Bebeğinde hidrops (ödem) olup da sağlıkla doğum yapan???

Doktor korkulacak boyutta değil dediyse iyi o zaman.Bizde bütün doktorlar sonlandırılması gerektiğini söylemişlerdi.Doktorun amniyosentez önermedi mi?Belki haftan ileri diye yapılamıyodur bilmiyorum.Bir de kan uyuşmazlığı varsa o da ödem yapabiliyor.

yok öle bişi demediler kan aldılar benden 3 tüp bi tüpünü parazitolojiye gönderdiler 15 güne bi kontrol dediler..
bizde kan uyusmazlığı yok bebegimin şükürler olsun tüm organları normal cıktı kalp yetmezliğini falan arastırdılar onlarla da alakalı deil sebebi bilinmio dedi bi anlık anne karnında mikrop kap kapmadan olabilir dedi aralığın 5 inde gidecem işte:KK43: dua et nolur..

yok öle bişi demediler kan aldılar benden 3 tüp bi tüpünü parazitolojiye gönderdiler 15 güne bi kontrol dediler..
bizde kan uyusmazlığı yok bebegimin şükürler olsun tüm organları normal cıktı kalp yetmezliğini falan arastırdılar onlarla da alakalı deil sebebi bilinmio dedi bi anlık anne karnında mikrop kap kapmadan olabilir dedi aralığın 5 inde gidecem işte:KK43: dua et nolur..

Herşey normalse bir de parvovirüz denen bir virüs var o da hidropsa neden olabiliyomuş.O da ancak amniyosentezle çıkıyo.Bizde de herşey normaldi sebepsiz ona da non immün hidrops fetalis deniyor.Yani organ gelişimleri normalse belki zamanla ödem de geriler.İnşallah öyle olur.Tavsiyem tek doktorla yetinme.Mutlaka başka doktora da görün derim.Doktorun çok olumlu konuşmuş güzel ama erken haftalarda hidrops görülmesi pek hoş değil.Moralini bozmak istemem sadece tedbirli olman için söylüyorum.İmkanın varsa mutlaka başka doktora da git.İstanbul'da olsan birkaç doktor tavsiye edebilirdim bu konuda uzman.İnşallah herşey yolunda gider ve bebeğin sağlıkla doğar.Mutlaka haber ver olur mu gelişmelerle ilgili.

Herşey normalse bir de parvovirüz denen bir virüs var o da hidropsa neden olabiliyomuş.O da ancak amniyosentezle çıkıyo.Bizde de herşey normaldi sebepsiz ona da non immün hidrops fetalis deniyor.Yani organ gelişimleri normalse belki zamanla ödem de geriler.İnşallah öyle olur.Tavsiyem tek doktorla yetinme.Mutlaka başka doktora da görün derim.Doktorun çok olumlu konuşmuş güzel ama erken haftalarda hidrops görülmesi pek hoş değil.Moralini bozmak istemem sadece tedbirli olman için söylüyorum.İmkanın varsa mutlaka başka doktora da git.İstanbul'da olsan birkaç doktor tavsiye edebilirdim bu konuda uzman.İnşallah herşey yolunda gider ve bebeğin sağlıkla doğar.Mutlaka haber ver olur mu gelişmelerle ilgili.

tamam veririm.. tek doktora gitmedim zaten 3 doktora da gözüktüm inş geriler .. bişi olması beni yıkar bir sürü hazırlık yaptım onun için :KK43: hayaller kurdum:KK43:(( neyse allah tan umut kesilmez:KK43:

tamam veririm.. tek doktora gitmedim zaten 3 doktora da gözüktüm inş geriler .. bişi olması beni yıkar bir sürü hazırlık yaptım onun için :KK43: hayaller kurdum:KK43:(( neyse allah tan umut kesilmez:KK43:

Canım ne yaptın doktora gittin mi?İnşallah herşey yolundadır.

kayserili ne yaptin canim ins hersey yolundadir .. bende suan 7haftalik hamileyim korkularim var ama allah siginiyoruz ..

kayserili ne yaptin canim ins hersey yolundadir .. bende suan 7haftalik hamileyim korkularim var ama allah siginiyoruz ..

merhaba arkadaslar bende suan 25 haft hamileyim ve bebegim hidrops batında yalnızca karnında var benim gibi hidropslu bebegi olupta kurtuln varmı acaba cevap yazarsanız sevinirim

nedeni bilinmiyor 19 haftalıkken çıktı bu rahatsızlık ve devam ediyor benim gibi batında yani karnında asit olupta hidropslu bebegi saglıklı dogan varmı lütfen cevap yazın

nedeni bilinmiyor 19 haftalıkken çıktı bu rahatsızlık ve devam ediyor benim gibi batında yani karnında asit olupta hidropslu bebegi saglıklı dogan varmı lütfen cevap yazın

Bu forumdan tanıdıklarımın yok maalesef.Yani erken haftalarda görülen hidropslarda yok.Daha geç haftalarda hidrops görülüpte doğuran var.İnşallah seninki de geriler ve sağlıkla doğurursun bebeğini.Doktorlar ne diyolar?Herşeyi normalse problem yaratmaz belki de.

tesekkür ederim cevap yzdıgınız için su an asit hariç bi sorunu yok ve 27 haftalık oldu inş. düzelir

gecmis olsun canim tam anlamadim senin karninda mi asit var yoksa bebekdemi bi kac cm eger kucuk ve ilerlemiosa ins bisey olmaz suan durumun nasil canim bebeginin cinsiyeti kizmi

gecmis olsun canim tam anlamadim senin karninda mi asit var yoksa bebekdemi bi kac cm eger kucuk ve ilerlemiosa ins bisey olmaz suan durumun nasil canim bebeginin cinsiyeti kizmi

bebegin karın boşlugunda var asit yarın kurula çıkacagım üniversite hastenesinde suan 27+5 günlük gebeyi bebegin asitinin fazla oldugunu söyledi doktor ama suan organlarına zarar vermemiş yarınki sonuçlara bakıp belki bebege karnımda müdehale edip sıvıyı asiti cekebiliriz biraz dedi ama riskli imiş bu işlemde bebegimin cinsiyeti kız evet çok çaresizim Allah ım yardımcım ol neolur YARABBİM

tesekkür ederim ilgilenip cevap yazdıgınız için siz böyle bi sorun yasadınızmı yada cevrenizde varmı böyle sorunla karsılasan ve saglıklı dogum yapan doktorlar bana sonlandırma teklif etti ama ben kabul etmedim tek iyi yönü organlarına suan için zarar vermemiş olması dedi doktor sansını deneyebilirsin dedi Allah ım yardımcım ol Yarabbim yarın inş. iy haberler alırım

canim benim bebegimde tum vucudunda 2 cm su vardi ama bu onemli degildi en onemlisi cigerlerindede vardi o yuzden cigerleeri gelisemedi digdugunda vucudundaki su cekilmisdi tek boynunda vardi sendede ttek karin boslugundaysa allah in izniyle hic bisey olmaz sakin sonlandirma sonra vicdan azabi cekme.canim herseyin hayirlisi dua et bolca haber verirsin sonuclari ii haberlerini bekliiyorum

canim benim bebegimde tum vucudunda 2 cm su vardi ama bu onemli degildi en onemlisi cigerlerindede vardi o yuzden cigerleeri gelisemedi digdugunda vucudundaki su cekilmisdi tek boynunda vardi sendede ttek karin boslugundaysa allah in izniyle hic bisey olmaz sakin sonlandirma sonra vicdan azabi cekme.canim herseyin hayirlisi dua et bolca haber verirsin sonuclari ii haberlerini bekliiyorum

bugun kurula girdim bunada sükür diyorum asit ileri derece ama organlarına zarar vermemiş artık sonlandırma içinde son ayımızmış biz yine kabul etmedik bundan sonra bu teklif sunulmuycak sınıra gelinmis çünkü doktor yüzde 50 sansın var dedi inş. rabbim onu bize saglıklı bi sekilde bagıslar ama r,skte var dedi bu suyun altından ne çıkıcak bilmiyoruz dedi belki önemli bi rahatsızlık bekide önemsiz birsey rabbim sen hayırlısı ile kızımızı bize bagısla siz sonlandırdınızmı doktorum eger bi organa zarar vermiş olsa idi hiç bekletmezdik sonlandır derdik dedi hayırlısı inş.,inş. düzelir iy temenlileriniz içinde çok tesekkür ederim siz devamı ettiniz sonlandırdınızmı

ALLLAH ım sen yardımcım ol yarabbim sag salim saglıklı bi sekilde dogurup kucaklayayım yavrumu 29 haftalık olduk :KK43:

canim merhaba oncelikle cok gecmis olsun ya benim anlamadigim benmde basima aynisi geldi 35 haftalik bebegim de hidrops cikti cigerinde ve karnnda prof prof dolandk hic birisi bana yasamaz olu dogum yyap yada bebekde kesin bi sorun olur demedi ve sebebi belirsiz hidropsdu.butun drlerin dedigi bebgim buyuk oldugu icin cok sansliydim cunku cigerleri yeteri kadar gelismisdi.normal dogum yaptim.bebegim cigerndeki su yuzunden dogunca nefes alamadi kalbi durdu kalp masaji yapildi ayni anda cigerindeki su alindi siringayla sonra hemen yogun bakima alindi bebegim ve tam 20 gun kaldi 2 hafta solunuma bagliydi su yuzunden nefes alamiyodu cunku gogus tupleri vardi.fokur fokur su doluyodu surekli. cok ama cok zor bi surecden gecdik.doktorlar beebgime yasamz umitdini kes dedi ama kesmedim hic Allahdan umit kesilir mi ya?drler ne derse desin.ve sonunda bebegimi gecde olsa aldim kucagima suan 8 ayligi geciyo cok da saglikli masallh .canm bana istedigini sorabilirsn elmden geldgncdee yardima hazirim.

insallh senn bebeginde iyilesir.amin

merhaba arzusena inş. mesajımı okursunuz bebeginizin cigerlerindemi vardı su yoksa karnındada varmıydı benm bebegimde hidrop ve suan 29 haftalık gebeyim sadece karnında var ama ileri derecede dogumunu nerede yaptın ben istanbulda ikamet ediyorum ve üniversite hastanesine gidiyorum rabbim inş. banada nasip eder yavrumu kucaklamayı normal dogumu doktorlarmı istedi neden sezeryan demediler

merhaba arzusena inş. mesajımı okursunuz bebeginizin cigerlerindemi vardı su yoksa karnındada varmıydı benm bebegimde hidrop ve suan 29 haftalık gebeyim sadece karnında var ama ileri derecede dogumunu nerede yaptın ben istanbulda ikamet ediyorum ve üniversite hastanesine gidiyorum rabbim inş. banada nasip eder yavrumu kucaklamayı normal dogumu doktorlarmı istedi neden sezeryan demediler

Canim cok gec yazdim farkindayim ama daha yeni gordum nerdeyse bir senedir internetim de yokdu
Benim oglumun kalbine baski yapip nefes almasini zorlicsk kadar su cigerinde vardi bide karninda vardi ama daha az.

Ben ankara Hacettepe de dogum yaptim doktor banada sezaryen dedi ama ben bir ay erken doğum yaptim ani oldu yani planda yokdu beni suanki durumunla ilgili bilgilendirir misin Allah yardimcin olsun.

merhaba ben 13 haftalık hamileyim bebegim 12. haftada ense kalınlıgı 4.5 cıktı bır hafta sonra 6 ya yukseldı ıkılı test sonucu 1:50 cıktı 26 yasındayım genetık bır problemımız yok burun kemıgı gozukmedı burnunun ucu gorundu cvs yaptırmayı dusunmuyoruz aynı durumda olan varmı

merhaba ben 13 haftalık hamileyim bebegim 12. haftada ense kalınlıgı 4.5 cıktı bır hafta sonra 6 ya yukseldı ıkılı test sonucu 1:50 cıktı 26 yasındayım genetık bır problemımız yok burun kemıgı gozukmedı burnunun ucu gorundu cvs yaptırmayı dusunmuyoruz aynı durumda olan varmı

aynı durumda olan yok herhalde. bebeğimin ödemi büyüyor. harmony test yaptıracağız.

Merhaba, siteye yeni üye oldum. Ben hidrops yüzünden 5 bebeğimi kaybettim. Sizin de böyle bir sorununuz olmuş sanırım. Size bir teşhis konmuş muydu? Bizde hiç bir sebep bulunamadı şimdiye kadar. Çok zor bir durum. 4 aya geldimi hidrops başlıyor bebeğimin karnında. Rabbim her şeyin hayırlısını versin.

X