Premature Bebekler Bebeğim 28 Haftalık Doğdu

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
mehtapcigim oncelikle dogum gunun kutlu olsun oglunla beraber nice mutlu saglikli uzun omurler insallah
aylik kontrollerine gelince ne guzel herseyin yolunda gitmesi cok guzel insallah daha da iyi olur ve disinizde bir an once ciksin berkayimizin

mehtapcigim oncelikle dogum gunun kutlu olsun oglunla beraber nice mutlu saglikli uzun omurler insallah
aylik kontrollerine gelince ne guzel herseyin yolunda gitmesi cok guzel insallah daha da iyi olur ve disinizde bir an once ciksin berkayimizin

Çok teşekkür ederim canım. İnşallah Ufuğumuz da annesini şaşırtan gelişmeler gösterir ve sağlığına kavuşur canım.

Berkaycığım bugün düzeltilmiş 5 ay 8 günlük. Dün ilk defa yuvarlandı. Daha önceleri sadece yan tarafına dönüyordu. Dün yan dönüp kendini yüzüstü çevirdi ve altta kalan elini çıkardı. Allah'ım bana bugünleri de gösterdi şükürler olsun...Nörolojik gelişimi inşallah hep böyle devam eder.

Berkaycığım bugün düzeltilmiş 5 ay 8 günlük. Dün ilk defa yuvarlandı. Daha önceleri sadece yan tarafına dönüyordu. Dün yan dönüp kendini yüzüstü çevirdi ve altta kalan elini çıkardı. Allah'ım bana bugünleri de gösterdi şükürler olsun...Nörolojik gelişimi inşallah hep böyle devam eder.

süper bir haber bu cnm Allaha şükür hep böyle devam eder inşalalh darısı tüm bebişleirn başına yavaş yavaş sabırla beklicez onların her hareketini

süper bir haber bu cnm Allaha şükür hep böyle devam eder inşalalh darısı tüm bebişleirn başına yavaş yavaş sabırla beklicez onların her hareketini

Teşekkür ederim canım. Sher, bizler aynı kaderi paylaşıyoruz. Bu konuyu açmamın ve Berkay'ın gelişimini burada anlatmamın en önemli nedenlerinden biri de bu sürecin başında olan senin gibi annelere umut ışığı yakmak. Erken doğan bebekler gerçekten çok özel bebekler onların anneleri de çok özel ve güzel insanlar. Allah hiçbir anneyi evladıyla sınamasın. Bu yaşadıklarımızı gerçekten yaşamayan anlayamaz. Allah hepimize güç bebeklerimize sağlık versin.

canım çok ama çok sevindim..ne mutluluk olmuştur senin için...
tahmin edebiliyorum sevincini....
Ata'mda bu ayın sonuda inşallah sırt üstü döner..:emir_bebek:
çalıştırıyorum hergün 5 dk..

canım Rabbim daha çok güzel günler yaşatır bize ve tüm arkadaşlarımıza...

Berkay mama sandalyesinde:)

Eklentiler

• $IMG_0344.jpg
    $IMG_0344.jpg
    51,9 KB · Görüntüleme: 60
  • $IMG_0341.jpg
    $IMG_0341.jpg
    71,4 KB · Görüntüleme: 45
  • $IMG_0342.jpg
    $IMG_0342.jpg
    69 KB · Görüntüleme: 60
canım yerim ben Berkayı...
çok tatlı annesi...
mehtapcım bu defa sana benzettim....
birde doğum sonrası kilolar gitmiş tebrikler..
nasıl verdin????
bide ben versem çok iyi olacak.....

:nazar: Masallah masallah tabi yakinda döne döne evi karistirsin görürüm ozaman.
Benim üc bücür 28+3 dogdu ama cok sükür hic bir sorun cikmadi,
tabiki düzeltilmis günü hersaman göz önunde bulundurularak.
Dise gelince bu acele niye gec cikan dis daha saglikli oluyor cikar cikar benim oglanlarin biri ta yasinda cikardi birtane oda yarim cikdi kaldi devami 1,5 yasinda geldi arka arkaya

maaşallah..Allah sağlık sıhhat versin,her daim korusun kollasın..çok yakışıklıymış Berkay Bey..

Çok teşekkür ederim canım. Allah hepimizin bebeklerini korusun.

allah bagislasin berkayi daha disiniz cikmadi mi:)

Malesef canım henüz çıkmadı:) Ama 11-12 aylık çıkanlar varmış. Ve biraz geç çıkması daha iyiymiş dişlerin güçlü olması açısından. Diş kaşıntılarımız ve sıkıntısı hala devam ediyor.

canım yerim ben Berkayı...
çok tatlı annesi...
mehtapcım bu defa sana benzettim....
birde doğum sonrası kilolar gitmiş tebrikler..
nasıl verdin????
bide ben versem çok iyi olacak.....

Çok teşekkür ederim canım. Sonunda bana benzeten biri çıktı:) Kilolar konusunda bişey yapmadım. Hamileliğimde 12 kilo almıştım. Doğumdan sonra da kiloların nasıl gittiğini anlamadım canım.

:nazar: Masallah masallah tabi yakinda döne döne evi karistirsin görürüm ozaman.
Benim üc bücür 28+3 dogdu ama cok sükür hic bir sorun cikmadi,
tabiki düzeltilmis günü hersaman göz önunde bulundurularak.
Dise gelince bu acele niye gec cikan dis daha saglikli oluyor cikar cikar benim oglanlarin biri ta yasinda cikardi birtane oda yarim cikdi kaldi devami 1,5 yasinda geldi arka arkaya

Her tarafı karıştırsın canım razıyım ben. Yeter ki sağlıkla büyüsün. Bebeklerinin üçüz olmasına rağmen bu sıkıntılı dönemi sağlıkla atlatmalarına çok sevindim. İnşallah hep böyle devam ederler. Diş konusunda haklısın. Beni diş kaşıntıları çok üzüyor. Özellikle geceleri ne bulursa ağzına götürmeye çalışıyor. Buz jelli diş kaşıyıcıları da pek fayda etmedi.

mehtap teyzesi ecrinin dişi çıktı ikinciside yolda geliyo yakında ama felaket huysuz oldu ne uykumuz kaldı ne yemek düzenimiz ama doktor dişleri tamamlayana kadar malesefki böyle gidecek dedi dönmeye başlamış senin paşa bende çok takıyodum kafama ama yeni yeni kendi başına oturuyo ecrinde oda 10 dk falan bazen canı isterse dönüyo bazen kılını bile kımıldatmıyo ama doktor isterse yapabilir dedi bide yerde oturmasını önerdi bende soğuk olur diye kıyamıyorum ama bikaç gündür yerde otutuyorum tabi bende yanındayken hem dönmesi hemde oturması daha rahat oluyomuş

Bir süredir foruma giremiyordum. Berkay'ın geçen hafta kan tahlilini yaptırdık. Demir seviyesi iyi çıktı. Yalnız ALP:437, Kalsiyum:13, Fosfor:5.6 çıktı. Doktorumuz bu rakamları yüksek buldu. Bu 3 tahlilin tekrar yapılmasını istedi. Bugün başka bir hastaneye tekrar kan vermeye gittik. Kanı verdik, elinin üstünden aldılar. Eve döndüğümüzde telefon geldi kan pıhtılaşmış. Tekrar hastaneye gittik bu defa damarı göremedikleri için kolundaki damarı bulmak için girdiler bulamadılar, sonra bileğinden tekrar girdiler Berkay çok ağlayınca bırakın dedim. O kadar çok canı yandı ve ağladı ki çok üzüldüm hiç böyle görmemiştim. Kanı da vermedik.
Yani alınan iki tüp kanın boşa gittiğine mi yanayım, Berkaycığımın o kadar acı çektiğine mi? Ama ilk kan alan hemşireden şikayetçi olacağım. Kan alınırken normalde havayla fazla temas etmemesi gerekir ama o kadar yavaş davrandı ki alınan kan pıhtılaştı tabi. Aradan biraz zaman geçsin damarları biraz toparlasın tekrar kan vereceğiz. Aslında en iyisi bütün bu tahlilleri bir üniversite hastanesinde yaptırmak özel hastanelerin en iyisi bile böyle beceriksiz hemşireler çalıştırabiliyor.

mehtap teyzesi ecrinin dişi çıktı ikinciside yolda geliyo yakında ama felaket huysuz oldu ne uykumuz kaldı ne yemek düzenimiz ama doktor dişleri tamamlayana kadar malesefki böyle gidecek dedi dönmeye başlamış senin paşa bende çok takıyodum kafama ama yeni yeni kendi başına oturuyo ecrinde oda 10 dk falan bazen canı isterse dönüyo bazen kılını bile kımıldatmıyo ama doktor isterse yapabilir dedi bide yerde oturmasını önerdi bende soğuk olur diye kıyamıyorum ama bikaç gündür yerde otutuyorum tabi bende yanındayken hem dönmesi hemde oturması daha rahat oluyomuş

Evet canım bize de nöroloji uzmanı az kıyafet giydirip düz bir zeminde bırakın demişti. Ben de kanepeyi açıyorum üzerine çiçekli renkli bişeyler seriyorum. Desenlere bakarak bir o yana bir bu yana dönüyor. Yalnız yüzüstü gelince ilerleyemiyor ve buna sinirleniyor. Ecrin 10 dk. kendi kendine oturabiliyorsa çok güzel canım. Berkay henüz kendi kendine oturmuyor.

Evet canım bize de nöroloji uzmanı az kıyafet giydirip düz bir zeminde bırakın demişti. Ben de kanepeyi açıyorum üzerine çiçekli renkli bişeyler seriyorum. Desenlere bakarak bir o yana bir bu yana dönüyor. Yalnız yüzüstü gelince ilerleyemiyor ve buna sinirleniyor. Ecrin 10 dk. kendi kendine oturabiliyorsa çok güzel canım. Berkay henüz kendi kendine oturmuyor.

ayyy üzüldüm bak şimdi kan olayına küçücükler zaten inş yapılınca sorun çıkmaz bizim evdede bi kannepe açık sürekli misafir gelince kapatıyorum yoksa hep açık ama yer daha sertmiş orda otursa daha iyi dedi ecrin yerdeyken bi 10 dk oturuyo ama bikaç gündür yeni yeni ben arkasına oturuyorum ki düşmesin diye ama beerkeyın doğum ayı ecrinden küçük o yüzden bu aralar bi bırak bakalım sen yanındayken oda yavaş yavaş başlar belki bide her bebeyin gelişimi illaki farklı oluyo ecrinin düzeltilmiş ayı şu anda 6 ay 1 hafta falan ama otururlarda emeklerlerde yeterki sağlıklı olsunlar kaç aydır uğraşıyodu dişleriyle bi tanesinin ucu yeni çıktı hala huysuz iştahsız ama bunlar normalmiş bu dönemde

canım benim dişiniz hayırlı olsun... benim kız da 6 aylık oldu hala gelişme yok.. hiç bir şey yapamıyo...

canım benim dişiniz hayırlı olsun... benim kız da 6 aylık oldu hala gelişme yok.. hiç bir şey yapamıyo...

bize dedin galiba teyzesi saol inş yakında sizlerin bebişleride çıkarır bişey yapamıyo derken nasıl bişey yapamıyo bebek doğum ayımı 6 aylık yoksa doğması gereken ayımı 6 aylık

X