Bebeğin %50si annenin %50si babannenin hakkıymış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fragmanı görmüşsünüz bence, bana masum gelmedi bu kafa yapısı ilerde annesinin kurallarını dayatacak büyük ihtimalle. Çocuk annenin ve babanındır. Ebeveynler ayrılırsa annnenin ciddi bir kusuru bir suçu yoksada annededir velayeti.

Daha fragmanı görmüşsünüz bence, bana masum gelmedi bu kafa yapısı ilerde annesinin kurallarını dayatacak büyük ihtimalle. Çocuk annenin ve babanındır. Ebeveynler ayrılırsa annnenin ciddi bir kusuru bir suçu yoksada annededir velayeti.
Aynen öyle. Kendisi de boyle söyledi sonradan "tabiki annede kalması gerek ama çocuğun yüzde 50si bilmem nesi" saçmalayarak bir seyler sunmaya çalışıyor kendi kafasinda. Bende çok tehlikeli söylemlerin var gerçekten dedim fakat suçlu yine ben oldum..

Herkese merhaba. Dün sevgilimin bir akrabasının ayrılacağını duyduk. Kızın kayınvalidesi çocuğunu bana bırak diyormuş. Ben de buna tepki gösterdim. Sevgilim de "Baba haklarından vazgeçse yüzde 50nin babaannenin hakkı desek, babaanne tabiki çocuğun nerde yaşayacagina tek başına karar veremez" tarzı bir şeyler sacmaladi ve bu yüzden kavga çıktı aramızda. Öyle demek istemedim vs bir sürü şey saçmaladı ama ne demek istediğini de anlatamadi bir türlü sıvayamadı anlayacaginiz. Ben de tepki gösterdim diye kendisi bana dün geceden beri küs bu yüzden. Sonra "onların çocuğu yüzünden biz neden kavga ediyoruz" diye bi hiddetlendi.
Ve bugün doğum günü. Neler planlamiştim oysa ki. Şuan kendi başıma ağlamak disinda bir şey yapmıyorum sinirden.
Ben "bebeğin yuzde 50si annenin yüzde 50si babannenin diye nasil diyebiliyorsun" dedikce öyle demek istemedim dedi ama ne demek istediğini de aciklayamadi. Babanin %50sini babaanneye verdim baba haklarindan vazgecse falan dedi. Niye vazgeçiyor ki baba haklarindan? Sacmaladi kisaca.
Ve daha kötüsü aramızda ufacık bir tartişma bile çıkınca ben gitmesem yanına günlerce küsebilir öyle karakterde bir insan.
Evlilik arifesindeyiz ama ben sanırım vazgeçicem.
Ekleme: yani konu "çocuk annesinin yanında yaşamali,bosanma durumunda" diyememesi. Yüzde müzde kariştirarak kendisinin de anlamadığı şeyler zirvaliyor. Kendisi annesinin korkusuna babaannesinin yüzüne bile bakmayan birisi üstelik. Annesi babannesiyle goruşmesini istemiyor diye babaannesiyle gorusmuyor, ama baskasinin çocuğunu ortadan ikiye ayırıp yarısını babanneye yarısını anneye verebiliyor. Gerçekten bilmiyorum, yanlış yapıyorum ben sanırım.
bir insanla evlenirken bundan iyi eş olurmunun yanında yarın öbür gün anlaşamazsak bu adamdan boşanabilirmiyim diyede düşünmeniz gerekiyor,küsüp nazlanan tripli ömür tüketen bir tip,anne sözünü fazla dinleyen iradesiz,daha evlenmeden çoluk çocuk konusunda annenin himayesine girmiş özbenliği gelişmemiş bir insan,boşanırsanız çocuğunuzun peşine düşeceksiniz,yarısı babaanneninmiş sonuçta,hayatımda duyduğum en deli saçması uydurma mantıksız fikir ama bunu benimseyip dikte etmesi,bu kadının ileride sizin başınızı ağrıtacağı anlamına geliyor,boşanmış iradesi düşük bir erkekten zor kurtulmuş bir kadın olarak söylüyorum,ben uzak dururdum,herkesle evlenilir orası kolay ama herkesten boşanmak kolay olmuyor,yaşadığınıza pişmanda edebiliyorlar.

Çok üzgünüm gerçekten. Okumuş,beyefendi birisi normalde. Tüm arkadaşlarim destekler onunla olmamı. Ama böyle bu saçmalamasi bendeki tüm iyi duşuncelerimi sildi attı.
Eğitim kariyeri
Pozisyonu
Mal mülk sahibi olması
Sülalesi memleketi
Ailesi soyu vs vs
Hiç birinin önemi yok ahlak ve değer yoksunu yetişmiş bir insan ise üzgünüm...

Erkek arkadaşınız o kadar çok sinyal vermiş ki size şu olayda.

"Baba haklarından vazgeçse bile %50'si babaannenin" ne demek yahu? Aklım şaştı. Bu olayı herhangi bir duruma uyarlayabilirsiniz. İleride evlenirseniz de herhangi bir olaya ne yapıp edip annesini %50 kontenjandan dahil edecek. Korkunç erkek profili.

Yetmezmiş gibi bir de küsüp trip atıyor. Küsmek zaten cinsiyetten bağımsız olarak iki yetişkin insan için sakil bir durum ama bir de bunu yapan erkek olunca, üstelik haksız durumundaki erkek olunca söylenecek laf kalmıyor. O daha annesinin koynundan çıkmasın paşa.

Herkese merhaba. Dün sevgilimin bir akrabasının ayrılacağını duyduk. Kızın kayınvalidesi çocuğunu bana bırak diyormuş. Ben de buna tepki gösterdim. Sevgilim de "Baba haklarından vazgeçse yüzde 50nin babaannenin hakkı desek, babaanne tabiki çocuğun nerde yaşayacagina tek başına karar veremez" tarzı bir şeyler sacmaladi ve bu yüzden kavga çıktı aramızda. Öyle demek istemedim vs bir sürü şey saçmaladı ama ne demek istediğini de anlatamadi bir türlü sıvayamadı anlayacaginiz. Ben de tepki gösterdim diye kendisi bana dün geceden beri küs bu yüzden. Sonra "onların çocuğu yüzünden biz neden kavga ediyoruz" diye bi hiddetlendi.
Ve bugün doğum günü. Neler planlamiştim oysa ki. Şuan kendi başıma ağlamak disinda bir şey yapmıyorum sinirden.
Ben "bebeğin yuzde 50si annenin yüzde 50si babannenin diye nasil diyebiliyorsun" dedikce öyle demek istemedim dedi ama ne demek istediğini de aciklayamadi. Babanin %50sini babaanneye verdim baba haklarindan vazgecse falan dedi. Niye vazgeçiyor ki baba haklarindan? Sacmaladi kisaca.
Ve daha kötüsü aramızda ufacık bir tartişma bile çıkınca ben gitmesem yanına günlerce küsebilir öyle karakterde bir insan.
Ekleme: yani konu "çocuk annesinin yanında yaşamali,bosanma durumunda" diyememesi. Yüzde müzde kariştirarak kendisinin de anlamadığı şeyler zirvaliyor. Kendisi annesinin korkusuna babaannesinin yüzüne bile bakmayan birisi üstelik. Annesi babannesiyle goruşmesini istemiyor diye babaannesiyle gorusmuyor, ama baskasinin çocuğunu ortadan ikiye ayırıp yarısını babanneye yarısını anneye verebiliyor. Gerçekten bilmiyorum, yanlış yapıyorum ben sanırım.
Ne öz güvensiz bir adam kendine ait fikirlerimi yok baban ne nedir yahu... Kişiliği bile oturmamış.... Bir birey olamamış ıyyy

Yuh ama ya. Baba bir işe yaramıyor o yüzden babanın annesinin demeye çalışmış baya. Babaların tamamen annelet kadar kendini adadığını düşünmediğim için babanın bile hükmü yok bence. Ne demek istediğini bile anlamayan ve gelişememiş adamları valla anlamıyorum. Bence ilişkinizi sorgulamanız gerek. Konuşmak için gitmeniz de çok saçma olmuş.

Erkek arkadaşınız o kadar çok sinyal vermiş ki size şu olayda.

"Baba haklarından vazgeçse bile %50'si babaannenin" ne demek yahu? Aklım şaştı. Bu olayı herhangi bir duruma uyarlayabilirsiniz. İleride evlenirseniz de herhangi bir olaya ne yapıp edip annesini %50 kontenjandan dahil edecek. Korkunç erkek profili.

Yetmezmiş gibi bir de küsüp trip atıyor. Küsmek zaten cinsiyetten bağımsız olarak iki yetişkin insan için sakil bir durum ama bir de bunu yapan erkek olunca, üstelik haksız durumundaki erkek olunca söylenecek laf kalmıyor. O daha annesinin koynundan çıkmasın paşa.
Burda ben yetersizim beceriksiz biriyim sorumluluğu anneme veririm diye bağırıyor....
Küsmek de pasif agresif tepki oluyor kendini geliştire memiş bir erkek olgu ulaşmamış daha çıks.....

"""Gayet de açıktı hadi olsa olsa kaynana baba toplam 50 si olsun. Kaynana hiçbir şey diyemez demeye getiriyorum. Bizimki neler anlıyor nerelere getiriyor konuyu sapıtıyor"""
"""Babası olmasa ölü olsa hadi olsun hakkı max 50 olsun diyorum. Çocuğun üstünde söz sahibi olamaz diyorum ama anlayan bi kafa yok karşıda."""

Şimdi böyle mesaj atmiş bana.

Yuh ama ya. Baba bir işe yaramıyor o yüzden babanın annesinin demeye çalışmış baya. Babaların tamamen annelet kadar kendini adadığını düşünmediğim için babanın bile hükmü yok bence. Ne demek istediğini bile anlamayan ve gelişememiş adamları valla anlamıyorum. Bence ilişkinizi sorgulamanız gerek. Konuşmak için gitmeniz de çok saçma olmuş.
Doğum günü olduğu için sırf. Yoksa bu sinirimle yüzüne bile bakmazdim. İlerde pişman olurum diye anlık karar işte

Cocugu kaynanayla mi yapmis kadin, babannenin ne hakki varmiş cocukta. Baba hakkindan vazgececekmiste babanneye kalacakmis %50 filan, arsa mi bu cocuk? 😃
Küsen adamla da olmaz. Ayrilir misiniz bilmem de 10000 kere düşünün evlenirken.

Bence küçük bir konu değil bu. Evlilik kararı verirken “çocuk”, “ebeveynlerin konumu” vs. gibi konularda fikir birliğinin olması önemli değilse, ne önemli ki? Siz her ikisinde de sorun yaşayacaksınız belli ki.

Düşünce şeklini belli etmiş. Ben olsam evlilik için iyice iyice düşünürdüm.

Enişte yengeç burcu sanırım. Bir de ben anneciyim diye alnına yazmış bas bas bağırıyor. Koşarak uzaklaşın.

Valla sinirle yazdım kusura bakmayın 😓
Kısacası sevgilim diyor ki "baba çocuk haklarindan vazgecse onun %50 hakkı, kendi annesine gecermiş. Yani çocuk %50 babaannenin,%50 i annenin olurmuş".
Böyle saçma bir argüman sundu dün bana. Sonra öyle demek istemedim dedi ama ne demek istediğini de anlatamiyor. Saçmalayip duruyor.
Çocuğu annesine kakalayıp ilgilenmeyecek olan heriflerden.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X