Bebek Beslenmesi Bebeği olan anneler!!!!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
offf götürdüm canım yaa bekle kendiğilinden yapmazsa fitil ver dedi eğer fitillede yapmaz ise bi doktora yönlendiricem seni orda bebeğin makatından bişeyle bakıcaklar sonra yapar dedi bende fitille yapıyo deyince gerek yok o zaman dedi öyle kaldı..
ama şimdide fitil vermeden yapmıyoo napcam bilmiyorum başka doktor bulmam lazım sanırım
bencede çağresine bak bir an önce yazık yaaa kıyamammm ağlamalarıda vardır canım yaaa

bende hergün ıhlamur kaynat içir cocuguna
bende sabah aksam ıhlamur veriyorum oğlum sadece sabahları 2 kere kaka yapıyor
güzdüz ve geceleri kaka artık yapmıyor
artık düzenli yapıyor
var bebeğe cok yayarlı ıhlamur

ayrıca halis zeytinyağı agdına cay kasığı ile ver yapacaktır
bide kakasını yaptığı yere zeytinyağı sür
bak gör yapacaktır
bizde cok mücadele verdik ilaclar hiç fayda etmedi
ancak bunlardan fayda gördü yavrum

saf zeytinyağıı bile fayda etmedi yaa fitilsiz yapmıyor cadı kızım ama ıhlamıuru hiç denemedim ağır gelmez dimi ne kdar vermem lazım?

ben her sabah ve aksam tatlı kaşığı ile 7-8 kere veriyorum
benim arkadasımın bebeği hasta oldu 1 aylıkken doktor ıhlamur cayı vermişti ona
ben doktora kendimde sordum ver bağırsaklarını calıştırır dedi....
ben 15 gündür düzenli veriyorum şekersiz ama bi zararı olmadı en azından kaka yapma sorunu yok artık
insallah fayda görür benim yavrum parcalanıyordu resmen cok cektik bizzz
bide kaka yapmak için kıvranırken pijamalarını cıkar sadece bez içinde bırak
sende bacaklarını asagı yukarı hareketler ettik bide kasık ve karın bölgesine masajlar yap
ben halis zeytinyagından karnına ve kasık bölgesine sürüp masaj yapıyordum en azından rahatlıyordu biraz

senin bebeğin ne kadarlık canım? dur bakalım hemen gidip ıhlamuru kaynatıcam vericem kızıma ayy inşallah etkisini gösterirde fitilden kurtuluruz...
ne kadar zaman sonra etkisini gösteriyo ıhlamur...

sadece 2 tatlı kaşığı içirebildim kızıma ay yıktı ortalığı nasıl ağlıyo ama sanki zehir içiriyorum öyle bi çığlık atıyoki sesi kısıldı yani...

sadece 2 tatlı kaşığı içirebildim kızıma ay yıktı ortalığı nasıl ağlıyo ama sanki zehir içiriyorum öyle bi çığlık atıyoki sesi kısıldı yani...
nasıl oldu kızın kaka durumu emziriyormuydun bu arada? ne kadarlık bebek şayet emziriyorsan sen yediklerinede dikkat etmek zorundasın pırasa falan ye bak hemen iyi gelir demekki bünyesi ilaca alışmış ama kabızlık yapıyordu tabi o ayrı

nasıl oldu kızın kaka durumu emziriyormuydun bu arada? ne kadarlık bebek şayet emziriyorsan sen yediklerinede dikkat etmek zorundasın pırasa falan ye bak hemen iyi gelir demekki bünyesi ilaca alışmış ama kabızlık yapıyordu tabi o ayrı

1.5 aylık kızım emziriyorum ama benim tuvalete çıkma sorunum yok yedikleriminde gazlı olmamasına dikkat ediyorum bugün 4.gün hala kaka yok...

X