Bebeğimin ense kalınlığı

Evet bahsettiğim işaret bu o kadar çok ulturasyon resmi inceledim ki neredeyse bütün iyi hastanelerin ulturasyon cihazı işareti bu benimki de öyle ikinci doktorun ulturasyonu çok büyük ihtimalle ilk doktordan iyi

Eklentiler

• IMG_20230616_100004.jpg
    IMG_20230616_100004.jpg
    30,9 KB · Görüntüleme: 56
Evet bahsettiğim işaret bu o kadar çok ulturasyon resmi inceledim ki neredeyse bütün iyi hastanelerin ulturasyon cihazı işareti bu benimki de öyle ikinci doktorun ulturasyonu çok büyük ihtimalle ilk doktordan iyi
Onun da aslında iyi gibi duruyordu büyükte vardı ama bilmiyorum makinesini belki de kağıtta yazmıyordur

Onun da aslında iyi gibi duruyordu büyükte vardı ama bilmiyorum makinesini belki de kağıtta yazmıyordur
O ulturasyon cihazınin markası kağıtta mutlaka yazıyor. İkincinin daha doğru olduğu düşünüyorum 11. Haftada vajinadan bakması da garip geldi

Merhaba ben ikizlerime hamileyim 11 haftalık. Dün muayeneye gittiğimde ikizlerimden birinin ense kalınlığı 3.5 dendi ve haftaya riskli gebelik bölümüne gidin dedi doktorumuz. Hastaneden çıktıktan bir süre sonra dayanamadım duramadım ben tabi başka hastaneye de baktırmak istedim benim doktorum hep alttan baktı bugüne kadar tüp bebekle hamile kaldığım için bilmiyorum hiç sormadım. Bu gittiğim doktor normal karnımdan baktı sıkıntı görmediğini söyledi hatta ikisinin de ense kalınlıkları 1.2-1.6 gibi bişey söyledi. Kafam çok karışık inanın ne düşüneceğim bilmiyorum. Aynı gün bu kadar uçuk fark olabilir mi. Haftaya gidip riskli gebelik bölümüne baktıracağım ama anlamadığım şey niye farklı çıkar ki ense kalınlıkları
Ultrason cihazı farkındandır ense kalınlığı tek ölçüt değil burun kemiği falan gibi başka parametreler de var ayrıca hiç sıkıntı yapmayın ense kalınlığı 4 ve üzeri olan arkadaşların fetal dna ları amniyosentezleri tertemiz geldi burada çok okudum
Doktorlar biraz garantici hemen olumsuz ihtimallerden bahsediyorlar ama inanın çoğu boş çıkıyor kendinizi strese sokmayın ikisi de eminim sağlıklı 🙏🏻

Ultrason cihazı farkındandır ense kalınlığı tek ölçüt değil burun kemiği falan gibi başka parametreler de var ayrıca hiç sıkıntı yapmayın ense kalınlığı 4 ve üzeri olan arkadaşların fetal dna ları amniyosentezleri tertemiz geldi burada çok okudum
Doktorlar biraz garantici hemen olumsuz ihtimallerden bahsediyorlar ama inanın çoğu boş çıkıyor kendinizi strese sokmayın ikisi de eminim sağlıklı 🙏🏻

İnşallah öyledir ama insan çok korkuyor. Fotoğraf koydum anlarsınız belki diye

Eklentiler

• 4089B989-25A1-42AF-872D-E9ED71D29C0C.png
    4089B989-25A1-42AF-872D-E9ED71D29C0C.png
    793 KB · Görüntüleme: 66
O ulturasyon cihazınin markası kağıtta mutlaka yazıyor. İkincinin daha doğru olduğu düşünüyorum 11. Haftada vajinadan bakması da garip geldiD
O ulturasyon cihazınin markası kağıtta mutlaka yazıyor. İkincinin daha doğru olduğu düşünüyorum 11. Haftada vajinadan bakması da garip geldi
Bilmiyorum ki kağıda iyice baktım yazmıyor :KK43: direk tüp bebek merkezi yazıyor sol üstte zaten

İnşallah öyledir ama insan çok korkuyor. Fotoğraf koydum anlarsınız belki diye
Doktor değilim ne desem yanlış olabilir ama bakınca sanki burun kemiği var gibi geldi bana
Down tanısı alabilmesi için burun kemiğinde de sıkıntı olması falan gerekiyor tek ölçütle var ya da yok denemez
İkili test zamanınız gelmiş zaten iyi bir perinatolog a gidin bence orada sorun çıkarsa fetal dna yaptırabilirsiniz risksiz ve hızlı sonuçlanan bir yöntem en azından içiniz rahatlar ama ben de sorun olduğunu hiç sanmıyorum 🙏🏻 güzel haberler alın inşallah

İ
Doktor değilim ne desem yanlış olabilir ama bakınca sanki burun kemiği var gibi geldi bana
Down tanısı alabilmesi için burun kemiğinde de sıkıntı olması falan gerekiyor tek ölçütle var ya da yok denemez
İkili test zamanınız gelmiş zaten iyi bir perinatolog a gidin bence orada sorun çıkarsa fetal dna yaptırabilirsiniz risksiz ve hızlı sonuçlanan bir yöntem en azından içiniz rahatlar ama ben de sorun olduğunu hiç sanmıyorum 🙏🏻 güzel haberler alın inşallah
İkili test yapmıyorlar ikiz gebelik olduğu için :KK43: perşembe günü gidicem ama inşallah baktıracağım gerekli yerlere.. çok teşekkür ediyorum inşallah öyledir inşallah 🙏

İ

İkili test yapmıyorlar ikiz gebelik olduğu için :KK43: perşembe günü gidicem ama inşallah baktıracağım gerekli yerlere.. çok teşekkür ediyorum inşallah öyledir inşallah 🙏
Kan testini yapmıyorlardır belki ama detaylı ultrasona girebilirsiniz perinatolog a gidip diye biliyorum çünkü ben 13. Haftamda öyle yapmıştım. Fetal dna yaptırdığım için ikili testin kanını falan istemediler ama detaylıya girdim perinatolog a gidip. Orada fiyat alırken tekil gebelik bu kadar ikiz gebelik bu kadar demişlerdi demek ki detaylı ultrason olarak yapılıyor
Onların ultrasonları daha farklı oluyor ayrıca perinatoloji uzmanı oldukları için daha net anlıyorlar

Kan testini yapmıyorlardır belki ama detaylı ultrasona girebilirsiniz perinatolog a gidip diye biliyorum çünkü ben 13. Haftamda öyle yapmıştım. Fetal dna yaptırdığım için ikili testin kanını falan istemediler ama detaylıya girdim perinatolog a gidip. Orada fiyat alırken tekil gebelik bu kadar ikiz gebelik bu kadar demişlerdi demek ki detaylı ultrason olarak yapılıyor
Onların ultrasonları daha farklı oluyor ayrıca perinatoloji uzmanı oldukları için daha net anlıyorlar
Evet perşembe gününe oraya yönlendirdi doktorum perşembe gidip direk baktırmayı düşünüyorum 🙏🥹

Çok teşekkür ediyorum ederim tabi inşallah güzel mutlu şekilde gelirim 🙏
Kesinlikle iyi bir perinotologa gidin bnce devlette bnde sıra bulamiyorum özel muayeneye gidiyorum iki bebekte detaylı bakıyor ve 12. Hftada kalp damarlarına kadar söyledi riskli gebelik kategorisinde olduğumuz için zaten takibi iyi bir hekimle devam etmek lazım gerekli görürse fetal DNA için yönlendiriyor yada amniyosentez diyor direk bu arada ilaç yazdırmak için geçen hfta gittigimde devlet hastanesindeki de ölçtü ense kalinligini kişiden kişiye cidden fark ediyor farklı çıktı yani riskli bişi demedigi için takilmadim ama fark cihaz ve kisiye bağlı gerckten

X