Bebeğim 2 aylık ve aklımda sadece boşanmak var!!

Benim de bebeğim 1 buçuk aylık herkes gözüme batıyor eşim bisey yapmasa bile bazen uyuz oluyorum hormonların etkisi çok fazla. Bu dönem karar almamız hiç doğru değil duygularımız çok inişli çıkışlı
Sizi çok iyi anlıyorum. Size ve bütün lohusalara sımsıkı sarılmak istiyorum. En kısa zamanda iyi olmanızı ve bebeğinizi sağlıkla büyütmenizi dilerim

Adam sorumsuzdu ama o zaman uykunu alıyordun, gücün yerindeydi, hormonların stabildi ve onu idare etmeye yetecek vaktin vardı. Şimdi inişli çıkışlı hormonların var, gece uyumuyorsun, evden çıkamıyorsun, kronik yorgunsun… çatacak yer araman normal, yaşadık tecrübe ettik bunları. Boşanacak zaman değil şimdi. Bebek büyüdükçe babasına sorumluluk ver. Şimdi yapabileceği pek bir şey yok.. iki ay daha bekle. Sonra artık bir evladın var, sorumlulukların var, vur patlasın çal oynasın dönemin sona erdi demelere başla

Sizi çok iyi anlıyorum. Size ve bütün lohusalara sımsıkı sarılmak istiyorum. En kısa zamanda iyi olmanızı ve bebeğinizi sağlıkla büyütmenizi dilerim
Çok teşekkür ederim çok iyi geldi sarılmış gibi hissettim 🙏🏻🙏🏻😇 iyi ki varsınız

2 aylik lohusayken eşine gicik olmayan varsa o eşin alnindan operim, benim olduresim geliyor lohusaliklarimda ki benim esim bayagi ev isi falan yapan yardimci bi adamdir.

Lohusaliginiz bi gecsin sonra dusunun bu isleri.

Merhaba. 2 aylık bebeğim var 5 yıllık evliyim. Eşim hep rahat sorumsuz bir adamdı ama gözüme hiç bu kadar batmamıştı huyları. Aklımda sadece boşanma fikri var. Bu lohusalıktan mı böyle aranızda yaşayan var mı bu durumu? Bir de 2 aylık bebek ile boşanan var mı aranızda? Neler yaşadı yardımcı olur musunuz?

Lohusalıktan olma ihtimali var tabi ki. Ama mesela neyi en çok gözünüze batıyor?

Şundan da olabiliyor maalesef. Yeterli zaman, enerji varken bazı huylarını görmezden gelip kendimiz üstlenebiliyoruz ama bebekten sonra daha fazla destek gerekiyor, anlayış gerekiyor. Bunlar yoksa daha hızlı yıpranıyor kadınlar.

2 aylık bebekle tabi ki boşanılır gerekirse ama daha önce başka sorununuz yoksa geçici bir süreç de olabilir. Birazcık daha bekleyip görmek de fayda var. Şimdilik sağlıkla bebeğinize odaklanın bence ve eşinize yapması gerekenleri mini mini hatırlatın.

Mesela neler yapıyor? Ona göre abartıp abartmadığınızı yazabiliriz.
Hayatı sevmiyor. Beklentisi yok genel olarak. Ekonomi sorun, trafik sorun, insanlar sorun hep onun için.buna rağmen Biz ayın 20 günü çok eğleniriz mesela kendi içimizde. Ama o geri kalan 10 günde trafikte, sokakta ya da herhangi bir yerde yaşadığı herşeyi kafasına takat tüm gün surat asar hayattan soğutur insanı. Ben 5 yılda bu 10 günü kabullenmişim. Ama şimdi bebek olunca aynı suratın ona da yapılmasını kaldıramıyorum. Olay aslında bundan ibaret.

Mesela neler yapıyor? Ona göre abartıp abartmadığınızı yazabiliriz.
Hayatı sevmiyor. Beklentisi yok genel olarak. Ekonomi sorun, trafik sorun, insanlar sorun hep onun için.buna rağmen Biz ayın 20 günü çok eğleniriz mesela kendi içimizde. Ama o geri kalan 10 günde trafikte, sokakta ya da herhangi bir yerde yaşadığı herşeyi kafasına takat tüm gün surat asar hayattan soğutur insanı. Ben 5 yılda bu 10 günü kabullenmişim. Ama şimdi bebek olunca aynı suratın ona da yapılmasını kaldıramıyorum. Olay aslında bundan ibaret.

5 yıl boyunca sorumsuz olması gözünüze batmadı ilginç bir şekilde bebek yaptıktan sonra farkına vardınız.
İlle bebek yaptınız çünkü yapsanız senaryoda eksiklik olacaktı.
Aynen öyle senaryom eksik kalırdı. İnsanları dinlemeden yargılamak ne kolay. Hele kadın kadına ne acımasız değil mi? Bana karşı sorumsuz olması gözüme batmadı evet. Çünkü kendi ayakları üzerinde duran ve istediği herşeyi maddi manevi kendi kendine yerine getirebilen bir kadınım. Yine kendim için beklentim yok. Bu sorumsuzluklar çocuğuma karşı yapılınca gözüme battı evet!

İnsanın lohusayken bazen eşini parçalayası geliyor, normalde batmayan şeyleri bile batıyor. Ne gibi şeyler sinirinize dokunuyor, beş yıllık sessiz sakin evlilikte birden boşanma isteği gelmez. Biraz örnek verirseniz daha kolay anlayabiliriz durumu.
Hayatı sevmiyor. Beklentisi yok genel olarak. Ekonomi sorun, trafik sorun, insanlar sorun hep onun için.buna rağmen Biz ayın 20 günü çok eğleniriz mesela kendi içimizde. Ama o geri kalan 10 günde trafikte, sokakta ya da herhangi bir yerde yaşadığı herşeyi kafasına takat tüm gün surat asar hayattan soğutur insanı. Ben 5 yılda bu 10 günü kabullenmişim. Ama şimdi bebek olunca aynı suratın ona da yapılmasını kaldıramıyorum. Olay aslında bundan ibaret. 5 yıllık evlilikte ilk ve tek büyük kavgamız hamileliğimde oldu. Riskli bi gebelik geçirdim. Mesela bunu hazmedemiyorum. Nasıl beni üzdü bu süreçte diye hep düşünüyorum kendi kendime ister istemez yineliyorum.

Benim de bebeğim 1 buçuk aylık herkes gözüme batıyor eşim bisey yapmasa bile bazen uyuz oluyorum hormonların etkisi çok fazla. Bu dönem karar almamız hiç doğru değil duygularımız çok inişli çıkışlı
Allah bağışlasın. Teşekkür ederim cevabınız için

Üzüldüm tam olarak sebep ne? Lohusalık ciddi zor dönem. Eğer şiddet,aldatma yoksa daha sakin bir zamanda böyle bir karar alman daha mantıklı olabilir. Yorgun ve hassas bir dönemindesin ama bu süreç geçecek
Çok teşekkür ederim sakin yorumun için. Fiziksel Şiddet ve aldatma yok. Dünyada bunları en son yapacak insandır hatta.

Merhaba bebeğim 2 aylıkken (bebeğim prematüre) evden çıktım başka şehire taşındım konularım profilimde çok uzun hikaye boşanma davası açtım Nisan'da duruşma var ilk çekişmeli açtım baktım çok uzayacak herşey daha da cirkinleşecek anlaşmaliya cevirdim arada çocuk var diye ücretsiz izne ayrıldım bebeğime tek başına bakıyorum ama ailemde destekcim her zaman 8 aylık oldu çok şükür babası 8 ayda 2 kez gördü uzaklaştırma almıştım bizim durumlar çok karışık Allah yardımcınız olsun
Hakkınızda hayırlısı olsun. Umarım herşey önce bebeğin sonra sizin hayrınıza sonuçlanır. Allah bağışlasın 🙏🏼

Esinizle acik acik sakince konusun bunu. Sonradan her surat astiginda hatirlatin. Ben adamin duzelecegini dusunmuyorum ama karamsar gunlerinde baska odaya gidebilir muzik dinleyebilir, sizle muattap olmasin mesela o gunlerde. Ev isleri konusunda onu zorlayabilirsiniz. Bu ogretilebilen bir sey. Maalesef analari hic bir sey ogretmemis bunlara. Siz zorla, kafasina vura vura ogretin ev islerini.

Bol sevvişmeli bir gece sizi bağlar yine. Lohusa dönemi çok sıkıntılı. Eşin bunu bilmez ona aktarmalısın talepleriini

Sadece lohusalığa bağlamamak lazım çocuk sorumluluğu kadını başlı başına değiştiriyor. Daha tahammülsüz daha kaygılı hale gelebiliyor kadın çünkü en büyük yük annede. Doğumdan önce boşanmayı düşünmeye varacak sorunlarınız yoktuysa bebeğiniz büyüdükçe duygularınız değişecektir mutlaka. En azından kafanızın daha net olacağı zamanlarda böyle kararları vermek daha doğru olacaktır.

Aynen öyle senaryom eksik kalırdı. İnsanları dinlemeden yargılamak ne kolay. Hele kadın kadına ne acımasız değil mi? Bana karşı sorumsuz olması gözüme batmadı evet. Çünkü kendi ayakları üzerinde duran ve istediği herşeyi maddi manevi kendi kendine yerine getirebilen bir kadınım. Yine kendim için beklentim yok. Bu sorumsuzluklar çocuğuma karşı yapılınca gözüme battı evet!

Yaptıkları hareketlerin nedeni sorulduğunda hemen 'kadın kadına şöyledir böyledir, yada insanları dinlenmeden yargılamak kolay' gibi cümlelere sığınanlar artık komik olmaya başladı.

5 senedir eşine sorumsuz davranan birisinin çocuğuna karşı sorumlu davrandığı nerede görülmüş.
Ayrıca çocuk yapmak için sizin kendi ayaklarınız üzerimde durmanız, kimseden bir beklenti içerisinde olmamanız yetmez, çocuğun sorumluluk sahibi bir baba yada ihtiyacı var.

Merhaba. 2 aylık bebeğim var 5 yıllık evliyim. Eşim hep rahat sorumsuz bir adamdı ama gözüme hiç bu kadar batmamıştı huyları. Aklımda sadece boşanma fikri var. Bu lohusalıktan mı böyle aranızda yaşayan var mı bu durumu? Bir de 2 aylık bebek ile boşanan var mı aranızda? Neler yaşadı yardımcı olur musunuz?
Lohusalik doneminde ekstra hassas oluyor insan ve normalde takmadigi seyleri bile takmaya basliyor. Ben eskiden onemsemedigim herseyi lohusa doneminde acayip takmaya basladim.
Ve isin kotusu bu duygular gecmiyor da. Lohusa doneminde baslayan bu olumsuz tablo katlanarak artiyor. Muhtemelen bundan sonraki surecte daha cok batacak esinizin huylari.

Ben lohusayken
Ablamı öldüresim annemle bıdaha konusmayasım eşimle boşanasım arkadasları engelleyesim kaynanamı bogup atasım vardı
Oyle olur cunku lohusalık

Herkes gozunuze batar Sımdı cok kınıyorum o dusuncelerımı

Bebegım 1 bucuk yasına geldı sayılır üç aşağı beş yukarı🩷gectı o haller, sabret

X