Bebeğinde hidrops (ödem) olup da sağlıkla doğum yapan???

arkadaşlar buraya yazdığımız yazıları istediğimiz zaman silemiyormuyuz???

evet canım benim bundan önceki iki bebeğimede doğsada yaşamaz yaşasada özürlü olur diyolardı... ilk bebeğimde zihinsel özür başta olmak üzere hiç bi problem yoktu... ikinci bebeğimdede aynı şekildeydi....
bu arada bugün akşam detaylı dört boyutlu ultrasona girdim doktor herşeyine baktı herşeyi çok güzel görünüyor dedi.... ciğerindeki suda azalmış :)) eğer bu şekilde 30 haftaya gelebilirsen çok şanslısın dedi... iyiki gitmişim bu doktora en azından umut verdi bize.... benimde bebeğin suyu fazlalamış biraz hiç önemli deil dedi... deryacım dua edelim birbirimize bol bol yasin okuyalım kaderimizi duayla deiştirelim inş....

canim cok sevindim insallah saglikla al bebegini kucagina .bizide haberdar et mutlaka.hangi doktora gidiyosun canim?

sivasli canim cok gecmis olsun bu islemi bende biliyorum abanada demislerdi ama gerek kalmadan dogurdum ben.suan nasilsin insallah hersey yolunda gider .

bu arda glnk canim canim seninde gozun aydin insallah sorunsuz bir hamileik gecirisin

canim cok sevindim insallah saglikla al bebegini kucagina .bizide haberdar et mutlaka.hangi doktora gidiyosun camin
.

amin canım inşallah..... rutin kontrollere hacettepedeki sinan beksaça.... ama geçen 4 boyutlu ultrasona girdim demetevlerde iyi haberleride orda aldım şükür... yarın sinan hocaya randevum var bakalım ne diyecek....

canim cok sevindim insallah saglikla al bebegini kucagina .bizide haberdar et mutlaka.hangi doktora gidiyosun canim?

sivasli canim cok gecmis olsun bu islemi bende biliyorum abanada demislerdi ama gerek kalmadan dogurdum ben.suan nasilsin insallah hersey yolunda gider .

bu arda glnk canim canim seninde gozun aydin insallah sorunsuz bir hamileik gecirisin

Teşekkür ederim ama ben çok sorunlu bir hamilelik geçirerek aldım bile bebeğimi kucağıma hatta kendisi 9 aylık oldu :))))) Darısı tüm isteyenlere inşallah.

şükürler olsun iyi haberlerle geldim canım bebeğin durumu iyiye gidiyomuş... inşallah böyle devam eder.........

çok güzel cnm ya... herhangi bi kromozom bozukluğu varmıydı cnm bebeğinde ? belkide söyledin ama şuan hatrlayamadım :KK14:

cok tesekur ederim iyikide gerek kalmamis cok zor degil ama sonradan agri yapiyor kimildamayacak duruma geldim hastanede yata yata :KK43: rabbim hayirlisyla insallah bir an once kurtarsin beni burdan tammen psikolojim bozuldu evime 110 km uzak herkez gelemiyor esim isten sonra geliyor ama fazla kalamadan geri gitmesi gerekiyor :S isyan etmek istemiyorum ama kotu durumdayim nefes alamiyorum sanki ..

merak edenler icin soyleyim ayin 19 da acil ssezeryana girdim bebegim 12 saat yasadi cigerleri gelismedigi icin vefat etti

benim de ikinci bebeğim hidropstan öldü.şimdiki bebeğim yine hidrops küvezde 65 gün yatıyor.ben önceki bebeğimde otopsi yaptırmadığıma çok pişmanım.otopside nedeni çıkıyormuş diğer hamileliğinde daha bilinçli olman için bence mutlaka yaptır.tekrarlama olayı oluyor ama nedeni bulunursa önlem alırsınız canım.canım baın sağolsun.benim sağlıklı yaşayan biroğlum var o herşeyi unutturuyor.inşalah aynı şeyleri birdaha yaşamazsın sağlıklı bebeğin olur herşeyi unutursun.

merak edenler icin soyleyim ayin 19 da acil ssezeryana girdim bebegim 12 saat yasadi cigerleri gelismedigi icin vefat etti

Allah sabır versin çok zor.İnşallah bundan sonra sağlıklı bir gebelik yaşarsın.Biraz zaman ver kendine.Ben de öleceğimi sanmıştım ama hayat devam ediyor işte.En kısa sürede çalışıyorsan işe dön ya da kendine bir meşgale bul.Birşeylerle oyalandıkça iyi geliyor.Unutuluyor mu asla.Bak ben de bundan önceki bebeğimi hidropstan kaybettim biz sonlandırmıştık gerçi.Ciğerleri gelişmediği için yaşamayacağını söylemişlerdi.Şimdi sağlıklı bir oğlum var çok şükür.Umudunu yitirme.Tekrarlayacak diye düşünüp vazgeçme.Zamanı gelince sen de sağlıkla alacaksın bir bebek kucağına.Demek ki şimdi değilmiş zamanı.Alnımıza ne yazıldıysa onu yaşıyoruz.Bir an önce toparlanmanı dilerim.

benim de ikinci bebeğim hidropstan öldü.şimdiki bebeğim yine hidrops küvezde 65 gün yatıyor.ben önceki bebeğimde otopsi yaptırmadığıma çok pişmanım.otopside nedeni çıkıyormuş diğer hamileliğinde daha bilinçli olman için bence mutlaka yaptır.tekrarlama olayı oluyor ama nedeni bulunursa önlem alırsınız canım.canım baın sağolsun.benim sağlıklı yaşayan biroğlum var o herşeyi unutturuyor.inşalah aynı şeyleri birdaha yaşamazsın sağlıklı bebeğin olur herşeyi unutursun.

canım şuan küvezdeki bebeğinin durumu nasıl hidrops kaçıncı haftanda tespit edildi ve kaçıncı haftada doğum yaptın....benim bebeklerime otopsi yapılmasına rağmen bir netice çıkmamıştı... çok soru sordum kusura bakma cevaplarsan sevinirim....

efgan bu bebeğmde 34.haftada başladı artış ama hidrops değil dediler mide problemi dediler.37 haftalık olunca sezeryanla doğum yaptım doğduğunda bacak kol ve boyun bölgesinde ödemleri vardı. ayrıca mide sorunu .10 günlükken ameliyat oldu.beslenmesi hortumla oluyor.ödemler bitti ama arkasında kasılmalar başldı ayrıca tansiyonu var.küvezden kasılmalar yüzünden çıkamıyor.hidrops vakası olduğu için ne kadar yaşar sonu neolur bilemiyoruz diyorlar dua ediyoruz bekliyoruz.senin yaşayan çocuğun var mı?hidrops konusunda fikir alışverişi yapalım.

efgan bu bebeğmde 34.haftada başladı artış ama hidrops değil dediler mide problemi dediler.37 haftalık olunca sezeryanla doğum yaptım doğduğunda bacak kol ve boyun bölgesinde ödemleri vardı. ayrıca mide sorunu .10 günlükken ameliyat oldu.beslenmesi hortumla oluyor.ödemler bitti ama arkasında kasılmalar başldı ayrıca tansiyonu var.küvezden kasılmalar yüzünden çıkamıyor.hidrops vakası olduğu için ne kadar yaşar sonu neolur bilemiyoruz diyorlar dua ediyoruz bekliyoruz.senin yaşayan çocuğun var mı?hidrops konusunda fikir alışverişi yapalım.

tekrar geçmiş olsun canım... senin problemin biraz farklı görünüyor... benim bebeğim tamamen hidrops fetalis vakası yani durum çok tehlikeli... bunun dışında herhangi bir anamolisi yok... benim yaşayan çocuğum yok... ALLAH bağışlarsa ilk olucak inşallah.....

X