Bebeği karnında ölen ve tekrar hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı!

merhaba kızlar benide aranıza alırmısınız bende 8gün önce kürtaj oldum 10 haftalık bebeğimin kanımda pıhtılaşma olduğu için kalbi durdu. yarın kontrole gitcem bakalım doktorum ne kadar ara verecek ama ben aynı şeyleri bir daha yaşamakatan ve tekrar hamile kalamamaktan çok korkuyorum

merhaba kızlar benide aranıza alırmısınız bende 8gün önce kürtaj oldum 10 haftalık bebeğimin kanımda pıhtılaşma olduğu için kalbi durdu. yarın kontrole gitcem bakalım doktorum ne kadar ara verecek ama ben aynı şeyleri bir daha yaşamakatan ve tekrar hamile kalamamaktan çok korkuyorum

canımmmm..
çok üzüldüm inan...
Allahın taktiri diyicez, başka yolu yok..
inşaallah en en en yakın zamanda sağlıklı sıhatli bir bebişin olur...
Allah herkese nasip etsin, herkesin yüzü gülsün inş...
:1hug:

kızlar bende aynen sizin gibi bebeğimi kaybettim 8 haftalık kalp atışı olmadığı için aldılar uyudum vardı uyandım yok.acınızı paylaşıyorum.doremiciğim bencede liste yapalım beraber bekleyelim bebeklerimizi.inş. bu ay annelerini bekletmez sağlıkla hayırlısıyla gelirler...

Günaydın arkadaşlar, ben de maalesef bebeğimi kaybettim Mart ayında, 7 haftalıktı.
Artık tekrar istiyorum hayırlısı ile, zor oldu ama daha iyiyim bugünlerde.
Bakalım inşallah bu ay tekrar deneyeceğim, ben de kan pıhtılaşması tespit edildi, o nedenle 2 aydır aspirin kullanıyorum.
Bakalım Haziran ayı içerisinde mutlu haberi alırım inşallah..
ınşallah hepimiz alırız bu ay müjdeli haberleri.
Eğer liste yapacaksak beni de alın lütfen 17 haziran adet tarihim, inşallah kırmızılar yerine bebişim gelir Haziran'da.

ınşallah canım hepimizin gönlüne göre olur herşey.
Doktorum kürtajdan sonra testler yaptırmamı istedi, genetik testler yapıldı, değerlere bakıldı.
Sonuçta pıhtılaşmaya neden olabilecek bi değer olduğunu ama esas önemli olan değerlerin normal olduğunu söyledi. Doktorumu tanımama rağmen bir doktora daha gösterdim o da aynı şeyleri söyledi.
Hamilelik öncesinden başlayarak bebe aspirini ve hamilelikde de düşük dozda iğne kullanacakmışım.
Bu biraz içimi rahatlattı, bu ay da yeniden deneyeceğiz, aslında gözüm de biraz korkuyor ama ne yapalım..
ığneli miğneli yeter ki çözümü olsun diyorum.

kızlar adet tarihleriniz ne zaman..
konu sahibimiz liste yapalım mı?

kızlar bende aynen sizin gibi bebeğimi kaybettim 8 haftalık kalp atışı olmadığı için aldılar uyudum vardı uyandım yok.acınızı paylaşıyorum.doremiciğim bencede liste yapalım beraber bekleyelim bebeklerimizi.inş. bu ay annelerini bekletmez sağlıkla hayırlısıyla gelirler...

Yapalım arkadaşlar tamam herkes yazsın tarihleri bakarım ben ama şuan çoook hastayım mazur görün.....

İnşallah canım hepimizin gönlüne göre olur herşey.
Doktorum kürtajdan sonra testler yaptırmamı istedi, genetik testler yapıldı, değerlere bakıldı.
Sonuçta pıhtılaşmaya neden olabilecek bi değer olduğunu ama esas önemli olan değerlerin normal olduğunu söyledi. Doktorumu tanımama rağmen bir doktora daha gösterdim o da aynı şeyleri söyledi.
Hamilelik öncesinden başlayarak bebe aspirini ve hamilelikde de düşük dozda iğne kullanacakmışım.
Bu biraz içimi rahatlattı, bu ay da yeniden deneyeceğiz, aslında gözüm de biraz korkuyor ama ne yapalım..
İğneli miğneli yeter ki çözümü olsun diyorum.

peki kürtaj esnasında bebekten parça alarak mı baktılar. yksa sadece seni mi muayene ettiler. Bana çünkü bebeğe bakarak daha ii anlarız dediler ama düşük olduğu için malesef bakamadılar. şimdi korkuyorum. ya ne olduğunu öğrenemezsem diye..bilgilendirirsen sevinirim.

kızlar bende bu ay ümit yok.. çünkü yumurtlama olmamışş :KK43:(((((((((((((((((((

Çiğdemcim bende bebekten parça almadılar.
Düşük sebepleri arasında pıhtılaşmanın önemli bir faktör olduğunu söyledi ve bunu kontrol etmek istedi.
Benden yedi tüp kan alındı düşükten yaklaşık 15 gün kadar sonra. Zaten bu genetik incelemeler geç çıkıyor, sonuçların gelmesi de 6 hafta kadar sürdü.
Bu şekilde anlaşıldı, aslında tam olarak pıhtılaşma yok dedi ama ufak bir bozukluk var ve pıhtılaşmaya meyil var dedi.
Yani düşüğün sebebi yüzde yüz budur diyemiyorlar, büyük ihtimalle bu olabilir diyorlar.
2 adet dönemi geçirdim kürtajın üstünden.
Ve bu ay korunmayı bırakıyorum, bakalım inşallah hayırlısı ile gelir Deniz'im...
ınşallah hiçbirimiz bir daha acı olaylar yaşamayız.

Son düzenleme:
Üzülme, moralini de bozma doremi lütfen canım..
Stres yapmadan bekle önümüzdeki ayı, biliyosun stres üzüntü herşeyi etkiliyor.
Güzel haberler alman ve vermen dileği ile iyi akşamlar:)

....Bebeği karnında ölen ve yeniden hamile kalmak isteyenlerin takvimi......
doremi-7 haziran
yaz34-7 haziran.....​

BENİMDE 4 YAŞINDA BİR OGLUM VAR VE HAMİLE KALMIŞTIM 3 AYLIK OLMUŞTU VE KALB ATIŞLARINI DUYAMADIK 1 HAFTA OLDU AMA HİC ACISI GECMİYO aLLAH KİMSEYE YAŞATMASIN

Geçmiş olsun, allah bir daha yaşatmasın calci.
Filizim beni de ekler misin lütfen 17 Haziran benim de.

X