Bebeğimi uyandırmalı mıyım?

selina26

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2023
147
69
30
2 ay 21 günlük bebeğim var ancak 36+5te doğdu ilk zamanlar hep kendi 1.5-2 saatte bi ağlar beni de uyandırmış olurdu emzirirdim.
Şİmdi son 2 haftadır uyanması bazen 4 saati buluyor kimi zaman uyumuş oluyorum kimi zamanda bi uyanıyorum 3-4 saat geçmiş bende uyandırmıyorum

Kilo alımı iyi olduğu için ve sarılığı da geçince bizim doktorumuz daha 1 aylık bile olmadan uyandırma işini bıraktırdı. Maksimum 5 saat uyusun dedi biz daha 4u bile 1 kere gördük zaten kendi uyanıyor. Uyandirma fasli çok zordu ilk zamanlar iyiki kalktı.

2 ay 21 günlük bebeğim var ancak 36+5te doğdu ilk zamanlar hep kendi 1.5-2 saatte bi ağlar beni de uyandırmış olurdu emzirirdim.
Şİmdi son 2 haftadır uyanması bazen 4 saati buluyor kimi zaman uyumuş oluyorum kimi zamanda bi uyanıyorum 3-4 saat geçmiş bende uyandırmıyorum
Normaldir uyandirmana gerek yok canım şeker deposu oluşuyor artık merak etme gece uykuları uzayacak artık yavaş yavaş

40 ı çıktıktan sonra uyandirmadim sabaha kadar sadece 1 kez uyandığı oluyordu kilosu boyu gelişimi gayet iyiydi hatta ayına göre önden gidiyordu uyandırma gereği duymadjm

Bugün kontrolümüz vardı ve çocuk doktorumuz bana gece uzun uyuduğunda uyandırma, ne kadar uyuyabiliyorsa ne zaman uyanıp acıkırsa o zaman besle dedi

Kilo sıkıntısı yoksa uyandirmaniza gerek yok çünkü zaten ilk 1ay ya da 40ina kadar uyandiriryoruz sonra kendiliğinden emzirme arası uzuyor zaten sıkıntı yapmayın aciktigin da o uyandırır kilo problemi varsa iki saat değil 3 4saatte bir uyandirirsiniz, Allah bağışlasın ☺️❣️

X