Bebeğimde Bitmeyen gaz sancısı

karaman ozge

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2024
39
21
30
merhaba kızlar, 2,5 aylık bir erkek bebeğim var. Ve şiddetli gaz sancısı oluyor. Ağızdan da , popodan da gaz çıkarıyor ama yine de geçmiyor morarana kadar ağlıyor. Denemediğim yöntem kalmadı. (Gaz damlaları, bitki çayları, masajlar, araba ile gezdirme) Doktora da götürdüm kesin çözümü yok dişinizi sıkın diyip gönderiyor. Çok bunaldım artık hem bebeğim hem ben çok zorlanıyoruz. Bu konuda başka bir yöntem bilen var mı?

Geldim 🤣 tam 2,5 ay çektim bu gaz denen illeti . Bebeğimde bende helak olduk resmen .. bio diye başlayan gaz damlası .. nurse harveysn şurubu falan . Benim imdadıma saç kurutma makinesi yetişti . Gaz masajı resmen çocuğu hamur yoğurur gibi yoğuruyordum bir Pırt duymak için . Bu 2,5 ayda aktardan aldığım rezene , tane kimyon içtim her gün 1-2 bardak . Bütün yemeklerime kimyon atıyordum . Baklagillerden sütten yoğurttan uzak durdum .

Geldim 🤣 tam 2,5 ay çektim bu gaz denen illeti . Bebeğimde bende helak olduk resmen .. bio diye başlayan gaz damlası .. nurse harveysn şurubu falan . Benim imdadıma saç kurutma makinesi yetişti . Gaz masajı resmen çocuğu hamur yoğurur gibi yoğuruyordum bir Pırt duymak için . Bu 2,5 ayda aktardan aldığım rezene , tane kimyon içtim her gün 1-2 bardak . Bütün yemeklerime kimyon atıyordum . Baklagillerden sütten yoğurttan uzak durdum .
Bende giden araba sesi falan açıyorum, piş piş eşliğinde fön makinası sesi açıyorum ama ne fayda 🙄 en büyük sıkıtımız sütümün olmaması. Bebeğim sadece mama ile besleniyor. Bu yüzden gazı çok fazla. Ben de kimyon rezene kaynatıp bir çay kaşığı bebeğime veriyorum biraz rahatlatıyor 😊

Bende giden araba sesi falan açıyorum, piş piş eşliğinde fön makinası sesi açıyorum ama ne fayda 🙄 en büyük sıkıtımız sütümün olmaması. Bebeğim sadece mama ile besleniyor. Bu yüzden gazı çok fazla. Ben de kimyon rezene kaynatıp bir çay kaşığı bebeğime veriyorum biraz rahatlatıyor 😊
Ben saç kurutma makinesi ses açmıyorum bizzat kendisini kullanıyorum

merhaba kızlar, 2,5 aylık bir erkek bebeğim var. Ve şiddetli gaz sancısı oluyor. Ağızdan da , popodan da gaz çıkarıyor ama yine de geçmiyor morarana kadar ağlıyor. Denemediğim yöntem kalmadı. (Gaz damlaları, bitki çayları, masajlar, araba ile gezdirme) Doktora da götürdüm kesin çözümü yok dişinizi sıkın diyip gönderiyor. Çok bunaldım artık hem bebeğim hem ben çok zorlanıyoruz. Bu konuda başka bir yöntem bilen var mı?
Benim bebegim kolikti. Ne gecemiz ne gunduzumuz vardi. Susmadan aglardı hep. Sadece ayaklarda sallanirken biraz sakinliyordu.
Eczaden gaz icin yag yaptirdim. Kiraz cekirdekli kemer patik aldim. Eczanede denemedigimiz gaz damlasi kalmadi. Papatya caylari kimyon caylari rezeneler ew aktar dükkani gibi olmuştu. Bebek arabasinda durmaz morarana kadar aglar. Arabayla hastaneye gidene kadar bile hic susmazdı. Psikolojim cok bozulmustu. Esimle her gün kavga etmeye yer arardım. Ewde bitane daha cocugum vardi ilgi bekleyen biri oyun ister biri susmadan aglar. Her gun aglayarak esimi arardim gel bakamiyorum yetemiyorum diye. Ne yaparsak yapalım fayda etmedi. 4. Ayına girdi ertesi gün sabah baktım cocuk aglamiyo. Okadar alismisimki ağlamasina alla alla noldu acaba neden aglamiyo bu cocuk diyordum. Cok sukur kabus gibi günler bitmişti. Ondan snra bidaha hep gülmeye basladi yavrum. Arada geceleri oluyordu gazi ama ilk zmanlar gibi degil. 6. Aydan snra oda kalmadi. Tek careniz sabır geciyor merak etmeyin. Kolik degil gazli bebekse 4. Ayı bile bulmaz belki geçmesi

X