Bebek Beslenmesi Bebeğimin kilosu sizce nasıl ?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Anne civciv

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2018
253
123
herkese hayırlı akşamlar arkadaşlar bu gün grip olduğu için bebeğimi bir dr a götürdüm . Yaşlı bir bayan dr du.oğlum 11 ayını 9 gün sonra dolduracak inşallah . Kilosu 9800 çıktı . Zayıf dedi 12 kg olması lazım dedi. Oğlum 2 de diş çıkartıyor inanın 2 ölçek anca içti 6 st de :KK43: iştahı kesildi bende mecburen çorba , yoğurt vs veriyorum bari vitamin alsın birazda olsa diye ama Dr günde 4 kez 6 şar ölçek içmeli mama dedi. Ne yapayım içmiyor 😢normalde bile 4 ölçek içerdi şimdi 2 ye düşürdü . İnanın moralim çok bozuldu . Sizce kilosu nasıl ? mama içmiyor alternatif olarak ne yapmalıyım . Anne sütü almıyor . İnek sütü alerjisi olduğu için raporlu mama kullanıyoruz onun da tadı acı olduğu için şeker bile katsam içmek istemiyo su içiyo onu içmiyo . Ne yapıcam ben 😞

çok sağolun arkadaşlar Dr zayıf deyip öneriler verince bide Üstünel mama içmiyor benim bebiş moralim çok bozulmuştu buraya yazıp ferahlamak istemiştim . Rabbim tüm bebişlere şifalar versin 🤲🏼

Bide konuyla ilgisi yok ama benim bebiş uyurken terliyo çok fazla sonra o üstünde kuruyunca gece bakıyorum kollar bacaklar buz gibi gün içinde 4 kez üstünü değiştirsiğim olur ayakları hep terler babasıda öyleymiş hala da öyle ben yapsam ne etsem gece de üşütmesem bebişi? Fikri olan varmı?

Benim kızımda 15 aylıkken 12 kg du. Ayrıca diş çıkarınca anne sütünden başka bişey yemiyodu. İştahı olmuyordu. Sizin bebekte gayet normal bence

Sırtına küçük yumuşak havlular var. Onları koyup terledikçe çıkar. Hem pratik sürekli değiştirmene gerek kalmaz

Sırtına küçük yumuşak havlular var. Onları koyup terledikçe çıkar. Hem pratik sürekli değiştirmene gerek kalmaz
Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için . Ama sadece sırtı değil inanın baldırları kolları koltuk altı heryeri terliyor ayakları bile . Babası da öyle genetik ☹️

Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için . Ama sadece sırtı değil inanın baldırları kolları koltuk altı heryeri terliyor ayakları bile . Babası da öyle genetik ☹
Başına böyle bir şey gelip çözüm bulan varsa söylese keşke 🙏

Benim 3 numara 1 yaş kontrolünde 11 kiloydu ve o bile fazla görünüyordu persentil olarak yani sizin doktor abartmış biraz bebeğinizin kilosu ortalamada yani güzel.

Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için . Ama sadece sırtı değil inanın baldırları kolları koltuk altı heryeri terliyor ayakları bile . Babası da öyle genetik ☹

Terletmeyen pamuk kumaslari tercih etseniz?
100% pamuk mesela.
Ve havaya gore giydirin. Hava sicakken kalin giydirirseniz cocuk terler ve yorgani uzerinden atar. Sonra terlemis bi sekilde yine usur.
Yorgan ve yorgan yuzunude pamuk kumastan tercih edin.
Bide yanlis hatirlamiyosam enistem koy yorganlari terletmiyor diye koyden yorgan getirmisti. Bi bakin bence.

Cocugunuzda hic kilosuz gorunmedi gozume.
Diyetisyenim ve ek dal olarak cocuk gelisimi okudum, percentil tabelasindan bilgim var.
Bence yerinde bi kilo.

Bide konuyla ilgisi yok ama benim bebiş uyurken terliyo çok fazla sonra o üstünde kuruyunca gece bakıyorum kollar bacaklar buz gibi gün içinde 4 kez üstünü değiştirsiğim olur ayakları hep terler babasıda öyleymiş hala da öyle ben yapsam ne etsem gece de üşütmesem bebişi? Fikri olan varmı?
Kalp hastalığı olabilir kalbi olan çocuk çok terler

Terletmeyen pamuk kumaslari tercih etseniz?
100% pamuk mesela.
Ve havaya gore giydirin. Hava sicakken kalin giydirirseniz cocuk terler ve yorgani uzerinden atar. Sonra terlemis bi sekilde yine usur.
Yorgan ve yorgan yuzunude pamuk kumastan tercih edin.
Bide yanlis hatirlamiyosam enistem koy yorganlari terletmiyor diye koyden yorgan getirmisti. Bi bakin bence.
Yorgan battaniye asla tutmuyor üstünde bin kez dönüyor gece:)

Cocugunuzda hic kilosuz gorunmedi gozume.
Diyetisyenim ve ek dal olarak cocuk gelisimi okudum, percentil tabelasindan bilgim var.
Bence yerinde bi kilo.
Teşekkürler:) normal olan perstantil değer aralığı nedir bi türlü bulamdım nette 😕

Teşekkürler:) normal olan perstantil değer aralığı nedir bi türlü bulamdım nette 😕
Tam net ismini veremeyecegim maalesef ben daha cok ingilizceden kullandgim icin.
Ama " bebek boy kilo orantisi tabelasi" gibi seylerle cikar bence karsiniza

X