Bebeğin %50si annenin %50si babannenin hakkıymış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S
Herkese merhaba. Dün sevgilimin bir akrabasının ayrılacağını duyduk. Kızın kayınvalidesi çocuğunu bana bırak diyormuş. Ben de buna tepki gösterdim. Sevgilim de "Baba haklarından vazgeçse yüzde 50nin babaannenin hakkı desek, babaanne tabiki çocuğun nerde yaşayacagina tek başına karar veremez" tarzı bir şeyler sacmaladi ve bu yüzden kavga çıktı aramızda. Öyle demek istemedim vs bir sürü şey saçmaladı ama ne demek istediğini de anlatamadi bir türlü sıvayamadı anlayacaginiz. Ben de tepki gösterdim diye kendisi bana dün geceden beri küs bu yüzden. Sonra "onların çocuğu yüzünden biz neden kavga ediyoruz" diye bi hiddetlendi.
Ve bugün doğum günü. Neler planlamiştim oysa ki. Şuan kendi başıma ağlamak disinda bir şey yapmıyorum sinirden.
Ben "bebeğin yuzde 50si annenin yüzde 50si babannenin diye nasil diyebiliyorsun" dedikce öyle demek istemedim dedi ama ne demek istediğini de aciklayamadi. Babanin %50sini babaanneye verdim baba haklarindan vazgecse falan dedi. Niye vazgeçiyor ki baba haklarindan? Sacmaladi kisaca.
Ve daha kötüsü aramızda ufacık bir tartişma bile çıkınca ben gitmesem yanına günlerce küsebilir öyle karakterde bir insan.
Evlilik arifesindeyiz ama ben sanırım vazgeçicem.
Ekleme: yani konu "çocuk annesinin yanında yaşamali,bosanma durumunda" diyememesi. Yüzde müzde kariştirarak kendisinin de anlamadığı şeyler zirvaliyor. Kendisi annesinin korkusuna babaannesinin yüzüne bile bakmayan birisi üstelik. Annesi babannesiyle goruşmesini istemiyor diye babaannesiyle gorusmuyor, ama baskasinin çocuğunu ortadan ikiye ayırıp yarısını babanneye yarısını anneye verebiliyor. Gerçekten bilmiyorum, yanlış yapıyorum ben sanırım.
Sevgiliniz ana kuzusu. Ortada ne evlilik ne çocuk var ama olmayan çocuk üzerinde annesinin hakkı olduğunu düşünüyor. Yani yarın evlendiğinizde ve çocuğunuz olduğunda kayınvalidenizin her şeye karışma hakkı olacağının sinyalini vermiş. Iyi düşünün evlilik yolunda ilerlemeden.

Ayrıca erkek kısmının küseni çekilecek dert değil, büyüüük bir sorun bu.

Herkese merhaba. Dün sevgilimin bir akrabasının ayrılacağını duyduk. Kızın kayınvalidesi çocuğunu bana bırak diyormuş. Ben de buna tepki gösterdim. Sevgilim de "Baba haklarından vazgeçse yüzde 50nin babaannenin hakkı desek, babaanne tabiki çocuğun nerde yaşayacagina tek başına karar veremez" tarzı bir şeyler sacmaladi ve bu yüzden kavga çıktı aramızda. Öyle demek istemedim vs bir sürü şey saçmaladı ama ne demek istediğini de anlatamadi bir türlü sıvayamadı anlayacaginiz. Ben de tepki gösterdim diye kendisi bana dün geceden beri küs bu yüzden. Sonra "onların çocuğu yüzünden biz neden kavga ediyoruz" diye bi hiddetlendi.
Ve bugün doğum günü. Neler planlamiştim oysa ki. Şuan kendi başıma ağlamak disinda bir şey yapmıyorum sinirden.
Ben "bebeğin yuzde 50si annenin yüzde 50si babannenin diye nasil diyebiliyorsun" dedikce öyle demek istemedim dedi ama ne demek istediğini de aciklayamadi. Babanin %50sini babaanneye verdim baba haklarindan vazgecse falan dedi. Niye vazgeçiyor ki baba haklarindan? Sacmaladi kisaca.
Ve daha kötüsü aramızda ufacık bir tartişma bile çıkınca ben gitmesem yanına günlerce küsebilir öyle karakterde bir insan.
Ekleme: yani konu "çocuk annesinin yanında yaşamali,bosanma durumunda" diyememesi. Yüzde müzde kariştirarak kendisinin de anlamadığı şeyler zirvaliyor. Kendisi annesinin korkusuna babaannesinin yüzüne bile bakmayan birisi üstelik. Annesi babannesiyle goruşmesini istemiyor diye babaannesiyle gorusmuyor, ama baskasinin çocuğunu ortadan ikiye ayırıp yarısını babanneye yarısını anneye verebiliyor. Gerçekten bilmiyorum, yanlış yapıyorum ben sanırım.
Sevgiliniz ana kuzusu. Ortada ne evlilik ne çocuk var ama olmayan çocuk üzerinde annesinin hakkı olduğunu düşünüyor. Yani yarın evlendiğinizde ve çocuğunuz olduğunda kayınvalidenizin her şeye karışma hakkı olacağının sinyalini vermiş. Iyi düşünün evlilik yolunda ilerlemeden.

Ayrıca erkek kısmının küseni çekilecek dert değil, büyüüük bir sorun bu.

Halen küs mü sevgiliniz? Eğer küs ise siz bu sefer hiç barışmaya çalışmayın. Kendinizi yakmayın. Bu kadın %50 diye diye her şeyinize ama herrrr şeyinize karışacak emin olabilirsiniz 🙄

Annesine doğurma günü sürprizi planı vardır kafasında sana odaklanamamıştır.

Canım annem nasıl isterse öyle yaparım demiş işte daha ne desin ki? ipleri kaynana elinde bulunan biriyle evlenmiş olacaksınız. Demek istediği şey tam olarak bu işte😁

Anasından korkusuna babannesini görmeyen adam sizi atar ortaya alır makası, anasıyla bi sana bi bana yapar.

"""Gayet de açıktı hadi olsa olsa kaynana baba toplam 50 si olsun. Kaynana hiçbir şey diyemez demeye getiriyorum. Bizimki neler anlıyor nerelere getiriyor konuyu sapıtıyor"""
"""Babası olmasa ölü olsa hadi olsun hakkı max 50 olsun diyorum. Çocuğun üstünde söz sahibi olamaz diyorum ama anlayan bi kafa yok karşıda."""

Şimdi böyle mesaj atmiş bana.
"Sen önce anne korkunu yen de babannenle görüş, sonra elalemin çocuğunun yüzde hesabını yaparsın. Bi tane çekirdek ailesinin zeka küpü işgüzar senin yüzdeni hesaplamadı diye bu kadar rahatsın heralde. " yaz.

Erkeklerin kafa basmayabiliyo babalığa hele de evli bile değilken. Ama sıvayabilmesi lazımdı en azından. Saçmalamış da saçmalamış. Küsme huyları,babaanne meselesi cart curt komple korkunç tip.

Tamam orda saçmalamış ayrıca o istediği kadar annesine devretsin hakkını mahkeme çocuğu anneden ayırmaz.
Asıl sorun günlerce küsmesi. Ve siz adım atmadan barışmaması. Evlenmeden önce bunu çözün acilen. Çünkü evlilikte daha beter olur demedi demeyin..

Faiz problemi gibi konu.
Bu nasıl bir saçmalık?
Baba niye hakkından vazgeçiyor bir kere? Demek ki kendisi baba olsa babalıktan istifa edip çocuğunu babanneye terk edebilecek, bunu oldukça normal buluyor.
Biraz da zekasız biri galiba. Bir insanı nasıl yüzdelere bölüp üzerinde hak paylaşımı iddia edebiliyor, bu nasıl bir mantık?

Anneci olabilir mi. Kendisi babaannesi ile gorusmuyorsa ve böyle dusunuyorsa o an annesini düşünerek konuşmuş olabilir. Annesinin lafıyla babaannesi ile gorusmuyorsa evlilikte de annesi sorun olabilir..biraz bu konuda gözlemleyin

Bunlar oğlan bizim, kız bizim, torunlar bizim tayfa. Kendi yüzde ellisiyle niye görüşmüyor? Ha tabi annesi istemiyordu. Valla evlenirseniz bunlarla işiniz iş.

Ben sabah yanına gittim. Tartiştigimiz hiç bir konuyu konuşmak istemiyor. Kapansın istiyor orda. Ben de o yüzden başka şeyler hakkında konuştum ama yine yüzüme bile bakmadı. Tekrar sordum ne demek istediğini öyle demek istemedim baba+babannenin yuzde 50 hakki var çocukta bunu söylüyorum falan dedi. Ben mi abartiyorum ya da çözemiyorum gerçekten.
Hayatımda duyduğum en saçma kavga sebebi

Meali şu;

Ben sorumsuz dangalak herifin biriyim. Evlilik için emek harcamam, annem ne derse odur. Eğer dayanamayıp boşanmak istersen sırf seni huzursuz etmek için allem eder kallem eder o çocuğun velayetini almak için her şeyi yapar sonra da annemin başına bırakır hiç ilgilenmem.

Kaç kızım, evlenme bu adamla

Bu bile çok büyük sorun bence,nazlı erkek sevmem.İlla nazlı olunacaksa kadın olmalı bence ama günlerce konuşmamakta normal değil,resmen ilişkiye ara vermiş oluyorsunuz.Küsüz diye başkasıyla bile görüşmüş olabilir bu karakterdeki adam.Ortada bi sorun varsa erkeğin toparlayıcı olması lazım ben keyfimi bozucam bide onun küsmesiyle uğraşıcam He.Aynen.

Ben sabah yanına gittim. Tartiştigimiz hiç bir konuyu konuşmak istemiyor. Kapansın istiyor orda. Ben de o yüzden başka şeyler hakkında konuştum ama yine yüzüme bile bakmadı. Tekrar sordum ne demek istediğini öyle demek istemedim baba+babannenin yuzde 50 hakki var çocukta bunu söylüyorum falan dedi. Ben mi abartiyorum ya da çözemiyorum gerçekten.
Yani ilerde biz boşanırsak ben hakkımdan vazgeçersem bile (çünkü çocuk falan bakamam ben ama o benim de çocuğum) annem bakacak çocuğa diyor Türkçe meali. Annesini yedirtmeyip kenara köşeye sıkıştırmaya çalışmış. Dikkatli olun derim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X