Bebeği sadece mama ile büyütenler

Merhaba kızlar bebeğim şuan 14 günlük. Bebeğim 3 gün yoğun bakımda yattı şeker Düşüklüğünden. Yatarken de mamaya ve biberona alıştı. Bebeğimi kucağıma aldıktan sonra bir kaç gün emzirmeye çalıştım ama memeyi reddetti bende geldiği kadar sağıp verdim tabi o sırada herkes mama da verdiğim için çok üstüme geldi. Tabi biraz da eşimin ailesinin faktörü var. Bir kaç gündür de sütüm gelmiyor bebeğim sadece mama ile besleniyor. Bende bu duruma çok üzülüyorum. Keşke anne sütü de verebilseydim diye. Sadece mama ile besleyen anneler sizin çocuğunuz da bir sıkıntı oldu mu? Çünkü kaynanam gıl mama verirsem çocuğumun zekasının ve bağışıklığının gelişmeyeceğini söylüyor. Bu durum beni strese çok sokuyor. Bende isterdim anne sütü vermek ama sütüm gelmiyor artık.
Kaynananız hangi derin bilgisine dayanarak size bunu söylüyor. Benim bebeğim de mamayla büyüdü. Asla mamayla büyütmem dedim ama olmadı, sütüm gelmedi. Napacaktım aç mı kalsın çocuk? 4 aylıkken hemen hemen her şeyi tattırdım bebeğime. Şu an 11 aylık ve benim yediğim hemen hemen her şeyi yiyor. Bünyesi de gayet sağlam, covid atlattıktan sonra doktoru söyledi bunu. Ayrıca gelişimi de ayının çok ilerisinde. Sakın üzülmeyin, lütfen. Bebeğinizi bol bol sarın, sarılın. Onunla vakit geçirin. Ben şu ana kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım bebeğimde.

Merhaba kızlar bebeğim şuan 14 günlük. Bebeğim 3 gün yoğun bakımda yattı şeker Düşüklüğünden. Yatarken de mamaya ve biberona alıştı. Bebeğimi kucağıma aldıktan sonra bir kaç gün emzirmeye çalıştım ama memeyi reddetti bende geldiği kadar sağıp verdim tabi o sırada herkes mama da verdiğim için çok üstüme geldi. Tabi biraz da eşimin ailesinin faktörü var. Bir kaç gündür de sütüm gelmiyor bebeğim sadece mama ile besleniyor. Bende bu duruma çok üzülüyorum. Keşke anne sütü de verebilseydim diye. Sadece mama ile besleyen anneler sizin çocuğunuz da bir sıkıntı oldu mu? Çünkü kaynanam gıl mama verirsem çocuğumun zekasının ve bağışıklığının gelişmeyeceğini söylüyor. Bu durum beni strese çok sokuyor. Bende isterdim anne sütü vermek ama sütüm gelmiyor artık.
Hiç kimseyi dinlemeyin, hiç kimsenin lafıyla kendi tatlı canınızı üzmeyin. Anne sütü ve zeka arasında hiç bir bağlantı yok. Siz kendinizi strese sokmayın, bebeğiniz için en önemli şey rahat mutlu ve stressiz bir anne. Mamaların içeriğe de gayet güzel gönlünüzü ferah tutun. Sağlıkla büyütün inşallah

Benim bebeğim de şu an 5 aylık .İlk bir ay çok mücadele verdim sütüm artsın diye .damlalar dut kuruları takviyeler aklınıza ne gelirse yedim içtim .1. ayın sonunda kontrolde kızım doğum kilosunda çıktı .üstelik sarılık olmasın diye günde 2 kere mama verdigim halde.dr bacakları bile hala buruşuk yeni doğmuş gibi 3 saate bir mama yiyecek gelişimi geri kalmış dedi .ağlayarak geldim eve .Mamayı yedikçe aglaması bile azaldı.Açmış yavrum .şimdi de artık emmiyor bile .Sadece kucağıma alınca içgüdüsel olarak memeye doğru ağız acıyor ve ben çok üzülüyorum.Simdi gecenin bu saatinde buna takılıp dertlendim ve gelip yorumları okudum moral bulabilmek için 😢Yani olmuyor olmayınca .Makine ile yaşadim ben 2 ay en fazla gördüğüm iki memeden 30 ml di

X