Bebeği heyecanlanınca elini açıp kapatan, titreyen var mı? Ek olarak kafasını da sağa sola sallıyor

Yoktu taaki bir eve misafirliğe gidene kadar şimdi bülbül gibi. Uzaktan takip ediyor. Gel deyince heyecanlaniyor iste bilmiyorum
Oyy o zaman uyaran eksikliği var bebekte. Bol bol oyun grupları parklar, kalabalık insan içlerine çıksın. Her gün yapın bunu gelişimi için. Biz hep çıkarırız çocuklarımızı doğduklarından beri.

Oyy o zaman uyaran eksikliği var bebekte. Bol bol oyun grupları parklar, kalabalık insan içlerine çıksın. Her gün yapın bunu gelişimi için. Biz hep çıkarırız çocuklarımızı doğduklarından beri.
Ergoterapistle konuştum Türkiyeden ve bana videoların normal olmadığını hangi ülkede yaşadığımı sordu. İngiltere dediğimde bir eegoterapist önerdi. Pazartesiye randevu aldım. Baya pahalı Allah yardımcımız olsun ama çocuğuma değer ben de rahatlarım :KK43:

En onemli detay göz temasi dedi doktorumuz goz temasi direk gozuyle sizi takip ediyo mu buna bakin. Şuan cok erken 6.ayda zaten algisi yeni aciliyo doktorunuzda cok aydınlatıcı %50 konusuyo. O kadar ihtimal her bebek icin var tabi yari yariya bunu doktor olmasakta biliyoruz. Oncelikle doktorunu degistirin
Göz teması sadece uzaktan var yani mesela yatağa koyunca var ama kucağımda hiç bir zaman olmadı ya da bebeğime çok yaklaştığımda gözlemleyemedim bunu. Doktor İngilizdi zaten hiç güvenmiyorumm

Ergoterapistle konuştum Türkiyeden ve bana videoların normal olmadığını hangi ülkede yaşadığımı sordu. İngiltere dediğimde bir eegoterapist önerdi. Pazartesiye randevu aldım. Baya pahalı Allah yardımcımız olsun ama çocuğuma değer ben de rahatlarım :KK43:
Aynen yapacak bir şey yok. Siz önleminizi alın. Allah kerim. Asla ekranın önüne azıcık bile koymayın bu arada. Emeklerle, eğitimle tanısı kalkan çok fazla insan var. Gönlünüzü ferah tutun. Allahım yardımcınız olsun umarım basit bir uyaran eksikliğidir. Haber verirsiniz bize de

Aynen yapacak bir şey yok. Siz önleminizi alın. Allah kerim. Asla ekranın önüne azıcık bile koymayın bu arada. Emeklerle, eğitimle tanısı kalkan çok fazla insan var. Gönlünüzü ferah tutun. Allahım yardımcınız olsun umarım basit bir uyaran eksikliğidir. Haber verirsiniz bize de
İnşallah. Buraya her şeyi yazacağım.

Lütfen kendinize ve bebeğinize en güzel zamanları böyle zehir etmeyin. Ben de sizin gibi aşırı endişeliyim, zoe bir hamilelik ve hala geçmeyen bir lohusa sendromu yaşıyorum ve tedavi görüyorum. Siz deli değilsiniz, annelik delilik :) . Bebeğinizin bu hareketleri de gayet normal. Sizin tek yapmanız gereken çocuk doktorunuzun değiştirmek. Sizin aşırı endişeli ve sürekli tetikte haliniz bebeğinizin de psikolojisini ve gelişimini olumsuz etkiler. Lütfen kendinize ve o tatlı böcüğe bunu yapmayın.

Otizm 3 yaşından önce tanısı koyulamayacak bir şey 6 aylik bebekte mantıklı hareket aramak sacmaliktir bukadar da net incelemeye kalksan o aylarda hepsi deli dülü bir ton hareket yapiyor spastikde dersin otizmde dersin herbirine .. bu anlattiginiz seylerle taniyi yapıştırmak imkansız heleki bu aylarda akli mantigi yerinde olmayan bir bebege ...

Aslında buraya yazmadığım daha çok şey var. Yani bana hiç bir şeyi yok bunlar normal hareketler asla demedi doktorum 🥺 Çok korkuyorum
Doktorlar kendilerini garanti altına almak için yuvarlak konusabilirler . Çünkü yarın otizm teşhisi alsa gidip siz bana bunu dediniz erkenden önlem alamadık diyebilirsiniz ..veya her çocuk doktorunun bilgisi muazzam değil. Hatta ben bulunduğum şehirde düzgün çocuk doktoru bulamadım. Kafaya takip uzulmeyin..beni elestirebilirsiniz açığım ama aşılarda bazen bu dedginiz etkileri yapabiliyor. Takip edebilirsiniz..ya da hiçbiri sadece gelisimsel olabilir. Benim 6 aylık bebek gelisimiyle ilgili bilgim sınırlı bence araştırıp kendinizi üzmeyin ❤️

Kafasını sallama,ellerini dizine vurma, kulaklarını çekme, ellerini açıp kapama, heyecanlanınca titreme,ayaklarını döndürme,alerjiler,kabızlık,geçirdiği sarılık ve enfeksiyon, öne arkaya ritmik sallanma liste uzar gider
Oğlumda doğum 8.ayda düzeltilmiş 6.ayda prematüreyiz bana ve kendine etrafa vurma var heyecanlaninca eller ayaklar hareketlenir biraz korkar gibi olur kulaklarini kendi saclarini benim saçlarımı çeker kabızlık var yani biz bugün nörolojiye kontrole gittik çok şükür sıkıntı yok önceki nörolog saçmasapan tavırlar sergilemişti bu 3. Doktorumuz bence her bebek norologa gitmeli en az 1 kez

Size göre 6 aylık bebek heyecanlanınca ne yapmalı?
Oh my got mı demeli mesela?

Sizin bu bebek için tehlikeli olduğunuza inanıyorum artık

Arkadaşlar lütfen her anne hassas olsun otizm oranı 31de 1 düşmüş durumda
Sağlık ocaklarına otizm taramasını zorunlu kıldılar ve katlanarak geliyor bu çocuklar
Onun için lütfen bebekleriniz konusunda hassas olun
Ne kadar erken farkederseniz o kadar kolay sıyrılırsınız
Tıp artık o kadar ilerlediki
Anne karnındaki bebeğin agrasif hareketlerinden bile bir çok bulguya ulaşılıyor
Ben kendi adıma konuşuyorum bir anne olarak
Benim bebeğim aslında doğduğu anda sinyal vermeye başlamıştı
Bilmediğim için konduramadım bebeğimi taki 18 aylık gerçekler yüzüme çarpıldı
Lütfen bebeklerinizin her aşamasını sakince takip edin hem keyif alın hemde önlem…

Lütfen kendinize ve bebeğinize en güzel zamanları böyle zehir etmeyin. Ben de sizin gibi aşırı endişeliyim, zoe bir hamilelik ve hala geçmeyen bir lohusa sendromu yaşıyorum ve tedavi görüyorum. Siz deli değilsiniz, annelik delilik :) . Bebeğinizin bu hareketleri de gayet normal. Sizin tek yapmanız gereken çocuk doktorunuzun değiştirmek. Sizin aşırı endişeli ve sürekli tetikte haliniz bebeğinizin de psikolojisini ve gelişimini olumsuz etkiler. Lütfen kendinize ve o tatlı böcüğe bunu yapmayın.
Ah ne güzel bir yorum tatlı anne ♥️ Rabbim bağışlasın evladınızı teşekkür ederim 😍

Ay şu gelişim psikolojisi dersini bütün annelere zorunlu olarak öğretseler keşke.
Merhaba maalesef ben gelişim psikolojisine dair tüm dersleri aldım. Üniversite mezunuyum. Söz konusu kendi çocuğunuz olduğunda bazen mantık devredışı kalabiliyor :KK43: Keşke ben bir şey bilmeyen öğrenmeyen bir anne olsaydım emin olun daha az endişeli olurdum.

Oğlumda doğum 8.ayda düzeltilmiş 6.ayda prematüreyiz bana ve kendine etrafa vurma var heyecanlaninca eller ayaklar hareketlenir biraz korkar gibi olur kulaklarini kendi saclarini benim saçlarımı çeker kabızlık var yani biz bugün nörolojiye kontrole gittik çok şükür sıkıntı yok önceki nörolog saçmasapan tavırlar sergilemişti bu 3. Doktorumuz bence her bebek norologa gitmeli en az 1 kez
Merhaba keşke buraya yazmasaydınız 😅 Ben zaten çok pimpirikliyim şimdi sizin psikolojinizle de oynamayayım 😅. Otizm norolojiye gitseniz de anlaşılmaz. Prematüre bebekler otizm riski taşır. Söyledikleriniz bana sadece endişe verdi. İnşallah hiç bir şeyi yoktur :KK43:

Merhaba maalesef ben gelişim psikolojisine dair tüm dersleri aldım. Üniversite mezunuyum. Söz konusu kendi çocuğunuz olduğunda bazen mantık devredışı kalabiliyor :KK43: Keşke ben bir şey bilmeyen öğrenmeyen bir anne olsaydım emin olun daha az endişeli olurdum.
Bana titreme hariç normal geldi. Titremeden kastınız nedir? Doktor net cevap vermiyorsa değiştirmenizi öneririm. Evhamlı yaşamak size de zor geliyor.

Bana titreme hariç normal geldi. Titremeden kastınız nedir? Doktor net cevap vermiyorsa değiştirmenizi öneririm. Evhamlı yaşamak size de zor geliyor.
Bildiğiniz üşürken nasıl titriyorsak aynı şekilde. Pazartesi Londraya gideceğim bir psikolog ve ergoterapist bebeği inceleyecekler. Bugün anne bebek kreşindeki ebelere bebeğimin hareketlerini gösterdim ve onlar da gitmemi söylediler. Bakalım ne olacak...

X