bebegımı emzıremedım :((

27yasemin

Guru
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2011
3.259
162
merhaba arkadaslar ben 2ay once sezaryanla bır kız cocugu dunyaya getırdım 20 gun kadar sutum gelmedı bu arada mamaya alıstı kızım:KK5:sut sagma makınası aldık kızım emmedıgı ıcın sagarak sutumu getırmek ıstedım 10 dakkıda 10ccbıle gelmıyordu 2 gogsumden:KK14:
sureklı sag sagdıkca gelır dedıler cogalır dedıler fakat cogalmadı benımde sevkım kırıldı 2haftadır falan sagmayıda bıraktım.
kızım dogdugunda 4kıloydu boyu 51 cmdı bugun asıya goturduk kızımı 5kg 950 gram olmus boyuda 59 cm saglık ocagındakı hemsıre morelımı cok bozdu sakayla kızıma annen sana sut vermeyı beceremedı dedı esımın yanında :KK47:ben daha evvel esımın zaten bebegımız konusunda cok pımpırıklı oldugunu ve ılk zamanlar sut gelmedıgı ıcın bu konuda benı sıkıntıya soktuklarınıda anlatmıstım kendısıne:KK47:ben yanlız gıttıgımde bana cok farklı davranıyordu sutum gelmedıgı ıcın uzuldugunu soyluyordu fakat bugun esımın yanında cok degısık tavırlar sergıledı obez olucak bu cocuk kılosu cok fazla boyu cok fazla bas cevresı desen oda aynı ama bunları trıplı soyluyo gıbı sankı benım yuzumdenmıs gıbı sutum varda ben vermıyorum:KK14::KK14::KK14::KK14:kendımı zaten ben bu konuda çok fazla eksık hıssedıyorum herkezın sutu var benım neden yok :KK5:ben nasıl cocugumu emzıremem çooooooook üzüluyorum bu gıdışle bu bebek obez olucak dedı hala kulaklarımda çınlıyo:KK43:ılk gunler sutum gelmıyo dıye neler yaptım bılemezsınız 6gunluk sezeryanlı logusa halımle hastane hastane dolastım gunlerce cozum aradım sagma makınasıyla sag gelır demıslerdı bır hastaneye gıttık sagmak ıcın 1bcuk saate yakın sagdık sut yoktu bı an bır sıvı akmaya basladı nasıl sevındım sutum gelıyor dıye ama amelıyatlı oldugumdan o an gorememıstım yavas yavas dogruldum bı baktım kan kanımı sagıyormus makına megerse:KK50:o an elım ayagım tıtredı hamsırede benı bırakmıs gıtmıs tek basımayım odada napıcagımı sasırmıstım demem o ki elımden gelenı yapmaya calıstım ama sankı ınsanlar ben kendı keyfımden sut vermıyomusum gıbı konusmuyolar mı delı oluyorum:KK47:ılk gunlerde goguslerım tas gıbı olmustu cok sıstı acayıp acıyodu ates yapmıstı agrıdan duramıyordum ama genede sagmamıza ragmen damla sut gelmedı:KK14:hep derdımkı onceden kendı kendıme bebegımı ılk 1 sene emzırcem ama ole ıstemekle olmuyomus onu anladım:KK14:gecen hastanede kızım acıktı emzırme odasına gırdım mamasını yedırmek ıcın 8 10 tane kadın bebegını emzırıyo bıtek ben mama verıyorum :KK50:kusuruma bakmayım ıcım çok dolu karısık yazmıs olabılırım sızlere bır sorum olucak arkadaslar mamayla beslenen bebekler obezmi oluyor?:KK50:bebeğim tam 2 aylık ve 5950 kg

gecen forumda bır arkadaş adını hatırlamıyorum kusuruma bakmasın dunyanın en zevklı seyı(1seks yapmak 2 bebek emzırmek demıstı):KK43:onu okudugum an ıcım acımıstı cunku ben bu zevkten mahrumum bebegımıde magrum bırakıyorum :KK50:
ruyalarımda hep sut sagma makınasıyla sutumu sagdıgımı goruyorum ama nasıl doluyor o makınanın bıberon aparatı sutle nasıl sevınıyorum anlatamam:KK43:keşke ruyalarım gercek olsa

Ya bu konular nasıl tasınıyor bu bolumde pek okunulmuyo bır derdım var bolumune taşınmak ıstıyorum:KK14:cunku gercekten bır derdım var RABBIM beterınden korusun...

Canım öncelikle herşeyin hayırlısı emziremediğin için çok sıkılmışsın fakat Allah başka dert vermesin.

Önceden mama yiyen çocuk obez olur derlerdi hatta seneler önce yengemin sütü gelmediği için bebeğini mamayla beslemek zorunda kalmıştı.

Hafif toplu bi bebekti ama şimdi 17 yaşında uzun, manken gibi fiziği var :)

Buarada süt yapıcı anne çayları var kullandın mı bilmiyorum ama dene istersen belki bi faydası olur.

Birde hemşire olayını siz süt konusunu kafanıza taktığınız için yanlış anlamış olabilirsiniz. Hassa bi dönemdesiniz çünkü.

Canım öncelikle herşeyin hayırlısı emziremediğin için çok sıkılmışsın fakat Allah başka dert vermesin.

Önceden mama yiyen çocuk obez olur derlerdi hatta seneler önce yengemin sütü gelmediği için bebeğini mamayla beslemek zorunda kalmıştı.

Buarada süt yapıcı anne çayları var kullandın mı bilmiyorum ama dene istersen belki bi faydası olur.

Birde hemşire olayını siz süt konusunu kafanıza taktığınız için yanlış anlamış olabilirsiniz. Hassa bi dönemdesiniz çünkü.

evet o caylardan ıctım ama faydası olmadı bol su ıcıyorum sut yapıcı seyler yedım ama nafıle :KK43:(
canım hassas bı donemdeyım ama esım bıle farketmıs hemsırenın tavırlarını kendısı soyledı hatta farkettıysen odada durmadım cıktım dedı ben cıktıktan sonra senınle farklı konusuyordu dedı

Son düzenleme:

amın canım vallahı kafam yerınde degıl sankı uykusuzlukta var basım catlıyo agrıdan ama obez olucak lafı benı bıtırdı ınsallah kızım saglıklı bır ınsan olur

bu cocuk bırden bole olmadı kı dogdugundada kıloluydu zaten
4kg dogdu 2 aylık suan 5950 kg ayda 800gram almalıymıs yarım kg fazlası varmıs

Son düzenleme:
evet o caylardan ıctım ama faydası olmadı bol su ıcıyorum sut yapıcı seyler yedım ama nafıle :KK43:(
canım hassas bı donemdeyım ama esım bıle farketmıs hemsırenın tavırlarını kendısı soyledı hatta farkettıysen odada durmadım cıktım dedı ben cıktıktan sonra senınle farklı konusuyordu dedı

Eşinde farkettiyse art niyetle söylemiş olabilir. Malesef bazen insanlar çok vicdansız olabiliyor.

Zaten moraliniz bozuk bide öyle konuşması çok ayıp olmuş ama boşverin herkes herşeyi söyler duymazlıktan gelmeye çalışın.(zor olsada)

Ayrıca mamayla beslenen bebekler , bebeklik döneminde biraz kilolu olabilir ama normal besinler yemeye başlayıp , yaş aldıkça düzelir.

Üzülmeyin.

valla benzer sıkıntıları ben de yaşadım.sütüm çok az geldiği için günün 20 saati sürekli emziriyordum.göğüs ucum yok bi yandan diğer yandan sezeryanlıyım gögüslerim emzirmekten yara olmuş kanıyor bebek sürekli uyanık uyumuyor 1 hafta sonra mecbur sadece gece rahat uyusun diye mama verdim.en azından bi kaç ssat uyudu.1 ay sonunda doktora gittiğimizde 1300 gr almıştı.dr sütün az da olsa doyuruyor rahat ol demişti.2.ay sonunda 1 kg daha aldı.sadece geceleri mama vermemle 2300 gr aldı 2 ayda.bence mamanın bu denli etki yapacağını sanmıyorum.kaldı ki ablam sadece anne sütü verdiği halde 2 ayda 2 kilo aldı bebeği.şimdi sonucu yazıyım.kızım 5.5 yaşında görenler buna hiç yemek vermiyormusun diyo.o derece zayıf.he bu arada ek besine 4. ayda başladığımı da ilave ediyim.eşimin kuzeni annesinden hiç süt gelmediği için mama ile büyümüş 42 kilo şuan.mamanın etkisi yok demiyorum ama her mamayla beslenen de şişman olur diye bi kaide yok.sen gönlünü ferah tut.aldığı kilo bence çok normal.drunuz çok boş boğazmış.ablama dru teşekkür etmiş onu güzel beslediği için kilosunu beğendiği için.demek ki çokta fazla bi kilo almamış bebeğiniz.ama büyüyünce abur cubura alıştırmayın biz büyükler arasında yetiştirdiğimiz için ne yazıkki tüm mücadeleme rağmen başa çıkamadım.onu sağlıklı bir şekilde yedirip içirdikten sonra kilosuda normal olacaktır inşaallah

kızlar inciri sütle pişirip yiyin içine de birkaç ceviz atın sütünüz resmen fışkırıcaktır aynen ben gibi anlattıklarınız ama annem yaptı ve yedim bebeğim 1 ayda 1,5 kilo aldı:)))

bu cocuk bırden bole olmadı kı dogdugundada kıloluydu zaten
4kg dogdu 2 aylık suan 5950 kg ayda 800gram almalıymıs yarım kg fazlası varmıs

Saçmalığa bak yaa, 800 standartmış da fazlasını ona mı soracakmışız!!!
Sinir oldum hemşireye, nasıl bir sağlıkçı o öyle!! Yazık!!!
Küçük kardeşimle aramızda 15 yaş var, bebekliği elimdeydi yani :)
Öyle tombişti ki, 2 - 2,5 kilo alırdı ayda..
Anne sütü aldı hep, ama nasıl kusardı çocuk...
Yine de o kiloyu alırdı, maşallah..
Şimdi... Nepertesin dediği gibi, yemek vermiyorsunuz galiba diyorlar :)
12 yaşında ve 27 - 28 kilo civarı.. Çöp çocuk :))

Hiiiç moral bozmayın, anne sütü yoksa acılı urfa veremezsiniz bebeğinize değil mi?
Bebişler için üretilmiş mamalar var çok şükür..
E daha ne..
Sağlık sıhhatle keyifle, her anını doya doya yaşaya yaşaya büyütün bebeğinizi :))

bebegım obezmı olucak mamayla beslenen bebekler obezmı oluyo sesımı duyan varmı?

Merhaba, bebeğin hayırlı olsun güle güle büyüt. Bebeğini emziremeden büyüten o kadar çok insan varki ve hepsininde maşallah gayet sağlıklı çocukları var. Annemde beni 1 ay kadar bile emzirememiş ve köyde yaşadığı için öle mama falanda alamıyorlarmış normal inek sütü vermiş erkendende ek gıda vermiş yani herşeyden yalatırmış 40 günlükken yumurta sarısı bile yedirmiş ne alerji olmuşum nede inek sütü yüzünden demir eksiklikleri. .. günümüzdeki mamalar bebeklerimiz için en uygun besin bence kilo olayına gelince merak etme hareketlenmeye başladıkları zaman kilo almaları yavaşlıyor heleki yürümeye başladıkları zaman yesin de kilo alsın diye dört dönüyor insan. Bende bebeğime doğduğundan beri mama veriyorum her ay 1,5 kilo aldı dün 6 aylık olduk doktora gittik kontrole ve ilk kez bu ay 350 gr almış şok oldumama doktor normal bu aydan sonra eskisi gibi alamaz dedi ve bizim ki artık fıldır fıldır nasıl et tutsun :) oyüzden en güzel günlerini böyle düşünerek mahvetme içinde canı olduğu sürece birşekilde büyüyorlar Allah yeter ki sağlık versin.

Cvp yazan arkadaşlar ALLAH hepinizden razı olsun içime su serptınız ılk cocugum oldugu ıcın cok acemılık cekıyorum bırı bısey soylese olumsuz bısey ıcım ıcımı kemırıyo bebegıme bısey olucak yada bır anormallık var gıbı gelıyo.
çok teşekkür ederim...

Son düzenleme:
canim seni cok iyi anliyorum. Benim Allaha sukur sutum cocuguma yetiyor ama bu bebek ac galiba dediklerimde bile sinir oluyorum. Sen mamayi vermen gereken sayi ve olcude ver gerisini hic dert etme.Birde cok emzirmek istiyorsun diye yaziyorum internetten le lache ligue turkiye yaz google a,ara. Emzirmr problemlerini cozen bir grup. Sitede cok yardimci bilgler ve danisabilecegin insanlarin telefonlari var.. Bu dunyaca unlu bir grup emzirme destekcisi karsiliksiz

canım benim anlamadığım bir şey var madem eşinin tepkisinden ve hemşirenin konuşmalarından rahatsız oldun neden karşılık verip susturmadın onları.bak içine atmışsın bu da senin moralini alt üst etmiş.onlar sana nasıls esini yükseltiyorsa sende onlara yükselt.yok kocammış yok hemşireymiş ikisi de haddini bilsinler.bu dünyada senden başka yok.kendine değer ver.

Cm once obezi sil kafandan benim oglum 378o dogdu iki aylikken 65oo gr di buyudukce hareketkendikce gidiyo emin ol
Sen elinden geleni yapmissin ben ogluma 6 ay sadece anne sutu verdima
Ama kizimda sutum oldugu halde mamada verdim durmuyo diye dusun olesutum vardiki sut annelok bile yapiyordim ve ne oldu 4 aylikken biberonu anlasi ve beni emmeyi birakti sirf benim hatam yuzunden sen cok ugrasmissin cabalamisssin yokmua sutun daha ne ediceksin cnm benim bazi seyler elimiDe degilki
Bak ben emen cocugu hatamla sutumden mahrum ettim kizim 6.5 yasinda hala vicdan azabo cekiyorum
Senin vicdanin rahat olnali

X