bebeğimi aldırmak zorunda kaldım nasıl iyileşeceğim?

korunmadık ben çocuk istiyordum o da istiyor sanıyordum çünkü bana istemediğini hiç söylememişti bir de ayrılırsam eğer bir daha bebeğime kavuşamam ben bebeğime yeniden kavuşmak istiyorum
Keyfi gelince bebek isteyen keyfi gelmeyince istemiyorum diyen adam da görmemiştim görmüş oldum. Çocuk oyuncağimi? kürtaj bebek bakımı vs. Ee doğunca da ben istememiştim sen istedin pewf. Ayrilin bence olmaz bu iş daha çok kürtaj olursunuz böyle biriyle evliyseniz kendiniz bakabilcekseniz korunmayin tek bakabilcehinizi düşünerek.

çocuk konusunu daha önce hiç konuşmadınız mı ? yani karışlıklı rıza ile olması gereken bir şey. siz istiyorum dersiniz eşiniz istemiyorum der sonra ortak bir karar alınır. Doğru düzgün korunsaydı eşiniz keşke. Çok geçmiş olsun ama atlatılması zor bir durum. Bundan sonra ne yapacaksınız evliliğinizle ilgili?

Korunmayıp bile bile bir çocuğu anne karnında öldürmek üstelik maddi sebeplerden dolayı diyecek söz bulamıyorum yahu 1 tane dünyaya gelecek çocuğa bakamayan adam ne diye yaşar umarım maddi sebepleri bahane gösterip bebeğin hayatına son veren eşinizin durumu daha da kötü olmaz.

Son ana kadar istiyormuş olunca isteyesi gitmiş maddi sebeb çıkmış. Ne kadar sorumsuz bı düşünce
Kesinlikle sorumsuzca böyle bir adamdan çocuk istemek bile iyi bir fikir değil her şerde bir hayır vardır deyipnkonu sahibinin oyunbozan kocadan ayrılması en doğru karar olur.

Eşim istemedi bebeğimi aldırmak zorunda kaldım.canım çok yanıyor.kalp atışlarını duyduğum ve kesesini gördüğüm gün onu aldırmak zorunda kaldım.şimdi nasıl iyileşeceğim?kulağımdan gitmiyor minik kalbinin sesi

Çok çok geçmiş olsun. Allah sabırlar versin.
Acınız taze şuan unutmaya değil, kalbinizde yer vermeye çalışın.
Ondan sonra evliliğinizi gözden geçirin.
Böyle biriyle evli kalmak istermisiniz?

Çok çok geçmiş olsun. Allah sabırlar versin.
Acınız taze şuan unutmaya değil, kalbinizde yer vermeye çalışın.
Ondan sonra evliliğinizi gözden geçirin.
Böyle biriyle evli kalmak istermisiniz?
Ben bebeğime geri kavuşmak istiyorum belki psikolojim bozuldu ama ben bebeğimi geri döndüremezsem ben de ölürüm bu yüzden ne yapacağımı bilmiyorum ya bir daha bebeğim olmazsa hislerim umrumda değil ki artık sadece koruyamadığım bebeğimi istiyorum hepsi bu nasıl yol izleyeceğimi bilmiyorum sadece acı çekiyorum

Ben bebeğime geri kavuşmak istiyorum belki psikolojim bozuldu ama ben bebeğimi geri döndüremezsem ben de ölürüm bu yüzden ne yapacağımı bilmiyorum ya bir daha bebeğim olmazsa hislerim umrumda değil ki artık sadece koruyamadığım bebeğimi istiyorum hepsi bu nasıl yol izleyeceğimi bilmiyorum sadece acı çekiyorum
Bebeğinizi geri döndürmekten kastınız nedir?

İlk gebelikte çok büyük risk sağlıklı gebelik şansınızı yüzde 60lara kadar düşürdünüz. Madem istemiyormuş neden korunmamış, siz neden korunmadınız? Madem paranız yok siz korunun eşinize bakmayın. Size bunu dayatan adamı nasıl boşamazsınız orasıda ayrı mesele
Bu %60lık sağlıklı gebelik ihtimalini neye dayanarak söylediniz? Eski usul kazıma yöntemiyle değil, vakumla yapılıyor artık. Eğer uzman bir hekim tarafından yapılırsa kürtaj olmayan bir kadından hiçbir farkınız olmaz. Yani bunu okuyacak, daha önceden isteyerek veya mecburi kürtaj olup, tekrar gebe kalmak isteyen kadınların psikolojisini düşünmeden ne de kolay dayanaksız bilgi veriyorsunuz. Makaleleri okuyabilirsiniz, kürtajın sonraki gebeliğe herhangi bir zararı yoktur (dediğim gibi uzman hekimlerce yapılırsa). Elbette bu demek değildir isteyen herkes rahatlıkla kürtaj yaptırsın vs. Sadece işin doğrusu bu. Gerisi kişinin kendi kararına kalmış. Koca olacak şahsın sözüyle yapılması bence de çok üzücü, yine de hanımefendinin ne yaşadığını, nasıl bir baskıya maruz kaldığını bilemeyiz.

Bu %60lık sağlıklı gebelik ihtimalini neye dayanarak söylediniz? Eski usul kazıma yöntemiyle değil, vakumla yapılıyor artık. Eğer uzman bir hekim tarafından yapılırsa kürtaj olmayan bir kadından hiçbir farkınız olmaz. Yani bunu okuyacak, daha önceden isteyerek veya mecburi kürtaj olup, tekrar gebe kalmak isteyen kadınların psikolojisini düşünmeden ne de kolay dayanaksız bilgi veriyorsunuz. Makaleleri okuyabilirsiniz, kürtajın sonraki gebeliğe herhangi bir zararı yoktur (dediğim gibi uzman hekimlerce yapılırsa). Elbette bu demek değildir isteyen herkes rahatlıkla kürtaj yaptırsın vs. Sadece işin doğrusu bu. Gerisi kişinin kendi kararına kalmış. Koca olacak şahsın sözüyle yapılması bence de çok üzücü, yine de hanımefendinin ne yaşadığını, nasıl bir baskıya maruz kaldığını bilemeyiz.
Sanırım hanımefendi eski usul yöntemler ve kötü işlem yapılarak rahime verilen hasarı kastetmiş bir de ilk gebelikte rahim ağzı doğum yapmış birine göre kapalı olduğu için rahim ağzını işlemi doğru yapamayan hekimin yanlış bir şekilde açması rahmin hasarına ce enfeksiyon kapmasına neden olabiliyor bugün doktor kontrolünde sorduğumda bu cevapları aldım.işlem yapılmak zorundaysa bile hekim seçimi önemli bu işlemi yapmak mecburiyetinde olan tüm okuyanlara ciddi sabır diliyorum.

Bebeğinizi geri döndürmekten kastınız nedir?
Hiçbir zaman gebelikten önceki kadar iyi olamayacağımı biliyorum.ta ki bir daha bu duyguyu yaşayana kadar.ben bebeğimin alındığı günden beri yaşamak için yaşıyorum.ve tekrar hamile olduğumda ben de yeniden iyileşeceğime inanıyorum.o cümleyi kurmamdaki kasıt buydu..

Bugün 3.gün.ilk doktor kontrolüne gittim.hafif kan pıhtısı kalmış onun sökülmesi için metiler diye bir ilaç verdi ona başladım.

her ultrasonda her ilaç içişimde ve her akıntıda hep minik bebeğimi hatırlıyor hatırladıkça da kötü oluyorum.ama ilk güne göre bu acıyı kabullenmeye başladığımı hissediyorum.ve bu duyguyu bir haftalığına tadıp hissettiğim için hiç eksilmeyen ve günden güne artan özlemim var.ve bebeğinizi aldırmak zorunda bile olsanız eğer ki bakabilecek gücünüz varsa gerekirse ayrılıp tek başınıza doğurun ama kürtaj yapmayın.benim bakabilecek gücüm olsaydı eğer tek başıma olurdum yine yeterdim.bu giden duygular sizi de hayattan koparıyor.umarım bir gün doğru zamanda doğru insanla bebeğime kavuşurum ve iyiyim diyebilirim.benim için tüm anneler tüm kadınlar dua edin.burada destek olan herkese teşekkür ederim

Hemşire + paramedik mesleğine sahibim ifşa olmamak adına çok ayrıntı veremem ama Türkiyenin en iyi kadın doğum doktorları ile yetiştim , çalıştım ,kadın doğum ve bebek üzerine bir sürü eğitim aldım (burada ve yurtdışında verilen seminerler ek olarak) Binlerce vaka gördüm hamile kalan, kalmak isteyen (üremeye yardımcı ve perinatoloji) ve doğum sonrası süreçleri yaşayan. Sizin için yeterli mi? Kime neyi anlatıyosunuz gerçekten şaşıyorum bazen verdiğim bilgiler “hoşunuza gitmesede” gerçekler. “Kürtajın bir sonraki gebeliğe zararı yoktur” diyorsunuz umarım bunu bir kadın doğum uzmanı olarak söylüyorsunuz zira meslektaşlarınızın 100de 98i asla bu görüşte değil. Bu forumda kadın doğum ve üremeye yardımcı alanda bir çok kadına yardımcı oldum halada yazarım, her kadının doğum hikayesi başkadır, benim gördüğüm vakaları, yaptırdığım doğumları es geçerek bu şekilde boş konuşmayın, zira bi hocalarımızın öğretileri var birde hastaya pozitif yaklaşım var bu ayrımı bizim tarafımızda değilseniz bi zahmet bize öğretmeyin.

Sanırım hanımefendi eski usul yöntemler ve kötü işlem yapılarak rahime verilen hasarı kastetmiş bir de ilk gebelikte rahim ağzı doğum yapmış birine göre kapalı olduğu için rahim ağzını işlemi doğru yapamayan hekimin yanlış bir şekilde açması rahmin hasarına ce enfeksiyon kapmasına neden olabiliyor bugün doktor kontrolünde sorduğumda bu cevapları aldım.işlem yapılmak zorundaysa bile hekim seçimi önemli bu işlemi yapmak mecburiyetinde olan tüm okuyanlara ciddi sabır diliyorum.
Yapılan işlem yeni usuller ile yapılsa dahi rahime zarar verdiği için bir sonraki gebelik riskli gebelik olacaktır yani düşük riski olan gebeliklerde yada tutunması çok iyi bir kadında bu oran düşer. Spontan düşük dediğimiz kendi kendine başlayan düşüklerde bu şekilde risk yoktur rahim kendi dokusunu adet gibi kendi atar fakat 5 haftalık alınan bir bebek ile 9 haftalık alınan bir bebeğin arasında ciddi fark var ne kadar hafta ilerlerse risk o kadar artar, çünkü bebek rahime gömülür ve tamamen içinde ayrı bi alan oluşturur -sağlıkla ilerleyen gebelik- bu alan çok güçlüdür ve normale aykırı bozulması rahim dokusuna zarar verir

Bir bebeğe bakamayacak kadar kötü mü maddi durumunuz? Yani özel kreşler, aktiviteler falan lüks sayılıyor artık. Onları çıkarınca bile yetemez miydiniz ki?

Nasıl ki iki tarafın isteği ile çocuk sahibi olunuyorsa, aldırma kararı da iki taraflı olmalıydı.
Maddi durumunuzun şuan için el vermediğini baştan konuşup korunmalıydınız.
Ama artık bunları düşünmek bebeğinizi geri getiremeyeceğine göre sizi bu duruma düşüren adama çocuk vermemek ve onu baba yapmamak için bir şansınız daha var.

Çevremde plansız gebeliklerde dahi sevinçten havalara uçan ve olsun ne yapar eder bakarım diyen çok adam gördüm, duydum. Eşiniz adam bile olamamış ki baba olsun. Siz de tek başınıza cesaret edemeyip psikolojik baskıya boyun eğdiniz belli ki

Yapılan işlem yeni usuller ile yapılsa dahi rahime zarar verdiği için bir sonraki gebelik riskli gebelik olacaktır yani düşük riski olan gebeliklerde yada tutunması çok iyi bir kadında bu oran düşer. Spontan düşük dediğimiz kendi kendine başlayan düşüklerde bu şekilde risk yoktur rahim kendi dokusunu adet gibi kendi atar fakat 5 haftalık alınan bir bebek ile 9 haftalık alınan bir bebeğin arasında ciddi fark var ne kadar hafta ilerlerse risk o kadar artar, çünkü bebek rahime gömülür ve tamamen içinde ayrı bi alan oluşturur -sağlıkla ilerleyen gebelik- bu alan çok güçlüdür ve normale aykırı bozulması rahim dokusuna zarar verir
Benim 6 haftalıktı tam bir de bugün kontrole gittiğimde doktor sıkıntı yok toparlanmış dedi sadece biraz kan pıhtısı varmış onun için metiler verdi ultrason görüntüsünü de verdi bir nokta var orası.şimdi pazar gününe kadar ilaçlar bitecek.

X