Bebeğimde gaz sorunu ve baskılar

Herkese merhaba hanımlar.
Tüp bebek ile şükürler olsun bende anne oldum. Ama çok zor bir doğum süreci geçirdim. Üzerine lohusalık da zor geçiyor. Bebeğim zor bir bebek üzerine ailesel baskılar ilk günden başladı zaten. O konulara girip hatırlayıp iyice sınır olmak istemiyorum . Sorunum şu ;

Dun 1 aylık olduk. Bebeğim çok gazlı emerken bile karnı gurul gurul. Karnına dokunduk mu kivranmaya başlıyor. Nurse haveys kullanıyorduk. Dün ilacı vermeyi bıraktım fayda ettiğini düşünmüyorum ki fark da olmadı şu an için.

Herşeyi yapıyorum kimyon rezene anason çayları yapıp içiyorum. Kimyonu suyla karıştırıp içiyorum ayrı olarak.

Ayşe öner masajları bebeğim izin verdikçe yapıyorum

Bugün de yediklerimi değiştirecem beslenmemi baştan başa değiştirecem.

Sorum şu bebeğim uyuyor ama sancı çekiyor uykusunda bazen aniden bastırıyor sancı ben hemen destekliyorum onu bacaklarını hareket ettirip karnına itiyorum. Büyük insan gibi gaz çıkarıyor. Ve uykuya devam ediyor. bazen 5 dk da bir bazen yarım saat de bir oluyor bu. Ve ben o uyusun diye gece boyu uyumuyorum. sancısı gelince gazını cikarmak icin. Ama bu gaz bitmez mi ya sürekli öyle gün içinde de. Sancı geliyor hemen ben hareket ettiriyorum. Ağlaması çok fena oluyor ama anlık oluyor saatler süren bir ağlama değil. Kayinvaldem bebek ağladığı için sürekli bebeğin birşeyi var. Bizim çocuklar böyle değildi. Abisinin iki çocuğu var birlikte yaşıyorlar onlarda öyle değilmiş ilk günden beri herşey de onlarla kisyaslam var zaten. Yok onlar hemen memeyi tutmuş vs vs. Neyse Acile götürün doktora götürün deyip duruyori.(gittik gazı var dedi. Biogaia önerdi başka doktora daha gittik o da NBL damla önerdi. )surekli korku endişe veriyor. Ben tam diyorum bu süreç normal ağlayacak gazı olacak sabir. Sonra böyle olunca yıkılıyorum...
Kayınvalidem eşime ve anneme sütü dokunuyor bebege demiş. Kendisinin söylediklerine göre iki bebeği bu yüzden vefat etmiş bu yüzden eşimi hiç emdirmemis. Onun da sütü öyledir demiş. Dün gece kendi annem bile bir çocuğun bu kadar gazı olmaz siz böyle değildiniz dedi. Kendimi sorgular oldum. Çok kötü hissediyorum. Aslında çevremle konuşunca normal deniyor onlara normal olur böyle kolik bebekler var saatlerce ağlıyormus diyorum yok. Bebekten beklenen emecek gazı çıkınca uyuyacak uyanacak agu gugu diyecek altı değişecek emecek uyuyacak. Keşke öyle olsa ama değil :KK43:
Sorum şu
Bebeğin alttan bu kadar gaz çıkarması normal mi.
Besin alerjisi olabilir mi?
Bana başka tavsiyeniz var mı gaz için.
Meşgul damla aldık bu sefer fayda gören oldu mu acaba??

Tavsiyeleriniz neler
Of of bende de durumlar aynı ta ilk günden bu yana daha 15 günlük olduk biogia aldık bizde ama fayda görmedim zincoya başladık ama artık bekletim kalmadı sanki bebek hiç büyümeyecek gibi geliyor 😫

Of of bende de durumlar aynı ta ilk günden bu yana daha 15 günlük olduk biogia aldık bizde ama fayda görmedim zincoya başladık ama artık bekletim kalmadı sanki bebek hiç büyümeyecek gibi geliyor 😫
Bana da öyle geliyordu. Ilk 3 ay kabus gibi geçti. Kolikti bebeğim. Infacol tek care bulduğumuz damla olmuştu. O da bir nebze.. zaman su gibi gececek emin olun..

Benim bebeğim de anlık sancı gelince kıpkırmızı oluyor ve sanki etini koparıyorlar gibi ağlıyor ama bu çok uzun sürmüyor ben bacak hareketleri yaptırıyorum hoplayıp zıplatıyor um duruluyor. Bazen işe yaramıyor tabi emmek istiyor sancidan dolayı. Sakinlessin diye emziriyorum. Ama gelin görün bunu anlatamiyorum. Aşırı yoruyorlar.
Doğru olanı yapıyorsunuz ihtiyacı olunca emzirin ki sakinlessin benimki de gazliydi emerek sakinlesiyordu ilk 3 4 ay öyle sürdü sonra kendiliğinden geçti . Bebeğinizin bağırsak sindirimi de problemi olabilir kakası nasıl köpük var mı ? Çok süt ve süt ürünleri peynir felan tuketiyormusunuz ? Biogaia gaz.dindirici ilaç değil bağırsak düzenleyici probiyotik damladir .

Bebeğinizin süt alerjisi varsa yani sizin tukettiginiz besinlere istediğiniz kadar gaz damlası kullanın işe yaramaz .kakası nasıl hangi renk

Damla deniyoruz habire başlamakta doktor üç ay sınra geçer dedi 🤦🏻‍♀️ Boşa damlalara para. Vermeyin dedi
Aslında gerçekten boşa para o damlalara verilen paralar. Ta ki çocuğa fayda edeni bulana kadar..
Ama işte bir umut.. o sancısı biraz da olsa dinsin diye elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz..

Benim oğlumda çok gazlı bir bebekti. Taki sab simplex damlayla tanışana kadar. Kullanmaya başladığım günden itibaren farkı hissettim.Bir araştırın isterseniz gerçekten işe yarıyor
Bebek biraz hareketlenmeye başlayınca azalıyor bu gaz sorunları. 40 gün uyumadığımı biliyorum. Sonrasında her şey düzene giriyor.
Benm bebeğim 43 günlük doktorumuz bizede sab simplexe yazdı ilk aralar sancı cektiğinde veriyordum sonraki kontrole gittiğimizde öle işe yaramadığını söyledi doktor ve 6 saat arayla ver dedi bende düzenli kullanmaya basladım fakat daha cok sancılanıyor benim bebişim ilacı içince sizde dd aynısı oluyor mu aç mı yok mu veriyorsunuz ben eözirdikten sonra veriyorum sonra üstüne biraz daha emziriyorum yanlış mı yapıyorum acaba

Tüp bebek ile şükürler olsun bende anne oldum. Ama çok zor bir doğum süreci geçirdim. Üzerine lohusalık da zor geçiyor. Bebeğim zor bir bebek üzerine ailesel baskılar ilk günden başladı zaten. O konulara girip hatırlayıp iyice sınır olmak istemiyorum . Sorunum şu ;

Dun 1 aylık olduk. Bebeğim çok gazlı emerken bile karnı gurul gurul. Karnına dokunduk mu kivranmaya başlıyor. Nurse haveys kullanıyorduk. Dün ilacı vermeyi bıraktım fayda ettiğini düşünmüyorum ki fark da olmadı şu an için.

Herşeyi yapıyorum kimyon rezene anason çayları yapıp içiyorum. Kimyonu suyla karıştırıp içiyorum ayrı olarak.

Sorum şu bebeğim uyuyor ama sancı çekiyor uykusunda bazen aniden bastırıyor sancı ben hemen destekliyorum onu bacaklarını hareket ettirip karnına itiyorum. Büyük insan gibi gaz çıkarıyor. Ve uykuya devam ediyor. bazen 5 dk da bir bazen yarım saat de bir oluyor bu. Ve ben o uyusun diye gece boyu uyumuyorum. sancısı gelince gazını cikarmak icin. Ama bu gaz bitmez mi ya sürekli öyle gün içinde de. Sancı geliyor hemen ben hareket ettiriyorum. Ağlaması çok fena oluyor ama anlık oluyor saatler süren bir ağlama değil. Kayinvaldem bebek ağladığı için sürekli bebeğin birşeyi var. Bizim çocuklar böyle değildi. Abisinin iki çocuğu var birlikte yaşıyorlar onlarda öyle değilmiş ilk günden beri herşey de onlarla kisyaslam var zaten. Yok onlar hemen memeyi tutmuş vs vs. Neyse Acile götürün doktora götürün deyip duruyori.(gittik gazı var dedi. Biogaia önerdi başka doktora daha gittik o da NBL damla önerdi. )surekli korku endişe veriyor. Ben tam diyorum bu süreç normal ağlayacak gazı olacak sabir. Sonra böyle olunca yıkılıyorum...
Kayınvalidem eşime ve anneme sütü dokunuyor bebege demiş. Kendisinin söylediklerine göre iki bebeği bu yüzden vefat etmiş bu yüzden eşimi hiç emdirmemis. Onun da sütü öyledir demiş. Dün gece kendi annem bile bir çocuğun bu kadar gazı olmaz siz böyle değildiniz dedi. Kendimi sorgular oldum. Çok kötü hissediyorum. Aslında çevremle konuşunca normal deniyor onlara normal olur böyle kolik bebekler var saatlerce ağlıyormus diyorum yok. Bebekten beklenen emecek gazı çıkınca uyuyacak uyanacak agu gugu diyecek altı değişecek emecek uyuyacak. Keşke öyle olsa ama değil :KK43:
Sorum şu

Tavsiyeleriniz neler
İnanın ben anlatsam kelimeleri dahi aynı kullanırıdım, serüvenimiz aynı yaşadıklarımız çevre annem bile 😔 bugün yine saat 6 gibi sancımız başladı eşim bi yandan gazını çıkarmaya çalışıyor yavrumun karnı taş gibi oldu resmen ve çare olamadıkça oturdum bende ağladım en sonunda , artık yoruldum galiba kundak yaptık 7 den bu yana ayağımda sallıyorum ama fayda değil bildiğim halde

Sorum şu

Tavsiyeleriniz neler
Ya ben büyükleri anlamıyorum gerçekten kızları olunca böyle olmuyor neden bu gelinlere bu kadar laf etme çabaları her yaptıklarında bı kusur bı maraz arama ya bebek bu bebek ağlarda sizlarda da ona ne ya çok biliyorsa sustursun o zaman ağlayınca

Ya ben büyükleri anlamıyorum gerçekten kızları olunca böyle olmuyor neden bu gelinlere bu kadar laf etme çabaları her yaptıklarında bı kusur bı maraz arama ya bebek bu bebek ağlarda sizlarda da ona ne ya çok biliyorsa sustursun o zaman ağlayınca
O kabus dolu günler geride kaldı. hatırlamak istemiyorum bile. Herşey geçiyor sabır ve zaman gerekli galiba😊

Ne zamsn gecti acaba? Biz 49 gunluk olduk ama aksam 6-8 arasi ve sabah 4 sonrasi kuzum acilar icinde iki buklum:KK43:( herseyi deniyoruz. Tek umudum uc ay esigi. Onda da kesilmezse yikilcam :KK43:((
Soruyu bana sormadınız ama okuyunca cevaplamak istedim. 3.ayda ip gibi kesildi.
Öyle böyle değildi benim oğlumun sancısı..

X