece temiz cilde domates suyunu pamuk yardımıyla cildinizde sorunlu gördüğünüz bölgeye uygulayabilirsiniz bir çok maske tarifinde beklettikten sonra yıkanması yazıyor ama açıkçası ben öyle yatıyorum yalnız asitli olduğu için cildi kuru olanların bekletip yıkamasını ya da aralıklı kullanmasını tavsiye ederim. kuruduktan sonra üzerine madecasol krem kullanabilirsiniz. Polenli ve domatesli kürü aynı anda uygulamadım yıkayıp öyle diğerini uyguladım uygulayacaksam da. Polenli kürü tamamen rastlantı eseri elde ettim aktardan lavanta çayı yapmak için aldığımız lavantayı bir çay bardağının yarısı kadar demleyip 15 dk beklettikten sonra süzüp 2 çay kaşığı polenle karıştırıyorum ve pamuk yardımıyla sorunlu bölgelere uyguluyorum. Eski resimlerim olsa yüklerdim fakat elimde yok. Tca geldiği zaman uyguluycam ve ilk uygulamadan itibaren resimli olarak paylaşıcam. Çünkü bu sitede ki katılımcıların en büyük eksiği sözlerini görsel anlamda desteklememek. Dediğim gibi tamamen gitmiş değiller ama o kadar denediğim şeye rağmen çok daha hızlı geri dönüş aldım. Bu kadar yaklaşmamıştım hiç.

tca yi yazin uygulamayin.brlki o gittiginiz salonlardaki tedaviler mi sonuc verdi diyecegim de bacaginza yaptirmamistiniz sanirim degil mi?
o bacak arkasi catlaklari bende de var cidden kotu duruyor o nedenle beonzlasamiyorum
cunku beyaz tenliyim bu sekilde cok goze batmiyor.hatta bacaklar icin dondoten kullaniyorum o catlaklar yuzunden

tca yi yazin uygulamayin.brlki o gittiginiz salonlardaki tedaviler mi sonuc verdi diyecegim de bacaginza yaptirmamistiniz sanirim degil mi?
o bacak arkasi catlaklari bende de var cidden kotu duruyor o nedenle beonzlasamiyorum
cunku beyaz tenliyim bu sekilde cok goze batmiyor.hatta bacaklar icin dondoten kullaniyorum o catlaklar yuzunden

Yok bacaklarımın arkasına da uygulandı ve sonuç vermedi ki göğüslerimde olumlu sonuç verme olasılığı daha yüksek çünkü göğüs derisi bacağa göre daha ince derine ulaşmak daha kolay yani. Bende beyaz tenliyim ve inanılmaz rahatsızlık duyuyorum

evet beyaz çatlak ki göğüslerimde ki çatlaklar bacaklarımdakinden önce oluştu

Bendekilerde beyaz
diz arkasi ve kalcalarimda dalgalanmalar var ust bacaklarimda da
Diz arkasindakiler daha da genis

Igrenc duruyo ya insan etek sort giyemiyo
Olmadi ben de deniyim o kadar para verip sonuc alamamak koyar insana

Ben 26 yasindayim dogum yapmis olsam neyse dicem
10 kilo alip verdim diye olustu bunlar 50den 60a cikmistim
Kilo versem de gitmiyolar artik

Bendekilerde beyaz
diz arkasi ve kalcalarimda dalgalanmalar var ust bacaklarimda da
Diz arkasindakiler daha da genis

Igrenc duruyo ya insan etek sort giyemiyo
Olmadi ben de deniyim o kadar para verip sonuc alamamak koyar insana

Ben 26 yasindayim dogum yapmis olsam neyse dicem
10 kilo alip verdim diye olustu bunlar 50den 60a cikmistim
Kilo versem de gitmiyolar artik

Sizi çok iyi anlıyorum dediğim gibi doğal kürler ve uygulamak size bir şey kaybettirmez yalnız lütfen uygulama önceleri cildiniz temiz olsun mümkünse hafifçe keseyle temizleyin banyoda gözeneklerin açık olması çok önemli

Sizi çok iyi anlıyorum dediğim gibi doğal kürler ve uygulamak size bir şey kaybettirmez yalnız lütfen uygulama önceleri cildiniz temiz olsun mümkünse hafifçe keseyle temizleyin banyoda gözeneklerin açık olması çok önemli
Merhaba güncel halinizi çok merak ettim burayı günceller misinizzz

X