Bebeğimin nesi var Çıldırmak üzereyim artık😭😭😭

Yoğun bir temponuz var allah yardımıcınız olsun. Gece için gündüze bakmakta fayda var. Kaçta uyanıyor. Öğle uykusunu kaç saat kaçtan kaça kadar yapıyor. Gündüzleri ya da uyku öncesinde aşırı uyaran var mı? Açık tv, tablet vs (sizin izlediğiniz gün içinde arkada açık tv de dahil) gün içerisinde hava almaya dışarı çıkıyor mu? D vitaminini ne zaman veriyorsunuz?
D vitamini bi sevdiremedik sormayın zar zor atladığımız oluyor yalan yok
Dışarı havalar soğuk olunca çıkamıyoruz pek avm tarzı yerlerde şu an daha tehlikeli geliyor evde sürekli oyun oynuyoruz aslında soğuk değil enfeksiyon hasta eder biliyorum ama o korkuyu aşamıyorum bebeğim bunalıyor biliyorum evde resmen maymun oluyorum bi görün halimi
Uyku da sabah 8.30 gibi kalkar en geç 9 öğlen 2-5, arası uyur gece 22.30-23.00 eee eee diye gider 23.00 den 1.30 a kadar sorun yok sonrası cendere başlıyor değiştirmeye kalktım saatleri kendi resmen kurmuş o sistemde asla düzeni değiştirmiyor ben böyle bebek görmedim 🙈
Tv tablet vs 1 aydır yok hayatımızda bi yarım saat abla ile izliyor vakit doldu deyince kapatıyor onda da hep hareketli dans şarkıları ile biz dans ederek oynuyoruz
Ben eşim Tv izlemeyiz platform dan film izleriz oda yaşlara uygun olmadığı için uyuduklarında telefondan bazen bakar kapatırız çocuklar maruz kalmıyor mesela bilemedim valla nerde ne yanlışım var yetememezlik çok kötü

İşte sıkıntı burada geç kalmış kaymış öğlenn uykusu. Bazen oğlumda diretirdi geç kalktıysa 2 den sonraya uyumak için ama olduda uyuduysa 45 dk sonra uyandırır o uykuyu tamamlatmazdım. Bir de şu var 2 den 5 e kadar 3 saat mi uyuyor? Bu da çok fazla
Bunu bende fark ettim ama bi türlü düzeltemedik erken kaldırıyorum mesela inat ediyor o 2 ye kadar uyumuyor uykudan erken kaldırıyorum öğleni terör estiriyor dirayetli şekilde devam ettiriyorum bi görün içiniz acır onun iyiliği için yapma vicdan diyorum ama yok yine dön başa aynı. bugün annemde 1 saat uyumuş sadece bakalım nasıl olacak

Köpek veya azı dişlerini tamamladı mı?
Bunların dönemi uyku çoooook çook problemli oluyor nerdeyse her köpek ve azı dişi için 1-2 ayımı yemişlerdi. Hiç yapmadıkları hareketleri yaptılar, hiç olmadık saatlerde uyandılar,uyanık kaldılar. Ama dişler bitince eski düzene döndüler. İkizlerim var ikiside aynı şekilde bazen aynı zamana denk geldi ve ben bittim o dönem. Hatırlamak bile istemeyeceğim korkunçluktaydı 🙈
Çıkardı onları kuzum bi tane kaldı galiba ama el sürekli sol arkada baktırmıyor ki ağzı açmaz elimle yoklasam ısırıp gülüyor 😂

Öğlen uykusu sıkıntı 8;30/9 da uyanan çocuğu en geç 1de yatırıp 3de uyandırın sorun bence öğlen uykusunda gecede en en geç 10da uyuması lazım. Benimde kızım 22aylık uyku düzenimiz şu şekilde.

9:30uyanma
12:30 - 14:30 öğlen uykusu
21:00 gece yatış

Bu şekilde düzene sokarsanız çok daha iyi olur herşey.

Sallanarak uykuya geçmeside sıkıntı yapıyor olabilir sallanmadığını fark edince uykusuna geri dönmek için sallanmayı bekliyordur.

Birde 2-3 kere mama veriyorum demişsiniz yanlış anlamadıysam 1kere 240ml mama yeterli oluyor bu aylarda bebişlere 🥰
240 da yaptım kuzum hep yarım bıraktı 180 içiyor maksimum bir kere daha sıkıp dişimi yarın tekrar başlayacağım herkes çoğunluk öğle uykusuna bağladı umarım haklı çıkarsınız annelerim geri dönüş yapacağım mutlaka

dönem dönem garip garip şeyler oluyor bu bebelere bazı zamanlar çok uyanmaya başlıyorlar.
Uyku eğitimi düşündünüz mü? Siz yorgunsunuz böyle bir şeye ihtiyacınız olabilir.
Bebeğim şu an 2.5 yaşını geçti. Gece hala bir kez uyanıyor. O aralar 3 kez uyanıyorduk diye hatırlıyorum. Ben de sabah 5te uyanıyorum. Çok zorlanıyordum. Ama geçiyor.

240 da yaptım kuzum hep yarım bıraktı 180 içiyor maksimum bir kere daha sıkıp dişimi yarın tekrar başlayacağım herkes çoğunluk öğle uykusuna bağladı umarım haklı çıkarsınız annelerim geri dönüş yapacağım mutlaka
Bizimde bazen uylu düzenimiz sapıtıyor ipün ucu kaçmadan hemen 1gün öğlen uyutmuyorum çok uykusu geldiği için 8de falan uyuyor direk. Çok zor ama bi kaç güne düzelir bence.

dönem dönem garip garip şeyler oluyor bu bebelere bazı zamanlar çok uyanmaya başlıyorlar.
Uyku eğitimi düşündünüz mü? Siz yorgunsunuz böyle bir şeye ihtiyacınız olabilir.
Bebeğim şu an 2.5 yaşını geçti. Gece hala bir kez uyanıyor. O aralar 3 kez uyanıyorduk diye hatırlıyorum. Ben de sabah 5te uyanıyorum. Çok zorlanıyordum. Ama geçiyor.
Uyku eğitimi almayı düşünüyorum evet geçici bir durum olduğunu aslında biliyorum ama o sanki uykuyu alamayınca gelişimine zararı var diye hissediyorum kendimi suçluyorum çalışmak zorundayım ama bi yandan yanında olsam belki düzen tam olacak çok zor çok

D vitamini bi sevdiremedik sormayın zar zor atladığımız oluyor yalan yok
Dışarı havalar soğuk olunca çıkamıyoruz pek avm tarzı yerlerde şu an daha tehlikeli geliyor evde sürekli oyun oynuyoruz aslında soğuk değil enfeksiyon hasta eder biliyorum ama o korkuyu aşamıyorum bebeğim bunalıyor biliyorum evde resmen maymun oluyorum bi görün halimi
Uyku da sabah 8.30 gibi kalkar en geç 9 öğlen 2-5, arası uyur gece 22.30-23.00 eee eee diye gider 23.00 den 1.30 a kadar sorun yok sonrası cendere başlıyor değiştirmeye kalktım saatleri kendi resmen kurmuş o sistemde asla düzeni değiştirmiyor ben böyle bebek görmedim 🙈
Tv tablet vs 1 aydır yok hayatımızda bi yarım saat abla ile izliyor vakit doldu deyince kapatıyor onda da hep hareketli dans şarkıları ile biz dans ederek oynuyoruz
Ben eşim Tv izlemeyiz platform dan film izleriz oda yaşlara uygun olmadığı için uyuduklarında telefondan bazen bakar kapatırız çocuklar maruz kalmıyor mesela bilemedim valla nerde ne yanlışım var yetememezlik çok kötü
D vitamini sprey formda olanlardan alın ağzına bir pıst sıkın her sabah kahvaltı sonrası. Hatanız şurada öğle uykusu için geç kalıyorsunuz 8 gibi kalkmış olsa 12-1 gibi max 1,5 saatlik uyku yapmalı bir anda 3 saat uyku yapıyor ve 2 den sonra yatıyor. Amacınız öğle uykusunu öne çekebilmek için güne daha erken başlamak olmalı. Benimde 2 çocuğum var biri 4 yaşında biri 9 aylık abisi birşeyler izlerken uzak tutuyorum oyun oynuyorum ya da uyku saatinde oğluma da ekran saati yapıyorum.

Bunu bende fark ettim ama bi türlü düzeltemedik erken kaldırıyorum mesela inat ediyor o 2 ye kadar uyumuyor uykudan erken kaldırıyorum öğleni terör estiriyor dirayetli şekilde devam ettiriyorum bi görün içiniz acır onun iyiliği için yapma vicdan diyorum ama yok yine dön başa aynı. bugün annemde 1 saat uyumuş sadece bakalım nasıl olacak
Bence 1 max 1,5 saatlik uyku yeterli o saat 2 yide güne erken başlatarak geri çekeceksiniz mecbur 1 hafta ağlar sızlar zorlu olur ama sonra başlar alışmaya.

Çıkardı onları kuzum bi tane kaldı galiba ama el sürekli sol arkada baktırmıyor ki ağzı açmaz elimle yoklasam ısırıp gülüyor 😂

O bir tane tüm ömre bedel olabilir 😂 Muhtemelen diş çünkü ne zaman saçma bişey yapsalar arkadan diş geldi. Atak filan hikaye ne varsa dişte var 🤦 Allah kurtarsın 4 yaşa kadar rahat dönemdeyim darısı başınıza 🙏

Annelerim Allah rızası için yardım edin deli olacağım eşimle aynı kurumda görev yerimiz başka yerlerde aynı hat üzerinde vardiyalı çalışıyoruz ben 12/36 sistemi ile bileğin iş birgüün evde 7/7 10.30/22.30 vardiyası o gündüz gece dinlenme şeklinde çalışıyoruz bunu yazma sebebim sürekli olarak birimizin yanında oluşu sorum şu bebeğimiz 20 aylık standart 1 aydır her gece aralıksız 1.30 da başlıyor 3.00 e kadar 3 den saat sabah 5 e kadar da bi başlıyor eee eee ığğğğ ığğğğ diye sızlanmaya sallayın beşikte diyor sallarken de aynı sesleri çıkarıyor tam daldı diyoruz sallamayı bırakıyoruz aynı devam baştan acıkıyor mu acaba dedik yatmadan besliyoruz mama da içiyor kalktığı her süreçte de 2-3 kere mama içiyor beslenmeden mi acaba rahatsız oluyor kestik sadece mama verdik olmadı bezi mi acaba dedik oda sorun değil 1 aydır kafayı yedik resmen şu an bile ara ara ığğ ığğ diyor uykusunda artık sinirlerim harab oldu 6 yaşında kızım 1. Sınıf öğrencisi zaten vardiyadayım sürekli göremiyorum annemlerle aynı binadayız mecbur uyku bölünüyor diye orda kalıyor o ayrı bir vicdan azabı bana zaten ötekileştirmiş gibi çocuğu e kalsa sesine kalkıp geliyor uykusu kaçıyor bebeğim uykudan kalksa oynasa pna da razıyım ama şu sızlanma beni bitirdi yoruldum artık işe bi gidiyorum rezalet haldeyim eşim de öyle uykusuzluktan yorgunluktan eşim ile gece gündüz takışır olduk ne yapmam lazım bi akıl verin saçma gelebilir okuyunca da inanın çok zor kafayı yemek üzereyim nereye gideyim ne yapayım Dr vs ona da günah çok küçük daha bebeğim neyden huzursuz acaba bilemiyorum ağlama krizine girdim biraz önce sessiz sessiz yA inanın çok yorgunum artık hemde çok😭😭😭😭😭
Acil çözüm olarak sallanırken biraz olsun ee diye ses çıkarmıyorsa e bebekte otomatik sallanan beşik var 5 kademeli 3bin fiyatı zam gelmediyse. Tavsiye ederim

Uyku saatimiz standart hepimizde aynı kuzum sabah 8.30 - 9 da kalkıyor 2-5 arası uyuyor gece 22.30 23.00 arası uyuyor değiştiremedik bi türlü kendi saatini kendi ayarlıyor resmen biz erken kaldırıp öğle uykusunu da erkene çekmeye çalıştım yok mümkünatı yok ille 2 de yatacak öğlen şaşırdım kaldım
Canim ogle uykusunu coook fazla uyuyor. Konuyla ilgiki cok okudum ve cok iyi bir pedegogtan destek almistim. O aylarda ogle uykusu 1.5 saati gecmemeli uyusa da uyandirmaniz gerekiyor yoksa gece uykusundan calarsiniz demisti. Kizim 10 da uyandigi icin 2 de uyur 3 te mutlaka uyandiririm biraksam oda uyur ama asla birakmamiz gerekiyor.

Çok basit bir nedenden benim de çocuğumu doktor nörolojiye yönlendirdi, götürdüm ve uykuda EKG çekildi...Zaten çocuk doktoru istem açmadan kendiniz goturemiyorsunuz...Belki reflü de olabilir diye yazdim...ABARTMİYORUM , nöroloji sadece sizin bildiğiniz genetik ya da çok çok kötü hastalıklara bakmıyor...Cahilliginize veriyorum ,uyku apnesi gibi uyku bozukluklarına da nöroloji bakıyor.Ben sallamadim bildigimi yazıp doktoruna danismasini söyledim....Kaldı ki konu sahibi fikir istemiş size ne oluyor...
Uyku bozukluğu olan aynı zamanda da nörolojide farklı tanı konan da bir bebeğimiz var..Fakat bebeğin eşlik eden farklı rahatsızlıkları da var.Uykusunda değişik sesler çıkarıyor.Ama dediğim gibi genetik rahatsızlığı var ... Nöroloji takipli bir bebek...Konu sahibinin bebeği anladığım kadarıyla sağlıklı..Ama doktora danışıp altinda yatan bir neden var mı da bakılmalı...
Ben yine de buna katilmiyorum mesajiniz bana cok olumsuz kaygili bir yaklasim gibi geldi elbet tecrubenizi aktariyorsunuz ama boyle durumlarda once uyku sureleri gozden gecirilir.

Bizimde bazen uylu düzenimiz sapıtıyor ipün ucu kaçmadan hemen 1gün öğlen uyutmuyorum çok uykusu geldiği için 8de falan uyuyor direk. Çok zor ama bi kaç güne düzelir bence.
bugün bebişim 9.5ta uyudu diye seviniyordum 23.45te uyanıp 2’ye kadar uyumadı 😭 düzene sokmaya çalışıyorum ama bir türlü olmuyor. artık mizaç deyip kabul etmek üzereyim

bugün bebişim 9.5ta uyudu diye seviniyordum 23.45te uyanıp 2’ye kadar uyumadı 😭 düzene sokmaya çalışıyorum ama bir türlü olmuyor. artık mizaç deyip kabul etmek üzereyim
Düzene gircek elbet siz kararlı olun. Benim kızda ayda b2-3 kere mutlaka gece 1de uyanıp 5e kadar uyumuyor onlarda biz gibi :)
Ben böyle durumlarda hep eşime veririm uyutsın diye onlar daha rahat oldukları için onlarda kolay uyuyorlar. Benim kafamda bin tane iş oluyor uyusunda şunu yapayım bunu yapayım diye. O uyumadıkca sinirleniyorum. En iyisi babaların uyutması 🙊🙊

Sallarken sızlanıyor sallamazsam eeeee eeee diye ağlıyor şu an ayağım beşikte sallıyorum bıraktığım an eeee eeee diye başlıyor 😣😣😣
Sallamayi acilen unutturun bence alışkanlık haline getirmiş Max 3 gün zorlanırsınız böyle hergun zorlanmaktan iyidir benimkisi ayakta sallamaya alışmıştı artık bagimliydi gece sabaha kadar ayakta salliyorduk bırakınca Max yarım saat uyuyup tekrar uyaniyordu sallayın diye sallamasak saatlerce ağlıyordu, öğlen uykusu aynı şekilde o uyusun bir iş yapayım diyemiyordum uyanana kadar ayaktaydı bıraktığım an uyanıp krizlere giriyordu sonra bir sabah kalktım ve sallamicam dedim istersen öğlen uyumasin vs dedim kendimi hazirladim uyku sinyalleri alınca hadi gel yatağa yatalım dedim ilk iki üç gün tabiki direndi özellikle baba evdeyse yastığını alıp geliyordu 3. Gün umudu kesti artık şuanda gece uyansa bile biz buradayız oğlum uyu hadi diyoruz uykuya devam ediyor.

Sallamayi acilen unutturun bence alışkanlık haline getirmiş Max 3 gün zorlanırsınız böyle hergun zorlanmaktan iyidir benimkisi ayakta sallamaya alışmıştı artık bagimliydi gece sabaha kadar ayakta salliyorduk bırakınca Max yarım saat uyuyup tekrar uyaniyordu sallayın diye sallamasak saatlerce ağlıyordu, öğlen uykusu aynı şekilde o uyusun bir iş yapayım diyemiyordum uyanana kadar ayaktaydı bıraktığım an uyanıp krizlere giriyordu sonra bir sabah kalktım ve sallamicam dedim istersen öğlen uyumasin vs dedim kendimi hazirladim uyku sinyalleri alınca hadi gel yatağa yatalım dedim ilk iki üç gün tabiki direndi özellikle baba evdeyse yastığını alıp geliyordu 3. Gün umudu kesti artık şuanda gece uyansa bile biz buradayız oğlum uyu hadi diyoruz uykuya devam ediyor.
Kaç aylıktı acaba Ben o kadar direndim o kadar uğraştım ki sallamadan poposuna pış pış yapa yapa uyutmaya Ama gel gör ki iznim bitti kayınvalidem kayınpederim gösterdiğim şekilde uyutmayıp ayakta sallamaya daha sonra da beşikte sallamaya alıştırdılar böyle daha çabuk uyuyor diye boşuna uğraştırıyormuş yapmayın alıştırmayın dedikçe inada bindirdiler zaten başka Sebeplerde çıkınca dedim Benim ailem Bakacak ben onların yakınına taşınıyorum televizyon bağımlılığı bitti şükür bi uyku süreci kaldı bugün bi arkadaşımızın söylediği gibi denedim bakalım gece nasıl geçecek

Annelerim Allah rızası için yardım edin deli olacağım eşimle aynı kurumda görev yerimiz başka yerlerde aynı hat üzerinde vardiyalı çalışıyoruz ben 12/36 sistemi ile bileğin iş birgüün evde 7/7 10.30/22.30 vardiyası o gündüz gece dinlenme şeklinde çalışıyoruz bunu yazma sebebim sürekli olarak birimizin yanında oluşu sorum şu bebeğimiz 20 aylık standart 1 aydır her gece aralıksız 1.30 da başlıyor 3.00 e kadar 3 den saat sabah 5 e kadar da bi başlıyor eee eee ığğğğ ığğğğ diye sızlanmaya sallayın beşikte diyor sallarken de aynı sesleri çıkarıyor tam daldı diyoruz sallamayı bırakıyoruz aynı devam baştan acıkıyor mu acaba dedik yatmadan besliyoruz mama da içiyor kalktığı her süreçte de 2-3 kere mama içiyor beslenmeden mi acaba rahatsız oluyor kestik sadece mama verdik olmadı bezi mi acaba dedik oda sorun değil 1 aydır kafayı yedik resmen şu an bile ara ara ığğ ığğ diyor uykusunda artık sinirlerim harab oldu 6 yaşında kızım 1. Sınıf öğrencisi zaten vardiyadayım sürekli göremiyorum annemlerle aynı binadayız mecbur uyku bölünüyor diye orda kalıyor o ayrı bir vicdan azabı bana zaten ötekileştirmiş gibi çocuğu e kalsa sesine kalkıp geliyor uykusu kaçıyor bebeğim uykudan kalksa oynasa pna da razıyım ama şu sızlanma beni bitirdi yoruldum artık işe bi gidiyorum rezalet haldeyim eşim de öyle uykusuzluktan yorgunluktan eşim ile gece gündüz takışır olduk ne yapmam lazım bi akıl verin saçma gelebilir okuyunca da inanın çok zor kafayı yemek üzereyim nereye gideyim ne yapayım Dr vs ona da günah çok küçük daha bebeğim neyden huzursuz acaba bilemiyorum ağlama krizine girdim biraz önce sessiz sessiz yA inanın çok yorgunum artık hemde çok😭😭😭😭😭
Canım Allah yardımcın olsun. Bu aynı sorun 6 aylıkken bir oğlum da 3 ayllikken De bir oğlum da olmuştu. Bağırsak enfeksiyonu geçirmişler meğerse. Birinde rota çıkmıştı birinde de amip. Tahlile götür bence çocuğu kan idrar ve kaka. İyi bir doktora götür . Herkes bilip ilgilenmiyo.

X