Çocuk Hastalıkları Bebeğim emmiyor

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Akell

Elhamdülillah her günümüze...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2019
443
554
kızlar 2 aylik bebeğim göğsümü emerken sorun yaşıyor.iki çekiyor sonra memeyi bırakıp kafasını iki yana sallıyor kasıyo kendimi ağlıyor kıpkırmızı oluyor sonra tekrar memeyi almaya çalışıyor tekrar bi iki çekip bırakıyor.ikimizde kan ter içinde kalıyoruz.önce gazımı var bilmiyorum. Yatakta pusette duruyor. Bir süre sonra bir sekilde emiyor. Emerken uyuyor. memeyi daha agzina alinca agliyor. 5 gündür boyle. Disarida emiyor. Bazen aliyor bazen de böyle. Şaştım kaldim. acaba kulaklarımı ağrıyor.idrar yolu enfeksiyonu böyle bir şey yapar mı? Gaz mi? Kafayı yiycm. internette biraz araştırdım kulak ağrısı çeneye vurabilir buda emzirmede sorun yaratabilir diyor.böyle bişey yaşayan varmı kızlar.emzirmek artık benim içinde kızım içinde büyük sorun oluyor

kızlar 2 aylik bebeğim göğsümü emerken sorun yaşıyor.iki çekiyor sonra memeyi bırakıp kafasını iki yana sallıyor kasıyo kendimi ağlıyor kıpkırmızı oluyor sonra tekrar memeyi almaya çalışıyor tekrar bi iki çekip bırakıyor.ikimizde kan ter içinde kalıyoruz.önce gazımı var bilmiyorum. Yatakta pusette duruyor. Bir süre sonra bir sekilde emiyor. Emerken uyuyor. memeyi daha agzina alinca agliyor. 5 gündür boyle. Disarida emiyor. Bazen aliyor bazen de böyle. Şaştım kaldim. acaba kulaklarımı ağrıyor.idrar yolu enfeksiyonu böyle bir şey yapar mı? Gaz mi? Kafayı yiycm. internette biraz araştırdım kulak ağrısı çeneye vurabilir buda emzirmede sorun yaratabilir diyor.böyle bişey yaşayan varmı kızlar.emzirmek artık benim içinde kızım içinde büyük sorun oluyor
Herkese merhaba. Sizlerle 3 aylik mücadelemi ve sonunda Rabbime çok şükür bulduğum çözümü paylaşmak istiyorum. Bebeğime doğduğu günden itibaren mama verildi. Sütüm sezeryan olmama rağmen saatler icinde oluşmuştu ama çok az geldi ve hemşireler ac kalmasın sarılık olur dediklerinden her emzirme pesine de mama verildi. Hastaneden çıktıktan sonra buna evde devam ettik çünkü 3.gün sarılık olmuştu oğlum. Ilk iki gün biberonla verildi eve çıktığımızda her emzirme pesine mamayı kaşıkla, siringayla verdim mememi bırakmasın diye. Sarılık devam etti ettikçe aman aç kalmasın diye mamaya da devam ettik. Ara ara anne sütünü aldim mamaya alışmasın diye mamayı kestim ancak 1.ay kontrolümüzde 400 gr almıştı. 2.ayını doldurduğunda ise 1kilo ancak alabilmişti ve cok ağlıyordu uyumuyordu belli ki açtı. Tekrar her emzirme pesine mama vermeye başladım ama çok az miktarda günde 1 ya da iki kere. Zamanla mememi emme süresi azalmaya ve daha çok mama talep etmeye başladı derken sadece 5 dk olan emmesi 1-2dklara indi. Oğlum emmeyi reddettikce az olan sütüm daha da azaldı. 3 ayim sütü arttırma çabalarıyla geçti. Dereotu, hurma, incir, rezene-anason-isirgan otu çayı, malt içecekleri, hoşaf, şalgam..nette araştırdığım her şeyden üç ay boyunca aralıksız yedim içtim. Sütü arttıran sadece bebegin sık sık memeyi guclu emmesi, memeyi boşaltması, su ve uykuymuş. 3.ay in sonunda tam meme reddi başlamıştı ki bir arkadaşım emzirme destek sisteminden bahsetti. Youtube a yazın evde nasıl yapacağınıza dair video cikiyo çok basit. O sistemle mamayı ince bir beslenme sondasıyla bebeginizin ağzının kenarindan memeyi tutarken sokuyorsunuz ve mamayi memeden geldi zannettiginden memenizi de aktif bir şekilde emiyor. Biberindeki mama bitene kadar memeyi de boşaltmış oluyor. Böylece süt artmaya artmasa bile bebginiz az da olsa anne sütü almaya devam ediyor. Meme reddi ya da süt azlığı yasayan annelere duyurmak istedim. 3 ay boyunca öyle çok ağladım çözüm aradım ki sütüm tamamen kesilmesin diye. O duyguyu şuan yaşayan annelerin yüreğine şu serpmek istedim. Unutmayın youtube da emzirme destek sistemi yazın. Ayrıntılı bilgi de verebilirim. Üzülmeyin sütünüz az ya da kesilmiş olsa bile mamayı biberonla değil sanki sizin memenizden geliyormuş gibi vermek bile emziremeyen anneler için pahabicilemez bir duygu çünkü bebeğinizle memede kaldığı o mucizevi anınız devam edebilir. Lütfen deneyin. Herkese bebeğini sağlık ve mutlulukla büyütmeler...

Canim yaşadıklarını yaşadım ben de. Ilk hastaneye kilo kaybindan yatti yavrum. Sutum yeni gelmişti ama pek ememedi. 4 gun hastanede mama verdiler. Tabi ben o sıra sütü sagmaya ve goturmeye devam ettim. Hastaneden ciktik ayni sekilde her beslenme sonrasi mama vermem onerildi. Ama zaten süt ilk once az gelir. Bebek emdikce artarmis. On gunlukken mamayi kestim ve göğsümü emdikten sonra pompayla bir sure boşalttim. Benim bebegim emmeyince ağlamıyor. Meger dis çıkarma dönemine girmiş. Bu nedenle emmek istememiş. Ben sadece anne sütü veriyorum. Doktorumuz 4 bucuk aylik olduk hala mama önermedi. Cok şükür Allah a. Allah herkese bebegini emzirebilmeyi nasip etsin. Ben de cookk seyler yedim ictim. Isirgan anason rezene hala içiyorum ama yavrum artık büyüyor istediği zaman alıyor. Ben istediğim zaman değil. Emzirme destek sisteminden haberim var ama çok şükür gerek kalmadı. Yardim içinteşekkür ederim.

X