Basur-Hemoroit Bitkilerle tedavi

Canım öncelikle geçmiş olsun.Sana kantoron çiçeği yağını şiddetle tavsiye ediyorum. Bizim ailede 3 kişide var, üçü de kullandı. Özellikle abime doktor ameliyat demişti, ameliyat olan bazı tanıdıklarımızın rahatsızlığı tekrarladı, bu yüzden tercih etmedi. Biz pek çok rahatsızlığa, yaraya, boğaz ağrısına, varise ve pek çok şeye bu yağdan kullanırız. Abim üç ay boyunca sabah aç karnına bir yemek kaşığı içti, sonrasında doktora gittiğinde ameliyatlık probleminin yok olduğunu öğrendi. Şimdi kendini iyi hissettiğini söylüyor. Yalnız kullanmayı düşünürsen belirtim, tadı kötü ama değeceğini düşünüyorum.

canım merhaba.varis için kantoron yağını nasıl kullanıyorsunuz anlatır mısın?

bende 3 yildir cekiyorum bu derdi birakin oturmayi yatamiyorum yuremiyorum wc de(cok affedersiniz) sanki icimden jilet cikariyormus gibi agri cekiyorum wc den sonrada agri yanma kasinti yerlerde surunuyorum her duydugumu denedim kremler fitiller bitkiler ama yok hicbirisi derdime care olmadi simdiye kadar dr gitmeye cesaret edememistim (utaniyordum) iki hafta once sabaha kadar sancidan uyuyamayinca ertesi gun hemen dr gittim koloskopi istedi ve netice yirtilma ve hemoroit ve caresi ameliyat dedi cunku gecikmisim.2 aralikta ameliyatim var ama sonradan duyduguma gore ameliyattan sonra tuvaletini tutamama oluyormus ameliyat olanlar bunlari yasadimi cvp verirseniz cok sevinirim cunku simdi cok kararsizim ama biran oncede bu agrilardan kurtulmak istiyorum butun hayatimi etkiliyor ise dahi gidemiyorum

benim bir yakınım fissürden 3 ay önce ameliyat oldu .nundan 6 sene önce de basur ameliyatı omuştu .ama canım ikisinden de memnun kalmadı .fissür ameliyatı olduğuna pişman oldu.ameliyat sonrası çok acı çekti.şimdi marankinin kürünü uyguluyo kepek ekmek yiyo sabahları marul falan .gıdalarına dikkat ediyor kısacası

arkadaşlar bu yaz eniştemm basur ameliyatı oldu.ankarada olmuştu ameliyatı,istanbula kadarr arabasınıı kullanarakk geldi,sonrasında 1 hafta kadarr küçük acılar çekti,her gün yarım saat sıcakk suda oturduu(basuruu rahatlatann bi unsur.bende denedim).2 hafta sonunda tamamen iileştii.dr sölediğii ameliyat içinn ne kadarr erken karar verirsenis o kadar ii netice alındığı,dut tedavisinide deneyinn mutlakaa..insanın neresi acıyosa canı orda diolar yaa çok doğruu..sağlıklaa..

bende 3 yildir cekiyorum bu derdi birakin oturmayi yatamiyorum yuremiyorum wc de(cok affedersiniz) sanki icimden jilet cikariyormus gibi agri cekiyorum wc den sonrada agri yanma kasinti yerlerde surunuyorum her duydugumu denedim kremler fitiller bitkiler ama yok hicbirisi derdime care olmadi simdiye kadar dr gitmeye cesaret edememistim (utaniyordum) iki hafta once sabaha kadar sancidan uyuyamayinca ertesi gun hemen dr gittim koloskopi istedi ve netice yirtilma ve hemoroit ve caresi ameliyat dedi cunku gecikmisim.2 aralikta ameliyatim var ama sonradan duyduguma gore ameliyattan sonra tuvaletini tutamama oluyormus ameliyat olanlar bunlari yasadimi cvp verirseniz cok sevinirim cunku simdi cok kararsizim ama biran oncede bu agrilardan kurtulmak istiyorum butun hayatimi etkiliyor ise dahi gidemiyorum

yok öyle bi saçmalik arkadaşim hem hemoroitim hem fissürüm vardi
1,5 ay kadar sürünüp aci çektikten sonra ameliyat karari ile eylül ayinda dr.gittim
bu arada denemediğim kullanmadiğim ilaç bitki krem fitil oturma banyosu kalmadi
wc ye çikmak işkenceydi resmen oturamiyordum bile:çok üzgünüm:
dr.yirtiğin hemoroitten kaynaklandiğini hemoroidi hallederse yirtiğinda
kendiliğinden kapanacağini söyledi ve nitekim de öle oldu
2 ay oldu ameliyat olali bombayim bomba :sm_cool::dance:
boşuna beklemişim zaman kaybından başka bişe değil ertelelemekhihoyyyt
acil şifalar herkese ben kurtuldum darisi başinizakaydirigubbakcemile2

benim annem geçen yaz oldu bu ameliyatı.Şu an rahat ama dediğin gibi tuvalet ihtiyacını hissettiği an wc olması gerekiyor, tutamıyor çünkü ameliyatdan sonra.bu yüzden ben dr. tercih etmedim, bitkisel yollardan arıyorum çaresini.Ben sancı ağrı kısmını hallediyorum ama bir türlü memelerden kurtulamıyorum.Buna çare bulamadım henüz.

benim annem geçen yaz oldu bu ameliyatı.Şu an rahat ama dediğin gibi tuvalet ihtiyacını hissettiği an wc olması gerekiyor, tutamıyor çünkü ameliyatdan sonra.bu yüzden ben dr. tercih etmedim, bitkisel yollardan arıyorum çaresini.Ben sancı ağrı kısmını hallediyorum ama bir türlü memelerden kurtulamıyorum.Buna çare bulamadım henüz.

aaa demekki hekimden hekime değişiyor:1shok:
kizlar valla benim dr.süper demek ki hiç bir şikayetim yok şükür:nazar:

Benimde Sikayetim bunlara benzer ama tam olarak cözemedim ne diye.Bizim Ailede Irsi galiba bu Annemde,BAbamda,Ablamda ile bendede basladi.Ailece yasiyoruz.BASur REsimlerine baktim böle disari cikmis feci bi sekilde.Böle bisey degil benimki kesinlikle.Kabis oldugum zamanlar birazcik aciyor ile Kanama yapior.Affedersiniz ama bakmaya calistim sankim 2 Analgirisi var gibi gözüküyor ama öle degil.Bide BAsursa eger evlendikten sonra hamililikte Dogumda bu dahada fena oluyormus diye duydum.Yaaa cok fena bisey bu yaaa.DAha yasim 21.Bide sunu farkettim cogunlukla Evli olanlar yazmis ben iyse bekarim.Yardim lütfen.

Benimde Sikayetim bunlara benzer ama tam olarak cözemedim ne diye.Bizim Ailede Irsi galiba bu Annemde,BAbamda,Ablamda ile bendede basladi.Ailece yasiyoruz.BASur REsimlerine baktim böle disari cikmis feci bi sekilde.Böle bisey degil benimki kesinlikle.Kabis oldugum zamanlar birazcik aciyor ile Kanama yapior.Affedersiniz ama bakmaya calistim sankim 2 Analgirisi var gibi gözüküyor ama öle degil.Bide BAsursa eger evlendikten sonra hamililikte Dogumda bu dahada fena oluyormus diye duydum.Yaaa cok fena bisey bu yaaa.DAha yasim 21.Bide sunu farkettim cogunlukla Evli olanlar yazmis ben iyse bekarim.Yardim lütfen.

bende senin gibi int. merak edip baktım basur resimlerine benimkide resimdekilerden daha farklı.İnternettekiler en son aşamadaki ameliyatlıklar sanırım.Bende evliyim fakat benim basur sorunum evlenmeden önce meydana geldi.Yani evli bekar farketmiyor öle olsa bu sorun sadece bayanlarda olurdu.Bi çok erkeğin de sorunudur bu ayrıca.

ben ayrıca sigara da kullanıyorum.Sigara bu hastalığın düşmanıdır da aynı zamanda.sigara stres çok oturmak ta oluşumuna yardımcı basurun.

bende senin gibi int. merak edip baktım basur resimlerine benimkide resimdekilerden daha farklı.İnternettekiler en son aşamadaki ameliyatlıklar sanırım.Bende evliyim fakat benim basur sorunum evlenmeden önce meydana geldi.Yani evli bekar farketmiyor öle olsa bu sorun sadece bayanlarda olurdu.Bi çok erkeğin de sorunudur bu ayrıca.

Bisey kullandinmi arkadasim sen?Yada faydasini gördügün bisey varmi?:1no2:

senelerce hemoroid ızdırabından sonra geç kalınmış bir şekilde son evrede cerrahi müdahale ile ameliyat oldum.
45 dakika süren bir ameliyatın sonrasında hayatımın hiç hatırlamak istemediğim 25 gününü geçirdim...

20 sene sonra belki tekrarlar denen hastalık hiçbir sebep yokken 4 ay sonra nüksetti.
nüksetmekle kalmadı 1-2 ay sonra yine son aşamaya ilerledi.

üstelik ameliyatda son derece başarılı geçmişti.
ben yinede başka bir doktora görünmek istedim,çünkü bir sonuca ulaşamamıştım. doktordan aldığım cevap çok kötü hemen ameliyattı..

bu sefer farklı bir yöntemden bahsetti bu yeni doktor, eve gelince hemen araştırdım tabi.sonuç yine ızdıraplı bir ameliyat ve nekahat süreci.(cerrahi müdehaleye göre nispeten daha az)

tabii tüm bu uzuuun süre zarfında kullanmadığım ne macun,ne bitki ne de özel karışım merhem kaldı..
benden size en büyük tavsiye::

ağrı yanma vs hisseder hissetmez doooğru doktora gidin ,geciktirmeyin.
şimdi utanıyorum derseniz sonrasında, ameliyat zamanı gösterilmeyen konunu uzmanı hiç bir doktor ,başhekim ,hemşire kalmıyor.söylemedi demeyin.

hemoroidin azmasını önlemek için;
karın kaslarınızı zorlamayın,ağır spordan kaçının.

klozet kullanın.evinde alaturka olanlar çok durmamaya çalışsınlar wc de.
uzun zaman geçirmeyin,ıkınmayın,kendinizi zorlamayın,zaten tam boşalamama hissi oluyor zorlasanız dahi o hissi kaybedemiyorsunuz,uğraşmayın.

mayalı,asitli içecekler yasak.

acıyı,turşuyu söylemeye bile gerek duymuyorum.

uzun süre çömelerek iş yapmayın,uzun süre ayakta durmayın ve yine aynı şekilde uzun süre oturmayın.

yumuşak tuvalet kağidi kullanın.hatta tuvalet kağidi hiç kullanmayın.ıslak havlu kullanın.
mutlaka iyi dezenfekte edin.

kabız en büyük tetikleyici zaten.ayrıyetten başlangıç sebeplerinden en güçlüsü.

o bölge enfeksiyon kapmaya çok çok müsait.deyim yerindeyse buluttan nem kapıyor zaten.

en önemlilerden bir tanesi ise ü şüt me mek!kesinlikle üşütmeyeceksiniz özellikle ayaklarınızı.ayaklar direkt oraya vuruyor.

stress yassak.makat kaslarını etkiliyor.

yine aklıma geldikçe yazarım daha sonra.

azdığı taktirde sıcak su uygulaması epey işe yarıyor.
yalnız sıcak su leğenine yerde oturmayın.
oda karın kasını zorladığından klozetin içine koyup orda oturmaya çalışın.
yada başka bir çözüm bulun .

sıcak su makata mutlaka temas etmeli,buharından yararlansam da olur demeyin.
pomad ve yanında dr un vereceği dolaşimi arttıracak ilaçlarda fayda veriyor.

şunu da hatırlatmak istiyorum,acıyı çekmemeye çalışın.yani ağrı kesici hemoroidde çok önemli. bünye ağrıyı hissettiği taktirde şişmiş memecikler biraz daha şişiyor ve acı katlanıyor.

mutlaka ağrı kesici alın.

altınıza aldığınız sıcak su torbasıyla beraber dinlenmeye çalışın.

destan yazmışım destan.ama bunlardan fayda göresiniz diye yazdım.

ne diyim hepimize hemoroidsiz günler
.a.s.

Son düzenleme:
Nasıl bişey bu anlamadım
Ameliyat olunsamı olunmasamı
Kimi memnun kimisi değil
Bu doktor olayı sanırım biraz da şans işi
Yani sonuç olarak bitkisel ve doğal tedavisi yok gibi görünüyor:KK43:
Son çare ameliyat mı o zaman???

Ben böyle bir hastalık görmedim...
2 hafta önce göğüsümdeki fibrokisti dr söylediği zaman çok üzüldüm ağladım,stres yaptım.
Sonra 3 gün sonra wc bir gittim çamaşırımda kan :1shok:
Şaşırdım ,korktum çünkü ilk defa böyle birşeyle karşılaşmıştımm...
Üstelik kabızlık yoktu,acıda yememiştimm ...Ve bende direk strese bağladım ve gerçetenden ondan dolayı çıktı..
Çok canım acıdı 2-3 gün kanama,sancı arada devam etti sonra proctolog merhem ve daflon tb kullandım kanama durdu :KK43: allahtan şuan hala kullanıyorum ilaçları
senağlamasenağlamaÇok korkuyorumm ilerlemez inşallahh dahada geçmiş değill :KK43: sıcak su torbasına oturduğum zaman çok iyi geliyorr arkadaşlarr ve wc giderken ıık su kullanın:a015:

Bisey kullandinmi arkadasim sen?Yada faydasini gördügün bisey varmi?:1no2:

arkadaşların yazdığı gibi hepsi doğru.En önemlisi sindirim sistemini rahatlatıcı besinler ye.kepek ekmeğe kullan,bol bol elma tüket ve kabız olmamaya dikkat et.Ben ayrıca daflon ve yanında bi pomat ve fitil de kullanıyorum.3 ünü bi arada kullan geçti diye bırakma uzun süre devam etmelisin.En azından acı çekmezsin.aktardan iğrenç macunlar da aldım organik ithal krem de kullandım ama hiçbiri çözüm olmadı.Bende beslenmeyle dikkat etmeye çalışıyorum.Zaten benim sorunum memelerden kurtulmak için.yoksa dediğim gibi sancıyı bi şekilde kesebiliyorum.Yazdıklarımla ve arkadaşların bahsettiği şeylerle.

mrb benim eşim de de aynı sorun var acaba sizlerde de kaşıntı da oluyormu ayrıca daflon tablet mi pomat mı

arkadaşlar çörekotu yağını kesinlikle bırakmayın süpr bişeyyaa:)) ben gündüzleri bu yağı kullanıyorum.. akşamları yatmadan önce aktarın verdiği bir macun var kendisi hazırlıyormuş onu sürüyorum (ilk sürdüğümde yakıyor)sabah aç karnınada yine aktarın hazırlaığı bir toz var onu yutuyorum faydası var gbi sanki memeler rahatladı..çok iyi bir sonuç alırsam size aktarın telini veririm kızlar...

X