Bebeği eşinin ailesine düşkün olanlar bana yardım edin:(((

kayınvalideni sevmeyebilirsin hakkındır, kayınvalidenin çoçuğunun terbiyesine karışması da yanlış o konuda da haklısın.
ama çoçuğunun kocanın ailesine düşkün olmasının nesi yanlış.
benim ablalarımın çoçukları da abimin çocukları da hem anneme hem bana düşkündür , biz de onlara, bunda yanlış bir şey göremiyorum. yeğenlerimin hepsini acayip severim , canımı bile veririm ama hep de derim ki ben bu kadar seviyorken kim bilir anneleri nasıl seviyor bu çocukları. ne olursa olsun hiç bir şey anne sevgisinin yerini tutamaz bundan emin olun.

Bırakın çocuğunuz kimi sevmek istiyorsa sevsin. Onun sevgisine karışmayın. Kayınvalideniz ile aranızdaki problemler gerçekten can sıkıcı ama bu sizin probleminiz ve lütfen çocuğunuzu karıştırmayın bu olaya. Eğer çocuğunuzu zorlarsanız inanın ters tepki eder.
Benim oğlumda teyzesine düşkündür. 3 yaşındayken eve gelmek istemediğinde çok kızmıştım. Her ne olursa olsun bir çocuk akşamı evinde geçirmeli prensibiyle zorla teyzesinden aldım. Sonuç bir felaketti. Tam 10 gün süren bir savaş yaşadık. İnanın çocuk psikiyatrlarının, pedegogların dedikleri malesef doğru çıkmıyor. Sonuçta yıllarca oğlumla aramı düzeltmeye çalıştım. Koca delikanlı oldu hala teyzesi benden önce gelir. Olayı hatırlamıyor ama o günlerde ektiklerimi yıllardır hala biçiyorum. Ben hep ikinci planda kaldım oğlum için.
Bu yüzden asla ve asla çocuğunuzun sevgisine karışmayın.

kesınlıkle katılıyorum cocuk konusun psıkolojık problemler ve savaslar veren bırı olarak kalıplasmıs uzman fıkırlerı ve makalelerı baz alınmamalı fıkır alınmalı okunmalı ama sentezlenıp kendı cocugunuza gore ayarlanmalı fazla kasmamak lazım kasan annelerın cocukları genelde problemlı oluyor bende aman sunu yaparsam boyle olur soyle olur uzmanlar boyle dıyor dıye dıye zor zamanlar yasamama sebep oldum

kayınvalideni sevmeyebilirsin hakkındır, kayınvalidenin çoçuğunun terbiyesine karışması da yanlış o konuda da haklısın.
ama çoçuğunun kocanın ailesine düşkün olmasının nesi yanlış.
benim ablalarımın çoçukları da abimin çocukları da hem anneme hem bana düşkündür , biz de onlara, bunda yanlış bir şey göremiyorum. yeğenlerimin hepsini acayip severim , canımı bile veririm ama hep de derim ki ben bu kadar seviyorken kim bilir anneleri nasıl seviyor bu çocukları. ne olursa olsun hiç bir şey anne sevgisinin yerini tutamaz bundan emin olun.

arkadaslar bıraz empatı kuralım kzıcaz dıyorkı duskun olmasın demıyorum ama bebeımın babaannesıne benden fazla duskun olması benı uzuyor kım olsa uzulur ama tecrube lı olsa uzulmez bızde onu rahatlatmalı anlamaya calısmalıyız yargılamak yerıne

arkadaslar bıraz empatı kuralım kzıcaz dıyorkı duskun olmasın demıyorum ama bebeımın babaannesıne benden fazla duskun olması benı uzuyor kım olsa uzulur ama tecrube lı olsa uzulmez bızde onu rahatlatmalı anlamaya calısmalıyız yargılamak yerıne

burda yargılama yapmadım ki zaten boşuna endişe etmesine gerek yok manasında yazdım
ayrıca konu sahibi arkadaş da empati kurup diğer taraf açısından düşünebilir, bir anneanne babaanne için torun sevgisi bambaşkadır.
ben diğer bakış açışını belirterek dedim ki ne kadar düşkün olsak da sonuçta hiç bir şey anne sevgisinin yerini tutamaz. çoçuk için de geçerli teyze hala dayı anneanne babaanne içinde , kimse annenin yerini dolduramaz.

babaannaler annaneler torunlarını severler hama herseyın bı dozajı var sınırları gecmemek lazım ne demek torunun ona anne demesi ha soyleyemez belkı der ama annesı varken baskasına nıye annesı desın sen oglunla ewde yalnız kaldıgında konus onunla anlamaz deme onu cok sevdıgı defalarca soyle onsuz olamayacagını söyle op kokla onunla daha cok vakıt gecır

canım zamanla oğlunun düşkünlüğü azalır.sen herkesten kıymetli olursun emin ola.s
benim büyük kızımda halasına çok düşkündü şimdi kalmadı o düşkünlük
bunu sorun etme kendine ama kaynananın çocuğunu şımartmasına onun terbiyesine müdahale etmesine izin verme
sanırım yakınsınız sık görüşüyorsunuz işin zor canım
gerektiğinde eşinde uyarsın annesini sen yüz göz olma istersen ama çocuğunu yetiştirme tarzına karıştırmayın kimseyi:eek:lmaz:

Hay ağzına sağlık. Ne kadar doğru söylemişsin. Çünkü aynısı benim başıma geldi. Ayrıca kimin kimi seveceğine karışmamak lazım. Sonuçta çocuklarımızda olsa onlarda bir kişiliktir.

değil mi ya..
çocukların hele ki yaşı küçük olanların birilerini sevebiliyor olması bile gelişimleri açısından çok önemli.
hele ki onu o sevebildiği kişiden uzaklaştırmaya çalışmak tamamen travma bence.
ki sen birebir yaşamışsın maalesef daha iyi anlarsın..

ah ahhhhhhhh.bendede var aynı dert...ben görümcemle konuşmuyorum çünkü çok büyük terbiyesizlikler yaptı.kızım doğduğunda bu bizim tarafa benzemiyor başkasındanmı yoksa dedi düşün yani.bende konuşmuyorumda çocuğumuda göstermiyodum taaaaaki geçen haftalara kadar.kızım 2 yaşını geçti..halası sokaktan geçiyodu nasıl olduysa benim kız hala diye bağırdı.o da geldi hiçbişe olmamış gibi sevdi çocuğu.şimdi hala hala diye deliriyo benim kız.bende delirmek üzereyim..

ah ahhhhhhhh.bendede var aynı dert...ben görümcemle konuşmuyorum çünkü çok büyük terbiyesizlikler yaptı.kızım doğduğunda bu bizim tarafa benzemiyor başkasındanmı yoksa dedi düşün yani.bende konuşmuyorumda çocuğumuda göstermiyodum taaaaaki geçen haftalara kadar.kızım 2 yaşını geçti..halası sokaktan geçiyodu nasıl olduysa benim kız hala diye bağırdı.o da geldi hiçbişe olmamış gibi sevdi çocuğu.şimdi hala hala diye deliriyo benim kız.bende delirmek üzereyim..

iyi yapmışsın canım göstermemekle,illa sevecekse gitsin annesini sevsin teyzesini sevsin amcasını sevsin diğer halalarını sevsin,bende böyle halaya sevdirmezdim kızımı oğlumu,çünkü beyin yıkamanın en iyi yöntemlerinden biri sevgidir,

sana bu çocuk bizden mi diye soran yarın öbür gün çocuğa ''bu kadın senin annen değil'' de demeye başlar...:nazar: ruh hastası kadın çok sinir oldum..

konu sahibine gelince,yapacak şeyiniz yok babannesini sevmesi normal ama sizin yapmanız gereken babannenin sevgisini kısmaktansa kendinizi oğlunuza daha çok sevdirmek,en sevdiği yemekleri yapmak gezmelere çıkarmak ne bileyim,ve daha fazla insanla muhattap olun daha çok kişiyi severse babanneye ilgisi de azalır zamanla

benimki istisna sanırım çok üzülüyorum zaten çok hoşuna gidiyor kayınvalidemin bana anne de diyor ikidebir oğlumaa offf :KK43:

Bence k.validenize söyleyin bunu, gerçekten rahatsız bir durum, o babaanne hep böyle öğretin, benim oğlumda ilk başlarda anneanne diyemiyor anne diye söylüyordu, anneme de o zamanlar demiştim benden başkasına anne demesini istemiyorum diye, sürekli tekrar ederek pekiştirmeden ananeye alıştırdık

Bırakın çocuğunuz kimi sevmek istiyorsa sevsin. Onun sevgisine karışmayın. Kayınvalideniz ile aranızdaki problemler gerçekten can sıkıcı ama bu sizin probleminiz ve lütfen çocuğunuzu karıştırmayın bu olaya. Eğer çocuğunuzu zorlarsanız inanın ters tepki eder.
Benim oğlumda teyzesine düşkündür. 3 yaşındayken eve gelmek istemediğinde çok kızmıştım. Her ne olursa olsun bir çocuk akşamı evinde geçirmeli prensibiyle zorla teyzesinden aldım. Sonuç bir felaketti. Tam 10 gün süren bir savaş yaşadık. İnanın çocuk psikiyatrlarının, pedegogların dedikleri malesef doğru çıkmıyor. Sonuçta yıllarca oğlumla aramı düzeltmeye çalıştım. Koca delikanlı oldu hala teyzesi benden önce gelir. Olayı hatırlamıyor ama o günlerde ektiklerimi yıllardır hala biçiyorum. Ben hep ikinci planda kaldım oğlum için.
Bu yüzden asla ve asla çocuğunuzun sevgisine karışmayın.

aynen katılıyor ltına da imzamı basıyorumsüprizzzzz

sanırım çoğu arkadaş beni anlamamış ve yazdıklarımı farklı yorumlamış özelliklede esmeralda ben oğlumun babaannesini sevmesin demiyorum bilakis sevsin çok sevsin onlarda onu sevsin ben küçüklüğümde öyle dedemden babaannemden çok sevgi görmedim onlar ilgisizdi aylarca görmeseler özlemezlerdi oğlumun sürekli görüşmesinide isterim rahatsız olduğum konu kayınvalidemin oğluma ençok beni sev bana anne de,biz varken çocuğa lafın geçmez vs....gibi sözlerine karşı ne yapmalıyım ve oğlumun her istediğini öyle bir yapıyorki evi yak dese yakacak neredyse ben buna nasıl bir tavır sergileyip bu gidişatı nasıl frenlerim diye düşünürken bazı arkadaşlar konuyu nerdenn nereyeee çekmişler buda bakış açısı sanırım...

her dediğini yaptırdığı iiçinde her yerde toplum içerisinde oğlum kesimlikle bana gelmiyo babaya gitmiyo eşimde bende üzülüyoruz bize yokmuşusuz gibi davranıyor babaanneye bırakıp dışarı çıksak akşam döndüğümzde hiçbi tepki yok ve bu bebek daha 15 aylık emiyo bu sizcede anormal değilmi bilmiyorum yada bende problem var eşimde problem var işin içinden çıkamıyoru ayrıca cennet kokulum teşekkür ederim duygularımı anladığın için

çocuğun davranışları açısından sorun olur bi durum.
sizin çocuğunuza yasak diye öğrettiğiniz şeyleri, babaanne yaptırıyorsa çocuk neyin yasak olduğunu neyin olmadığını anlayamaz ki...
söyle gerekirse sert şekilde uyar.
bu yaşlarda edinilen davranışlar sonra kişiliği oluşturuyor çünkü.

çocuğun davranışları açısından sorun olur bi durum.
sizin çocuğunuza yasak diye öğrettiğiniz şeyleri, babaanne yaptırıyorsa çocuk neyin yasak olduğunu neyin olmadığını anlayamaz ki...
söyle gerekirse sert şekilde uyar.
bu yaşlarda edinilen davranışlar sonra kişiliği oluşturuyor çünkü.

evet aynen öyle yapma dediğim şeyi hemen ona o yaptırıyo sanırım biraz oğluma yaranmak istiyor yani oda biliyor herdediğini yaptığında tabiki ona bağlanacak bende zaten ençok gelişimi için üzülüyorum ben yapma diycem babaanne yaptıracak oğlum sürekli bi ikilemde kalacak doğruyu yanlışı ayırt edemeyecek ve benimde eşiminde hiçbir zaman lafını dinmeyecek umarım olmaz bunlar çok zor bidurumbilmiyorumkismile

Canım çok haklısın tabi ki babaannesidir sevecek oyunlar oynayacak ama dediğim gibi babaannesi yani annesi değil. Benzer sorunları ben de yaşadım zamanında maddi manevi hiçbir yardım alamadık eşimin ailesinden yardımı bırak borç istediler biz onlardan istemeyelim diye huzursuzluk çıkardılar her neyse bir sürü üzücü şey ama çocuk olunca her konuda karışmaya hak gördüler kendilerinde. Bende konu çocuğum olunca kimseyi karıştırtmıyorum. Düşün yani küçücük çocuğa babasını kötülüyor yanımda hiç bir şekilde müsaade etmem. Bu yaşlar kişilik oluşumu için çok önemli öncelikle güzellikle sonrasında olamzsa tatlı sert ve eşininde desteğini alarak anlatmaya çalış. Yalnız bebeğin biraz büyüsün bu düşkünlüğü büyük ihtimal kalmaz ama biraz daha büyüdüğünde oyuncakla falan yine kendine bağlamaya da çalışabilir. Hiçbir çıkar yol bulamazsan; o çocuğa bakarken sende oh dinlendim de kendi işlerini yap. Bakıcı muamelesi gördüğünü düşünürse belki çocukla fazla ilgilenmek istemez.

Canım çok haklısın tabi ki babaannesidir sevecek oyunlar oynayacak ama dediğim gibi babaannesi yani annesi değil. Benzer sorunları ben de yaşadım zamanında maddi manevi hiçbir yardım alamadık eşimin ailesinden yardımı bırak borç istediler biz onlardan istemeyelim diye huzursuzluk çıkardılar her neyse bir sürü üzücü şey ama çocuk olunca her konuda karışmaya hak gördüler kendilerinde. Bende konu çocuğum olunca kimseyi karıştırtmıyorum. Düşün yani küçücük çocuğa babasını kötülüyor yanımda hiç bir şekilde müsaade etmem. Bu yaşlar kişilik oluşumu için çok önemli öncelikle güzellikle sonrasında olamzsa tatlı sert ve eşininde desteğini alarak anlatmaya çalış. Yalnız bebeğin biraz büyüsün bu düşkünlüğü büyük ihtimal kalmaz ama biraz daha büyüdüğünde oyuncakla falan yine kendine bağlamaya da çalışabilir. Hiçbir çıkar yol bulamazsan; o çocuğa bakarken sende oh dinlendim de kendi işlerini yap. Bakıcı muamelesi gördüğünü düşünürse belki çocukla fazla ilgilenmek istemez.

cnm fikirlerin için teşekkür ederim evet büyüdüğü zamanda oyuncak çikolata para gibi şeylerle kandıracağına eminim çünkü onun zaten kişiliinde hep benim dediğim olsun herkez bana hizmet etsin tek benbiliyim yanai hep bana cı benim en iyisi ondan uzakta biryere taşınmam oda imkansız gibi sanırım işim dua ya kaldı :))CADIARZU

Bence konunun çözümü eşinde sende değil. Sen neden yüzgöz olacaksın ki onun annesi o yüzgöz olsun. Eşin açık açık söyleyecek anne çocuğa anne dedirtme diyecek.Eşimin dediklerine karşı çıkma burda sözün geçmez deme diyecek. Ona göre tavır takınacak. Senin yapman gereken eşini bu konuda ikna edip kayınvalideyle konuşmasını sağlamak. Hatta doğru olan bu konuşmayı senin yanında değil ciddi bir şekilde kayınvalidenle yalnızken yapması. Kayınvaliden kabul etmezse kayınvalidene tavır yapacak. Seni ona ezdirmeyecek. Eşin bu dediklerimi yapmazsa da sen eşine tavır alacaksın ve bunları tek tek yaptırtacaksın. Yani konunun çözümü seninle kayınvalide arasında değil, seninle eşin ve eşinle annesi arasında bunu unutma. Eşin annem dinlemez derse de bunu kabul etme. Eşine annesinin davranışlarını değiştirtene kadar tavır koy ve kararlı ol. Yoksa bu kayınvalideler falan tepene çıkar benden söylemesi. Bu evlilikte sana karşı sorumlu olan eşindir. Annesinin davranışlarından da sorumlu olan eşindir.

Canım dua tüm dertlerin sıkıntıların ilacıdır sen içini ferah tut dediklerimi de uygula inşallah uzakta yaşama imkanınız olur da sen bir nebze olsun rahatlarsın.

X