bebegin basi ne zaman asagiya doner?

kibelecim bende seni merak ediyordum. su durumunun iyi olduguna sevindim. hayirlisiyla donecek bebisin yakinda.

canim sagol;asin. ben de bekliyorum cidden yaptigim seylerin haddi hesabi yok.

-her gun yuzmeye gidiyorum. suyun icinde amuda kalkmak faydaliymis. hep amuttayim:)
-kucu kucular gibi gunde 3 defa 10 ar dakika emekleyerek dort ayak ustunde geziyorum evde.
-gunde gene 3 defa ters yatiyorum.
-belimi yukseltip 15-20 dakika oyle duruyorum.
-moxibasyon yapiyorum. ozel bir Cin teknigi. bebek donsun diye.
-gogsume buz koyuyorum soguktan urkup asagi insin diye.
-alt kismima muzik dinletiyorum head phone ile.

Aaaaa daha ne yapayim. kismet artik.

-her gun yuzmeye gidiyorum. suyun icinde amuda kalkmak faydaliymis. hep amuttayim:)
-kucu kucular gibi gunde 3 defa 10 ar dakika emekleyerek dort ayak ustunde geziyorum evde.

teknikler super sositososito

Bu kadar egzersize donmezse zaten donmeyecek demektir. her zamanki gibi hayirlisi diyorum canim. keske normal olsa dogum ama sakin kendini korkutma sezeryandan. allahin izniyle herseyin ustesinden gelirsin kaydirigubbakcemile5

benim oğlumda ilk gününden beri ters....ama ben dönmesi için hiçbişey yapmadım...kısmet artık...ama çok zor yaaa ters olması...bi vurdumu kendimi tuvalette buluyorum....canım acıyo....

teknikler super sositososito

Bu kadar egzersize donmezse zaten donmeyecek demektir. her zamanki gibi hayirlisi diyorum canim. keske normal olsa dogum ama sakin kendini korkutma sezeryandan. allahin izniyle herseyin ustesinden gelirsin kaydirigubbakcemile5

Canim sezeryandan hic korkmuyorum. ne normalden ne sezeryandan. yani bu normal istegi korktugumdan degil de, normal dogumu yasamis olmak istememden. o ani yasamak istiyorum, sancili da olsa bebegimin cikis anini, ne bileyim hep hayalimi.

ama kismet dedigim gibi sezeryan olursam da guclu bir bunyem oldugunu dusunuyorum kolayca atlatacagima inaniyorum insallah.

tek korkum sezeryanla ilgili, gogus ucum olmadigi icin ilk basta bebegi emzirmek sikinti olacak benim icin. normaal doguma sutun gelmemesi gibi bir durum yok. ama sezeryan da bir de o sikinti olacak o yuzden.

bir de ya gobegim gitmezse endisesi:)

Canim sezeryandan hic korkmuyorum. ne normalden ne sezeryandan. yani bu normal istegi korktugumdan degil de, normal dogumu yasamis olmak istememden. o ani yasamak istiyorum, sancili da olsa bebegimin cikis anini, ne bileyim hep hayalimi.

ama kismet dedigim gibi sezeryan olursam da guclu bir bunyem oldugunu dusunuyorum kolayca atlatacagima inaniyorum insallah.

tek korkum sezeryanla ilgili, gogus ucum olmadigi icin ilk basta bebegi emzirmek sikinti olacak benim icin. normaal doguma sutun gelmemesi gibi bir durum yok. ama sezeryan da bir de o sikinti olacak o yuzden.

bir de ya gobegim gitmezse endisesi:)

Ah canim benim gobegin gider sen hic merak etme kaydirigubbakcemile2 Sut endiseni anliyorum. Sanki gogus ucunu cikartmak icin sicak pamuk gibi biseyler gormustum kataloglarda. Artik hastahaneye dogum icin gittiginde hemsirelere sorarsin. Onlar mutlaka bilir. Burda anne sutune cok onem veriyorlar biliyorsundur sende. Hemen ilk dedikleri sey anne sutu. Evet tabiki mamadan bin kat daha yararli ama gelmiyorsa dunyanin sonu degil. Alirsin bi formula bebis onunla beslenir :ecrin_bebek: Simdi dogum yaklastikca heyecanlaniyorsun, biranevvel duzene girsin istiyorsun seni cok iyi anliyorum canim. hele birde turkiyeye geri donme telasi var. Cok az kaldi hepsi gececek bitecek. Bakmissin bebis 3 aylik, bi bakmissin 6 aylik kaydirigubbakcemile5

bugun yeni bir kur denemesine basladim bebegin donmesi icin. bilmem duydun mu? homeopathic tedavi diyorlar. dogal bir yontem. yarari var. hadi diyelim ise yaramadi, zarari da yok. ne bana ne bebege.

pazartesi gunu icin de akupuntur icin dr ile randevu aldim. webster teknigi enilen bir teknikle donuyormus bebek. masaj yapiyorlar. gevsiyor kaslar. bakalim. cok ucuk bir ucret istemezse onu da yapacagim bu kur ile paralel.

Bu arada ustte yazdiklarimin hepsine devam. bakalim hayilrisi ile doner insallah da basi hep ayni yerde yaaa. bari yan donse umutlanacagim. yok hep dik hep dik.

bir de external cephalic version var. doktor bebegi ittire ittire eski yontem:) yerine getiriyor ama riskleri varmis. bana kalsa ben yaptiririm da esim cok saglamcidir, ikimiz de riski almis olsak neyse de, sonra da bir sey olur Allah korusun, omur boyu vicdan azabi.

canim yorumun icin cok tesekkurler ama 22. haftada donmus diyemezsin. benim ki de donuktu. o haftalarda hep doner zaten. yani basi bir yanda olur bir ustte bir altta.

29-30. haftalarda artik yavas yavas yerini alir ama o da belli olmaz. arkadasinki bas asagiydi. 34-36. hafta arasi bas yukari dondu. 38. haftada tekrar bas asagi dondu.

benim iki komsumun da son dakikada donmus. gene baska bir arkadasimin 36. haftada donmus.

ben de kuzumun donecegine inaniyorum.

bu benim 2 . gebeliğim ve 2 side sıkıntılı hamilelikti..sıksık doktora gittim yani benden tecrübeli değilsin.. ben bunu dönmüş diye kafamdan uydurmuyorum.. 1 gün önce kontrole gittim doktor söyledi..sen yoksa doktormusun ..5,5 ayda bile dönen var.. elinin altında net varsa neden araştırmıyosun..hem konu açıyosun tecrübeli anneler varmı diyosun. bizde paylaşıyoruz sonra tavır yapıyosun..bence sen bu konuya pek fazla takılmışsın psikolojik yardım almalısın..ayrıca herkesin çocuğu birbirinden farklı olduğu gibi hamileliğide farklıdır bunu da kafana yaz

Son düzenleme:
bir de external cephalic version var. doktor bebegi ittire ittire eski yontem:) yerine getiriyor ama riskleri varmis. bana kalsa ben yaptiririm da esim cok saglamcidir, ikimiz de riski almis olsak neyse de, sonra da bir sey olur Allah korusun, omur boyu vicdan azabi.

Kibelecim ben bu yontemi bir kere tvde gormustum. Doktor eliyle bastira bastira dondurdu bebegi ama sonrada kordon dolanmis boynuna bebegin hemen acil sezeryan yaptilar. Yani esin dogru soyluyor bu yonteme pek guven olmuyor. Diger bahsettiklerini hic duymadim. Ama akapunkturcu ise yarayabilir. Az kaldi vallahi heyecan dorukta kaydirigubbakcemile5

bu benim 2 . gebeliğim ve 2 side sıkıntılı hamilelikti..sıksık doktora gittim yani benden tecrübeli değilsin.. ben bunu dönmüş diye kafamdan uydurmuyorum.. 1 gün önce kontrole gittim doktor söyledi..sen yoksa doktormusun ..5,5 ayda bile dönen var.. elinin altında net varsa neden araştırmıyosun..hem konu açıyosun tecrübeli anneler varmı diyosun. bizde paylaşıyoruz sonra tavır yapıyosun..bence sen bu konuya pek fazla takılmışsın psikolojik yardım almalısın..ayrıca herkesin çocuğu birbirinden farklı olduğu gibi hamileliğide farklıdır bunu da kafana yaz

Arkadasim dedigimi neden tersten anladin ki? neden saldirdin hemen?

dedigim senden sonra yazan arkadaslarla ayni. 20 li haftalarda bebek doner durur. benim basinin donmesinden kastim dogum pozisyonu almasi. ha bunu anlatamadin dersen, mesajlari bir oku. bir tek sen anlamamissin derim ben de sana.

bebeginin basinin altta olduguna neden inanmayayim? evet alttadir ama demek istedigim daha cok doner bebekler ki, benim de 20 li haftalarda alttaydi. 30 da yandaydi. simdi ustte.

valla hayret psikolojik yardim al falan demissin, zor bir hamilelik gecirebilirsin, Allah kurtarsin ama bence o yardimi asil sen al. bayagi dolmussun. Boyle herseye alinirsan. atlarsan, cok kalp kirarsin.

Son düzenleme:
Rockwellcim bugun de chiropractor (masajli omurga tedavisi) tedavisine basladim. biraz pahali ama olsun. elim kolum bagli beklemektense, bunu da denedim diyeyim. Ah keci kizim beni ne hallere soktu normal dogum istedigim icin.

merhabalar ben de 40+5'im ve bebeğim ters olmamasına rağmen kanala girmedi henüz,bu yöntemlerden sonuç aldın mı merak ettim belki bana da faydası olur mafoldumben

canim cok ugrastim ama donmedi. ama en azindan cabaladim diyorum.

AMAAAAAAAAAAAAAAAAAAa..

Ikincide sorun cikmazsa yani ne bileyi ters olmazsa kordon vs problem olmazsa normal dogum istiyorum.

O ani yasamak, suyum gelsin, sancim gelsin. bebegimin cikisini hissedeyim istiyorum.

Sezeryandan sonra normal olur mu demeyin.

Oluyor.. ssvd . sezeryan sonrasi vajinal delivery, veya sezeryan sonrasi vajinal dogum diye arattir cikar.

Arkadaşlar ben de 29.haftamdan itibaren sürekli bu konuda araştırma yapıyordum. Bu konuyla alakalı okumadıgım kalmadı. ve çok da üzülüyordum bebeğim dönmeyecek diye. şu an 34 haftalıgım.bir kaç gundur bebeğimin hareketleri farklılaşmıştı. bugun ultrasona girdim, bebeğim dönmüş çok şükür. Ben 5 hafta boyunca bol bol dua ettim ve Meryem suresini okudum. Meryem suresi kolay doğum olması için okunuyor. Ben de erkenden başladım okumaya. Dua çok önemli. Bebeğin anne rahmine düşmesi ve hayretle tanık oldugumuz o muhteşem gelişimi Allah cc nın bir mucizesi.Bu muhteşem sürecin yine Allahın cc izni ile ne güzel şekilde sonuçlanacagına inanmak ve dua etmek çok önemli.Bol bol dua edin ve Allaha dayanın. Hiç endişe,stres yapmayın. Hakkınızda hayırlısı olsun

canim cok ugrastim ama donmedi. ama en azindan cabaladim diyorum.

AMAAAAAAAAAAAAAAAAAAa..

Ikincide sorun cikmazsa yani ne bileyi ters olmazsa kordon vs problem olmazsa normal dogum istiyorum.

O ani yasamak, suyum gelsin, sancim gelsin. bebegimin cikisini hissedeyim istiyorum.

Sezeryandan sonra normal olur mu demeyin.

Oluyor.. ssvd . sezeryan sonrasi vajinal delivery, veya sezeryan sonrasi vajinal dogum diye arattir cikar.

başlık eski ama bugün öğrenince panik yaptım ve aratınca bu konuyu buldum. kibele merak ettim, döndü mü bebeğin? 35. haftaya gireceğiz ama dönmedi hala...

Tecrubeli anneler, bebegim 33 haftalik. kilosu boyu vs iyi.
ultrasonda bakildi bugun basi halen donmemis. yani dr halen donmemis falan demedi. ben sordum.
sonra dr a ne zaman doner diye sordum. 2 ay var daha donmesi icin dedi.

Ama arkadasa da dr'u 34. haftaya kladar donmediyse bir daha donmez demis.

Bu konuda tecrubeli anneler var mi? 33/ haftadan sonra donen var mi?

insallah doner. cunku sezeryan olmak istemiyorum. hep normal dogum istedim. Allah insallah dualarimi kabul eder ve bebegim doner.

Ben de tecrübeli bir anne değilim ama okuduğum bir yazıda, ilk gebelikse 38. haftaya kadar dönmezse dönme ihtimali düşükmüş.Eğer ilk gebelik değilse doğum anına kadar dönme ihtimali varmış.

Bebek buyudukce donme ihtimali azaliyor cunku alan daraliyor.Ben bu olayi daha yeni yasamis bi anne olarak yorum yazmak istedim. Benimde kizim maalesef donmedi.Hatta doktor masaj yapip dondermeye calisti ama malesef inatci kizim donmedi ve dogmasi gerekn tarihden 1 ay once dogdu. Aslinda cok fazla gorulen bi durum degilmis.Yani bebeklerin %3 gibi kucuk bir kismi donmuyormus oda bana denk geldi. Cokda onemli degil ama bende normal dogum istiyordum sezeryanla aldilar.Simdi kizim cok saglikli:nazar:

doktorum bana yapabiliyorsan takla at, namazdaki secde pozisyonunda günde 10- 15 dk bekle demişti. 10 tane falan takla attım 2 haftada günlük o duruşları da yaptım. bilmem bunlardan dolayı bilmem artık zamanı geldiğinden mi dünkü kontrolde döndüğünü öğrendim. belki bunların etkisi olabilir diye paylaşmak istedim, umarım her şey gönlünüzce olur..

bende 31 haftalık hamileyim.Benimde bebeğim dönmedi hala.Doktor hem tedirgin ol hem olma gibisinden konuşuyor.Benim ikinci hamileliğim.
2 yaşında oğlum var onu normal doğum yaptım sezaryandan korkuyorum.Dayanamam diye düşünüyorum yinede hayırlısı olsun.

İnşallah döner ve herşey yolunda giderde normal doğum olur korkuyorum

X