Bebegimle oyuncak gibi oynamalarina izin mi vermeliyim?? Cok sinirliyim bakar misiniz birilerine anlatmam lazim

birevimolsun

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2024
90
-10
34
Bebegim 8 aylik olacak Allah izin verirse.Büyük oglum 5 yasinda ben sürekli cocuk parkına götürüyorum orada komsunun çocukları da var.park da afedersiniz köpek tuvaleti ve çöplük içinde.cocuklar orada oynuyor. Sonra gelip benim 8 aylik bebegi sevmeye el lemeye çalışıyorlar.ben de uyardım cocuklar dokunmadan sevin dedim.birinin annesi dedi ki ne var yani senden temizik dedi.
İkincisi de başka bir komsu ile aşağıda oturuyoruz.oglu var 6 yasinda Benim küçük bebek de uyuyor baston arabayı aldı bebegi gezdiriyor kendi etrafında hızla döndürüyor ben parka götürecem dedi park da evin arka tarafında olmaz dedim annesi müdahale etmiyor.sonra rampa cikaruyor arabayı.baston arabanın dengesi yok çanta da asiliydi çok rahat bebek geriye düşebilir.ben de cocugun elinden almaya çalışıyorum cocuk vermiyor annesi müdahale etmiyor.bir baktım kadina bana ters ters bakiyor çocuğuna müdahale ediyorum diye.
Eklemeler yapacağım bu durumları nasıl yorumlarınız?

Bebeğinizin güvenliğinden siz sorumlusunuz sonuçta, ister kötü baksınlar, ister laf sokmaya çalışsınlar. Allah korusun bebek düşse komşunun çocuğu kendini eğleyecek diye, size kötü kötü bakan annesi vebalini alabilecek mi? Böyle konularda çekinmenize hiç gerek yok.

Anneler müdahale etmiyorsa çekin alın bebenizi. Gorüşmeyin, elletmeyin de. Allah sağlıkla büyütsün inşallah. 💕

Saçmalığa bak oyuncak mı da oynuyorsun. Hem müdahale etmiyorsun hem de boş boş bakıp konuşuyorsun 😡Tabiiki müsaade etmemelisin ne münasebet ya. Ben olsam yakınına yaklaştırmam suratlarına dahi bakmam.

Bebegim 8 aylik olacak Allah izin verirse.Büyük oglum 5 yasinda ben sürekli cocuk parkına götürüyorum orada komsunun çocukları da var.park da afedersiniz köpek tuvaleti ve çöplük içinde.cocuklar orada oynuyor. Sonra gelip benim 8 aylik bebegi sevmeye el lemeye çalışıyorlar.ben de uyardım cocuklar dokunmadan sevin dedim.birinin annesi dedi ki ne var yani senden temizik dedi.
İkincisi de başka bir komsu ile aşağıda oturuyoruz.oglu var 6 yasinda Benim küçük bebek de uyuyor baston arabayı aldı bebegi gezdiriyor kendi etrafında hızla döndürüyor ben parka götürecem dedi park da evin arka tarafında olmaz dedim annesi müdahale etmiyor.sonra rampa cikaruyor arabayı.baston arabanın dengesi yok çanta da asiliydi çok rahat bebek geriye düşebilir.ben de cocugun elinden almaya çalışıyorum cocuk vermiyor annesi müdahale etmiyor.bir baktım kadina bana ters ters bakiyor çocuğuna müdahale ediyorum diye.
Hiç kimse çocuğunuzdan değerli değil hele başkasının uyarmaya kiyamadigi veleti için siz neden kendi çocuğunuzu riske atasiniz ki ? Ayrıca böyle saçma sapan ailelerle arkadaşlık kurmayın bence. Çocuğunu uyarmayip ters bakıyormuş, desene ne bakıyorsun al çocuğunu diye. Benim çocuğum değil, köpeğime böyle davranamaz kimse. Bu kadar insanlarla aranizin bozulmasından korkmayın.

Ben hoşlanmıyorum tozlu elle dokunulmasından diyeceksin.
Çocuk alıp arabayı sürüyorsa dur ablacım deyip bebeği içinden alacaksın valla
Biri bana oğlumun etrafında fazla döndüğümden bahsetti oğlum da hareketli ben de ona "bir şey olduktan sonra vah tüh edeceğime olmadan önlemimi alırım" dedim.

Bebekle parkta oturması da sorun değil bu arada. Neden oturmasın ki

Bebek parkta koşup oynamiyorsa orda boş oturup mahalle kavgasi yapmanin geregi yok. Ben olsam yuruyus parkinda bebek arabasiyla yuruyus yapip evime donerdim parkta oturacagima.
Ha boyle bir ortam varsa 5 yasinda cocukta olsa o parka goturmezdim. 5 yaş krese gider zaten onun disinda da sık sık parka goturmezdim cok zorda kalsam avmlerin oyun parklarina gotururdum kapali ortam sevmesem de. Ama boyle bir kavganin icinde olamazdim.

Bebeğimin yüzüne eşimi bile dokundurmuyorum git elini yıka mikrop kaparsa yara olur diye😅 yüzünün elinin dışarda oyun oynayan çocuk tarafından ellenmemesini istemeniz bana normal geldi.. çocuğa çocuk emanet edilmez e yani ben de parkta alıp arabayı birinin götürmesini izin vermem 😅
Ben yanlış anlamadı isem araba sizin ve içinde sizin bebek var, komşunun çocuk alıp parka doğru gidiyor ?? Kalkıp hep beraber gidilmeyecek ise benim de gönlüm olmazdı açıkcası

Bebek parkta koşup oynamiyorsa orda boş oturup mahalle kavgasi yapmanin geregi yok. Ben olsam yuruyus parkinda bebek arabasiyla yuruyup evime donerdim parkta oturacagima.
Ha boyle bir ortam varsa 5 yasinda cocukta olsa o parka goturmezdim. 5 yaş krese gider zaten onun disinda da sık sık parka goturmezdim cok zorda kalsam avmlerin oyun parklarina gotururdum kapali ortam sevmesem de. Ama boyle bir kavganin icinde olamazdim.
Hanımefendi kavga çıkacak diye evden çıkmayın o halde. Ne saçma bir dusunce. Bebeği olan yürüyüş yapar parkta oturur, başkalarına göre neden hareket etsin? 5 yaşında çocuk varsa parka goturmezdim avmnin oyun parkına götürurdum dediğiniz yerde kahkaha attım bu arada. Açık hava yerine kapalı ortam. Eve top havuzu al avmnin oyun parkına da götürme mahalle kavgası çıkar felan Allah korusun

Hanımefendi kavga çıkacak diye evden çıkmayın o halde. Ne saçma bir dusunce. Bebeği olan yürüyüş yapar parkta oturur, başkalarına göre neden hareket etsin? 5 yaşında çocuk varsa parka goturmezdim avmnin oyun parkına götürurdum dediğiniz yerde kahkaha attım bu arada. Açık hava yerine kapalı ortam. Eve top havuzu al avmnin oyun parkına da götürme mahalle kavgası çıkar felan Allah korusun

Bu benim fikrim. Siz gidin cocuklar icin birbirinize girin madem zorla tutamam, boyle olaylar olmuyor değil sonuçta. Tercih meselesi, disari da cikiyorum benim oyle ortamlarim olmuyor. Olan yerde işim olmaz tabi ki

Bu benim fikrim. Siz gidin cocuklar icin birbirinize girin boyle olaylar olmuyor değil sonuçta. Tercih meselesi, disari da cikiyorum benim oyle ortamlarim olmuyor. Olan yerde işim olmaz tabi ki
Benim çocuğum yok ama evet biri benim alanıma ve değerlerime saygısızlık ederse kendimi eve kilitlemek yerine tartisabilirim , daha makul😂

küçücük bebek pis elleriyle dokunamalari ne demek acaba çocukların? elbetteki müsaade etmemekte çok haklısınız. benim asıl garibime giden o çocukların annelerinin buna nasıl müsaade ettikleri? ben hemen cougumu uyaririm yapma o bebek daha elleme vs vs diye ki yapıyorum bunu. niye benim çocuğum kirli elleri ile bir bebeğe ya da herhangi birine dokunsun ki? sizde sorun yok çocuklarına dur demeyen ebeveynlerde sorun var.

X