Bebeğimde reflü var

Şimdi ben de alerji ve reflü ile çok mücadele etmiş bir anneyim.
Bu konuda çok tecrübelerim var bir daha anne olsam bu sorunları yaşamam diye düşünüyorum.
Ama ilk bebekte o kadar saçma şeyler yaşadım ki artık çıldırma noktasındaydım.
En iyi doktorlara gittiğimi düşündüm hep. Hiçbiri de beni yediklerim konusunda uyarmadı. Senin yediklerinin %10u bebeğe geçer o konuya takılma. Geçecek annesi ilk 3 ay olur böyle şeyler. Stres yapma vs demekten başka işe yaramadı İstanbul’da tonla para saydığım proflar. Çocuk fışkırtarak kusuyor bana gayet iyi diyorlar.
Sonra bir tanesi alerji diyetine soktu. İğrenç bir diyetti demedi ki sütün sulanır proteini arttırman lazım. Kusmaları arttı egzaması vs başka alerji belirtileri geçti ama.
Bunları hep el yordamıyla kendim öğrendim.
Burnu çok tıkanıyordu temizleyip açıyordum. Reflü sebebiyle tıkanıyormuş.
1.5 yaşına kadar emzirdim ben de.
Bir süre sonra baktım olmuyor Alerji diyetini bıraktım.
Protein ağırlık beslenmeye başladım. Yine çok alerjen asidik gıdaları tüketmedim tabi ama doktorun verdiği gibi katı diyet yapmadım. Glüten süt ürünü tüketmedim ama bol yumurta dana eti yedim. Sütümün rengi değişti. Doktora diyorum ki hani yediklerim etkilemezdi ben protein arttırınca sütün rengi değişiyor. Zaman zaman olur o kadar inceleme diyor.
etrafımda bilen kimse yok annem tahin ye diyor dhsjsj. Tahin mesela çocuğu delirtiyormuş haberim yok. İncir ye diyor incirden mahvoldu.
Olayın özü protein ağırlık beslenme. Süt yağlanması lazım reflüden korunmak için.
Neyse sadede geleyim. İnsan yeni anne olduğunda cahillik yapabiliyor. Ne yapacağını bilemeyebiliyorsun. Doktorlar da bu mevzuları çok önemsemiyor. Akışa bırakıyorlar.
Hiçbir doktor da baharatlı yedim diyince vıııışşş sen ne yaptın demiyor.
Ben de bilmediğimden daha kırkı çıkmadan acılı baharatlı yedim yani.
Antep e gitsen bütün yemekler baharatlı kadın ne bulsun da yesin mesela.
Bu kadar büyük bir konu değil yahu. Kadıncağız da akıl arıyor işte.
Allah sizden razı olsun. Beni tek siz anlamışsınız. Çok sağolun. Gerçekten aydınlattınız🙏

Şimdi ben de alerji ve reflü ile çok mücadele etmiş bir anneyim.
Bu konuda çok tecrübelerim var bir daha anne olsam bu sorunları yaşamam diye düşünüyorum.
Ama ilk bebekte o kadar saçma şeyler yaşadım ki artık çıldırma noktasındaydım.
En iyi doktorlara gittiğimi düşündüm hep. Hiçbiri de beni yediklerim konusunda uyarmadı. Senin yediklerinin %10u bebeğe geçer o konuya takılma. Geçecek annesi ilk 3 ay olur böyle şeyler. Stres yapma vs demekten başka işe yaramadı İstanbul’da tonla para saydığım proflar. Çocuk fışkırtarak kusuyor bana gayet iyi diyorlar.
Sonra bir tanesi alerji diyetine soktu. İğrenç bir diyetti demedi ki sütün sulanır proteini arttırman lazım. Kusmaları arttı egzaması vs başka alerji belirtileri geçti ama.
Bunları hep el yordamıyla kendim öğrendim.
Burnu çok tıkanıyordu temizleyip açıyordum. Reflü sebebiyle tıkanıyormuş.
1.5 yaşına kadar emzirdim ben de.
Bir süre sonra baktım olmuyor Alerji diyetini bıraktım.
Protein ağırlık beslenmeye başladım. Yine çok alerjen asidik gıdaları tüketmedim tabi ama doktorun verdiği gibi katı diyet yapmadım. Glüten süt ürünü tüketmedim ama bol yumurta dana eti yedim. Sütümün rengi değişti. Doktora diyorum ki hani yediklerim etkilemezdi ben protein arttırınca sütün rengi değişiyor. Zaman zaman olur o kadar inceleme diyor.
etrafımda bilen kimse yok annem tahin ye diyor dhsjsj. Tahin mesela çocuğu delirtiyormuş haberim yok. İncir ye diyor incirden mahvoldu.
Olayın özü protein ağırlık beslenme. Süt yağlanması lazım reflüden korunmak için.
Neyse sadede geleyim. İnsan yeni anne olduğunda cahillik yapabiliyor. Ne yapacağını bilemeyebiliyorsun. Doktorlar da bu mevzuları çok önemsemiyor. Akışa bırakıyorlar.
Hiçbir doktor da baharatlı yedim diyince vıııışşş sen ne yaptın demiyor.
Ben de bilmediğimden daha kırkı çıkmadan acılı baharatlı yedim yani.
Antep e gitsen bütün yemekler baharatlı kadın ne bulsun da yesin mesela.
Bu kadar büyük bir konu değil yahu. Kadıncağız da akıl arıyor işte.
Allah razı olsun sizden. Burada bir tek siz anladınız beni. Gerçekten çok aydınlattınız sağolun 🙏

X