Bazen kendimle ne yapacağımı bilmiyorum :/

Kovasin sen kova :KK70:
Cizgi çizişin bile farklidir bosver diye dusun :KK70:
Enerjini disariya yonlendirme içe akit
Yani gözun sadece kendinde olsun bir müddet

Düşünemem ki öyle, görüyorum ne çizdiğimi :KK70: :KK70:
Kova gerçekçiliği diye bi lanet var biliyorsun :KK53:

Erken kıyaslamaya başladım ben ya, kıskanarak hemi de :/
Insta yasağı koyayım bari.
Hepsi filtre, hepsi ışık oyunu, hepsi fotoşop, hepsi aynı filan diye tekrar edeyim bi süre içime içime :KK70:

Karakalem mi çalışıyorsunuz? Neden şişe, meyve elma sepeti filan çizdiriyorlar ki. Annem yağlı boyayla uğraşıyor 7-8 yıldır, farklı farklı kurslara gitti. Genelde çizgi çalışmalarından sonra direk manzara tabloya başlıyorlar.

Karakalem mi çalışıyorsunuz? Neden şişe, meyve elma sepeti filan çizdiriyorlar ki. Annem yağlı boyayla uğraşıyor 7-8 yıldır, farklı farklı kurslara gitti. Genelde çizgi çalışmalarından sonra direk manzara tabloya başlıyorlar.

Güzel Sanatlar için kara kalem ağırlıklı kurslar oluyor; onlardan biri.
Bi de konu veriyorlar atıyorum "Müzik, meyve ve duş alma içeren bir resim çıkarın kara kalem" diyorlar; yapboz gibi yapıyorsun. Kara kalemin ön planda olduğu bir kurs olacak bu da büyük ihtimalle ve bana lazım olan bu. Bi de anatomik olarak doğru çizimler için çalışmalar da olabilir.

Manzara çalışılan yağlı boya kursuna 1 ay devam edebilmiştim; evde kendi tablosunu yapmak isteyen hanımların çoğunluğunu oluşturduğu bir kurstu. Baka baka çalıştırıyorlardı. Orada bi portre yapıp kaçtım sıkıntıdan.
Daha teknik şeyler öğretilen kurslar da var, mesela boyayı tutkalla karıştırıp 3 boyutlu boyama yapma gibi vs...

Akrilik tablo çalışıyorum ben, kafama göre öyle...

Son düzenleme:
Hiç kursa gitmedim.
Küçücük bir eğitim almadım.

Kendi kendime çizdiğim her şeye ''Ohaaa ne güzel çiziyorsun hem de çabucak'' diyen çevrem var sadece.
Çalıştığım okulun bahçesinin duvarlarını çizmemi istediler ben çizdim çocuklar boyadı.

Sonra dedim neden daha kalıcı şeyler yapmıyorum?

Şuan önümde bir fırsat var.
Çizimlerim bekleniyor.
Ama günlerdir sürünüyor elimde inan.
Üstelik renklendirme yok (Benim hiç sabrım yok boyamaya zaten)
Sadece çizcem ona bile bir yapsam üç dokunmuyorum.

Ben galiba sıkıya gelemiyorum ya özgür olcam sonunca beğeni kaygım falan olmayacak..

Kelin ilacı olayı anlayacağın.

Ama bence sen yaparsın bu işi.
Kurs çok yardımcı olur.

Hadi bakalım. Kendi kendine koyduğun engelleri kaldır.
Özgür çalış. :)

Hiç kursa gitmedim.

Kendi kendime çizdiğim her şeye ''Ohaaa ne güzel çiziyorsun hem de çabucak'' diyen çevrem var sadece.
Çalıştığım okulun bahçesinin duvarlarını çizmemi istediler ben çizdim çocuklar boyadı.

Çizimlerim bekleniyor.

Ben galiba sıkıya gelemiyorum ya özgür olcam sonunca beğeni kaygım falan olmayacak..

Kurs çok yardımcı olur.

Hiç kursa gitmedim.

Çizimlerim bekleniyor.

Kurs çok yardımcı olur.

Mecbur özgürlükten gidecek ya umarım denediğime, kendimi delirttiğime değer en sonunda.
İnşallah layığıyla yaparım Nomu.

İçim şişti yine ya, 3 gündür kaçıyorum tablonun başından...
Yazık ettim güzelim resme, ne hevesle başlamıştım oysa. Baktıkça kendimi yiyorum ya :KK42:
Tabakhaneye yetiştirdin Gangsta işte tablonu, aferin. O saçlar nasıl düzelecek?
Kopkoyu astar çektim, nasıl gölgelemeyi planlıyordum acaba? Bu bilgisizlik yüzünden deli vakit kaybediyorum, güya bugün başlayacaktı kurs, yok... Yine haftaya sarkmış, hala talep varmış da sınıflar ayarlanacakmış da bla bla...
Vazgeçmek üzereyim ya, canım çok sıkkın.

Sen geldin aklıma bu kısmı okurken;

(Kurtlarla koşan kadınlar)
6A917E1A-E93B-4F41-BEBE-41FD789A9FE0.jpeg

X