Bebeğimin ense kalınlığı

Kesinlikle iyi bir perinotologa gidin bnce devlette bnde sıra bulamiyorum özel muayeneye gidiyorum iki bebekte detaylı bakıyor ve 12. Hftada kalp damarlarına kadar söyledi riskli gebelik kategorisinde olduğumuz için zaten takibi iyi bir hekimle devam etmek lazım gerekli görürse fetal DNA için yönlendiriyor yada amniyosentez diyor direk bu arada ilaç yazdırmak için geçen hfta gittigimde devlet hastanesindeki de ölçtü ense kalinligini kişiden kişiye cidden fark ediyor farklı çıktı yani riskli bişi demedigi için takilmadim ama fark cihaz ve kisiye bağlı gerckten
Çarşamba gününe randevu aldım gidicem inşallah. İnşallah hiç gerek kalmaz her şey güzel derler ve içime su serpilir. Fetal DNA benim de aklımda bana mantıklı gelen o oldu hayırlısı olsun bakalım..

Merhaba ben ikizlerime hamileyim 11 haftalık. Dün muayeneye gittiğimde ikizlerimden birinin ense kalınlığı 3.5 dendi ve haftaya riskli gebelik bölümüne gidin dedi doktorumuz. Hastaneden çıktıktan bir süre sonra dayanamadım duramadım ben tabi başka hastaneye de baktırmak istedim benim doktorum hep alttan baktı bugüne kadar tüp bebekle hamile kaldığım için bilmiyorum hiç sormadım. Bu gittiğim doktor normal karnımdan baktı sıkıntı görmediğini söyledi hatta ikisinin de ense kalınlıkları 1.2-1.6 gibi bişey söyledi. Kafam çok karışık inanın ne düşüneceğim bilmiyorum. Aynı gün bu kadar uçuk fark olabilir mi. Haftaya gidip riskli gebelik bölümüne baktıracağım ama anlamadığım şey niye farklı çıkar ki ense kalınlıkları
Çok şükür gittim her şey yolunda bir sıkıntı gözükmüyor dediler olsa bebekten kan alırdık bişeylere bakardık dediler ikili tarama testini yapalım dedi doktor rutin olarak bende verdim kanımı bayram sonu çıkarmış sonuçlar ☺️

X