Bebeğim ana kucağında uyuyor

leialila37

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2020
167
295
Kızlar bu model bir ana kucağı var malum markanın muadili üç aylık bebeğim bunda sallanarak uyuyor iyice dalana kadar da alamıyorum yoksa uyanıyor. Yani gün içinde neredeyse iki üç saat bunda uyuduğu oluyor bi zararı olur mu?
IMG_9735.jpeg

Kızlar bu model bir ana kucağı var malum markanın muadili üç aylık bebeğim bunda sallanarak uyuyor iyice dalana kadar da alamıyorum yoksa uyanıyor. Yani gün içinde neredeyse iki üç saat bunda uyuduğu oluyor bi zararı olur mu?Eki Görüntüle 3325611
Bacım uyusunda şuan takılma 😂😂 şaka bir tarafa 4 ay öncesi çok takılmayın diyor uzmanlar. Bebek dış ortamda adapte sürecinde olduğu için 4 aydan sonra uyku düzenine geçiş yapın diyorlar.

Benim de bebeğim gündüz bunda uyuyor. Kolumda uyutup buna koyuyorum ya da kendiliğinden ben iş yaparken uyuyakalıyor. Geceyle gündüz uykusunu ayırabilmesi için farklı şeylerde uyumalarını öneriyor uzmanlar. Gece de bunda uyumuyorsa belli bir aya kadar bırakın uyusun.

Benim küçüğüm de bu tarz başka marka bir anakucağında uyudu hep ilk üç dört ay bunda geçti resmen. Gece bile uyuduğu oldu. Şimdi yatağında uyuyor. Sıkıntk olmadı.

Bacım uyusunda şuan takılma 😂😂 şaka bir tarafa 4 ay öncesi çok takılmayın diyor uzmanlar. Bebek dış ortamda adapte sürecinde olduğu için 4 aydan sonra uyku düzenine geçiş yapın diyorlar.
😂😂 Kucağımda sallamaktan kollarım kopuyor çaresiz buna koyuyorum ama ben de fiziksel olarak bi sorun olur mu acaba diye endişelenmiştim baya uzun süre bunda kalıyor diye

Benim de bebeğim gündüz bunda uyuyor. Kolumda uyutup buna koyuyorum ya da kendiliğinden ben iş yaparken uyuyakalıyor. Geceyle gündüz uykusunu ayırabilmesi için farklı şeylerde uyumalarını öneriyor uzmanlar. Gece de bunda uyumuyorsa belli bir aya kadar bırakın uyusun.
Yok gece bunda uyutmuyorum bunda sallıyorum iyice dalınca yatağına koyuyorum bilemedim ben de bi zararı olur mu diye endişelendim ama şuan içim rahatladı biraz teşekkürler

😂😂 Kucağımda sallamaktan kollarım kopuyor çaresiz buna koyuyorum ama ben de fiziksel olarak bi sorun olur mu acaba diye endişelenmiştim baya uzun süre bunda kalıyor diye
Aaa ben o açıdan bakamadım o an bilemedim ki canım. Anne yani sallanan küçük beşikler var onda sallasan uyumaz mi? O anda zamanla yavaşlatarak terk ettirmiştim ben. Hızını azaltarak yaptın mı onu terk ediyorlar

Aaa ben o açıdan bakamadım o an bilemedim ki canım. Anne yani sallanan küçük beşikler var onda sallasan uyumaz mi? O anda zamanla yavaşlatarak terk ettirmiştim ben. Hızını azaltarak yaptın mı onu terk ediyorlar
Denedim ama yatırınca ağlıyor bu ana kucağında tam yatar pozisyonda olmadığı için ağlamıyor. Ondan alıp sallanan beşiğe yatırınca da uyanıveriyor gündüzleri hep böyle sadece gece uykusuna yatırınca uzun süre ana kucağında yatırmıyorum dalınca alıp yatağına koyuyorum uyanmıyor o zaman.

Denedim ama yatırınca ağlıyor bu ana kucağında tam yatar pozisyonda olmadığı için ağlamıyor. Ondan alıp sallanan beşiğe yatırınca da uyanıveriyor gündüzleri hep böyle sadece gece uykusuna yatırınca uzun süre ana kucağında yatırmıyorum dalınca alıp yatağına koyuyorum uyanmıyor o zaman.
Kuzum anne karnında pozisyonda sanırım halen sanıyor. Çok farklı ya. Doktora da danış derim yinede şuan çok minik dediğin gibi duruş bozukluğu falan olusmasin.

Daha küçük yahu. Tek sıkıntı ona fazla alışması olur. Ama sizi rahatlatıyorsa çok takılmayın. 6-7 aylıktan sonra düzen değiştirirsiniz isterseniz.

X