Bebeğiim gece 4 ten sonra sürekli uyanıyor 🙄

dilarau

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mart 2024
16
2
27
4.5 aylık bebeğim gece 4 ten sonra sürekli uyanıyor zaten en geç 6.30 da güne başlıyoruz.
Ben şunu merak ediyorum.
Ay ilerledikçe bebek destekli dahi uyuyor olsa uykusu aya bağlı olarak daha derinleseceği için bu uyanmalar azalacak mi yoksa destekli uyuduğu için aylar da geçse hep 4 ten itibaren sürekli uyanmaya devam mı edecek 😐

gece 4ten sonra melatonin hormonu azaldığı için sık uyanıp zor dalıyorlar. O yüzden olabilir. Kızım 2 yaşında ve hala 6.30 kalkıyor üstelik destekli falan da uyumuyor:KK70:

Benimki daha düzeldi.memede veya bazen kucağımda gezdirirken dalıyor.Ben de derdim hiç 9 Lara kadar uyumayacak mi diye .1 yaşından sonra herşey çok daha iyi oldu.

5 aylık bebeğim var aynı dertten muzdaribim. 4e kadar aksi bişey olmazsa genelde 2 uyku falan yapıyor arada emiyor ama 4den sonra en uzun uyku 1 saat sürmüyor bile. Onların güne başladığı saatlerde bize iyice uyku çöküyor çok zor gerçekten 🤦

5 aylık bebeğim var aynı dertten muzdaribim. 4e kadar aksi bişey olmazsa genelde 2 uyku falan yapıyor arada emiyor ama 4den sonra en uzun uyku 1 saat sürmüyor bile. Onların güne başladığı saatlerde bize iyice uyku çöküyor çok zor gerçekten 🤦
Umarım zamanla düzelir,sanıyorum enn çok bu durum zorluyor.. siz nasıl uyutuyorsunuz bebeğinizii

Çok sık emzirmemeye calisiyorum reflusude olduğu için araları uzun tutmamizi önerdi doktor. Yeni emmediyse emince uyuyor direk ama yeni emdiyse beyaz gürültü eşliğinde ayağımda sallıyorum anca öyle uyuyor malesef 😒

Bnmki de 5 den sonra öyle dalamıyor 5 buçuk gibi emzirip 6 buçuğa kadar kucağımda tutuyırum 🤷‍♀️

4.5 aylık bebeğim gece 4 ten sonra sürekli uyanıyor zaten en geç 6.30 da güne başlıyoruz.
Ben şunu merak ediyorum.
Ay ilerledikçe bebek destekli dahi uyuyor olsa uykusu aya bağlı olarak daha derinleseceği için bu uyanmalar azalacak mi yoksa destekli uyuduğu için aylar da geçse hep 4 ten itibaren sürekli uyanmaya devam mı edecek 😐
Merhaba düzelme var mı acaba ?
4.5 aylık oğlum son 1 aydır hep böyle :KK43:

Ben şunu merak ediyorum.
Benim oglum da 5'ten sonra hep uyanir. Sabah 8-9 gibi gunr baslariz. Ama 5'le 8 arasinda 4-5 kere uyanir uyur. 21 aylik bebegim

Biz de öyleyiz bazen daha erken başlıyor uyanmalara 1 de bir başlıyor sabaha kadar bazen 15 dakika da bir kalkıyor 7- 7:30 arası uyanıyor. Çok yorucu oluyor 9 aylığız hemen hemen doğduğundan beri aynı memeden kesilince düzelir diyorlar daha çok küçük kesmeye gönlüm razı değil 2 yaşına kadar böyle gidecek galiba

X