Çocuk Hastalıkları bebeğim kaka yapmıyor

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Gardenia

Bana kırmızı çok yakışıyorr :))
Pro Üye
12 Ocak 2009
4.048
1.089
:emir_bebek::emir_bebek:

Merhaba Hanımlar

yardımlarınıza ihtiyacım var 2.ay 10 günlük bebeğim kaka yapmıyor sadece anne süüyle besleniyor bu arada doktorumuz fitil verdi 5 günün sonında fitille yaptık fakat fitilden sonra yene yapmadı 2 gün oldu ne yapabilirim çok mızmız değil rahat görünüyor ama normalmi bu durum tecrübeli anneleerden yardım ve cvp bekliyorum lütfenn:emir_bebek::emir_bebek:

Merhaba Hanımlar

yardımlarınıza ihtiyacım var 2.ay 10 günlük bebeğim kaka yapmıyor sadece anne süüyle besleniyor bu arada doktorumuz fitil verdi 5 günün sonında fitille yaptık fakat fitilden sonra yene yapmadı 2 gün oldu ne yapabilirim çok mızmız değil rahat görünüyor ama normalmi bu durum tecrübeli anneleerden yardım ve cvp bekliyorum lütfenn:emir_bebek::emir_bebek:

canım benim hiç endişelenme sadece anne sütü alan bebekler kaka yapmaz.benim kız kardeşimin oğlununda aynı problemi vardı.kardeşim kulak pamuğuyla yaptırmaya çalışmış.dr götürdük.dr bu normal sadece sıvı aldığı için idrar yoluyla atar.bazı bebekler 7 gün bile kaka yapmazmış bu durumda
lakin 7 günü geçer ise problem varmış.bu arada kız kardeşim kulak pamuğuyla yaptırmaya çaılştığı için poposunda çatlaklar meydana gelmiş.kıyamam.siz sakın zorlamayın bebeğinizi :KK34:

tatlım benım yıgenım doğalı 1 ay oldu neredeyse , oda 1 hafta felan yapmamış tuvaletini.Doktora götürmüşler anüste çatlak varmış yani canı acıdıgı için yapamıyormuş kakasını

canım benim hiç endişelenme sadece anne sütü alan bebekler kaka yapmaz.benim kız kardeşimin oğlununda aynı problemi vardı.kardeşim kulak pamuğuyla yaptırmaya çalışmış.dr götürdük.dr bu normal sadece sıvı aldığı için idrar yoluyla atar.bazı bebekler 7 gün bile kaka yapmazmış bu durumda
lakin 7 günü geçer ise problem varmış.bu arada kız kardeşim kulak pamuğuyla yaptırmaya çaılştığı için poposunda çatlaklar meydana gelmiş.kıyamam.siz sakın zorlamayın bebeğinizi :KK34:

anladım canım çok teşekkürler rahatlattınız benii

Merhaba Hanımlar

Aynı ben gibi yazmış ve de sormuşsun canım :)
Benim oğlum da 3 aylık ve bazen 10 güne kadar yapmadığı oluyor.
Daha sonra yapıyor gayet rahat ve yumuşak kıvamda, şaşırıyorum sanki o kadar gün kakasını yapmayan bu değilmiş gibi diye :))
GözlemLe bebeğini.
Sürekli ıkıp kızarıyor mu?
Bacaklarını karnına çekerek ağlıyor mu?
Gaz çıkarırken ağlıyor mu?
Bir kaç gün sonunda kaka yaptığında kakanın kıvamı sert mi yoksa yumuşak mı oluyor? Eğer sert ise ve yukarıda saydıklarım mevcut ise, sorun var demektir hemen doktora görünün. Ama yoksa, gayet rahatsa bebeğin problem yoktur. Sadece anne sütü alan bebeklerde normal bu durum.

Merhaba Hanımlar

Gunde 3 kere ile 3 gunde 1 kere arasi normak diye biliyorum.
Yeteri kadar beslenebiliyormu anlayabildinizmi

Oglumda bu sorunu 3 ay kadar yasadik daha sonrada ek gidalara baslayinca yasadik.
Egzersiz ve fitil birde zytinyag tampon iyi geldi.
Fitilin birini tam degil dortte biri kadarini dikine kesip oyle kullandik.

Aynı ben gibi yazmış ve de sormuşsun canım :)
Benim oğlum da 3 aylık ve bazen 10 güne kadar yapmadığı oluyor.
Daha sonra yapıyor gayet rahat ve yumuşak kıvamda, şaşırıyorum sanki o kadar gün kakasını yapmayan bu değilmiş gibi diye :))
GözlemLe bebeğini.
Sürekli ıkıp kızarıyor mu?
Bacaklarını karnına çekerek ağlıyor mu?
Gaz çıkarırken ağlıyor mu?
Bir kaç gün sonunda kaka yaptığında kakanın kıvamı sert mi yoksa yumuşak mı oluyor? Eğer sert ise ve yukarıda saydıklarım mevcut ise, sorun var demektir hemen doktora görünün. Ama yoksa, gayet rahatsa bebeğin problem yoktur. Sadece anne sütü alan bebeklerde normal bu durum.

çok teşekkürler cnmm
yok bebeğimde bir sıkıntı yok kızarmıyor ıkınmıyor tam tersi alttan çok güzel vı sık gza çıkarıyor:KK9::KK9:
pazartesi doktorumuzun verdiği fitille yaptı kıvamı katı değildi gayet yumuşak o günden sonra yapmadı henüz
çok rahatlattınız beni teşekkürlerr:KK16::KK16:

Gunde 3 kere ile 3 gunde 1 kere arasi normak diye biliyorum.
Yeteri kadar beslenebiliyormu anlayabildinizmi

Oglumda bu sorunu 3 ay kadar yasadik daha sonrada ek gidalara baslayinca yasadik.
Egzersiz ve fitil birde zytinyag tampon iyi geldi.
Fitilin birini tam degil dortte biri kadarini dikine kesip oyle kullandik.

teşekkürler cvp için evt kilosundan yeteri kadar besleniyor doktoru sütümün yaradığını söyledi şimdilik beklemedeyiz bakalım

X